2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet öyle dediler. Hemencecik gelsin sütünüz inş. Sonradan çabucak artsın o psikolojiyle bi de bu dertler gerçekten çok yıpratıyor.

Günde 2 defa 20-20 40 damla 1 bardak suya kullanılıyor ben pompayı bi kere çekip yarım bardak suya koyuyorum sabah akşam 20-23 damla falan geliyor zaten tek tek saymadım

Hemsireye verilecek battaniyeyi ince penye battaniyemi koydunuz birazdaha orta kalınmı koydunuz cantaya
Hastaneler sıcak oluyor oenye koy istersen yanına ayrıca nohut battaneyi yada pazen tarzı şeyler alırsın çantana odada onu örtersin ben hemşireye penye vermiştim odada yanımda dururkende altına kalın yumuşak battaneyi koyup üstüne pazen örtmüştüm öylede yapabilirsin çünkü yanında durduğu yatak mı küvet mi artık neyse sünger ve çarşaf oluyor ama soğuk olabiliyor yinede yatırınca ürküyor

Ay korkuyorum karda doğurasım tutarsa diye , 2 yıl evvel buraya yeni taşındığımızda nöbetçiydim, ertesi gün 2 de ancak evime gidebilmiştim

Aa evet demiştin sanki, her doktorun yaklaşımı farklı işte :) ama sancı çekip aa çatın uygun değilmiş denmesin de, beklenir yani yoksa
Eskiden yapmazlarmış çatı muayenesi. 150 boyun altındaki kadınlar zaten sezaryen olurmuş. Onun dışındakilerin normal doğuma uygun olduğu varsayılırmış. Sancılar başlayınca muayene sırasında çatı muayenesi de yapılmış olurmuş zaten. Eğer kemik yapısında ekstrem bi durum olursa yine sezaryen olurmuş.Bugün de Müge anlı gibi annem diyip duruyorum ama yine referans annem Kafaya takıp sormuştum benim doktorum niye yapmıyor diye. Doğum başlamadan çatı muayenesi mi yapıyorlar şimdi diye şaşırdı Doğum sancıları başlamadan çatı uygunluğu anlaşılmaz dedi ama tabi tıp da güncellenen bişey bilemiyorum o yüzden. Her doktor başka bişey diyor. Almanya’da da yokmuş mesela çatı muayenesi diye bişey bi tanıdığım söylemişti. Sonuç olarak doğumu bekliyorum artık yapacak bişey yok zorla parmağını sok diyemem doktora

Aa doğurmuşsundur diye girdim bebiş yarın geliyormuş Sağlıkla gelsin inşallah güzel güzel sev göbeğini

Sancıların dakikası önemli canım benim düzenli arkalıklarla 1.5-2 dakika düren sancılarsa ve sıklaştıysa o zaman bence aramalısın açıklığın iyi çünkü

Kizlar cumartesi kontrolum vardi oglen, ama sabahin 4nde suyum geldi hemen gittik ve 2 3 saat sonra dogum gerceklesti normal icin ebeler ikna etmeye calisti ama ben şoktaydim sular pacalarimdan akiyordu resmen ped koymama ragmen
Korktum sezeryan istedim sonuc olarak oglumu kucagima aldim şükürler olsun darisi saglicakla dogumunu bekleyenlere olsun

Maşallah kız helal olsun Allahın grubun güzelliğine bak herkes nasıl güzel doğuruyor sağlıkla büyüsün miniğin hayırlı evlat olsun inşallah

Hayırlı olsun. Sağlıkla büyütün bebeğinizi. Çok sevindim. Kaç haftalık doğdu? Şimdi nasılsın?

Maşallah canım benim dağlıkla büyüsün paşa hayırlı evlat olsun

Ay korkuyorum karda doğurasım tutarsa diye , 2 yıl evvel buraya yeni taşındığımızda nöbetçiydim, ertesi gün 2 de ancak evime gidebilmiştim
Yaa aynı şeyden korkmuyor değilim kara çocuk gibi sevinsem de. Bi de kızıma hep kar yağınca kardeşin olcak diyip durdum aylardır, gece gece bi korku geldi ya bunu kendime çektiysem diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…