Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
D derya32 birdilekdiledim birdilekdiledim kızlar siz kullanmışsınız Sidefer'i, aç tok fark ediyor mu? Doktoruma sormadım yarın da pazar, eşim de eczacıya sormamış emin olamadım
Canım ben bir süre giremedim yeni gördüm mesajları şimdi okuyorum muhtemelen doktorunla görüşmüşsündür ama aç alınca daha etkili oluyor demişti doktorum😊

Olduğunu sanıyordum. Demekki yeterince net değilmişim. Ailesinden kopamamış erkek modeli işte. Gidip babasından da alabilirdi kardeşi ya da parası yoksa neden araba değiştirdi mesela bunlar benim sorunlarım değil. Bu sefer mevzuyu uzatmadan kavga etmeden çok net cümleler ile kendimi açıklayıp konuyu kapatmak istiyorum. Devam ederse arzunun dediği gibi kendimi daha güçlü hissettiğim dönemde aksiyon alacağım.
En mantıklısını düşünmüşsün zaten umarım konuşman işe yarar. Kardeşi bekar mı kız mı erkek mi nasıl rahatça 120 bin istenir bebeği olacak birinden o da ayrı bir muamma

Bulantıda yemeği görmek bile istemiyorsun, yanmada yemeği yemek istiyorsun ama boğazından geçerken sanki yarıp geçiyor orayı öyle diyeyim 🤣Halen daha sola yatınca midemin ağrısı sırtıma vuruyor diye sola yatamıyorum 🤦‍♀️ Bu birkaç gündür azaldı ya buna şükür dönmez inşallah geri 😁
Hamile olmak bu kadar zor olmamalıydı

Aynen ben de öyle. Eşime hep çok hayırsızsın hiç arayıp sormuyorsun hep anneni tersliyorsun falan diyordum hep bana gösterilen ebeveynliğe göre evlatlık yapıyorum, benim anneme bir kere yüz verirsen geçmiş olsun diyordu. Ne kadar haklı olduğunu sonradan anladım
Ya bu bir kadın için ne kadar onur kırıcı bir sey. İstenmediği halde kendini yamamaya calışmayı bir kadın kendine nasıl yakıştırır aklım almıyor benim. insanın bir agırlıgı saygınlıgı olmalı. İnsana evladı bile saygı duymayacaksa oturup bi düşünmesi lazım yani ben napıyorum da böyle oluyor diye. Cok ilginc geldi senin kv nin halleri bana. Hayır bir de modern egitimli kadın diyorsun tam kafamda bir tip canlandı o tipe hele hiç oturtamadım seninkinin karakterini😂

hadi oğlan anaları bizim kızların bari yüzü gülsün düpdüzgün oğlanlar yetiştirin skljlk
valla ilk oğlum iyi sayılır. kadınlara karşı çok kibar. ben iş yapınca babasına kızıyor 😂 ikincide de başarılı olursam +2 inş 😅 bana da çok düşkün olmazlar sonrasında çünkü ben yalnızlığı seviyorum evlensinler gitsinler 😅

allah affetsin ben de kk ne ya diye hep dalga geçerdim ama tüp bebek sürecine girip buraya girmemek imkansız oldu 😂 sonra burdaki herkes bana arkadaş oldu bakıyorum yalnız değilmişim. Kadın olmak çok zor ama çok güzel, burası da burdaki kızlar da iyi ki var.
Bunu ben de düşünüyordum ya. Kadınlar kulübü deyince hani böyle hanımlar lokali gibi bir çağrışım yapıyordu kafamda 😂 Ama bence eğitici içeriği de olan bir platform. Bir de valla tecrübe her şey. Tamam arada saçma sapan şeylere de denk geliyoruz ama genel olarak yapılan tecrübe paylaşımını ben çok faydalı buluyorum. Bak bir tek ben değilmişim diyerek 😂 Keşke şu 19 yaşında kızlık zarı diye yok hamile miyim diye ortada dolananlar da giremese 🤣🤣

valla ilk oğlum iyi sayılır. kadınlara karşı çok kibar. ben iş yapınca babasına kızıyor 😂 ikincide de başarılı olursam +2 inş 😅 bana da çok düşkün olmazlar sonrasında çünkü ben yalnızlığı seviyorum evlensinler gitsinler 😅
İkincisine ben de çok dikkat edicem inşallah 🙏 😂 Anneci erkek iticiliğine hiç gerek yok ya

