2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kizlar cumartesi kontrolum vardi oglen, ama sabahin 4nde suyum geldi hemen gittik ve 2 3 saat sonra dogum gerceklesti normal icin ebeler ikna etmeye calisti ama ben şoktaydim sular pacalarimdan akiyordu resmen ped koymama ragmen
Korktum sezeryan istedim sonuc olarak oglumu kucagima aldim şükürler olsun 😇🙏 darisi saglicakla dogumunu bekleyenlere olsun🧡
Maşallah sağ salim kavumuşunuz ❤️ darısı bizlere, kaçıncı haftaydı sezeryan spinalmiydi nasıl geçti 🥰

Eskiden yapmazlarmış çatı muayenesi. 150 boyun altındaki kadınlar zaten sezaryen olurmuş. Onun dışındakilerin normal doğuma uygun olduğu varsayılırmış. Sancılar başlayınca muayene sırasında çatı muayenesi de yapılmış olurmuş zaten. Eğer kemik yapısında ekstrem bi durum olursa yine sezaryen olurmuş.Bugün de Müge anlı gibi annem diyip duruyorum ama yine referans annem 🤣🤣 Kafaya takıp sormuştum benim doktorum niye yapmıyor diye. Doğum başlamadan çatı muayenesi mi yapıyorlar şimdi diye şaşırdı🤣 Doğum sancıları başlamadan çatı uygunluğu anlaşılmaz dedi ama tabi tıp da güncellenen bişey bilemiyorum o yüzden. Her doktor başka bişey diyor. Almanya’da da yokmuş mesela çatı muayenesi diye bişey bi tanıdığım söylemişti. Sonuç olarak doğumu bekliyorum artık yapacak bişey yok zorla parmağını sok diyemem doktora 🤣
Ya öyleymiş tabi annem de anlatır hep, hatta yani hep böyle basite indirger doğum işini amaan doğdunuz işte der geçer 😁
Ama dünya değişiyor fikirler değişiyor işte biz de ayak uyduruyoruz ne denirse :)
Hayırlısı olsun inşallah 🙏🏼

Kizlar cumartesi kontrolum vardi oglen, ama sabahin 4nde suyum geldi hemen gittik ve 2 3 saat sonra dogum gerceklesti normal icin ebeler ikna etmeye calisti ama ben şoktaydim sular pacalarimdan akiyordu resmen ped koymama ragmen
Korktum sezeryan istedim sonuc olarak oglumu kucagima aldim şükürler olsun 😇🙏 darisi saglicakla dogumunu bekleyenlere olsun
Maşallah size Allah analı babalı büyütsün 🧿 nasıl rahat edeceksen öyle doğurmuşsunuz bu yönden en iyisini yapmışsın

Kızlar doğumuma kalan süre 9 gün ve beklenen tarih 19 Ocak normalde. Ama e nabıza baktım az önce asistan kısmına. Doğuma kalan süre 9 gün ama beklenen tarih 21 Ocak yazıyor. Niye böyle bir farklılık var acaba. Siz kontrol ettiniz mi hiç

Benim oğlum altını değiştirirken banyodan sonra giyinene kadar falan çok ağlıyor her alt değiştirmede savaş veriyorum resmen sudan korkmuyor orda ağlamıyor ama sonrası çığlık kıyamet ne krem sürdürüyor ne masaj yaptırıyor ne poposunu sildiriyor forumda daha önce başlıkta 5 aylık oldu geçmiyor falan yazmışlar her seferinde şarkılar söylüyorum beyaz gürültü açıyorum ninni söylüyorum ama yok napıcam ben böyle devam mı edecek var mı fikri olan ilk zamanlar güvensiz hissediyor ondan falan diye düşündüm ama geçmedi banyodan sonra kucağıma alınca susuyor ama alt seğiştirirken hiç bişey işe yaramıyor poposunu kaldırıyor itekliyor beni bacaklarını kastırıyor kapatamıyorum bantları öyle oluncada kenarlardan çiş çıkıyor üatü battıyor hop bu sefer üst değiştirirken kriz yaşıyoruz yine synı döngü
Ben meme verdim canım 🙈 be kadar Sağlıklı yada doğru bi karar bilmiyorum ama sadece alt açarken mmıç mıç emiyor uyurken falan vermiyorum sadece alt açmada

Tecrübe konuşuyor 😍😍😍
Son ana kadar nasıl bekledin sen?😀 Bir de nasılsınız bebiş nasıl?
Ajhahahha 🙏🙈🙈 çok iyiyiz teyzesi pazartesi doktora gittik 170 Gr kaybetmiş kızıkam sarılık sınırda bol bol emzirmeye devam et dedi yarın tekrar gidicez minnacık ağzıyla o kadar çabuk yoruluyor ki hemen uyuyup kalıyor 🙈 uyandırana kadar göbeğim çatlıyor 😂😂 çok şükür alıştık birbirimize 🫶🙏 bugünde göbeğimiz düştü artık çok daha rahatız 🙈 bizde durumlar böyle

