2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
S Sariucurtma neredesin kızçe göremedim seni. Doğurmadın değil mi? Merak ettim.
Yok canım, daha dogurmadim ama sürekli hastanelerdeyim. Dün muayene için gittim, bugün anestezi tahlilleri için gittim yarın da anestezi doktoruyla görüşmek için gidicem, İstanbul buz, Beylikdüzü taraflarında kar yağışından trafik felç. Ve ben trafikte gerildikce kasiliyorum umarım yollarda dogurmam 😬 annemi getirdik bugün, oğlumu karne gününe kadar okula gondermicez, bu saatten sonra kendimi korumam lazım, salı yatış yapicam, hasta olmamaliyim. Çocuğun da okulu etkilendi ama salgınlar korkutucu düzeye ulaştı malesef. Önceki gripten eser kaldi zaten hala güçlükle nefes aliyorum. Umarım sezaryene kadar tamamen duzelirim.

Kızlar benim oğluşum da doğdu. Normal doğum 2890 Gr. 5 Ocak cuma doğdu. Sarılık oldu onunla uğraşıyorum kaç gündür canım çok sıkıldı. Değer çok yüksek değil. 3. Gün 12.5 çıktı. Bugün tekrar bakıldı 14 çıktı. Halbuki sürekli emziriyorum hatta 2 günde 200 Gr kilo almış. Doğum kilosuna ulaştı bugün. Yine de düşmemesi beni biraz sıktı. Tecrübeli anneler sizin de başınıza geldi mi ne yapmak lazım. Normal mi değerin yükselmesi.
Hayırlı ömrü olsun 🧿💐🫶🏻 sarılıkla alakalı maalesef bilgim yok inş tez zamanda geçer 🙏

İlk aylar kundak yapicam yenidoğana uygun uyku tulumu var mı bilmiyorum zaten 😁 ama kundak ile daha verimli uyuduklari için ona alistirmayi düşünüyorum doğar doğmaz. Oğlumda rahat etmiştim. Sonra da havalar ısınacak zaten.
Sıkı kundak yapmayın eli kolu organları hareket etsin gaz olmasın bebekte demişti doktorumuz. 💐🎈

Sıkı kundak yapmayın eli kolu organları hareket etsin gaz olmasın bebekte demişti doktorumuz. 💐🎈
Yok sıkı kundak yapmam yani oğlumda da yapamazdık zaten kalça cikikligi sınırda olduğu için ona çok dikkat ediyorduk. Likralı battaniye ile yarım kundak yapmak anne karnında olduğunu hissettirdiği için güvende olduklarını düşünüyorlar. Bı de mora refleksi miydi adını unuttum da ona benzer bı ismi vardı onu engellediği için daha verimli uyuyorlar. Bizim doktorumuz da kolik vs aglamalarini azaltmak için yarım kundak tavsiye ediyordu. Zaten ben oğlumda hiç gaz kolik sorunu da yaşamamıştım, umarım bunda da yaşamam. 🙏 İlk aylar geçince havalar da ısınınca sere serpe uyuyacaklar ☺️

Hepimiz pıt diye, sağlıkla, kolaylıkla, mutlu mutlu doğuracağız inşallah. Grubun güzel enerjisi hepimizi sardı. 🩷🌸 Bu arada bugün yakın zamanda doğum yapan arkadaşlarım aradılar hep, çok güzel deneyimler anlattılar. Bu gruptaki arkadaşlar da aynı şekilde umut veriyorlar hepimize. Annelik dostluğu diye bir şey varmış. Sizlerle tanışmıyoruz, arayan arkadaşlarımın da bir kısmı yakın arkadaşım değillerdi. Ne kadar şanslıyız bu deneyimleri paylaşabiliyoruz. Hiç birimiz yalnız değiliz. Ben hem sezaryenden hem de normal doğumdan, hatta doğum sonrasından da korkuyordum. Şimdi geleceğe umutla bakıyorum. Yine yeniden teşekkür ederim herkese. 🩷

Benim de yanma gibi sancı gibi bazen de bıçak saplanması gibi ağrılarım oluyor idrar yaparken. Pazartesi günü tahlil yapıldı bir şey çıkmadı. Doktorumun yorumu doğumun yakın olması kaynaklı olabileceği. Çatının genişlemeye çalışması nedeniyle olabileceği. Kötüsünü düşünmeyin hiç ama doktorunuzla da paylaşın durumu. Bakılsın mutlaka. 🌸

