Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
En mantıklısını düşünmüşsün zaten umarım konuşman işe yarar. Kardeşi bekar mı kız mı erkek mi nasıl rahatça 120 bin istenir bebeği olacak birinden o da ayrı bir muamma
Bekar kız. Babası tarafından şımartılmış abisi tarafından da destekleniyor. Hayır bi de anlaşamazlardı senin tek kız kardeşin aranı iyi tut diye aralarını yaptım. 🤣🤣

Evet destek çok önemli ya gerekirse ilaç bile kullanırım tabiki bu süreçte değil. Eşimi de buna alıştırdım bazi seyler içinden çıkamadığımız hal aldığında ya aile terapisine ya psikiyatra filan gidiyoruz. Bu sefer sen yalnız gitmelisin diye ısrar etti ama ben yine de benim bu hale gelmemde senin payin var kendi başıma böyle olmazdım diye ısrar ettim .bakalım şimdi yoldayız 😊
Nasıl geçti daha iyi misin

Bugun bi 10 dk hizli yol yurudum kutuphanede acele isim var diye karnim sertlesti yine nefes nefese kaldim. Aradan 4 saat gecti karnim kaya gibi, oyle bebek bir yere toplanmis gibi de degil tumden kaya gibi. bu neden oluyor nasil gececek bilemedim. yatsan yatilmiyor otursan oturulmuyor koca bir kayayla birlikte hareket ediyormusum gibi

Bugun bi 10 dk hizli yol yurudum kutuphanede acele isim var diye karnim sertlesti yine nefes nefese kaldim. Aradan 4 saat gecti karnim kaya gibi, oyle bebek bir yere toplanmis gibi de degil tumden kaya gibi. bu neden oluyor nasil gececek bilemedim. yatsan yatilmiyor otursan oturulmuyor koca bir kayayla birlikte hareket ediyormusum gibi
Aynı birebir aynılarını yaşıyorum gün içinde

Oy ben basımı alıp nere gidem şu halime bak yağlanıyorum sözde çatır çatır çatladım 🥹🥹🥹🥹
Ah yavrum guzum sen her halinle güzelsin. Çatlayacağımız varsa ne yaparsak yapalım çatlayacağız. Olsundu, napalım. Bebiş baya büyümüş bak kocaman karnın maşallah 🧿 benimki de böyle 9. Aya kadar ne olcak merak ediyorum.

Benim evim tadilatta ve iki günde bir eve gidip temizlik işi yapmam gerekiyor. Dediğin gibi karnım taş gibi oluyor. Bugün oturdum ağladım. Yaptığım iş zaten birşeye yaramıyor. İşe yaramıyorum gibi hissediyorum. Ev bir türlü temizlenmiyor. Ortada dolandığımla yorulduğumla kalıyorum. Bir yandan da korkuyorum ama eşim ve benden başka iş yapacak kimse yok. Yardımcı alamıyorum çünkü evim paketlenmiş halde. Ancak ben açabilirim. Sanırım 7. Ay civarı baya işlevlerimiz kısıtlanıyor kuzum.

İşbir’e baktım canım. Taurus’ta baktık ama az sayıda sınırlı model vardı. Ankamall mahşer yeri gibi olduğu için pazar günü hiçbir şekilde giremedik. Yaylı üretilmiyormuş zaten bebek yatakları. Kalın bir model vardı onu gösterdi o fena değil gibi 2160 dedi sanırım fiyatına. Eşim fotolarını çekmişti özelliklerinin. Orta sertliktiler. Online’da satışımız yok dedi bak yanlış hatırlamıyorsam.
Yataşta mağazada bebek yatağı yoktu sadece online’da var dedi.
Zaten Taurus’ta sadece ikisi var mağaza olarak. İşbir’in daha kalın olan yatak modeli güzel gibiydi ya ince olan çok içime sinmedi de. Ama yine de ilerleyen zamanlarda ankamall’e falan gidip diğerlerine de bir bakasım var.
Park yatağa mı bakıyorsun kuzum. Benim aldığım 11 cm. Daha kalınlarında bebek düşebiliyor falan tercih edilmiyor dedi satıcı kız ama doğru mu değil mi bilmiyorum. Heralde ayağa kalktığı zamandan mı bahsediyor anlamadım.

