2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar kontrolüm vardı 39+3 bebek 3700 olmuş😢 Doktora dedim ben nasıl normal doğuracağım çok büyüyor bebek dedim. Boyun uzun çok rahat doğurursun dedi. Cuma günü tekrar çağırdı. Bebek 4 kiloya daha da yaklaşır ve doğmayacak olursa sezaryen olur zaten risk almayız merak etme dedi. Ama yine de endişe ediyorum açıkçası. Cumaya kadar doğmazsa sezaryene kayacak aklım galiba. Siz ne diyorsunuz normal doğurabilir miyim bu tontonu ben 😕

Kızlar kontrolüm vardı 39+3 bebek 3700 olmuş😢 Doktora dedim ben nasıl normal doğuracağım çok büyüyor bebek dedim. Boyun uzun çok rahat doğurursun dedi. Cuma günü tekrar çağırdı. Bebek 4 kiloya daha da yaklaşır ve doğmayacak olursa sezaryen olur zaten risk almayız merak etme dedi. Ama yine de endişe ediyorum açıkçası. Cumaya kadar doğmazsa sezaryene kayacak aklım galiba. Siz ne diyorsunuz normal doğurabilir miyim bu tontonu ben 😕
Bence dogurursun, hem boyun hem de anladığım kadarıyla çatın müsait, basenliyim demistin. Ama senin sağlığını doktorun senden daha çok düşünür rahat ol. Yüzlerce hamile geçmiştir ellerinden, kim doğurabilir kim doguramaz bilirler. Sana en uygun yontemi haftaya söyler. İki yöntemin de güzel taraflari var, eskiden belden uyuşturma çok yaygın değildi sezaryen o bakıma normal doğuma göre daha kötü bı yöntem gibi nitelendiriliyordu. Ama şimdi epidural yaygınlaştı aynı normal doğum gibi bebeğini anında koklayıp temas edebiliyorsun. Ağrıya gelecek olursak birinde onceyse diğerinde sonra çekiliyor o ağrı zaten. O yüzden ikisi de bence anne olduğunu hissettiriyor 🙏

Bence dogurursun, hem boyun hem de anladığım kadarıyla çatın müsait, basenliyim demistin. Ama senin sağlığını doktorun senden daha çok düşünür rahat ol. Yüzlerce hamile geçmiştir ellerinden, kim doğurabilir kim doguramaz bilirler. Sana en uygun yontemi haftaya söyler. İki yöntemin de güzel taraflari var, eskiden belden uyuşturma çok yaygın değildi sezaryen o bakıma normal doğuma göre daha kötü bı yöntem gibi nitelendiriliyordu. Ama şimdi epidural yaygınlaştı aynı normal doğum gibi bebeğini anında koklayıp temas edebiliyorsun. Ağrıya gelecek olursak birinde onceyse diğerinde sonra çekiliyor o ağrı zaten. O yüzden ikisi de bence anne olduğunu hissettiriyor 🙏
Zaten hiç şu şekilde doğuracağım diye bi takıntım olmadı. Hatta başlarda bi konuşulmuştu burada hangi doğum daha güzel diye. En iyisi yöntemi bebeğin seçmesi diye konuşulmuştu. O yüzden akışına bıraktım hep. Sezaryen de olsa bu saatten sonra üzülmem. Birbirine göre avantajı dezavantajı var. Her türlü zor ve çok değerli bişey doğum yapmak. Annelik hissiyle ilgili en ufak farklılık olmadığına eminim. Annem ablamı normal beni sezaryen doğurmuş. İkisinde de anında annelik yükleniyor zaten bünyeye 🥰 Hatta evlat edinen kadın da dibine kadar anne oluyor. Doğumdan bağımsız bişey bu. Tek odaklandığım şey bebeğin sağlıklı doğması. Kilolu olduğu için bi aksilik olur mu diyorum ama doktor da bana güven deyince artık illaki ameliyat diye ısrar edemiyorum

Maşallah diyelim bebişkoya 🥰 ama bence doğurursun ya. Bir de ben burda okudum geçen ilk defa kilosu tahminden fazla çıkan, genelde bi tık aşağısı oluyor ya bence daha da çok almaz çok da rahat doğururusun alsa bile ☺️ aman oldu ki sezaryen gerekti ona da hazırsın zaten. En güzel en hayırlı şekilde kavuşacaksınız inşallah bebişinle 🥰

