2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kizlar ya bebisin gozleri capak oldu 🥹
Temizliyorum yine oluyor
Yarin kontrolumuz var ama her uyuyup uyandiginda gozunu acamiyor yavrucum 🤒 napsam acaba ya icim gidiyor valla
Ben kendi sütümle temizliyordum çok yoğun olmuyordu gerçi. Ama doğru bir yöntem mi bilmiyorum

Kızlar merhaba. Benim kızım sarılık oldu. İki gündür onunla ugraşıyorum. Nefes almadan besliyorum. Çocuk da mahvoldu gazdan. Daha birini sindirmeden diğeri geliyor. Kuvöze girmesin istiyorum. O yüzden çabam. Ben de pek dinlenemedim bu yüzden. Ayağa kalkınca çok agrım oluyor.
Pek giremedim o yüzden. Bir gireyim dedim 25 sayfa olmuş. Sondan başladım ama bitecek gibi değil. Kimler doğurdu merak ediyorum. Doguranların hepsine hayırlı olsun. Allah analı babalı buyütsün. Doğuran doğurmayan herkese Allah kolaylık, güç kuvvet versin.🤲
Bu arada kaşık biberonu pek kullanamadım. Çokkk uzun sürüyordu onunla beslemek. Bitene kadar çocuk bir daha acıkiyordu. Bıraktım o yüzden. Benim için hayal kirıklığı oldu. Bebek hemsiresi dedi ki sürekli emzirmek sartıyla günde birkaç defa biberonla beslemeyle meme reddi yapmaz çocuk. Ama bu ilk 45 gün geçerli. Sarılık tehlikesi geçene kadar biberon kullanabilirsiniz dedi. İçim rahatladı. Lansinoh un pompasindan çıkan biberona kullaniyorum şimdi. İki haftalık olunca birakmayı planlıyorum.
meme reddi yapmayan bebek sadece çekince süt gelen biberon tavsiye ederim onu kullanıyoruz biz gerçekten hayat kurtardı hiç meme reddi yaşamıyorum o nedenle. Adı Phlips Avent Natural Response biberon 🍼

Hep aynı canım, ne artıyor ne azaliyor, düzenli değil, arada belden giriyor, bugün ekstra bel ağrım fazla ama doğum sancısı şeklinde değil de siyatik ağrı gibi. Artık vücudum error vermeye başladı bence, iyi ki cumartesi olsun dememisim, yarın bile alsalar olmaz demem. Ayakta duramıyorum çok zorluyor belim, bı de rahim kaslarim
Çok iyi anlıyorum seni. Belli bir yaştan ve kilodan sonra vücut yoruluyor bence de. Şurada sadece yarın kaldı o da geçecek hemencecik. Biz oğluma cumaya pasaport için randevu almıştık iki velinin de gitmesi gerektiğini söylediler ya o güne kadar doğurursam diye yarına randevu bulmaya çalışacağız. Benimki de hiçbir şey belli değil o canımı sıkıyor. İkinci çocuk ya aniden hastaneye gidebilirim gibime geliyor.

Harika bir doğum olmuş. Çok uzun beklememişsin ki zaten. Sana birkaç şey sormak istiyorum. İshal olunuyormuş doğum yaklaştıkça sen de oldun mu ishal? Bir de çatalda kaç dakika kadar kaldın? Kaç dikiş odlu? Lavman yapıldı mı sana? Cevaplar Çok teşekkür ederim 🙏
Kızlar siz de yazar mısınız normal yapanlar lütfen.
Ben ishal olmadım canım 🙈 çatalda değil yatakta doğurdum doğumhane beni korkuttu nedense 🙄 onun için odamdaki yatakta doğurdum 🤩 ve tam açılmadan 40 dakika sonra doğurdum daha erken doğururdum ama benim kızın eli yüzünde olduğu için biraz gecikti 😂😂 lavman yaptırdım ama benim midem bulandığı için ve kustuğum için bişey yiyemedim doğal olarakta boşa yaptırmış oldum 😂 1 tane dikişim var onun sızlaması 4. Gün geçti sanırım yanlış hatırlamıyorsam ama çok ağrılı değildi 🙈 umarım bişey atlamamışımdır 🤓🤓🤓

