2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kesi gerçekten hiç korkulacak bir şey değil, çabuk da iyileşiyor kendi kendine kaynayan dikiş atılıyor zaten. Sonrasında başka konular da düşündürmesin hiç, eskisi gibi oluyor yine
Benim bacağıma hafif bir uyuşturucu iğne vurmuştu doktorum dikişten önce, hiç bi şey hissetmedim bile ki zaten bebeğin sağlıkla doğmuş o doğum anı bitmiş, acayip bir mutluluk ve saftiriklik geliyor insana

Merhaba bizde de sarılık 9 çıktı. Açlığa bağlı oluyor yeni doğan da bol bol emzirin demişti doktorum. Ek mama da vermek gerek dediği için çok az mamaya başladım mecburen düştü değer çok şükür. Siz ek bir şey kullanıyor musunuz

Bi kaç gün sonra nasıl doğuruyorsun ya ben bişey mi atladım erkene mi aldınız doğumu

Ay ne heyecanlıdır o ilk gece. Hayal ettikçe içim kıpır kıpır oluyor. Karşısına geçip saatlerce izler insan

Bana bestlak damlayı doğum yaptığım gün hastanede başladılar. 3x20 damla kullanıyorum.

Bi kaç gün sonra nasıl doğuruyorsun ya ben bişey mi atladım erkene mi aldınız doğumu
Salı günü yatış yapicam, pazartesi gece 12 den itibaren bişey yeme dediler. Salı da sezaryene alabilirler ama ekstra bı durum olmazsa asıl tarih Çarşamba. 6 gün kaldı yani salı nst de sancım çıkarsa o gün sezaryene alacaklarmis

O ana ışınlanmak istiyorum yaa O gelen rahatlama hissi bebekle kucaklaşma bebişi emzirme

Çok heyecanlandım şimdi 17si falan diyordun sanki Sağlıkla gelsin inşallah. Göbüşünle vedalaşıyorsun sen de haftaya

O ana ışınlanmak istiyorum yaa O gelen rahatlama hissi bebekle kucaklaşma bebişi emzirme
Kesinlikle benim de tek motivasyonum o an öyle bi rahatlama ki saçımdaki tel tokaları dudağımın kenarına takıp saçımı topuz yapmıştım kesi dikişi yapılırken, çok gülmüştü doğumhanedeki ekip

Kızlar burda bahsetmistik ama not almamisim antikolik ve meme reddi yapmayan biberon onermistiniz ay kimdi onlar sabah görünce bi bana yazar mısınız?

Çok heyecanlandım şimdi 17si falan diyordun sanki Sağlıkla gelsin inşallah. Göbüşünle vedalaşıyorsun sen de haftaya
Evet 17 sinde büyük olasılıkla yani erken gelmezse, bir haftadan az kaldı göbüş bana hemen veda etmeyebilir, sezaryende biraz zaman alıyor bı de rahmin eski boyutuna gelmesi 6 hafta sürüyor ya, yavaş yavaş vedalasiriz kendisiyle, zaten bı anda pofff diye inmesin sonra sarktı diye bı de onunla ugrasmayim

Kızlar burda bahsetmistik ama not almamisim antikolik ve meme reddi yapmayan biberon onermistiniz ay kimdi onlar sabah görünce bi bana yazar mısınız?
Antikolik biberon kullanmamıştık biz o biberonla alakalı fikrim yok ama meme reddi için medela calma kullanmistik, ben 2 aylık ise başlamıştım çok riskli dönemde bırakıp gittiğim için meme reddi olasılığı çok yüksekti, şükür oğlumda sorun olmadı o biberon sayesinde. 6. Aydan sonda ek gıdaya geçişle birlikte zaten meme olayı da rahatlıyor biraz daha. Reddetme ihtimali de azalıyor. Zaten katı gıdaya geçiyorlar meme de keyif oluyor biraz daha ama ilk 6 ay anne sütü şart, kritik aylar geçince bidaha kolay kolay reddetmiyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…