Canım kızlar gelen gidenden giremiyorum bi çırpıda okumaya çalıştım ama kaçırdıklarım varsa hepsini tebrik ediyorum 🙏 güncelleme yapacak olursak bugün göbeğimiz düştü 🙏 çok şükür çok rahatladım alt alırken işkence çekiyordum 🙈 pazartesi doktor kontrolümüz vardı 170 Gr kaybetmiş satılığı sınırda dedi kan şeker be değerlerimiz normal çıktı bol bol emzir dedi ama kuzumu uyandırmak tam bir işlence her seferinde altını açıyorum sonrasında eskiyi değil yeniyi takıyorum bezden yana babamıza sağlam gol attık 😂😂 çişi turuncu olunca sıvı kaybı olduğu anlamına geliyormuş bizimkide öyle olunca günde 1 kaşık şekerli su verdim 2 günde düzeldi şimdi kestim suyu 🙈 😂 dün gece sütüm bi anda indi ve göğüslerim aşırı şişti öbek öbek oldu sıcak su uyguladım ama fayda etmedi bende sağdım sağdığımıda yabana gitmesin diye biberonla verdim 🙈 günde bi kere düzenli sağıcam sanırım çünkü çabuk yorulduğu için çok fazla ememiyor hemen uyuyup kalıyor göğüslerim şişiyor bu sefer ☺️ bizde durumlar böyle doğuracaklara şimdiden cesaret diliyorum öpüldünüz 😘😘

2 gün iyileşip sonra tek
Kızlar doğumuma kalan süre 9 gün ve beklenen tarih 19 Ocak normalde. Ama e nabıza baktım az önce asistan kısmına. Doğuma kalan süre 9 gün ama beklenen tarih 21 Ocak yazıyor. Niye böyle bir farklılık var acaba. Siz kontrol ettiniz mi hiç
Ben hiç bakmadım nerede gozuktugune dair fikrim bile yok ilk kez duydum e nabizda gozuktugunu

Selam hanımlar. Benim de doğum izni bugün başladı şükür. Kızkardeşim geldi, bugün burun ameliyatı oldu ben yanında refakatçi olarak durdum akşam taburcu ettiler çok şükür beklediğimden daha iyi durumda, inşallah kısa sürede güzelce toparlanır.
Akşam eşim işten çıkıp hastaneden bizi aldı eve bir geldik bisikletlerimiz kayıp! 😱14. katta daire kapısının önünde doğalgaz borusuna bağlıydı eşimle ikimizin bisikletleri, sitede heryerde kamera, çalışanlar olduğu için rahattık bir buçuk yıl oldu buraya geleli hiç güvenlik endişemiz olmamıştı. Oradan kilidi kesip almışlar, birini taşıyamamışlar sanıyorum ki yangın merdiveninde bırakmışlar, daha pahalı olan gitmiş. Bir de gece gece karakola git, olay yeri gelsin incelesin vs. derken bunlarla uğraştık saatlerce.
Ara ara kardeşimin kremi yıkaması buzu var gece boyu alarm kurup onunla ilgileneceğim. Yorucu bir gündü ama atlattık şükür minnoş kızımla.
Onun dışında herşey yolunda gibi, bebişin hareketleri falan iyi, ben de ne kadar da olsa iş günlerinde daha çok yoruluyormuşum bugün çok iyiyim onu farkettim. Ev işleri, bebeğin dolap düzeni vs. onlarla ilgileneceğim artık.
Yarın kontrolümüz var bakalım ne durumdayız. 🤗 Aylar sonra eşimin de bir günü boş ve yarın o da gelecek bebeğimizi görecek, heyecanlıyız.
SAT ile doğum gününün yakın olacağı konuşuldu grupta, benim de SAT 24 nisan, kendi içimde bir ay önce falan kızıma 22 ocak diye randevu belirlemiştim kendimce, inşallah o gün doğar diye, bakalım umarım o tarihten önce gelmez. 🤗
Benden haberler bu kadar, umarım her gün her birimizden çok güzel haberler alırız peş peşe. 🥰

Selam hanımlar. Benim de doğum izni bugün başladı şükür. Kızkardeşim geldi, bugün burun ameliyatı oldu ben yanında refakatçi olarak durdum akşam taburcu ettiler çok şükür beklediğimden daha iyi durumda, inşallah kısa sürede güzelce toparlanır.
Akşam eşim işten çıkıp hastaneden bizi aldı eve bir geldik bisikletlerimiz kayıp! 😱14. katta daire kapısının önünde doğalgaz borusuna bağlıydı eşimle ikimizin bisikletleri, sitede heryerde kamera, çalışanlar olduğu için rahattık bir buçuk yıl oldu buraya geleli hiç güvenlik endişemiz olmamıştı. Oradan kilidi kesip almışlar, birini taşıyamamışlar sanıyorum ki yangın merdiveninde bırakmışlar, daha pahalı olan gitmiş. Bir de gece gece karakola git, olay yeri gelsin incelesin vs. derken bunlarla uğraştık saatlerce.
Ara ara kardeşimin kremi yıkaması buzu var gece boyu alarm kurup onunla ilgileneceğim. Yorucu bir gündü ama atlattık şükür minnoş kızımla.
Onun dışında herşey yolunda gibi, bebişin hareketleri falan iyi, ben de ne kadar da olsa iş günlerinde daha çok yoruluyormuşum bugün çok iyiyim onu farkettim. Ev işleri, bebeğin dolap düzeni vs. onlarla ilgileneceğim artık.
Yarın kontrolümüz var bakalım ne durumdayız. 🤗 Aylar sonra eşimin de bir günü boş ve yarın o da gelecek bebeğimizi görecek, heyecanlıyız.
SAT ile doğum gününün yakın olacağı konuşuldu grupta, benim de SAT 24 nisan, kendi içimde bir ay önce falan kızıma 22 ocak diye randevu belirlemiştim kendimce, inşallah o gün doğar diye, bakalım umarım o tarihten önce gelmez. 🤗
Benden haberler bu kadar, umarım her gün her birimizden çok güzel haberler alırız peş peşe. 🥰
Size de kardeşinize de geçmişler olsun. Son hazırlıklarınızı yapar sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız inşallah 🙏🏻🥰🎈

X