2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sürekli odaklandığımız için ağrı var mı yok mu diye emin olamıyorum ki. Beyin kafadan ağrı uyduruyor bazen Kız o kadar yoruyorum ki kendimi aslında. Sürekli hareket halindeyim. Ama bi gün uyusam bi gün uykusuzum. Gün içinde kafa meşgul oluyor da gece olunca kafamda hep doğum oluyor uykum kaçıyor

Sorma ben de çok düşünüyorum herhalde ki rüyamda tanımadığım biri bana korkma herşey yoluna girecek dedi ya o derece kafam dolu. Başka özel problemlerimiz de var ufak tefek onları da kafaya takıyorum.

Kızlar günaydın. Doğum yapanlara bir sorum olacak.
Reflü yatağı,ana kucağı ve anne yanı küçük sallanır beşik sizce lazım mı alalım mı? Park yatak aldık ta oda küçük biraz 6 aydan sonra mı kursak diyorum.

Günaydın canım digerlerini bilmem ama reflü yatağı gerekli bence. Gaz ve kolik açısından da faydalı. Minicik mideleri var iki meme çekince gaz doluyor haliyle başları biraz yüksekte olmasında fayda var

Dün gece nefessiz kalmış şekilde uyandım, boğuluyorum sandım, sizde de oldu mu. Sırt üstü yatmisim bı de zaten geniz etimden zor nefes alıyorum. Bı uyandım hık hık allahim gidiyorum galiba dedim. Hemen ayağa kalktım, nefesim düzene girdi. Nasıl yorulduysam dün gece nefessiz kaldığımı bile farketmemisim. Son anda uyandım.

Sorma ben de çok düşünüyorum herhalde ki rüyamda tanımadığım biri bana korkma herşey yoluna girecek dedi ya o derece kafam dolu. Başka özel problemlerimiz de var ufak tefek onları da kafaya takıyorum.
Bebeğin sağlıkla gelsin de canım her problem hallolur inşallah. Hepimizin ailesinde özel hayatında ekonomik durumunda sorunlar oluyor bazen. Ama hayat bi şekilde sürüyor işte. Yeter ki sağlık olsun. Yıpratma kendini bebeğine odaklan şimdi gerisini sonra kafana takarsın

Allah korusun ya vücut reaksiyon veriyor uyandırıyor seni. Az kaldı bebek doğunca rahat rahat nefes alacaksın sayılı gün kaldı artık

Reflu yatağı kesinlikle şart. Başta almadim sürekli kusma ve gaz yaşadık şu an kullanıyorum daha rahat en azından kustu mu boğazına kaçma durumu olmuyor

Artık bende sırt üstü yatamiyorum . Nefessiz kalıyor gbi hissediyorum . Burnum da aynı şekilde . Oluyor yani maalesef
Ben çok severim sırt üstü yatmayı o da ayrı :)

Ben ebeveyn yatağına birleştirilen ahşap yatak aldım, başka beşik almadım. Çanta şekline gelen reflü yatağı aldım hem evde diğer odalarda işime yarar, hem bir yere giderken yanıma alırım diye. Ana kucağı da görümcem verdi, vermese almazdım sanırım.

Bu bende yaklaşık bir hafta on gündür oluyor, sırt üstü dönünce hiç nefes alamıyorum gibi, yan yatarken bile zorluyor. İki yastık kullanmaya başladım böyle kaburgalarım dan itibaren yükseltiyorum, daha rahat geliyor.

Artık bende sırt üstü yatamiyorum . Nefessiz kalıyor gbi hissediyorum . Burnum da aynı şekilde . Oluyor yani maalesef
Ben çok severim sırt üstü yatmayı o da ayrı :)
Ben de hep sırt üstü yatardim ama bayadir yatamıyorum, gece farkında olmadan sırt üstü yatmisim, ne kadar süre öyle kaldım bilmiyorum ama çok fena olmuştum

Ben de üçüncü yastigi ekledim dün gece öyle kötü olunca. Yakında oturarak uyuyacam o olacak

Sırtüstü yatınca ben 5 dakikada bile nefessiz kalıyorum dikkat et canım.

Bizim de taşınma durumu olacak o yüzden park yatak aldık onu da açmak istemiyorum şu an. Sanırım uygun anne yanı yatak ve reflü yatağı alacağım.

Bizim de taşınma durumu olacak o yüzden park yatak aldık onu da açmak istemiyorum şu an. Sanırım uygun anne yanı yatak ve reflü yatağı alacağım.
Reflü yatağı bence önemli ya, tecrübeli anneler de hep önerdi, hem ev içinde olduğun odaya alabilirsin, hem gerçekten daha rahat ediyor daha az kusuyor dediler. Bir de hafif birşey olması iyi, bir yere giderken taşıyabilirim diye de düşündüm.

Reflü yatağı kesin lazım onu alman iyi olur canım. Bende de abiden kalma park yatak var onu kurduk ,reflü yatağıyla birlikte park yatağın içine yatırıyorum şuan bebeği. Sallanan beşiğim yok lazım olur mu bilmiyorum oğlumunkini birine vermiştim ,sallamadan çocuk büyüten var mı? Bir umut

Ben de dün kontrole gitmiştim, bebek baştan beridir bir hafta ilerde çıkıyordu, dün de 3300 gram olmuş, haftaya çatı muayenesi yapayım dedi doktorum. Bir önceki sefer de demişti 38. haftada bakarız 3800'ü geçerse sezaryen önerebilirim diye, yine dedi haftaya muayeneye göre konuşuruz sezaryen önerebilirim diye. Korkuyorum biraz sezaryen den, dünden beri alık gibi dolaşıyorum o kadar büyüdüyse hemen doğsa bari diyorum ama bir taraftan da hazır değilim daha, sanki bir sonraki kontrole hastaneye gittiğim an beni uyutup ameliyat edecekler gibi saçma bir senaryo çıkmıyor aklımdan..
Ayy ne kadar saçma, normalde hep soğukkanlıyımdır ama doğum yaklaştıkça bende devreler yanmaya başladı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…