Kızlar gelin durum güncellemesi 😂
Saat 7de eve geldim eşim de bugün 6 gibi gelmiş. İkimiz de çok çalışıp çok yorulduk falan diye konuştuk işten çıkmadan. Öyle olunca gelirken yemek yaptırdım uğraşmayalım diye. Geldim üstümü değiştirdim yemeğe oturduk. Eşimin telefonu çalıyor. Bilin bakalım kim? Ablasııı 🥰 Sonra açmadı yemek yediği için. 10 dk sonra annesi aradı. Normalde yemek biter bitmez ben telefondayım deyip diğer odaya giderdi. Dünün üzerine baktım tedirgin, gidemiyor. Benim bitirmemi bekliyor. Neyse bitti yemek faslı. Bizim yarın küçük bir yatırım planımız vardı bir miktar kredi kullanmamız gerekiyordu üstünü tamamlamak için. Annesi ve ablası da kredi kullanma biz verelim sonra bize ödersin demek için arıyorlarmış. Ben bir dönüş yapayım dedi. Valla napıyosan yap bana duyurma da dedim. Bugün de borç verme bahanesiyle 6 kere ararlar. Önümüzdeki bir hafta hayırlı olsun demek için 6 kere ararlar artık dedim. Yok yok aramazlar şu işi bi netleştireyim geliyorum dedi. 3 dkya geldi geri belli ki hiç uzatmamış. Bir yandan burnundan kıl aldırma diyorum kabul etme para falan diğer yandan da çok faiz ödeyecek olmak üzücü, aralarında halletsinler diyorum 😂

Size bişey diyeyim mi? Ben eşimin ailesini buraya yazsam abartmıyorum bir çok insan koşa koşa gider kendi eşlerinin ailesinin elini öper çok net… evliliğin ilk 6 ayı boyunca bana eşimin eski nişanlısını anlattılar. Her konusmada kızın ismi geçti olumsuz şekilde. Duymak istemediğim halde. Annemi ve babamı erken kaybettiğimi öğrendiklerinde bizim dedemiz 90 yaşında kadar yaşadı bizde aile ömrü şöyle böyle bile diyecek kadar cahiller. Bana muhtemel ömür biçtiler. Evlenmeden önce 34 yaşında çocuğu olmaz evlenme açık bize göre değil dediler. Evlendik her gün annesi aradı her gün. Evdeki kedimize kadar karıştılar… Yatak odamıza kadar kardeşi bizi biliyordu çünkü eşim sürekli evliliğimizin içinde tuttu. İlk 6 ay bitti dedim boşanıyorum dedim bebek geliyordu… hala eminim benimle alakalı neler neler diyorlardır. Bırakın aile olmayı insan dahi olmadı kimse… sevmedim sevemedim diye ben kötü oldum… eldivenle bile sevilecek insanlar değillerde işte…
Bizimkiler cringe insanlar @minikfilozof’un tabiriyle 😀 Seninkiler direkt insan değil kuzucum. Allah yardımcın olsun. Eşinin ferasetini artırsın da inşallah görsün hepsinin gerçek yüzünü. Siz eşin ve çocuğunla çok mutlu olun onlar da birbirlerine düşsün yapayalnız kalsınlar 90 yaşına kadar.

Kızlar bana da 28. Hafta güncellemesi olarak sinir depresyon ve nefret güncellemesi geldi galiba 😔 herkes dertli okuduğum kadarıyla bu ara ama benimki elimi kolumu kaldiramayacak mental yorgunluğa dönüştü bi kac gündür 😶 sürekli kayinvalideyle , eşimle filan kafamda kavgalar ediyorum cevaplar veriyorum had bildiriyorum 🙃 ama en önemlisi yasadigim ve hissettiğim şeylerin değişmeyeceğine dair umutsuzluklarim daha da artıyor , korkunc bir sürecin beni beklediğini her şeyin çok kötü olacağını düşünüp ağlıyorum yataktan çıkmıyorum. Bi taraftan şeker olayı beni bıkkınlık derecesine getirdi ne yapsam düşmüyor ve canım sürekli biseyler istiyor. Her lokmamda vicdan azabından ve sinirden ölüyorum. Ruh halim de kötü olduğu için ekstra zarar veriyorum. Yani hem ruhen hem fiziken bebeğime zarar veriyorum diye ağlamalarım hiç bitmiyor. Bebeğimi sağ salim dünyaya getirmem için bütün sorumluluk üzerimde ve altında eziliyorum. Dogum sonrasi süreci hiç yonetemeyecekmisim gibi geliyor. Bir kaç gün içinde nasil bu hale geldim anlayamiyorum 🤧🤧
Ben yeni okudum bunu da. Bu aralar retro falan mı var yoksa cidden 28. haftada bir haller mi geldi hepimize? Ben de herkese sinirimden ölüyorum iş yerinde bile koridoru diğer taraftan dolanıyorum ki kimseyle karşılaşmayayım mümkünse yüzlerini bile görmeyeyim diye. Bazılarının sadece yüzü gözü kıyafeti bile gözüme batıyor Allah affetsin. Genel bir nefret hali. İnşallah uzun sürmez 🥹

