2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende delikli peluş battaniye örtüyorum kundak olayı bizdede yok elleri dışarda olduğu sürece sorun olmuyor elleri içerde olunca kolunu kaldırırken örtüyü yüzüne çekebiliyor ama diğer türlü bişey olmadı hiç dönmeye başlayınca sıkıntı olabilir
Bnm ilk doğumda kızım sürekli sıçrar eli koluyla uyandırdı kendini genelde kundak yaptım bende yaz olmasina rağmen şimdi kış bebesi bklm durumuna göre yaparım hrlde

Yine pembe gibi mi canım gelen şey. Pembe ya da kırmızı olması gerekiyor sanırım. Çünkü bende sümüksü akıntı hep var ama doğumla ilgisi yok☺️ İshal herkeste olmuyormuş ama ishal olursa doğuruyoruz diyebiliriz bence 😀 Bakalım hangimiz önce doğuracağız 😍
Yok kanlı değildi. Benim de akıntım yoktur genelde ona yordum. Ay aman herşeyi kafaya takıyorum. Gelsinler artık bebişler.

Kaşık ağrıları oluyor mu cnm. 37 de bende 37 oldum kask ağrısı girmeye başladı bebek kanala yerleşim yapio sanrm
Ya kasik ağrısı nasıl birşey ben anlamıyorum çok fazla . Sağ kasığımda hafif hafif ağrı olmaya başladı gbi. ( Adet sancısı çeken biri değilim )Cumartesi muayeneye girdim henüz kanala girmemişti .Tüm gün ayakta idim yoegunluktan olduğunu düşündüm açıkçası .
Bende farklı olarak el ve ayaklarımda hafif şişlik olmaya başladı . 2 gündür . Kan sulandırıcıyi kestirdiler 37 .ye girince belki de ondandır.

Kızlar yenidoğan da uyku tulumu alan var mı, yatakta hiç bir şey olmasın deniliyor ama ben üstüne penye battaniye örtüyorum genelde omuzlarını geçmeyecek şekilde, kundak yaptırmıyor ellerini çıkarmak için çok uğraşıyor bende bıraktım kundak yapmayı, oda sıcaklığı da gece 23-24 arası.Bu arada Yataş juno kullanmamaya karar verdim içine gömülüyor gibi oluyor, pek emin olamadım açıkçası güvenli gelmedj bana
Ben almıştım canım çok gerekli mi bilmiyorum . Paylaşmistim hatta seninle de paylaşayım şimdi .Bu kalın olanı ince olanı epey ince geldi bana o yüzden kalini ile değiştirdim.

Bende delikli peluş battaniye örtüyorum kundak olayı bizdede yok elleri dışarda olduğu sürece sorun olmuyor elleri içerde olunca kolunu kaldırırken örtüyü yüzüne çekebiliyor ama diğer türlü bişey olmadı hiç dönmeye başlayınca sıkıntı olabilir
Anladım canım bende izliyorum şimdilik örtüyü yüzüne çekmiyor.Peki sırt üstü mü yatıyorsun yan mı , ben bizimkini sırt üstü yatırıyorum başını yana getiriyorum ama bi bakıyorum kendini yana çevirmiş anne karnındaki gibi cenin pozisyonunda olmuş.En güvenli uyku pozisyonu sırt üstüymüş.
Ben almıştım canım çok gerekli mi bilmiyorum . Paylaşmistim hatta seninle de paylaşayım şimdi .Bu kalın olanı ince olanı epey ince geldi bana o yüzden kalini ile değiştirdim.
Kundak yapmıyorsan gerekli gibi bizimki de yaptırmıyor bir bakayım canım

Anladım canım bende izliyorum şimdilik örtüyü yüzüne çekmiyor.Peki sırt üstü mü yatıyorsun yan mı , ben bizimkini sırt üstü yatırıyorum başını yana getiriyorum ama bi bakıyorum kendini yana çevirmiş anne karnındaki gibi cenin pozisyonunda olmuş.En güvenli uyku pozisyonu sırt üstüymüş.

