2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Teker teker bildigim kadarıyla açıklayın belki içini bı nebze de olsa rahatlatır. İşitme testinin ilkinden geçtiyse 6 aylık olunca haydi haydi geçer, doğumsal bı sorun yok demekki, ha ama şu var yenidoganken geçti tamam bu çocukta duyma sorunu yok ve olmaz diyemiyoruz, kocaman bı geniz eti olan oğlumun kulağında sık sık sıvı birikmesi oluyor ve işitme testinde bazen duyma kaybı çıkıyor. Böyle bişey olabilir ilerde tabiki ama tedavisi var. İkincisi inmemiş testis çoğu erkek çocuğunda görülür, çoğu doktor da yeni doğum yapmış anne hassas olduğu için bunu dile getirmez taa ki 1 yaşına yaklasana kadar. Bir de testisin inip inmedigini çocuk cerrahi belirler. Oğlumun 1 yaşına yakın kontrolünde doktoru söylemişti, testis inmemiste olabilir ya da ağladığı için de her kontrolde kaçıyor olabilir genel cerraha sevkedicem dedi. Cerrah özel yontemlerle bastırarak testisi indirdi bana da gösterdi bak burada gordun mü ikincisi dedi. Ama bunu yaparken çocuk kendini az bile kassa testis yukarı kaçıyor bilgin olsun. Hiç aglamayacak ve hiç kasilmayacak. Dikiş ödemi nasıl bişey onu anlayamadım, yani dikiş yerin şişti mi. Sezaryen dikisinin olduğu yerde his kaybı oluyor ve hiç bı zaman eskisi gibi olmuyor. Benim 6 sene geçmişti hala o bölgeye dokunduğumda hissetmiyorum, ama oturup kalkmaya izin vermeyecek derecede acı vermesi bana içten dikişler açılmış olabilir mi acaba dedirtti. Yani hissizlik normal ama yavaş yavaş ağrıların azalması gerekiyor. Doktor bı baksın umarım basit bı odemden kaynaklıdır sadece. Yani sertlik ve hissizlik oluyor ama artık ağrının geçmesi lazım.
Çok teşekkür ederim önemli bilgileriniz tecrubeleriniz için 🙏 evet işitme ile ilgili kulağa sıvı dolmasını biliyorum eşimin yegeninde yaşadık, bir sorun yok çok şükür kendisin de bebek yeni doğan ve ilk annelik olunca her şey riskli geliyor sanırım bana bilemiyorum, testis konusunda umarım bastırma ameliyat vs gerek kalmaz oğlumu yatağa bıraktığım anda kıyamet kopuyor bastırma esnasında hiç sakin kalacagini zannetmiyorum tek duam 1 aylık kontrolünde her şeyin yolunda olmuş olması. Yaşadıklarınız için çok üzüldüm hiç kolay zamanlar olmasa gerek, rabbim yaşatmasın tekrarını çok geçmiş olsun. Dikiş konusunda, bugün gittim kontrole ödem değil dışta ki dikişler kaynamış duzelmis bile ama içte ki dikişler e vücut reaksiyon göstermiş kabul etmemiş yabancı madde diye 2 3 ay devam eder sancısı dedi doktor enfeksiyon iltihap vs olmamış çok şükür tedavilik bir şey de yok oturup kalkarken ağrı hissedeceğim bir süre daha sanırım. Tekrardan çok teşekkür ederim yazdıklarımız için

