2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Günaydın. Heyecan yapma kız daha çok var😀 boğazın için de bi doktora mı gitsen.
benim de tam tersi 12 olmadan uyuyakalıyorum Sabah 8 de çocuk okula gidiyor eşim bırakıyor yine bir saat uyuyorum. Sancım gece gelirse ne yaparım diye de düşünüyorum ya hissetmezsem 😂 böyle bir şey mümkün değil gerçi.
Kız nasıl çok var yarın 38 oluyor artık. Her an başlayabilir sancılar heyecan yapmamak mümkün değil 🤣 Ben de gün içinde çok uyuyorum. Ama sabaha karşı 5 gibi uyanmalar bitirdi beni. Deliksiz gece uykusu gibisi yok. Bol bol uyu o yüzden 😍

Sagolasin canim inşallah
Ay 9 ay hava sicak da oldu soguk da oldu mevsimler degisti hic grip olmadim son 15 gun kala oyle bi yakalandim ki
Ki market ve doktor kontrolunden baska bi yere de cikmadim 🤷‍♀️
Sezeryan olursam bu oksuruk olayi nasil olcak hic bilmiyorum gerci🙄
Geçmiş olsun. İnşallah geçer o zamana. Sık sık su icersin. Bogazın yumuşar.

Yaa çok geçmiş olsun canım, hemen doktora görün ilerlemesin. Ben de dört beş gecedir öksürükten burun tıkanıklığı dan uyuyamıyorum, can acısından doğumu unutmuş durumdayım sanırım. 🙃 Ama gece uyanınca da bakıyorum bebek hareketsiz, korkuyorum inşallah birşey olmamıştır diye biraz bekliyorum hareket etmezse eşimi uyandırırım koşarız hastaneye diye kaygıyla uyku tutmuyor bir süre de.. Bu hastalık bebeğimin de düzenini bozdu, karnımda sürekli koşturan, rahimi delmek ister esine iten çocuk bir yere toplanıp öyle sert, tortop saatlerce duruyor..
Halsiz kalmıştır annesi. Bizden çok etkileniyorlar. Ben de kırgın olduğum zaman bebiş de sertçe durtmedikcebtepki vermiyordu. Biz dincsek onlar da dinç. İnşallah toparlarsın sen de bir an önce.

Bebeğin iyidir canım hiç merak etme hastalıkla ilgisi olmayabilir. Doğum yaklaştığı için büyüdüğü için de toplanıyor olabilir. Sen de ağır geçirdin şu hastalığı ya geçer inşallah artık🙏🏻😕💕
Sağol canım evet bebek iyice büyüdü ondan da olabilir yeri daraldı herhalde. 🙃 İki gün oldu antibiyotik başlayalı, ancak etki etmeye başlamıştır inşallah birkaç gün içinde geçer onun etkisiyle.

Günaydın kızlar 😍 Uyuyamıyorum ya 2 gündür 5 gibi uyanıyorum. Çok heyecanlıyım sanırım. Doğumdan başka bişey düşünemiyorum. Gün içinde sıkıntı yok da gece kafama takıyorum baya. Sizde durumlar nasıl☺️ Bu arada korktuğum oldu boğazım ağrıyor. Umarım daha da ağırlaşmaz 😕
Canım benim ya. Normal doğum yapacakların heyecanı bambaskadır tabi. Bizim de var ama yine az çok gün saat belli. Ama siz saatli bomba gibisiniz😊. Patladım mı patlayacak miyım diye diye baya stresli oluyordur. Allah yardımcımız olsun hepimizin.

Halsiz kalmıştır annesi. Bizden çok etkileniyorlar. Ben de kırgın olduğum zaman bebiş de sertçe durtmedikcebtepki vermiyordu. Biz dincsek onlar da dinç. İnşallah toparlarsın sen de bir an önce.
Sağol canım. Arada aklıma geliyor çocuk günde 18 saat öksürük etkisiyle hopluyor zaten, sarhoş olup dalıyordur belki. 🙃

Kız nasıl çok var yarın 38 oluyor artık. Her an başlayabilir sancılar heyecan yapmamak mümkün değil 🤣 Ben de gün içinde çok uyuyorum. Ama sabaha karşı 5 gibi uyanmalar bitirdi beni. Deliksiz gece uykusu gibisi yok. Bol bol uyu o yüzden 😍
Senin ilk bebek olduğu için öyle. ben de oğluma hamile iken gündüz uyuyordum gece uykum gelmiyordu tv izliyordum o zaman aşkı memnu sonlarıydı gece 2 ye kadar izlyordum 3 saat fark vardı Türkiye ile. Bir şey okumuştum anne doğum yapmadan bir ay öncesinden uykuları azalıyor çünkü annenin vücudu çocuk doğduktan sonra her iki saatte bir bebeği emzirmek için uyanabilmesi için şekilleniyormuş. Sağlıkla gelsin bebişlerimiz.
Akşamüstü ben bir saat dışarı çıkıyorum yoruluyorum herhalde.

Bir süredir yoktum bir sürü bebiş gelmiş😀 Allah hepinize sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin. Benim ki hiç gelecek gibi değil 38+5 bugün tık yok. Son gün doğacak heralde. Gerçi bu hafta o kadar hastaydım ki iyi ki gelmedi. Sanırım babasına çekmiş. Ben aceleciyimdir 🤭🤭 ama bu sancıları bekleme işi zormuş. Bir de çok ağırlaştım artık oturup kalkmak yattığım yerden doğrulmak çok zorluyor. Sizler ne durumdasınız kızlar.