Kundak yapmak isterim de henüz doğum yapmadım . Neyi sever neyi sevmez inan bilmiyorum. Sen nasılsın ? Güzel haberlerini okuyorum 😍

İlk 2-3 hafta yan yatırdım bi uykuda sağa bi bir uykuda sola olacak şekilde kafa şekli bozulmasın diye hem sırtına destek koydum küçük yastığıyla ama sonra düz yatırdım o kendi kafasını çevirdi hep yani vücudunu çevirmiyor benimki düz yatmayı seviyor sadece kafasını çeviriyor sağa sola o da benim için yeterli oluyor çünkü kustuğunda rahatça çıkartıyor önemli olan kafasının yan olması bence

Civilden bunu hediye almışlardı bu yastık baya yumuşak ve ince bununla destekliyordum düz yatmak istediğinde de kaydırıyordu kolayca kendini yine yarı düz yarı yan bi şekil alıyordu kafası tabi yine yandı

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    125,1 KB · Görüntüleme: 67
Ya kasik ağrısı nasıl birşey ben anlamıyorum çok fazla . Sağ kasığımda hafif hafif ağrı olmaya başladı gbi. ( Adet sancısı çeken biri değilim )Cumartesi muayeneye girdim henüz kanala girmemişti .Tüm gün ayakta idim yoegunluktan olduğunu düşündüm açıkçası .
Bende farklı olarak el ve ayaklarımda hafif şişlik olmaya başladı . 2 gündür . Kan sulandırıcıyi kestirdiler 37 .ye girince belki de ondandır.
Canım aksine yürümek hareket etmek bebeği kanala itiyor. Benim şuan aşağıya indi bariz bir şekilde hissediyorum. bacağımı açarak oturuyorum nerdeyse sandalyeye değecek bebek. Bebek mesela çok hareketli bir bu tarafta bir diğer tarafta. Dr önemli değil dedi son anda kasılma ve sancı oldukça zaten rahim aşağıya ittiriyor yukardan diyor. Ağrı da şöyle belden karnına yayılan bir ağrı benim şuanki ama arada oluyor saatte 1 bazen 2. İlk doğumunsa hiç merak etme doğum kasılmasını çok rahat anlarsın. K Kushi_ ye bak hiç bir fikri yoktu ama güzel bir doğumu oldu. Bizim de çok güzel bir doğumumuz olacak inşallah.

38+0 dan günaydınlar ❄️
Nst ye girdim sancı mancı yok, evde yokluyor ama arada belimden bir ağrı, olması iyi bir şey diyor doktor. Haftaya pzt ye kadar gelmezse 39 da bi muayene yaparız açılma var mı diye dedi.
İlk doğumumda nöbet usulüyle çalışıyordu 2 doktor o yüzden hep mesai saati olsun diye kendimi acayip şartlamıştım, şimdi benimki tekmiş çok sevindim adama da dedim 😂 her gece burdayız diyor 😁 bi moral verdi bi de, 2. Doğumu olan bir kadın suyunun gelmesiyle 45 dk içinde doğum yapmış dün gece, direkt doğumhaneden odaya geçmiş, Müthiş dedim 😍

38+0 dan günaydınlar ❄️
Nst ye girdim sancı mancı yok, evde yokluyor ama arada belimden bir ağrı, olması iyi bir şey diyor doktor. Haftaya pzt ye kadar gelmezse 39 da bi muayene yaparız açılma var mı diye dedi.
İlk doğumumda nöbet usulüyle çalışıyordu 2 doktor o yüzden hep mesai saati olsun diye kendimi acayip şartlamıştım, şimdi benimki tekmiş çok sevindim adama da dedim 😂 her gece burdayız diyor 😁 bi moral verdi bi de, 2. Doğumu olan bir kadın suyunun gelmesiyle 45 dk içinde doğum yapmış dün gece, direkt doğumhaneden odaya geçmiş, Müthiş dedim 😍
Günaydın canım İnşallah bizimki de öyle olur ya. Adam gece mi çalışıyormuş? En kötü 2 haftamız var o zamana kadar gelirler bebişler 😍

Ayy maşallah maşallah hoş gelmiş güzellik 🥰🧿 gözünüz aydın.
ya kızlar hepinize maşallah gerçekten allahım bize de nasip etsin bu güzellikleri 😍
Gündüz de hep hastanede ama bu ara her gece doğum oluyormuş, işi zor be doktorların, çok yorgun duruyordu üzüldüm vala ama napalım 😁
Ayy inşallah şurda bi avuç kaldık hepimiz böyle güzel kolay anlatalım bitsin artık bu iş 😍