Ben ishal olmadım canım 🙈 çatalda değil yatakta doğurdum doğumhane beni korkuttu nedense 🙄 onun için odamdaki yatakta doğurdum 🤩 ve tam açılmadan 40 dakika sonra doğurdum daha erken doğururdum ama benim kızın eli yüzünde olduğu için biraz gecikti 😂😂 lavman yaptırdım ama benim midem bulandığı için ve kustuğum için bişey yiyemedim doğal olarakta boşa yaptırmış oldum 😂 1 tane dikişim var onun sızlaması 4. Gün geçti sanırım yanlış hatırlamıyorsam ama çok ağrılı değildi 🙈 umarım bişey atlamamışımdır 🤓🤓🤓
Güzelim sen zaten benim favorimsin 😍😍😍 o dikiş bile sayılmaz valla. Bence doğumu pozitif olmak ta etkiliyor. Teşekkür ederim ♥️ iyi ki varsın 🙏😘 sona kalanlar da bi doğursak ta sizlerle bebek konuşsak 😀

Ne demek, hepimiz aynı yoldan geçiyoruz. Yürüyüş yapman squat yapman sana normal doğum için çok yararlı tabi ki. Bizim türk kadınları doğuma kadar iş yapıyorlar kendini de 38 haftadan sonra aşırı zorlama bence doğum sonrasına da enerjin kalsın 😀 İlk doğumunsa öncelikle normale odaklan belki de pıt diye doğuruverirsin kızlar gibi. Son anda ne olur onu doktorun karar verir. Sen bana göre sakin aşırı panik olmayan,güçlü, duygularını kontrol edebilen bir kişiliksin. Bana böyle bir enerji yansıdı senden. Allah gönlüne göre versin. 🙏😘
Çok tşk ediyorum 🙏 Senin de enerjin çok güzel sakin sakin anlatıyorsun 😍
Ev işi adına birşey yapıyorum desem yalan olur aslında . Ivır ,zıvır işler yapıyorum daha çok 😂Kayınvalidem benle kalıyor . O ilgileniyor bu işlerle. Ben basit yemekler yapıyorum yaparsam da. O yüzden enerjim var gbi hissediyorum belki 😂

Tek sorun benim doktorum haftanın 2 günü hastanede olacakmis bundan sonra. ( Üniversitede ders veriyor prof olarak ) Akşamları zaten yok 🤷 Cumartesi gittiğimde ebelerle görüşmek istiyorum hem de çatı muayenesi var ,bakalım . 39 ,40a kadar da bekleyebilirim .Sezeryan derseler de birsey demem . Hayırlısı artık nasıl iyi olucaksa öle olsun herkes için 😍

Sen nasıl hissediyorsun bugün ? Keyfin iyidir umarım ☺️

Güzelim sen zaten benim favorimsin 😍😍😍 o dikiş bile sayılmaz valla. Bence doğumu pozitif olmak ta etkiliyor. Teşekkür ederim ♥️ iyi ki varsın 🙏😘 sona kalanlar da bi doğursak ta sizlerle bebek konuşsak 😀
Kesinlikle olumlama en iyisi 🙏 onun için grupta olumsuz kelimelere yer yok 🙏 canı gönülden bekliyorum sizi 🙏

Kızlar ya normal doğum yapıp bacağı ayağı filan ödem olan var mı dogumdan sonra? Benim biraz ödem oldu sasırdım neden acaba😣 bi de bebeğim sen sarilik çıktı yarın tekrar test yapılacak sanırım sutum yetiyor sandım ve yetmemis😭 sizde ne son durumlar 😣
Ben tüylendim doğumdan sonra geçmiş olsun ek gıda verir belki doktor