😂😂 valla bence bu bir dongu melek olsa kayinvalide genelde sevilmiyor gelinler tarafindan, bir oylama yapilsa bir elin on parmagini gecmez kv seven 🤣
erkek cocukla anne arasinda bag mi oluyor artik ne oluyorsa o sinir asiliyor bir sekilde. Bakalim benim de oglum var guya ev isleri yapan kibar bir cocuk yetistirmeye gayret ediyorum ama dengeyi bulmak zor :)
bize de bir gelin geldi simdi esimin kardesi uzaktan hersey iyi bir arada sik bulunursak kesin batar ona da birseyler 🙂
belki ben de kv ye yakin yasasam bana da batabilir ama kendi oglundan sira gelmiyor esim cok takar annesine her lafina sinir olmaya hazir, ben genelde yatistirici ara bulucu taraf oluyorum. Esime de diyorum her lafa takma her lafi duyma, biraz duymazliktan gel insanin psikolojisi daha rahat ediyor- her lafa takilirsak insan iliskileri zor diyorum. O yine de kuruluyor annesinin her sozune. Belki o oyle olmasa coktan sinir olmustum ben de, var garip garip huylari benim kvnin de - her insanin oldugu gibi cunku :)
Emin ol saçma sapan her cümlesini onaylasa, mantıklı değilse bile tamam dese, komik olmayan şeylere eğlense, sürekli nazlandırsa falan bu sefer de sen kurulursun. Keşke eşim de öyle davranıyor olsa da ben arabulucu olsam. Öyle olan direkt 1-0 önde başlıyor 😂

outoffit outoffit ne güzel işte bak anlamış canım. Bundan sonra daha dikkat edecektir. Kredi kullanıp faiz ödemesin, hazır ailesi veriyorken alsın. Bebeğin kısmetini neden faizlere yatırasınız..
O da var canım faize ödeyeceğimiz kısım bile bebeğin tüm ihtiyaçlarını fazla fazla karşılar yani baktığında. Yazık yani bir yandan da. Ama inşallah bu durumdan yüz bulup her şeyi eski düzene eski samimiyete döndürmez.

Ya bu bir kadın için ne kadar onur kırıcı bir sey. İstenmediği halde kendini yamamaya calışmayı bir kadın kendine nasıl yakıştırır aklım almıyor benim. insanın bir agırlıgı saygınlıgı olmalı. İnsana evladı bile saygı duymayacaksa oturup bi düşünmesi lazım yani ben napıyorum da böyle oluyor diye. Cok ilginc geldi senin kv nin halleri bana. Hayır bir de modern egitimli kadın diyorsun tam kafamda bir tip canlandı o tipe hele hiç oturtamadım seninkinin karakterini😂
Ben diyorum ya emsali yok benim kvnin maalesef, yeni bir oluşum. Evet istenmediği halde bile bile şansını zorluyor ama bıçak gibi kestik, artık bir zahmet anlar diye düşünüyorum.

O da var canım faize ödeyeceğimiz kısım bile bebeğin tüm ihtiyaçlarını fazla fazla karşılar yani baktığında. Yazık yani bir yandan da. Ama inşallah bu durumdan yüz bulup her şeyi eski düzene eski samimiyete döndürmez.
Kocişin bence korkmuş çokta iyi olmuş. Parayı da versinler boşver faize ödediğin paraya yazık😄azıcık işe yarasınlar sende kocana yakın davran falan pekiştirme olur bak beni üzmeyince sende daha mutlusun bende mesajı olur😄

Kocişin bence korkmuş çokta iyi olmuş. Parayı da versinler boşver faize ödediğin paraya yazık😄azıcık işe yarasınlar sende kocana yakın davran falan pekiştirme olur bak beni üzmeyince sende daha mutlusun bende mesajı olur😄
Ahahahaha bak bak bak bizim minik filozofa sen 😂 Birazcık şey yapıyorum da çok yüz vermek de gelmiyor içimden 😂

X