Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bence beklemede kalalım ilk üç ay alalim da . Hemen alabiliyoruz nasıl olsa herşey elimizin altında. Bebeğin büyümesine göre de değişebilir. Arkadaşım hep internetten sipariş verdi kıyafetleri duruma göre
Evet ya hem büyümesi nasıl ilerleyecek bilmiyoruz.

Tecrübeli anneler ya size sorum var doğum sonrası nasıl bir korse kullanmak doğru olur. Bir sürü çeşit var internette ama kullanımı en kolay ve konforlu olan hangi modeller olur? Bacaklar ve karnı kaplayan biraz sorunlu olur tuvalete giderken falan diye düşünüyorum sizin daha önce deneyimlerinizi paylaşır mısınız

Sanırım en mantıklısı bu 😂
Ben ilk kızımda 0-1,0-3 ay aldım. 3-9 ve 6-9 falan sırası gelince aldım. İyi ki de öyle yapmışım çünkü Antalya’da yaşıyorduk ve kızım Nisanda doğdu 37+0 da zorunlu sezaryen ile. Gelişimi 34de durmuştu. Doğduğunda 2.5 kiloydu doğum kilosunu verince 2300 gram oldu. 1 numara bez kıza olmuyordu 2 paket prematüre bez kullandım anca öyle 1e geçtik. 0-1 ayı giyince içinde kayboluyordu. 3-6 aya gelene kadar akla karayı seçtim. Mayıs diye hesaplamıştım doğum ayını sen düşün. Evdeki hesap çarşıya uymaz büyüdükçe alışverişini ona göre yaparsın. Yoksa hiç giyilmemiş kıyafetler elinde patlar bi de gerek yok.

Tecrübeli anneler ya size sorum var doğum sonrası nasıl bir korse kullanmak doğru olur. Bir sürü çeşit var internette ama kullanımı en kolay ve konforlu olan hangi modeller olur? Bacaklar ve karnı kaplayan biraz sorunlu olur tuvalete giderken falan diye düşünüyorum sizin daha önce deneyimlerinizi paylaşır mısınız
Ben aldım kullanmadım o emzirme döneminde aşırı terlemeyle korse işi çok zor. 😣

Aynen bunu kullandım, çok iyi gelmişti bana.. yine bunu alayım diyorum..
dr mu onerdi sorayım doktoruma da kullanayım. Ben süt ürünleri tuketemiyorum calsiyum alamıyorum o yuzden seker de olduğu için diyetim çok kısıtlı kemik gelişimini etkiler demişti doktorum.

dr mu onerdi sorayım doktoruma da kullanayım. Ben süt ürünleri tuketemiyorum calsiyum alamıyorum o yuzden seker de olduğu için diyetim çok kısıtlı kemik gelişimini etkiler demişti doktorum.
Evet doktorum önermişti, geçen hamileligimde ama bu doktorum farklı bakalım o da kullan diyecek mi? Sen yine kendi doktoruna sor mutlaka canım, benim bacak kamplarına çok iyi gelmişti..

Ben ilk kızımda 0-1,0-3 ay aldım. 3-9 ve 6-9 falan sırası gelince aldım. İyi ki de öyle yapmışım çünkü Antalya’da yaşıyorduk ve kızım Nisanda doğdu 37+0 da zorunlu sezaryen ile. Gelişimi 34de durmuştu. Doğduğunda 2.5 kiloydu doğum kilosunu verince 2300 gram oldu. 1 numara bez kıza olmuyordu 2 paket prematüre bez kullandım anca öyle 1e geçtik. 0-1 ayı giyince içinde kayboluyordu. 3-6 aya gelene kadar akla karayı seçtim. Mayıs diye hesaplamıştım doğum ayını sen düşün. Evdeki hesap çarşıya uymaz büyüdükçe alışverişini ona göre yaparsın. Yoksa hiç giyilmemiş kıyafetler elinde patlar bi de gerek yok.
İnşallah bu süreçte hepimiz zamanında alırız kuzularımızı kucağımıza 🤲Tamam o zaman bende öyle yaparım temel ihtiyaçları alıp kıyafettede 0-3 aylık alırım. Bez falan stoğu da yapmayı düşünmüyorum

Ay hazırlıklar konuşulmaya başlanmış artık🤩 Bizim 2. sonucumuz da temiz geldi çok şükür kızlar. Oğluşum sağlıklıymış, fetal DNA testi yanlışmış yani 🥹
Ben de 0-3 ay almayı planlıyorum. Sonrasını bebeğime göre mevsime göre hallederim diye düşünüyorum. Zonguldak/Ereğliye yeni taşındık, mevsim şartlarını da çok bilmiyorum gerektikçe alacağım.