Benimde gözüm aklım sürekli onda, kontrol ediyorum bende gece uyuyamıyorum resmen 😑
Bizim şeker yastığımız var onu destek yapıyorum gece kalkınca şeker yastığını kızım sanıyorum bu bebeğe ne olmuş diye cıldırıyorum sonradan fark ediyorum o yastıkmış kısa çaplı bir kriz geçiriyorum ama

Kızlar ya normal doğum yapıp bacağı ayağı filan ödem olan var mı dogumdan sonra? Benim biraz ödem oldu sasırdım neden acaba😣 bi de bebeğim sen sarilik çıktı yarın tekrar test yapılacak sanırım sutum yetiyor sandım ve yetmemis😭 sizde ne son durumlar 😣
Hamileliğim boyunca olmayan ödem doğurduktan sonra oldu 🙈🙈 sıcak suya tuz koydum eşime masaj yaptırdım iyi geldi 🤓🤓 sarılık her bebekte oluyor kuşum önemli olan yükselmemesi benimde 3. Gün oldu sarılık sınırda çıktı ki ben 1,5 saatte bir emziriyordum ona rağmen çıktı 5. Gün sarılığın pik yaptığı günmüş çok şükür düştü 🙏 çok minnak oldukları için ememiyorlar sağma makinen varsa emzirdikten sonra göğüslerini sağıp sağdığınıda verebilirsin biberonda memedeki kadar yorulmuyorlar ben 2 kere öyle yaptım 60ml 60 ml verdim sarılık düşüncede bi daha gerek duymadım ki emmeyi de bırakmadı çok şükür 🙏🙏🙏

Merhaba kızlar allahın izniyle bu hafta doğumum olacak ikiz bebeklerimiz olacak.
Normalde refakatçim eşim olacaktı yalnızca ancak Kayınvalidem çok emrivaki yapan herkesi yönetmeyi seven bir insan olduğu için ben de kalıcam diye bir emir buyurdu. (Daha önceden de doğumuma ameliyata gireceğini söylemişti ve bu durumdan kurtulmak icin doktorumun izin vermediğini söylemiştim.) sezeryandan sonra desteğe ihtiyacım olabilcegi icin yanımda refakatçi olarak eşimle birlikte kendi annemin kalmasını tercih edeceğimi bu şekilde daha rahat edeceğimi söyledim ve kıyamet koptu. cevap olarak ben de kalıcam çünkü oğlumun yanında olmak istiyorum dedi. Sonrasında ben e bir hastane odasında 4 yetişkin 2 bebek kalamayız olmaz ki deyince bize küstü ve doğuma gelmiycem istenmediğim yere gelmem diyor. Doğumuma azıcık gün kala beni bunlarla uğraştırıp yorduğuna inanamıyorum. Sizce ne yapmalıyız, doğumdan sonra bir arada olma fikri bile beni geriyor artık
Ee gelmesin madem olmaz mı 🤷
Bence ekstra birşey söylemeyin . Ben bu konularda iyi bir örnek de sayılmam gerçi de ben olsam ısrar etmezdim .

Hamileliğim boyunca olmayan ödem doğurduktan sonra oldu 🙈🙈 sıcak suya tuz koydum eşime masaj yaptırdım iyi geldi 🤓🤓 sarılık her bebekte oluyor kuşum önemli olan yükselmemesi benimde 3. Gün oldu sarılık sınırda çıktı ki ben 1,5 saatte bir emziriyordum ona rağmen çıktı 5. Gün sarılığın pik yaptığı günmüş çok şükür düştü 🙏 çok minnak oldukları için ememiyorlar sağma makinen varsa emzirdikten sonra göğüslerini sağıp sağdığınıda verebilirsin biberonda memedeki kadar yorulmuyorlar ben 2 kere öyle yaptım 60ml 60 ml verdim sarılık düşüncede bi daha gerek duymadım ki emmeyi de bırakmadı çok şükür 🙏🙏🙏
Ay bunlar normal yani dimi? Niye o zaman o kadar panik yapıyor doktorlar ya çıldırtıcallardi beni bugün korkudan 😣 bugün 3.gunumuz ve 11 olmuş yüksek dedi yarın inşallah tekrar bakıcak dusmesini umuyorum 😭 bol bol da emziriyorum inşallah düzelir ya 😣😭