Kendini çok yorma canım. Senin ikinci gebelik deneyimlisindir ama yorulunca oluyor. Benimde öyle oluyordu şimdi annem var sadece tuvalete kalkıyorum önceki gibi heryerim sertleşmiyor. Yine duş falan alıp hastaneye gşder gelirsem hemen taş oluyor. Tek çare dinlenmek sanırım

Daha iyiyim kozlarımızı paylastik 😀 kadını 2 saat tutmusuz🥴 tabi daha ilk seansti sadece biraz anlatıp rahatladım haftaya biraz daha iyi olur umarım 😊 sen nasilsin ?
Halimize şükür diyelim 😁 çatlaklarıma bakıp ağladım az önce. Ben bu kadar çatlağım olmasını beklemiyordum bir miktar hüsran 🤣

Park yatağa mı bakıyorsun kuzum. Benim aldığım 11 cm. Daha kalınlarında bebek düşebiliyor falan tercih edilmiyor dedi satıcı kız ama doğru mu değil mi bilmiyorum. Heralde ayağa kalktığı zamandan mı bahsediyor anlamadım.
Evet canım 60*120 cm beşik için bakıyorum. Beşiği yataklı sipariş edip gelene bir bakayım diyorum. Eğer iş görür bir şeyse doğumdan sonraya bırakabilirim.

Halimize şükür diyelim 😁 çatlaklarıma bakıp ağladım az önce. Ben bu kadar çatlağım olmasını beklemiyordum bir miktar hüsran 🤣
Hiç takılma fiziki şeylere vallahi önemli olan ruh sağlığı ☺️ bugün neler için ağladığımı söylesem haline şükredersin 🫠 psikolog yas sürecinde olduğunu düşünüyorum , eski özgür hayatına veda ediyorsun yeni ve anne olacak halinle tanışma sürecin bu diyor . Su an yaşadığım da geçiş sancısıymış🥺 bence hepimiz bu süreçten geçiyoruz kimimiz ağır kimimiz hafif atlatıyor🥰

Hiç takılma fiziki şeylere vallahi önemli olan ruh sağlığı ☺️ bugün neler için ağladığımı söylesem haline şükredersin 🫠 psikolog yas sürecinde olduğunu düşünüyorum , eski özgür hayatına veda ediyorsun yeni ve anne olacak halinle tanışma sürecin bu diyor . Su an yaşadığım da geçiş sancısıymış🥺 bence hepimiz bu süreçten geçiyoruz kimimiz ağır kimimiz hafif atlatıyor🥰
Evet olabilir. Ben hamileliğin başında tam o geçiş sürecindeydim sanırım. O sıra zaten terapi aldığım dönem olduğu için bu kaygıları daha rahat atlattım. Ama fizikseller umduğumdan daha çok canımı sıktı. Geçmeyen sivilceler çatlamış bir göbek zorla barıştığım vücuduma karşı yine soğuma oluşturdu. Ya da bütün herşeyi çatlaklarıma yükleyip en azından daha saçma şeylere ağlayarak basitleşitiriyorum🤣

Benim evim tadilatta ve iki günde bir eve gidip temizlik işi yapmam gerekiyor. Dediğin gibi karnım taş gibi oluyor. Bugün oturdum ağladım. Yaptığım iş zaten birşeye yaramıyor. İşe yaramıyorum gibi hissediyorum. Ev bir türlü temizlenmiyor. Ortada dolandığımla yorulduğumla kalıyorum. Bir yandan da korkuyorum ama eşim ve benden başka iş yapacak kimse yok. Yardımcı alamıyorum çünkü evim paketlenmiş halde. Ancak ben açabilirim. Sanırım 7. Ay civarı baya işlevlerimiz kısıtlanıyor kuzum.
yardima gelebilecek kimse yok mu? paketleri acmak ve yerlestirmek icin bile keske yaninizda bir kisi daha olabilse

Evet olabilir. Ben hamileliğin başında tam o geçiş sürecindeydim sanırım. O sıra zaten terapi aldığım dönem olduğu için bu kaygıları daha rahat atlattım. Ama fizikseller umduğumdan daha çok canımı sıktı. Geçmeyen sivilceler çatlamış bir göbek zorla barıştığım vücuduma karşı yine soğuma oluşturdu. Ya da bütün herşeyi çatlaklarıma yükleyip en azından daha saçma şeylere ağlayarak basitleşitiriyorum🤣
Evet işte herkeste farklı seyrediyor durum 😀3 ay sonra burası nasıl olucak çok merak ediyorum😇

Bebiş kıyafetlerini yerleştirmeye yıkamaya başlayan var mıııı ben heyecandan gece uykularımı katlettim 😂🥹🥹
Bizim boya olacaktı ailem gelmişti. Bir hafta bekleme süresinde tüm hepsini annem yaptı. Ben çalıştığım için asla destek olamadım. Bi baktım dolabı da yerleştirmiş hastane çantası da yapmış. Ufak tefek değişiklikler harici bütün hevesim içimde kalarak tamamlandı 😁 sevinmeli miyim üzülmeli miyim bilmiyorum 🤣🤣🤣

X