Çok geçmiş olsun. Daha çok yeni sayilirsın. Uykusuzsun yorgunsun. Sürekli hastaneye git bebekten kan alınsın falan bunlar insanı çok yoran şeyler. Bazen çok da büyük olmayan problemler bu tur durumlardan dolayı çok büyükmüş gibi görünebilir. İşitme testi için çok büyük sıkıntı olacagıni sanmıyorum. Bir süre takipli olmak yorabilir. İnmemiş testis de çok gorülen bir şey. İnşallah kendi iner ama olmasa da çözumü var Allah'ın izniyle. Hepsi geçecek. İçini ferah tut. Benim oğullarım 33 haftalık doğmuştu. Rop için gidiyorduk iki haftada bir. Kabus gibi geliyordu. 3 aylık olana kadar gittik. Gozün içine mikrokamera sokuyorlar ve canları çok yanıyor. Ağlama seslerini duyuyorduk dişardan. Birinde idrar yolu enfeksiyonu olmuştu o da uzamış sarılık yapmıştı. Sürekli hastaneye gir kan ver. Bir de birinin bir kulağı işitme testinden gecememişti ilk iki kontrolde. Onun stresi derken eşim artık hastane lafı duymak istemiyordu. Verem aşısıydi sanırım. Onu yaptirmak için bile sağlık ocağına gitmek istemiyordu. Psikolojisi bozulmuştu. En son hemşire aradı bir numara verdi bu numarayı arayıp niçin ası yapmadiğınızı anlatır mısın dedi. O şekilde gidip yaptirmiştık. Ama şimdi hepsini unuttuk. Sen de içini ferah tut. Hepsi geçecek Allah'ın izniyle.
Hiç kolay şeyler yaşamamışsınız çok geçmiş olsun rabbim bir daha yaşatmasin inşallah, başa gelince üstesinden geliyorsun bir şekilde her şeyin ama evlat olunca daha duygusal oldum sanırım ya da lohusalık denilen şeyi fazla duygusal geçiriyorum anlamadım kılına zarar gelsin istemiyorum ama o ağladığın da da çok duygusuz oluyorum sanki bilmiyorum tuhaf şeyler yaşıyorum gibi geliyor ağladığı için agladigim da oluyor ne var ne istiyorsun diye sorup cevap beklediğim de 😪 geçecek hepsi inaniyorum sağlıkları yerinde olsun hepsinin inşallah

Canim mesaji yeni okudum yazmak istedim sutum kalmdi gibi dusunme emzirme sonrasi sag geldigi kadar meme komple bosaldjginda bebek emiyor diye vucut daha cogunu uretmeye basliyor iki uc gunde farkini anlarsin bebek emdikten sonra 30 ml sut cikitordu 2-3 gun gecti 50-60 ml cikmaya basladi suan hala sagiyorum bebek emiyor ama sut artsin diye bence sende mama yerine sutunu sagarak arttiravilirsin sutum yok gibi dusunme hic vucut o sutu ihtiyac varsa uretiyor bir iki gun denesen farki hemen gorursun
Evet evet bu şekilde çok yorum aldım yapacağım muhakkak, bebek emdikten hemen sonra mı yapmak zorundayım? Yani şöyle bebiş emiyor, üstüne mama içiyor, gaz çıkarma, uyutma derken 40 dakika 1 saat geçiyor. Peşi sıra sağmadığım için faydası azalır mı, 1 saat sonra da yapsam aynı fayda yı görür muyum onu sormaya çalışıyorum anlatabilmişimdir umarım 😂

Benim ogullarım 4 aylıkken sünnet oldu. Narkoz vermediler. Lokal de uyuşturmadılar. Biz de çok şaşırmıştık. İlla bişey sürmüşlerdir ama sormak hiç gelmedi aklıma. Çabucak iyilesiyorlar zaten küçük olunca.
Zaten belli bı doneme kadar narkoz vermeseler de olurmuş ama örnek 6 aydan sonra mı emin değilim bir donemden sonra narkoz veriyorlarmış sünnet için. Bizim et beni için min 6 ay bekletilerek ve mecburi narkoz ile yapılacak, testis içinde 1 yıl beklenecek inmez ise işlem uygulanacak o sebeple sünnet içinde 1 yıl bekleyecegiz inşallah testis için işleme gerek kalmaz et beni ile sünneti aynı anda aradan çıkartırız dedik tabi rabbim de izin verirse

1 Ocak 2024 de 41+2 haftada bebeğimi zorunlu sezaryen ile ilk doğumum oldu. Birkaç saat öncesinde nişan geldi. Fakat, sancı ve açılma yoktu. Bebeğin suyu her şeyi normaldi. Doktor bugün sezaryene alalım dedi. Miadı geçmiş bebek olduğu için, kabul ettim ve bebişim oldu. Hastaneden ayrılmaya hazırlanıyorken bebeğin son testleri yapıldı ve C-Reaktif Protein Testi 26 çıktı. Bebeğe yoğun bakım yatışı verildi ve 7 günlük antibiyotik tedavisi verildi. Pazartesi günü testleri olacak sonuca göre taburcu tarihi belli olacak. Bende endişeler başladı. Bebeğim iyileşir mi!! CRP testi sonucu kötü olupta, bebeği iyileşen var mı?

