2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Valla tarifi olmayan bir his , 🥰🥰 bi de şunu fark ettim başbaşa olunca hiç sıkıntı yok birileri gelip gidip şunu ye bunu yap dedikçe insan geriliyor canı sıkılıyor. Herkesi kovaladım evden bugün çok rahatladım . Meme tutturmaya alışamadım daha ter basıyor. Kimse etrafta olmayınca bi tarafa atıyorum üstümdeki kıyafetleri cıvıl cıvıl emiyoruz çok şükür. Gerçekten moral her şeymiş
Ya kesinlikle, bizde bir gün benim bir gün eşimin ailesi geliyor gece de anneler kalıyor, normalde çok rahat bir insanımdır ama yeni olup da sürekli birileri bişiler diyip yapınca insanın canı sıkılıyor. Bir de 30 sene önce kendi analarından duydukları, biz biberon verdik bişey olmadı, şimdi kolay biz zorlandık şeyleri off bitmiyor hiç..
Ya içini ferah tut bak demek ki biraz zamanı var. Hatta şöyle söyleyeyim 17 ocaktan sonra doğarsa daha iyi şanslı günler başlıyor yarın 17 si. bir arkadaşım astroloji ve numeroloji ile ilgileniyor o söyledi dün.
Ben de iyiyim baya ağırlaştım paytak yürüyorum. Enfeksiyonla uğraşıyorum 2 farklı antibiyotik içiyorum günde 6 defa.
Açılmam yok ama sancı var 40-50 doktor bugün doğumun yakındır dedi bakalım.
Açılma varsa senin de çok yakındır en en fazla 1 hafta sonra doğar bebek. Benim açılmam olsa hemen suni isteyeceğim de işte açılmıyor.
17 ocakı ucundan kaçırmış paşam🥲 ben hiç anlmıyorum bu işten..

Bir de kızlar yenidoğan fotograf çekimi yaptıracak mısınız? Sanki hevesim var ama bebik de çok değişiyor gibi yeni doğduğundan.. bilemedim🤔

Yok zaten açılma olunca suni isteyeceğim. Her beden farklı her doğum farklı. Ne olacağını bir Allah bilir. Oğlumda açılmam 2 cm iken suni verdiler 6 saatte doğmuştu oğlum. Her gebelik te farklı. Hayırlısı olsun. Sen de 12 saat iyi dayanmışsın maşallah.
Hah benim de aynı hikaye işte, 38+6 da, tek fark 4 saat sürmüştü. Şimdi de öyle olsa öpüp başıma koyacağım vallahi :)

Ben hastanede yattığımda oda arkadaşım suyu bittiği için acil doğuma alınmıştı. Hatırladığım kadarıyla önce açılmayı başlatmak için fitiller uyguladılar, bilmiyorum ne kadar ama bir miktar açılma olunca suni sancıya başladılar, bolca yürüttüler merdiven çömelme falan yaptırdılar, bu şekilde normal doğum oldu. Ama tüm süreç 2,5 günü buldu.
Baya uzun süre 😯 Hakkımızda hayırlısı olsun. Belki de aniden başlar doğum bekleyelim bakalım.

Hah benim de aynı hikaye işte, 38+6 da, tek fark 4 saat sürmüştü. Şimdi de öyle olsa öpüp başıma koyacağım vallahi :)
İnanamıyorum ya ocak ayı anneleri normal doğum bekleyen 3-5 kişi kaldık. Sezeryan bekleyenler de neredeyse az kaldı. Suni bana göre doğumu hızlandıran bi olay. Yavaştan uzun süre çekeceğime 3-4 saat çekerim daha mantıklı. Hatta NurrBanuu NurrBanuu anlatmıştı galiba hastaneye gittiğinde 4cm açıklık varmış suni vermişler hemen doğurmuş. O da etkiledi beni😍

