2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bebek hareketleri nasıl sizlerin? Benimki baya baya hareketli hani şu videolarda oluyor ya dışardan yamulan öyle yamuluyor karnım.
Gece olunca başlıyoruz saat 3'e 4'e kadar. Bazen kasılmalar oluyor heralde doğacak derken uyuyakalıyorum , ertesi gün sersem sersem dolanıyorum planladığım hiçbir şeyi yapamıyorum sabır son günlerimiz artık

Kızlar bebek hareketleri nasıl sizlerin? Benimki baya baya hareketli hani şu videolarda oluyor ya dışardan yamulan öyle yamuluyor karnım.
Ben karnımın normal şeklini unuttum sürekli bi sağa yamuluyor bi sola Nerdeyse hiç durmuyor. Ama geceleri sakin. İnşallah doğunca da devam eder böyle

Sabah kendi çıkarabiliyor probiyotik damlayı sabah verdiğim için galiba ama gece 11 12 den sonra yardım olmadan çıkmıyor her emme sonrası işkence haline geliyor bebegim için emmek istemiyor sırf bu gaz yuzunden
Her beslenmede bizde çıkarmak için uğraşıyoruz bazen Altını açınca da çıkarıyor

Acaba hangi marka kullanıyorsun ? Lazım olursa alalım bizde
Ozellikle avent aldirdilar çocuklar onu tutuyor diye 490 TL 1 hafta falan kullandık, annem eczaneden öylesine aldı değiştirmelik bulunsun evde diye kutusunu bilmiyorum görmedim ama uçta wee yazıyor sanırım we baby nin ürünü baya şeffaf tam okuyamadım 130 TL ye almış fark ettim ki ucuz olan ürünü daha iyi tuttu. Ucuzundan başlamak tavsiyemdir

Her emzirme sonrası sağım yapmıyorum, süt kalmamıştır diye düşünüyorum o sebeple sagmiyorum. Geceleri çok aktif emziremiyorum ben uykulu bebek gergin olmuyor, sabah uyandığımda sağıyorum bir kere gün içinde emziriyorum peşi sıra mama veriyorum. Süt azalınca zaten çekmiyor uğraşmıyor bebiste. Süt azaldığı için sağım yapma gereksinimi duymadım hiç

Bugün doktor kontrolüm vardı. Sancı çıkıyor yüksek sancılar 20 dakika da 7 8 kez 80 üstüne çıkıyor benim hissettiğim o kadar değil ama. Nst yi 2 günde bire düşürdüler sürekli gideceğim 11 Ocakta planlı sezeryan var o güne kadar. Biraz saçma değil mi nst ye girsem ne ki doğum sancısı olsa anlarım zaten 10 gündür de bir prmak açıklıkla duruyorum öyle

Doktor ne dedi götürdüğünüz de? Annem illa götürelim diyor yarın gündüz, götüreceğim sanırım bende ama neyle karşılaşırım bilemiyorum

Her şey çok güzel olacak, ve sen çok iyi bir annesin:)

Doktor ne dedi götürdüğünüz de? Annem illa götürelim diyor yarın gündüz, götüreceğim sanırım bende ama neyle karşılaşırım bilemiyorum
Zeytinyağı önerdi bir çay kaşığı, aslında kabızlık değilmiş yaşadığı, araştırmam lazım ismini unuttum, bir çok bebekte olan bişey, dışkılama öncesi kasları nasıl calistiracagini bilmiyorlar, böyle ikinip sıkınıp kıpkırmızı olurdu, üstüne bir de bı kaç gün kaka yapmayınca ben kabızlık çekiyor sanırdım. Yenidoğan bebekte 10 güne kadar kaka yapmama normal demişti. Zamanla değişiyor gerçekten, ilk günler her bezi sarı sulu kakaydi, sonra bı uzun süre kaka yapmama dönemi oldu, sonra gün aşırıya döndü, bı zaman sonra günde bir iki yapmaya başladı, daha da büyüdüğünde günde 4-5 kaka yapardı işte o durum fenaydi, sürekli musluk altında popo yıkarken bulurdum kendimi