Gebe okulu eğitimlerinde normal doğumu kolaylaştıran, kesiye/yırtığa engel olabilecek grupta konuşulmayan bir detaydan bahsedildi mi canım? Ben epizyodan/yırtıktan korkuyorum biraz. Perine masajı yapmaya çalışıyorum. Yarınki kontrolde doktorumla da paylaşacağım bu durumu.
Perine masajının nasıl yapılacağını gösterdiler bize. Maket vardı bi tane ebe anlattı orada göstererek. Ama ben tek başıma yapamıyorum eşime yaptırıyorum haftada 3 gün. Umarım faydası olur. Epizyoyu anlattılar yine maket üstünde. Ama korkutucu bişey değil zaten uyuşturuyorlar. Eğer yapılmazsa rastgele yırtılma riski var o daha kötü. Makata doğru yırtılma olmasın diye yana doğru minik bi kesi atılıyor. Zaten doğum yapanlar genelde hissetmiyormuş bile o acıyı. O yüzden ondan çok korkma. Çok iyi doğumlarda bile gerekebiliyor bikaç minik dikiş ☺️ Mümkün mertebe gevşemek gerekiyor. Sakin kalabilirsek kolay doğuracağız kesi de gerekmeyecek. İyi düşünelim 🥰

Aynen çok faydalı bir de ebe o kadar pozitifti ki hiç pişman olmadım. Su meyve falan bizi rahat ettirmek için kim nasıl isterse öyle otursun yürümek isteyen yürüsün diyor. Ağdaya gitmiştim ordan mikrop mu kaptım acaba. Öğrleden beri var iki damla çıkınca bitene kadar çok acı yok ama bittikten sonra ıkındırıyor acı. 😕
Ben gebe okuluna gitmeyi çok istiyordum aslında ama evime çok uzak kalıyor . O yüzden gidememistim . Sen hangi hastaneye gittin acaba merak ettim ?

Kızlar bebişlere uyurken ne giydireceksiniz? Aldınız mı uyku tulumu falan? Aldıysanız ne aldınız marka model foto hepsi :)
Aslında kundak yapılabilir demişti arkadaslar . İlla birsey almanıza gerek yok . Benim değiştirmem gereken bir ürün vardı o yüzden aldım . Paylaşayım hatta .

Yok canım, daha dogurmadim ama sürekli hastanelerdeyim. Dün muayene için gittim, bugün anestezi tahlilleri için gittim yarın da anestezi doktoruyla görüşmek için gidicem, İstanbul buz, Beylikdüzü taraflarında kar yağışından trafik felç. Ve ben trafikte gerildikce kasiliyorum umarım yollarda dogurmam 😬 annemi getirdik bugün, oğlumu karne gününe kadar okula gondermicez, bu saatten sonra kendimi korumam lazım, salı yatış yapicam, hasta olmamaliyim. Çocuğun da okulu etkilendi ama salgınlar korkutucu düzeye ulaştı malesef. Önceki gripten eser kaldi zaten hala güçlükle nefes aliyorum. Umarım sezaryene kadar tamamen duzelirim.
Doğumdan önceki hazırlıklar ,bir yandan heyecanlı bir yandan da yorucu değil mi ?
Annen geldiğine göre sezaryene kadar duzelirsin iyice diye düşünüyorum 🙏

Doğumdan önceki hazırlıklar ,bir yandan heyecanlı bir yandan da yorucu değil mi ?
Annen geldiğine göre sezaryene kadar duzelirsin iyice diye düşünüyorum 🙏
Sürekli hastaneye gidip gelmek zorunda kalmasam biraz dinlensem çok iyi olacaktı ama benim gittiğim hastanede asla bir günde hallolmuyor işler. Halbuki izne ayrilinca ne hayallerim vardı 1 hafta boyunca keyif yapacaktım, çocuğu okula gönderecektim, film izlicektim 😁 neyse buna şükür en azından grip filan değilim. Annem de yemek işini halleder yine yüküm hafifler, pazartesi kayınvalidem geliyor salı da hastaneye yatıyorum. Ay bisey kalmadı ya bı kaç gün sonra dogurucam 😬

Yok sıkı kundak yapmam yani oğlumda da yapamazdık zaten kalça cikikligi sınırda olduğu için ona çok dikkat ediyorduk. Likralı battaniye ile yarım kundak yapmak anne karnında olduğunu hissettirdiği için güvende olduklarını düşünüyorlar. Bı de mora refleksi miydi adını unuttum da ona benzer bı ismi vardı onu engellediği için daha verimli uyuyorlar. Bizim doktorumuz da kolik vs aglamalarini azaltmak için yarım kundak tavsiye ediyordu. Zaten ben oğlumda hiç gaz kolik sorunu da yaşamamıştım, umarım bunda da yaşamam. 🙏 İlk aylar geçince havalar da ısınınca sere serpe uyuyacaklar ☺️
Aynen bizde dünyaya alışma süresinde yarım kundak yaptık.🤌🏻
İnş sıkıntı yaşamazsınız sağlıkla neşeyle büyür. 🙏🏻🎈
Ahh bi ısınsın havalar büyümüş olsun minnoşlar 🤩