Zaten hiç şu şekilde doğuracağım diye bi takıntım olmadı. Hatta başlarda bi konuşulmuştu burada hangi doğum daha güzel diye. En iyisi yöntemi bebeğin seçmesi diye konuşulmuştu. O yüzden akışına bıraktım hep. Sezaryen de olsa bu saatten sonra üzülmem. Birbirine göre avantajı dezavantajı var. Her türlü zor ve çok değerli bişey doğum yapmak. Annelik hissiyle ilgili en ufak farklılık olmadığına eminim. Annem ablamı normal beni sezaryen doğurmuş. İkisinde de anında annelik yükleniyor zaten bünyeye 🥰 Hatta evlat edinen kadın da dibine kadar anne oluyor. Doğumdan bağımsız bişey bu. Tek odaklandığım şey bebeğin sağlıklı doğması. Kilolu olduğu için bi aksilik olur mu diyorum ama doktor da bana güven deyince artık illaki ameliyat diye ısrar edemiyorum
İnan bana sorun olacak kadar kilolu değil, toplu bı bebek olacak belli ki ama sorun teşkil edecek kiloda olmaz, ideal kilosunda olacak nihayetinde. Bı de boyu da önemli, boyu uzunsa zaten kiloyu tolere ediyorlar, 49 cm 3.5 kilo bebekle, 54cm 3.5 kilo bebeğin aynı olmuyor kilolu olması. Biri topaç gibi olurken diğeri kürdan gibi oluyor oğlumda biliyorum ☺️ önemli olan sağlıklı olsunlar, uygun doğum şekliyle dünyaya gelsinler, sen zaten normal doğuracam diye diretmiyorsun, doktorun bu bebek kanaldan zor geçer solunum sorunu olur dediği halde hayir normal doğuracam diye direten kuzenim son anda sezaryene dönmüştü. O yüzden en güzeli başta doktora itimat etmek.

Benim oğlan 3750 doğdu. Belki de cumaya kalmadan suyun gelir doğurursun ya. Usg her zaman net ölçü vermez ki +-300 gram. Doğrusu ben de sezeryan istedim ilk başta sonradan şöyle düşündüm 5 kere ameliyat oldum zaten yağmurda soğukta sızı oluyor bende bu da olursa 6.ameliyatım olacak.İlerde protezin ömrü bitecek tekrar revizyon ameliyatı olacak inşallah gerek kalmaz da. Bir de benim 2 ay sonra yavaştan işe çıkmam lazım oturarak çalışıyorum manikürde. Her açıdan bakınca normali denemek istedim. Benim açımdan yani.
Ama emin ol sezeryan da çok güzel ya gidiyorsun sancı gelmeden sezeryanla kucağına alıyorsun daha az riskle. Bir de bedenin elveriyorsa neden olmasın. Kendini koşullandırma hakkında hayırlısı neyse o olsun canım.

Dekolman grubundan biliyorum sizi ❤️ ordan sizi merak edip öylesine isminize tıklayıp bu güzel haberim aldım. çok çok çoook sevindimm. Darısı bizlerin başına. Bebeğinizle beraber hep çok mutlu olun. ❤️❤️ en az sizin kadar sevinç doluyum.
Ahhh 🥰 bizi en iyi dekolman anneleri anlar. Neler yaşadım, ne duygular. Hamileliğim boyunca kaşıntılar döküntüler son güne kadar mide bulantıları. Hepsi psikolojikmiş. İlk hamileliğimle aynı hafta aynı gün aynı saatte sancım geldi zaten. Bu da beyin gücünü gösteriyor :) darısı herkesin başına. Üstümden 50 kg gitmiş gibiyim. Dağın altındaymışım resmen.

Kızlarr bu arada benim ilk bebiş küvezden dolayı 12 günlükken eve geldiği için ben bu yenidoğan sürecini ilk kez yaşıyorum 🙈 bebiş hiç uyanmıyor ben zorla uyandırıp besliyorum, bei tek gece 4 gibi uyanıp 1 bucuk saat falan uyanık kalıyor onun dışında hep uyuyor bu normal mi ya 😅😅 çok garibime gidiyor doktor kontrolü vardı bugün her şey normal diyor doktor ama bilemedim 🤣

Doktordan doktora farkediyordu mutlaka benimde 3. Gün 11 di bana bol bol emzir dedi 2 güm dediği gibi yaptım emzirdim bide disağdım biberonla verdim günde 1 kere 5. Gün 10,72 mi neydi düşmüş harika dedi kiloda almış olmasıda etken sanırım 🙏🙏 inşallah düşmüştür yavrum emziriyorsan illaki düşecek bide ben 5 gün beyaz ışık açık uyuduk ışıkları hiç kapatmadık 🤓 bazıları başında florasan yakıyormuş ama biz yapmadık sadece evin avizesine beyaz ışık takıp açık bıraktık 🙏bunuda denebilirsin 🙏
Tamam canım ben de öyle yapayım ışık açık uyuyayım bi de ben demekki meme yetmiyor diye arada golden goat mamadan verdim az az bilmiyorum inşallah ise yarar 😣

Bende de ayni durum var canım. 39+0 da 3540 gr. Perşembe ben de gidecegim. Şeker çıkmadı bende ama sekerli seyler yeme dedi. Ben de sezeryan istemiyorum ama bakalım nasipte ne var 🥺

Canım kilolu olursa riske atma bence de hayırlısı olsun

X