2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
S Sariucurtma neredesin kızçe göremedim seni. Doğurmadın değil mi? Merak ettim.
Yok canım, daha dogurmadim ama sürekli hastanelerdeyim. Dün muayene için gittim, bugün anestezi tahlilleri için gittim yarın da anestezi doktoruyla görüşmek için gidicem, İstanbul buz, Beylikdüzü taraflarında kar yağışından trafik felç. Ve ben trafikte gerildikce kasiliyorum umarım yollarda dogurmam annemi getirdik bugün, oğlumu karne gününe kadar okula gondermicez, bu saatten sonra kendimi korumam lazım, salı yatış yapicam, hasta olmamaliyim. Çocuğun da okulu etkilendi ama salgınlar korkutucu düzeye ulaştı malesef. Önceki gripten eser kaldi zaten hala güçlükle nefes aliyorum. Umarım sezaryene kadar tamamen duzelirim.

Hayırlı ömrü olsun sarılıkla alakalı maalesef bilgim yok inş tez zamanda geçer

Sıkı kundak yapmayın eli kolu organları hareket etsin gaz olmasın bebekte demişti doktorumuz.

Sıkı kundak yapmayın eli kolu organları hareket etsin gaz olmasın bebekte demişti doktorumuz.
Yok sıkı kundak yapmam yani oğlumda da yapamazdık zaten kalça cikikligi sınırda olduğu için ona çok dikkat ediyorduk. Likralı battaniye ile yarım kundak yapmak anne karnında olduğunu hissettirdiği için güvende olduklarını düşünüyorlar. Bı de mora refleksi miydi adını unuttum da ona benzer bı ismi vardı onu engellediği için daha verimli uyuyorlar. Bizim doktorumuz da kolik vs aglamalarini azaltmak için yarım kundak tavsiye ediyordu. Zaten ben oğlumda hiç gaz kolik sorunu da yaşamamıştım, umarım bunda da yaşamam. İlk aylar geçince havalar da ısınınca sere serpe uyuyacaklar

Perine masajının nasıl yapılacağını gösterdiler bize. Maket vardı bi tane ebe anlattı orada göstererek. Ama ben tek başıma yapamıyorum eşime yaptırıyorum haftada 3 gün. Umarım faydası olur. Epizyoyu anlattılar yine maket üstünde. Ama korkutucu bişey değil zaten uyuşturuyorlar. Eğer yapılmazsa rastgele yırtılma riski var o daha kötü. Makata doğru yırtılma olmasın diye yana doğru minik bi kesi atılıyor. Zaten doğum yapanlar genelde hissetmiyormuş bile o acıyı. O yüzden ondan çok korkma. Çok iyi doğumlarda bile gerekebiliyor bikaç minik dikiş Mümkün mertebe gevşemek gerekiyor. Sakin kalabilirsek kolay doğuracağız kesi de gerekmeyecek. İyi düşünelim

Ben gebe okuluna gitmeyi çok istiyordum aslında ama evime çok uzak kalıyor . O yüzden gidememistim . Sen hangi hastaneye gittin acaba merak ettim ?

Kızlar bebişlere uyurken ne giydireceksiniz? Aldınız mı uyku tulumu falan? Aldıysanız ne aldınız marka model foto hepsi :)
Aslında kundak yapılabilir demişti arkadaslar . İlla birsey almanıza gerek yok . Benim değiştirmem gereken bir ürün vardı o yüzden aldım . Paylaşayım hatta .

Doğumdan önceki hazırlıklar ,bir yandan heyecanlı bir yandan da yorucu değil mi ?
Annen geldiğine göre sezaryene kadar duzelirsin iyice diye düşünüyorum

Doğumdan önceki hazırlıklar ,bir yandan heyecanlı bir yandan da yorucu değil mi ?
Annen geldiğine göre sezaryene kadar duzelirsin iyice diye düşünüyorum
Sürekli hastaneye gidip gelmek zorunda kalmasam biraz dinlensem çok iyi olacaktı ama benim gittiğim hastanede asla bir günde hallolmuyor işler. Halbuki izne ayrilinca ne hayallerim vardı 1 hafta boyunca keyif yapacaktım, çocuğu okula gönderecektim, film izlicektim neyse buna şükür en azından grip filan değilim. Annem de yemek işini halleder yine yüküm hafifler, pazartesi kayınvalidem geliyor salı da hastaneye yatıyorum. Ay bisey kalmadı ya bı kaç gün sonra dogurucam

Aynen bizde dünyaya alışma süresinde yarım kundak yaptık.
İnş sıkıntı yaşamazsınız sağlıkla neşeyle büyür.
Ahh bi ısınsın havalar büyümüş olsun minnoşlar

Gebe okuluna 38. Haftanın başında alacaklardı 36+5 te doğdum

Bence planlı olması çok güzel bir durum . O zamana kadar herşey hallolur sende dinlenmiş olursun ,merak etme

Yaa bende heyecanlandım şu an senin adına

Bence planlı olması çok güzel bir durum . O zamana kadar herşey hallolur sende dinlenmiş olursun ,merak etme

Yaa bende heyecanlandım şu an senin adına
Doğumdan önce bir iki gün dinlenmek istiyorum hiç kalkmadan, doğum sonrası ilk iki gün biraz yorucu geçiyor benim için, yani oglumda öyle olmuştu, heyecandan mi sevincten mi bilmem hiç uyumamistim sürekli ona bakıyordum gece bile, hatta o da ilk gece uyumamisti bakisip durmustuk yine aynı şekilde uyuyamazsam diye öncesinde biraz dinlensem iyi olur.

İnşallah istediğin gbi dinlenirsin . Doğumdan önce hepimizin dinlenmesi lazım aslında çünkü ne yaşayacağımızı bile bilmiyoruz

Ahahaha yerim olacaksınız inanıyorum şu gibi doğurup gelin artık çocuk kakası rengi konuşucaz sabırsızlıkla bekliyoruz demez miyim o kadar güzel ki anlatamam

Benimde wee canım, keşke Benimki de büyüse ya çocuğum tutamıyor .Sürekli onları tak çıkar birde bazen kayıyor pek konforlu değil ama mecburen kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…