1 Ocak 2024 de 41+2 haftada bebeğimi zorunlu sezaryen ile ilk doğumum oldu. Birkaç saat öncesinde nişan geldi. Fakat, sancı ve açılma yoktu. Bebeğin suyu her şeyi normaldi. Doktor bugün sezaryene alalım dedi. Miadı geçmiş bebek olduğu için, kabul ettim ve bebişim oldu. Hastaneden ayrılmaya hazırlanıyorken bebeğin son testleri yapıldı ve C-Reaktif Protein Testi 26 çıktı. Bebeğe yoğun bakım yatışı verildi ve 7 günlük antibiyotik tedavisi verildi. Pazartesi günü testleri olacak sonuca göre taburcu tarihi belli olacak. Bende endişeler başladı. Bebeğim iyileşir mi!! CRP testi sonucu kötü olupta, bebeği iyileşen var mı?
Öncelikle tebrik ederim 🙏 konu ile ilgili bilgim yok ancak duruma göre taburcu tarihi belli olacak diye yorumda bulundular ise çok ta mühim bir şey değildir inşallah, bir an önce sağ sağlım kavuşun tekrardan ❤️

Mrb Kilosuna nekadar dedi bende 36 yi doldurdum bugun 2680 dedi az geldi bana😕
Olsun üzülme ztn ölçümler tutmuyor dedi banada doktorum , ben 34+4de ultrason oldum buhafta sadece nst yaptı haftaya diğer ultrasonum 36+4 e denk gelcek geçen hafta 2750ydi ama bnm oğlan hep iri gidiodu ztn en baştan beri 1 2 hafta öndeydi hatta bebeğe goremi alacaksinz dedim hayır senin adet tarihine göre alicam dedi ölçüm önemli değil dedi ztn doğum sonrası rahat 200 Gr kesin düşüş oluyor ilkimde öyle olmuştu zayıfda doğsa zayıf doğan bebek daha güzel topluyor kızım 2300 doğdu 2100 e düşmüştü sonra tombiklesti hemen

Gözünüz aydın ve çok geçmiş olsun. 🤗
İnşallah kısa sürede düzelir değerleri de hemen evinize gelir. 🥰

İyileşir cnm üzülme iltihap tedaviyle kaybolur zaten sadece tam taburcu olacakken canın sıkılmış illaki her anne ister evine gitmek bebeği ile ama yaşanacak varsa malesef kacilmiyor sağlık olsun yeterki sabret canım ,anne karnında fazla kalması mi sebebiyet verdi acaba keşke doktorlar bukdr bekletmese madem sezeryan yapacaksın 39 40 da al yani bende bunu anlamış değilim

Ayy harika harikaa, vala ben kendi doğumumu unuttum, sizden böyle güzel hikayeler dinleyince çok mutlu oluyorum 🥰🥰
Epidural de yapılmadı galibaa? Benim ilkinde epidural vakti geçmişti, bunda da istemeyeceğim galiba bakalım. Cesaret aldım senden :)
Yok yapılmadı ilkini yaptıysan ikinciyi çok çok rahat yaparsın 🤩🙈🫶

Mide yanmasından uykusuz bir gece daha 😭 kızım 4 saat sonra uyanacak ama ben hala uyuyamadım. Sağa dönsem dert sola dönsem dert valla napacağımı şaşırdım

Mide yanmasından uykusuz bir gece daha 😭 kızım 4 saat sonra uyanacak ama ben hala uyuyamadım. Sağa dönsem dert sola dönsem dert valla napacağımı şaşırdım
36.haftalarımda benim de çok artmıştı , süt içip muz yiyordum biraz rahatlatıyordu. Gaviscon kullanıyordum , sona doğru azalmaya başladı

X