Günaydın kuzular 🫶 dün gece bebeğin hareketinden uyuyamadım canımı o kadardı yaktı ki durmadan 4 saat hareket etti diyebilirim 🙈 internette bebeğin hareketli olması ile ilgili bissürü şey okudum ama şükür kötü bişeye denk gelmedim 😂 hani bu çocukların yeri yoktu içerde hareket edemiyorlardı eşimi uyandırdım en son karnıma dandini dandini diye ninni söylüyordu o dereceyiz yani 🙈 doktora gidelim bişey oldu bebeğe sıkıştı kaldı galiba içerde debeleniyor diyo 🙈🙈 dün bi yazı okudum bebeklerin sadece yüzde beşi 40 haftaları görüyormuş gerçekten çoğu hamişle istatistikleri yükselticez gibi çünkü ne sancı ne başka bi belirti hiçbirşeyim yok 🙈 sadece kusuyorum be uyuyamıyorum ilk aylarda gibiyim 😔😔

Günaydın sevimli anneler, bebeklerin gelmeye hiç niyeti yok anladığım kadarıyla, aceleci olanlar peş peşe geldi, planlı sezaryenler geldi, gerisi keyfimiz yerinde diyor 😁 dert etmeyin içerde kalan bebek yok hepsi bı şekilde dışarı çıkıyor 🥰 20li haftalardayken erken doğum korkusu, şimdi de ya zamanında gelmezse korkusu sarıyor haliyle ama bu kadar ilgili doktorlariniz varken, sık sık kontrol oluyorken bebeklerinizin sağlığı riske girmez rahat olun🙏 42. Haftaya girdiğinde doğuran çok insan var, 40 hafta oldu deyip telaşa sokmayın kendinizi.

Günaydın kuzular 🫶 dün gece bebeğin hareketinden uyuyamadım canımı o kadardı yaktı ki durmadan 4 saat hareket etti diyebilirim 🙈 internette bebeğin hareketli olması ile ilgili bissürü şey okudum ama şükür kötü bişeye denk gelmedim 😂 hani bu çocukların yeri yoktu içerde hareket edemiyorlardı eşimi uyandırdım en son karnıma dandini dandini diye ninni söylüyordu o dereceyiz yani 🙈 doktora gidelim bişey oldu bebeğe sıkıştı kaldı galiba içerde debeleniyor diyo 🙈🙈 dün bi yazı okudum bebeklerin sadece yüzde beşi 40 haftaları görüyormuş gerçekten çoğu hamişle istatistikleri yükselticez gibi çünkü ne sancı ne başka bi belirti hiçbirşeyim yok 🙈 sadece kusuyorum be uyuyamıyorum ilk aylarda gibiyim 😔😔
Ayy kendimi okudum yazdıklarında ben de yazdığın her şeyi tıpatıp yaşıyorum gece hareketinden uyuyamadım bi süre bulantı desen 9 aydır hiç bitmedi belki de bebeğim bu yüzden zayıftır çünkü doğru düzgün bişey yiyemiyorum . 40 ı değil 44 ü falan da görebiliriz grup olarak 😂

Ayy kendimi okudum yazdıklarında ben de yazdığın her şeyi tıpatıp yaşıyorum gece hareketinden uyuyamadım bi süre bulantı desen 9 aydır hiç bitmedi belki de bebeğim bu yüzden zayıftır çünkü doğru düzgün bişey yiyemiyorum . 40 ı değil 44 ü falan da görebiliriz grup olarak 😂
Beni en çok korkutan içerde kakasını falan ederse anlamazsam enfeksiyon kaparsa, çok sıkışırda beynine oksijen gitmezse falan filan bunları nasıl aşıcam ben 😞 seninde aklına kötü köyü şeyler sokmak istemiyorum ama nasıl önüne geçicem bunların bilemiyorum 😔 bu sebeplerden bir an önce doğurmak istiyorum

Beni en çok korkutan içerde kakasını falan ederse anlamazsam enfeksiyon kaparsa, çok sıkışırda beynine oksijen gitmezse falan filan bunları nasıl aşıcam ben 😞 seninde aklına kötü köyü şeyler sokmak istemiyorum ama nasıl önüne geçicem bunların bilemiyorum 😔 bu sebeplerden bir an önce doğurmak istiyorum
Aynı düşünceler beni de yoruyor artık kordon dolanması kakasını yapması gelişiminin durması plasenta yaşlanması faln her şeyi kafaya takmaya başladım inşallah hiç biri gerçekleşmez iyi düşünelim iyi olsun 😘

Günaydın canım. Benimki de baya hareketli bu aralar 36+5
Sanırım öyle kalanlar olarak 40 ı bekleyeceğiz herhalde.ben de her sabah bulantı yaşıyorum sabah tiroid ilacı içiyorum ve o iki yudum suyu üzerine sarı safra suyu eklenerek çıkartıyorum maalesef. Yalnız değilsin.😕

Eklentiler

• Screenshot_2024-01-04-13-08-29-82_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-01-04-13-08-29-82_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    164,9 KB · Görüntüleme: 50
kahveseverannee kahveseverannee ezomanya ezomanya bakın imza günlüğünüzde de yazıyor bebek hareketleri
Gerçekten hani bi şeylerden konuşunca karşımıza onunla ilgili reklamlar çıkıyor ya imza günlüğünde de o gün ne yaşadıysam o çıkıyor 😂 demek ki gerçekten günüyle uyumlu gidiyor bebiş 🤭 şimdiden uykusuz geceler başladı

X