Ben hastanede yattığımda oda arkadaşım suyu bittiği için acil doğuma alınmıştı. Hatırladığım kadarıyla önce açılmayı başlatmak için fitiller uyguladılar, bilmiyorum ne kadar ama bir miktar açılma olunca suni sancıya başladılar, bolca yürüttüler merdiven çömelme falan yaptırdılar, bu şekilde normal doğum oldu. Ama tüm süreç 2,5 günü buldu.
Benim bi arkadaşım da aynı şekilde oldu. Suyu azaldığı için suni sancıyla doğumu başlatıldı. Sabah 10da başladılar 18de doğum yaptı. Kişiden kişiye değişiyor demekki

Ya kesinlikle, bizde bir gün benim bir gün eşimin ailesi geliyor gece de anneler kalıyor, normalde çok rahat bir insanımdır ama yeni olup da sürekli birileri bişiler diyip yapınca insanın canı sıkılıyor. Bir de 30 sene önce kendi analarından duydukları, biz biberon verdik bişey olmadı, şimdi kolay biz zorlandık şeyleri off bitmiyor hiç..

17 ocakı ucundan kaçırmış paşam🥲 ben hiç anlmıyorum bu işten..

Bir de kızlar yenidoğan fotograf çekimi yaptıracak mısınız? Sanki hevesim var ama bebik de çok değişiyor gibi yeni doğduğundan.. bilemedim🤔

Ben yaptırdım dün tam 2 haftalık olmuştuk. Çok keyifliydi sonuçda çok güzel oldu. Bebeğime hatıra kalır değişsede

Kızlar bugün bebiş doğalı tam bir hafta oldu ama benim dikişlerim hala çok acıyor. Sürekli pansuman yapıyoruz ama çok zorladığımda oturup kalkarken gazlı beze biraz kan geliyor dikişin olduğu yerden tekrar gitmeye korkuyorum doktora dikerler diye baştan 😳 varmı öyle birşey

İnanamıyorum ya ocak ayı anneleri normal doğum bekleyen 3-5 kişi kaldık. Sezeryan bekleyenler de neredeyse az kaldı. Suni bana göre doğumu hızlandıran bi olay. Yavaştan uzun süre çekeceğime 3-4 saat çekerim daha mantıklı. Hatta NurrBanuu NurrBanuu anlatmıştı galiba hastaneye gittiğinde 4cm açıklık varmış suni vermişler hemen doğurmuş. O da etkiledi beni😍
6 cm canim 😁 ama baya kurcaladilar ben doguruyorum diye bagirdikca :KK70: doktor diyo dogurmuyosuuun daha 6 cm ben diyorum doğuruyoruuum 4. bu bilmiycem mi :KK53: dedigim gibi de oldu iste suniyi yiyince firladi cıktı hepsi şok:KK70:

Ben de bu sabah itibariyle sezaryen doğumla oğluma kavuştum 😊 38+6'ydık. 3650 gr 51 cm doğdu çocuğum. S Sariucurtma ile günlerimiz aynı oldu yaşadıklarımız da benzer. Ciddi ağrı çektim serumların etkisi geçtikçe sızlamalar bayağı oluyor. Sütüm gelmedi ama emzirmek için zorluyorum ve tabii mama desteği oluyor. Doğum bekleyen herkese sabır diliyorum. İnşallah herkes sağlıkla kavuşur evladına 🙏😊

Doğum öncesi enerji gelir diyorlar ama aksine çok uykulu hissediyorum bugün kendimi. Kolumu kaldırmaya halim yok. Ya bu teoriler bende işlemiyor ya da daha doğurmama çok var 🤦‍♀️
Valla çok normal her geçen gün ağırlık cokuo yatakta ne tarafıma yatsam uyuşuk kalkiom bzn yüküm uyusturuo resmen 🙈 biran evel doğurmak gerek de doktorda olgunlaşan meyve gibi düşün dio anne karnı önemli dio beklioz bakalım 😇