Ya ahahahahah ama çok tatlı şeyler değil mi bunlar, ya da ilk diye bana mı çok güzel geliyor zeytinyağ annem de diyor verelim diye ama ben doktor demeden kafama göre iş yapmak istemiyorum yeni nesil anne olarak ahahhaah denerim o zaman bende zeytin yağ işini

Merhabalar. 39+5 oldum saat itibariyle. Son dakika doktor ve hastane degistirdim sırf normal doğum istediğim için. Ama bebeğin doğmaya hiç niyeti yok gibi. İyıce moralim bozuldu hevesim kaçtı
Sezeryan hiç istemiyorum elimden gelen ne varsa uğraşıyorum ama ara ara olan adet ağrısı gibi ağrılar ve hafif kasılmalar dışında bişeyim yok
Doktor açılman var demedi. Nst de sancılar 20 30 seviyesinde şanslıysam 1 kere 40 seviyesini görüyorum ama o kadar. Mutsuzum. Bütün hamileliğim pozitif geçti 1 hafta içinde 9 aylık ağladım resmen.
Sağlıkla doğsun insaallah.

Üzülme, bırak bebiş nasıl gelmek isterse öyle gelsin. 38 haftaya ksdar normal doğum diye bekledim, son dakika doktorumun görev yerinden ayrıldığını öğrenip 38+4 te ilk defa gördüğüm bir doktorla aynı gün sezeryana karar verdik. Oysa ki o güne kadar normal beklemiştim. Hepsi geçiyor, en hayırlısı nasıl olacaksa hakkında, rabbim onu nasip etsin

Canım instgda bir çocuk doktoru ayakları yenidoganda çevirmeyi çok uygun bulmuyor hata yapmayın diyor kalça cikigina sebebiyet verebiliyormus yani çocukta yoksa bile oluşturabiliyormus

Bende 24 u istemiştim cnm 24,01,2024 olsun diye doktorum 28 dedi eşim cuma 26 si olsun dedi bakalm bebiş erken gelmek istemezse ,26 si şimdilik tarih . her hafta nst başladık şuan 35+4 um bende bugün kontrol nst yine geçen hafta 2750ydi heralde 3 olmuştur bzmde senin kızda minnak olmayacak hrlde maşallah suphanallah diyelim sağlıkla gelsinler de

Kızlar sezeryan olan anneler dış dikisiniz nasıl yapıldı dikiş olarak mı attılar yoksa yapıştırma mi oldu acaba, benim ilkinde yapıştırma idi şimdi nasıl yapar bilmiyorum keşke yine aynı yapsa soylucem ama bakalm dikiş aldırmak zor oluyor geçen sene ameliyt olmuştum göbek deliğim üstü kesik , içim bı tuhaf oldu ipleri çektiklerinde

Yaa çok geçmiş olsun canım, hemen doktora görün ilerlemesin. Ben de dört beş gecedir öksürükten burun tıkanıklığı dan uyuyamıyorum, can acısından doğumu unutmuş durumdayım sanırım. Ama gece uyanınca da bakıyorum bebek hareketsiz, korkuyorum inşallah birşey olmamıştır diye biraz bekliyorum hareket etmezse eşimi uyandırırım koşarız hastaneye diye kaygıyla uyku tutmuyor bir süre de.. Bu hastalık bebeğimin de düzenini bozdu, karnımda sürekli koşturan, rahimi delmek ister esine iten çocuk bir yere toplanıp öyle sert, tortop saatlerce duruyor..

Günaydın. Heyecan yapma kız daha çok var boğazın için de bi doktora mı gitsen.
benim de tam tersi 12 olmadan uyuyakalıyorum Sabah 8 de çocuk okula gidiyor eşim bırakıyor yine bir saat uyuyorum. Sancım gece gelirse ne yaparım diye de düşünüyorum ya hissetmezsem böyle bir şey mümkün değil gerçi.

Bebeğin iyidir canım hiç merak etme hastalıkla ilgisi olmayabilir. Doğum yaklaştığı için büyüdüğü için de toplanıyor olabilir. Sen de ağır geçirdin şu hastalığı ya geçer inşallah artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…