Çok iyi anlıyorum seni. Belli bir yaştan ve kilodan sonra vücut yoruluyor bence de. Şurada sadece yarın kaldı o da geçecek hemencecik. Biz oğluma cumaya pasaport için randevu almıştık iki velinin de gitmesi gerektiğini söylediler ya o güne kadar doğurursam diye yarına randevu bulmaya çalışacağız. Benimki de hiçbir şey belli değil o canımı sıkıyor. İkinci çocuk ya aniden hastaneye gidebilirim gibime geliyor.
Evet belirsizlikte çok endişe verici. Hem vaktinde hem kolaylıkla olsun umarım 🙏

Çok tşk ediyorum 🙏 Senin de enerjin çok güzel sakin sakin anlatıyorsun 😍
Ev işi adına birşey yapıyorum desem yalan olur aslında . Ivır ,zıvır işler yapıyorum daha çok 😂Kayınvalidem benle kalıyor . O ilgileniyor bu işlerle. Ben basit yemekler yapıyorum yaparsam da. O yüzden enerjim var gbi hissediyorum belki 😂

Tek sorun benim doktorum haftanın 2 günü hastanede olacakmis bundan sonra. ( Üniversitede ders veriyor prof olarak ) Akşamları zaten yok 🤷 Cumartesi gittiğimde ebelerle görüşmek istiyorum hem de çatı muayenesi var ,bakalım . 39 ,40a kadar da bekleyebilirim .Sezeryan derseler de birsey demem . Hayırlısı artık nasıl iyi olucaksa öle olsun herkes için 😍

Sen nasıl hissediyorsun bugün ? Keyfin iyidir umarım ☺️
Aynen canım hakkımızda hayırlısı olsun. Kayınvaliden yanında olması bence güzel. Ben akşama kadar tekim evde. Azcık birşey yapıyorum biraz yoruluyorum sonra dinleniyorum sonra yine devam ediyorum kısır döngü.
Ben iyiyim ya bugün nerdeyse hiç sancı kasılma hissetmedim. Bugün de gelmeyecek anlaşılan 😂Eşim de çok heyecanla bekliyor. Dün hastane çantama tekrar baktım fazlalıkları aldım eksikleri koydum falan. Her an gitmeye hazırım. Yarın randevum var bakalım ne diyecek doktorum.

Ay bunlar normal yani dimi? Niye o zaman o kadar panik yapıyor doktorlar ya çıldırtıcallardi beni bugün korkudan 😣 bugün 3.gunumuz ve 11 olmuş yüksek dedi yarın inşallah tekrar bakıcak dusmesini umuyorum 😭 bol bol da emziriyorum inşallah düzelir ya 😣😭
Doktordan doktora farkediyordu mutlaka benimde 3. Gün 11 di bana bol bol emzir dedi 2 güm dediği gibi yaptım emzirdim bide disağdım biberonla verdim günde 1 kere 5. Gün 10,72 mi neydi düşmüş harika dedi kiloda almış olmasıda etken sanırım 🙏🙏 inşallah düşmüştür yavrum emziriyorsan illaki düşecek bide ben 5 gün beyaz ışık açık uyuduk ışıkları hiç kapatmadık 🤓 bazıları başında florasan yakıyormuş ama biz yapmadık sadece evin avizesine beyaz ışık takıp açık bıraktık 🙏bunuda denebilirsin 🙏

X