Selamlar herkese 🫶🏻 13 ocak cumartesi günü genel anesteziyle planlı sezeryanla prensesimi dünyaya getirdim. Kilo:3750 boy:49 cm Ameliyat esnasında miyomda tespit etti doktorumuz onu da aldılar. Doğumdan sonra vücudumda ödem olmaya başladı ki bu pişmanlığım oldu sezeryan tarihini erken seçmiş olmam bakımından çünkü sütüm doğumdan hemen sonra gelse de sonraki iki gün kesildi. Hip1 verdik günlerce boş memenin emilmesi de zaten inanılmaz acı veriyordu daha yeni yeni dünden beri kendime geliyorum.
Bugünden itibaren mamayı kestim sadece sütle devam ediyoruz.
Henüz doğurmamış olanlara sağlıklı doğumlar diliyorum kocaman sarılıyorum 🤍🤗

Ben de bu sabah itibariyle sezaryen doğumla oğluma kavuştum 😊 38+6'ydık. 3650 gr 51 cm doğdu çocuğum. S Sariucurtma ile günlerimiz aynı oldu yaşadıklarımız da benzer. Ciddi ağrı çektim serumların etkisi geçtikçe sızlamalar bayağı oluyor. Sütüm gelmedi ama emzirmek için zorluyorum ve tabii mama desteği oluyor. Doğum bekleyen herkese sabır diliyorum. İnşallah herkes sağlıkla kavuşur evladına 🙏😊
Gözünüz aydın olsun sağlıkla büyüsün. 🥰

Selamlar herkese 🫶🏻 13 ocak cumartesi günü genel anesteziyle planlı sezeryanla prensesimi dünyaya getirdim. Kilo:3750 boy:49 cm Ameliyat esnasında miyomda tespit etti doktorumuz onu da aldılar. Doğumdan sonra vücudumda ödem olmaya başladı ki bu pişmanlığım oldu sezeryan tarihini erken seçmiş olmam bakımından çünkü sütüm doğumdan hemen sonra gelse de sonraki iki gün kesildi. Hip1 verdik günlerce boş memenin emilmesi de zaten inanılmaz acı veriyordu daha yeni yeni dünden beri kendime geliyorum.
Bugünden itibaren mamayı kestim sadece sütle devam ediyoruz.
Henüz doğurmamış olanlara sağlıklı doğumlar diliyorum kocaman sarılıyorum 🤍🤗
Hayırlı olsun gözünüz aydın olsun. 🥰

Benim ve ablamın açıklık varken verildi suni sancı, hiç yokken veriliyor mu bilmiyorum ama bence nst de sancı çıkıyorsa veriliyordur.
Bir arkadaş da yazmıştı sanki burada.

Ammaa ne açıklık ne sancı varsa napıyorlar 41 haftada filan hiç bilmiyorum, bilmek de istemiyorum 😁

Soruyu yanlış anlamışım, vala çok sancı çekip hiç açılması olmayanlar var ya. O yüzden suni verince de kesin açılma yapacak anlamına gelmiyordur herhalde 🤷🏽‍♀️
Ben 40+3 deyim ne açıklık ne sancım var doktorum açıklık olmadığı için fitil ile suni sancı vereceğim sonrasında serumla vereceğim dedi. Eğer yine doğum başlamazsa sezeryan yapcaz dedi.

Annem gitti bebişle yanlız kaldık. Birbirimize alışmaya çalışıyoruz😇uykusuzluk gaz sancıları ev işleri derken gün yetmiyor sen nasılsın nasıl gidiyor?
Biraz zırlu geçiyor ama alışıyorsunuz evin işlerini boşver bi şekilde halledersin bu zamanlarımız geri gelmeyecek benim de 3 gündür huzursuz geçiyor gazı yok kakası yok altı temiz karnı tok sarılıyorum olmuyor bırakıyorum olmuyor ağlamaları arttı nazar mı değdi atak haftası mı başka bir şeyi mi var çözemedim valla bütün evin işi kaldı tüm gün oğlumun başında asker gibi bekliyorum uykuları da azaldı 1 saat zar zor uyuyup kalkıyor napıcam bilmiyorum

X