Harika bir doğum olmuş. Çok uzun beklememişsin ki zaten. Sana birkaç şey sormak istiyorum. İshal olunuyormuş doğum yaklaştıkça sen de oldun mu ishal? Bir de çatalda kaç dakika kadar kaldın? Kaç dikiş odlu? Lavman yapıldı mı sana? Cevaplar Çok teşekkür ederim 🙏
Kızlar siz de yazar mısınız normal yapanlar lütfen.
Tatlım genel olarak kabızdım ama doğum olacağı gün rahat bir dışkılama oldu. Lavman yapıldı zaten olmasaydı heryere yapardım çünkü bariz kontrol edilemez bir durum..
Çatala aldıklarından 45 dakika sonra bebek benimleydi.. Kordon kesmeden yaklaşık 1 dakika bekledik.
Dikiş sayımı bilmiyorum açıkcası sormak aklıma gelmedi sadece 1.5 cm kesi yaptım dedi doktorum işlem sırasında ama bebeğin kilosunu boyunu ölçene, ilk muayenesini yapana dek benim işlemlerim tamamlanmıştı çok şükür. Bir de benim ilk doğum olduğu için böyle imiş ben beklerken iki farklı hanım geldi 2. Doğum olan 2 saatte bitirdiler. Benden sonra gelip benden önce gittiler🧿🧿🥲

Her halükarda çok iyi bir deneyimdi.

Tatlım genel olarak kabızdım ama doğum olacağı gün rahat bir dışkılama oldu. Lavman yapıldı zaten olmasaydı heryere yapardım çünkü bariz kontrol edilemez bir durum..
Çatala aldıklarından 45 dakika sonra bebek benimleydi.. Kordon kesmeden yaklaşık 1 dakika bekledik.
Dikiş sayımı bilmiyorum açıkcası sormak aklıma gelmedi sadece 1.5 cm kesi yaptım dedi doktorum işlem sırasında ama bebeğin kilosunu boyunu ölçene, ilk muayenesini yapana dek benim işlemlerim tamamlanmıştı çok şükür. Bir de benim ilk doğum olduğu için böyle imiş ben beklerken iki farklı hanım geldi 2. Doğum olan 2 saatte bitirdiler. Benden sonra gelip benden önce gittiler🧿🧿🥲

Her halükarda çok iyi bir deneyimdi.
Çok teşekkür ederim deneyimini paylaştığın için. Maşallah gerçekten güzel bir doğum olmuş. Kesin de küçücük 10 gün sonra hiçbir şeyin kalmayacak benimki ilkimde kesi içten yapışmıştı baya bir uzundu ama ben bile 10-15 gün sonra uçakla başka şehire gitmiştim. Çabuk toparlarsın sen de. Bebiş çıktı mı bitiyor dimi rahatlıyorsun baya.

Merhaba kızlar allahın izniyle bu hafta doğumum olacak ikiz bebeklerimiz olacak.
Normalde refakatçim eşim olacaktı yalnızca ancak Kayınvalidem çok emrivaki yapan herkesi yönetmeyi seven bir insan olduğu için ben de kalıcam diye bir emir buyurdu. (Daha önceden de doğumuma ameliyata gireceğini söylemişti ve bu durumdan kurtulmak icin doktorumun izin vermediğini söylemiştim.) sezeryandan sonra desteğe ihtiyacım olabilcegi icin yanımda refakatçi olarak eşimle birlikte kendi annemin kalmasını tercih edeceğimi bu şekilde daha rahat edeceğimi söyledim ve kıyamet koptu. cevap olarak ben de kalıcam çünkü oğlumun yanında olmak istiyorum dedi. Sonrasında ben e bir hastane odasında 4 yetişkin 2 bebek kalamayız olmaz ki deyince bize küstü ve doğuma gelmiycem istenmediğim yere gelmem diyor. Doğumuma azıcık gün kala beni bunlarla uğraştırıp yorduğuna inanamıyorum. Sizce ne yapmalıyız, doğumdan sonra bir arada olma fikri bile beni geriyor artık

X