Gebe okulu gerçekten faydalı. Ama ben de keşke daha geç gitseydim diyorum. 30. Hafta civarı gittim öğrendiklerimi unutuyorum sanki ☺️ İdrar yolunda enfeksiyon var sanki canım belirtiler öyle. Gecikmeden ilaç kullansan iyi olur doktora gitsen yarın
Gebe okuluna 38. Haftanın başında alacaklardı 36+5 te doğdum 🤩

Sürekli hastaneye gidip gelmek zorunda kalmasam biraz dinlensem çok iyi olacaktı ama benim gittiğim hastanede asla bir günde hallolmuyor işler. Halbuki izne ayrilinca ne hayallerim vardı 1 hafta boyunca keyif yapacaktım, çocuğu okula gönderecektim, film izlicektim 😁 neyse buna şükür en azından grip filan değilim. Annem de yemek işini halleder yine yüküm hafifler, pazartesi kayınvalidem geliyor salı da hastaneye yatıyorum. Ay bisey kalmadı ya bı kaç gün sonra dogurucam 😬
Bence planlı olması çok güzel bir durum . O zamana kadar herşey hallolur sende dinlenmiş olursun ,merak etme 🙏

Yaa bende heyecanlandım şu an senin adına 😍

Bence planlı olması çok güzel bir durum . O zamana kadar herşey hallolur sende dinlenmiş olursun ,merak etme 🙏

Yaa bende heyecanlandım şu an senin adına 😍
Doğumdan önce bir iki gün dinlenmek istiyorum hiç kalkmadan, doğum sonrası ilk iki gün biraz yorucu geçiyor benim için, yani oglumda öyle olmuştu, heyecandan mi sevincten mi bilmem hiç uyumamistim sürekli ona bakıyordum gece bile, hatta o da ilk gece uyumamisti bakisip durmustuk 😁 yine aynı şekilde uyuyamazsam diye öncesinde biraz dinlensem iyi olur.

Doğumdan önce bir iki gün dinlenmek istiyorum hiç kalkmadan, doğum sonrası ilk iki gün biraz yorucu geçiyor benim için, yani oglumda öyle olmuştu, heyecandan mi sevincten mi bilmem hiç uyumamistim sürekli ona bakıyordum gece bile, hatta o da ilk gece uyumamisti bakisip durmustuk 😁 yine aynı şekilde uyuyamazsam diye öncesinde biraz dinlensem iyi olur.
İnşallah istediğin gbi dinlenirsin . Doğumdan önce hepimizin dinlenmesi lazım aslında çünkü ne yaşayacağımızı bile bilmiyoruz 😄

Ay uyku sersemi tabi ki seni de merak ediyordum. Siz normal doğuranlar kervanına biz de talibi z ya. Pek giremiyorsun Çok sevindim canım o kadar normal bence. Ama nasıl yeni doğmuş bebeğin evde olması, sürekli uyuması. Ben mi doğurdum bu güzelliği diyor musun?
Ay şuana kadar normal doğum yapanlar hep pozitif gitti inşallah biz de pozitif doğum yaparız da sizinle bebek konuşalım artık ya 😀😍
Ahahaha yerim 🥰 olacaksınız inanıyorum şu gibi doğurup gelin artık çocuk kakası rengi konuşucaz sabırsızlıkla bekliyoruz 😂😂 demez miyim o kadar güzel ki anlatamam 😍

Hangi Marka kullanıyorsun eşim wee almış. Benimki de sağmaktan çok büyüdü sanırım ağzına alıp çekmeye çalışıyor iki üç kere çekiyor sonra olay çıkarıyor bağırmaya ağlamaya başlıyor

Hangi Marka kullanıyorsun eşim wee almış. Benimki de sağmaktan çok büyüdü sanırım ağzına alıp çekmeye çalışıyor iki üç kere çekiyor sonra olay çıkarıyor bağırmaya ağlamaya başlıyor
Benimde wee canım, keşke Benimki de büyüse ya çocuğum tutamıyor .Sürekli onları tak çıkar birde bazen kayıyor pek konforlu değil ama mecburen kullanıyorum

X