6 ay sabah akşam. 6-9 arası haftada 1-2. 6-9 arası her yediğim midemi yakıyordu uzanıp uyuyamıyordum
Rabbim kurtarmış. Şimdi bu kadar kötü olmuyorsun galiba. Maşallah. Benim de ilki bu kadar değildi. Çok zormuş. Erkek bebek diye mi onu da anlamadım.

İnşallah bu süreçte hepimiz zamanında alırız kuzularımızı kucağımıza 🤲Tamam o zaman bende öyle yaparım temel ihtiyaçları alıp kıyafettede 0-3 aylık alırım. Bez falan stoğu da yapmayı düşünmüyorum
İnşallah zamanında ve sağlıkla 🧿

Ben yorumunuzu tesadüfen gördüm. 23”Aralık annelerindeyim 😊 Bebeğim erkek olacak inşallah ve 22. haftaya kadar aralıksız kustum hem de Prilam kullanmama rağmen. Sabah saatlerinde iyi başlıyordum güne ama saat ilerledikçe artıyordu bulantı. Sonra geçer gibi oldu ilacı bıraktım.
27. Haftadan sonra geri başladı dün ve önceki gün kusma da dahil olunca yine Prilam içtim. Şimdi 28+3’teyiz ama bir anım bir anımı tutmuyor. Bulanacaksa bulanıyor kusturacaksa da kusturuyor ne yazık ki. Artık doğuma kadar asla eskisi gibi hissedemeyeceğimden eminim 😕 Sağlıkla gelsin inşallah miniklerimiz 🙏
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Bende kaygi bozukluğu da var. Dedim acaba o yapar mı bu kadar bulantı ve kusma. Ama hiç böyle olmamıştım. Prilam bana da etli etmedi. Zafer bir saat kadar etki ediyor. Ona da günde bir taneye izin verdi doktorum. Yarım yarım bir tane alıyorum. Allah yardımcımız olsun.

Rabbim kurtarmış. Şimdi bu kadar kötü olmuyorsun galiba. Maşallah. Benim de ilki bu kadar değildi. Çok zormuş. Erkek bebek diye mi onu da anlamadım.
Yok bunda çok nadiren öğk diyorum midem bi anlık kokulara kalkıyor o da kaka kusmuk vs. Kızımın altını evde yalnız değilsem ben değiştirmiyorum hep eşim değiştiriyor. Tabii hastalıktan kustuğunda vs mecbur temizliyorum ama öğürerek. Ama kusma 2 kere oldu şu ana kadar sadece o da olur diğerine nazaran süperim 🧿

Yok bunda çok nadiren öğk diyorum midem bi anlık kokulara kalkıyor o da kaka kusmuk vs. Kızımın altını evde yalnız değilsem ben değiştirmiyorum hep eşim değiştiriyor. Tabii hastalıktan kustuğunda vs mecbur temizliyorum ama öğürerek. Ama kusma 2 kere oldu şu ana kadar sadece o da olur diğerine nazaran süperim 🧿
Maşallah. Benim ilki de zordu ama bu resmen efsane 🤕 inşallah hemen geçer canım senin de. Hayat neşem bitti çünkü.

Maşallah. Benim ilki de zordu ama bu resmen efsane 🤕 inşallah hemen geçer canım senin de. Hayat neşem bitti çünkü.
Benim ikisi de kız. Kızla ya da erkekle alakalı değil durum canım her hamilelik farklı oluyor. Geçer geçer üzülme zaten şurada ne kaldı ki göz açıp kapayıncaya kadar bitecek.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Bende kaygi bozukluğu da var. Dedim acaba o yapar mı bu kadar bulantı ve kusma. Ama hiç böyle olmamıştım. Prilam bana da etli etmedi. Zafer bir saat kadar etki ediyor. Ona da günde bir taneye izin verdi doktorum. Yarım yarım bir tane alıyorum. Allah yardımcımız olsun.
Yok hiç sanmıyorum onunla ilgili olduğunu. Yapısal bir durummuş kimi insan böyle olurmuş. Biz 3 kız kardeşiz. Annem 3 çocuğunda da şiddetli bulantı yaşamış mesela. Küçük kardeşimde doğuma kadar kusmuştu ben de hatırlıyorum o zamanlarını. Prilam günde 4’e kadar alınabiliyor aslında sabah 2 gece 2 şeklinde. O şekilde hiç denediniz mi? Ben sabahları içmiyordum çalıştığım için ve aşırı uyku hali yaptığı için. Ama böyle bir engeliniz yoksa günde 4 kullanımını deneyin bence fayda görürsünüz düzenli kullanımda. İnşallah çok yakında kendiliğinden geçer 🙏

X