2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hanımlar bir konuda bilgi rica edeceğim. Günlük içtiğim suyun içerisine maydanoz, limon ve salatalık atıp içmenin gebeliğin ilk zamanlarında zararı olur mu? Yumurtanın çatlamasında, bebeğin rahime tutunmasında gibi falan bir etkisi olur mu?

Merhaba limon ve salatalık olabilir ama maydanoz suyu hamilelikte zararlı diye biliyorum

Bana doktorum maydanoz ve limon suyunu tuketme dedi bence icmeyin bir faydasi olmaz aksine allah korusun sokturucu etkisi olur ilk uc ay dusuk tehlikesi oldugu icin daha bir hassas olmak lazim

Aynen. Çok heyecanlıyım zaman fa geçmek bilmiyor maalesef. Pazartesine kadar kaç yıl var inşallah hepimiz için çok çok güzel geçer sürecimiz.

Kizlar bizde bugun bebegk ve kalp atisini duyduk 8 gun once kanamam olmustu sadece kese vardi 5+4 tu bugun kanama alanida yokolmus bebekte saglikli dedi 6+5 olmasi gerekirken 7+1 cikti bebisimiz
Ayyyy harika son adet neydi? Benim de cumartesi randevum var, sadece keseyi görmüştüm 19 nisan son adet tarihim

Benim de 2 kız 1oğlan.Herşeyde bir hayır vardır. Bizim evde herkes istiyordu ben hariç 14 yaşındaki kızım hergün yalvarıyordu annee ben sana yardımcı olurum lütfen kardeş diye duası kabul oldu diyorum :) hamile kalmadan önce diyordum kazara kalsam kafayı yerim heralde diye ama hiç öyle olmadı sanki ilk defa hamile kalmışım gibi yine aynı heyecan

Kizlar dunden beri deli gibi limon tursu erik vs yiyorum
Yedikten sonra mide bulantisi devam tabi
Tam bulanti gibi degil ama yanma eksime gibi
Bu kadar erken mi basliyor yiyecek düskünlügü ya :)
Tatli bagimlisi ben kac gundur yemedim cikolatalar duruyor cekmecede

Bende suan hic tatli istemiyorum gercekten cok tatli yerdim hic canim istemiyor sadece limonlu dondurma canim istiyor oda serin serin oldugu icin ablamda tatlidan tiiksinmisti hic yiyememisti erkek oldu onunda

Bende suan hic tatli istemiyorum gercekten cok tatli yerdim hic canim istemiyor sadece limonlu dondurma canim istiyor oda serin serin oldugu icin ablamda tatlidan tiiksinmisti hic yiyememisti erkek oldu onunda
Oysaki ye tatliyi cikar hakkiyi demisler ama o isler oyle olmuyor demekki
Nasip tabi sağlıkla doğsunlar da

Canım anneler ve güzel anne adayları
Hamileliğim 6+4 dün deyim ama ben Semizotu yemeyi çok seviyorum hemen hemenn hergün bir kase yoğurtla karıştırıp yiyorum acaba bunun zararı var mı?

Bende 9 Ocak 2023 de doğum yaptım. 5 aylık olduk nerdeyse. Ne çabuk zaman geçiyor. Hamileliğim boyunca sadece 5 kilo aldım zaten bebek de 3500 Gr doğdu. Büyük oğlumu anaokuluna getirip götürüyordum. Sanırım bu sebepten çok kilo almadım. Çok faydasını gördüm ve doğumum kolay oldu. Bol bol yürüyüş yapın derim :)

Ama hamilelikte en az 9 kilo alinmasi gerekiyor siz cok az almissiniz hamilelik surecinde doktorlariniz bu konuda birsey demedi mi hic merak ettim

Ben de tatlıya düştüm.Her gün bal kaymak yiyorum Geçen akşam canım şam tatlısı istedi eşime söyledim almak icin çıktı.Gitti gelmiyor her yer kapanmış. Bir yerde bulmuş neyse ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…