2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok giremiyorum buraya ama tesadüfen görmüşken cevap verip öyle çıkayım dedim. 5 dk da bir sancılarım vardı hastaneye gittiğimde 8-9 cm açıklık vardı ama bebeğin başı hala çok yukarıdaydı. Çok şaşırdım 3. Doğum nasıl başı hala kanalda olmaz dedim afalladım. Doktor da doğum yapacağımı ummadı heralde sabaha karşı bi saat olduğu için daha vaktim olduğunu düşünüp dinlenmeye çekildi. Bende ayağa kalktım koridorda 2 kere yürüyüp minik minik ıkındım ve bi anda çığlık atmaya başladım. Doktor nerdeee doğurcam nerde diye. Çatala kendimi nasıl attım, nasıl doğurdum bilmiyorum. Doğumdan sonra ben Ayhh doğurdum mu oldu mu diye hayıflanırken ebe bana doğru eğilip, hayatımda gördüğüm en güzel doğumdu dedi. Tabi ona göre bana göre berbattı neyse demem o ki doğum başlayıp neredeyse tam açıklığım olmasına rağmen kanalda olmayan bebek 2 dk yürümekle doğdu. O yüzden bunu kafana takma doğum sürecini güzel yönetirsen hemencik doğar

Benim göğüs uçlarım küçük biraz, eczaneden wee baby almış eşim şuan kullanıyorum ama bi tık büyük geldi. Aventin small beden göğüs ucunu sipariş verdim onu bekliyorum. O gelince bunları yedek yaparım. Birde her emzirme sonrası sağım yapıp içiriyor musun? Yorucu oluyor ama bebek gerçekten inanılmaz toparlıyor. Kedi yavrusu gibi sesi çıkmıyordu çocuğun 2 gündür susturamıyoruz 300 gr bile o kadar fark yaratıyor ki bebekte.

İnşallah sağlıkla kucağımıza alalım yavrularımızı

Allah anali babali büyütsün, genel anestezi konusunda doktorun ne söyledi? Benim doktorum ısrarla spinal diyor, genel anestezi etkisiyle mi yoğun bakımda kaldi, bisey söylediler mi

Açılma yokmuş sancım 30 40 arası bebek de 2850 gram olmuş hala çok minik çok zayıf doğmaya da niyeti yokmuş bakalım hayırlısı
Ölçümlere güvenme artık karni tamamen kapatıyorlar bacaklarıyla. Kaldı ki kilosu da kötü değil zaten 2.5 kiloyu geçtikten sonra benim doktorum rahatlamıştı.

Her kafadan bir ses çıkıyor beni de korkutuyorlar, annemde kalıyorum birde gerisini sen düşün ilk annelik ilk tecrubelerim benimde ne yapacağımı şaşırdım
İlk zamanlar kabız olmasalar bile ikinirken kıpkırmızı oluyorlar, diskilamayi öğrenene kadar biraz zaman geçiyor dert etme. Bunun bı adı vardı hatta tıpta, sonra sonra öğrenecekler diski sayısı da artacak. Ben de iki üç gün kaka yapmayınca doktora götürmüstüm, ilk bebek sonuçta her şeyi onlar sayesinde öğreniyoruz. Endişe etmen normal ama buraya yaz, bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışırız hepimiz.

Ölçümlere güvenme artık karni tamamen kapatıyorlar bacaklarıyla. Kaldı ki kilosu da kötü değil zaten 2.5 kiloyu geçtikten sonra benim doktorum rahatlamıştı.
Evet ama ac 37 haftalıkmış ne olduğunu tam olarak bilmiyorum ama 38+4 olması gerekirken ölçümler 38 ile uyumlu çıkmadı kafam çok karıştı doktor net bişey de demedi

Acaba hangi marka kullanıyorsun ? Lazım olursa alalım bizde
Ben wee nin aldım tam yuvarlak diye sipariş ettim yarım ay geldi, sinir oldum, onlar tam yapismiyor, aventinkiler de aşırı pahalı olmuş, şimdilik elimdeki wee ile denerim eğer yapismazsa aventin yuvarlak olanını alirim. Ben meme ucu yarasından çok çektiğim için onları öncesinde hazır ettim. Bı de benim göğüs uclarim hiç yok yine bebek kavramayı öğrenene kadar bir süre silikon uç kullanırım diye aldım doğumdan önce. Hastane çantama koydum.

Gözünüz aydın canım Allah analı babalı mutlu büyümeyi nasip etsin.

Ayy canım benim kolaylıklar diliyorum. Üzme ne olur kendini bak herşeye yetişiyorsun eminim çocukların da çok mutlu huzurlu olacaklar senin gibi bir anneleri olduğu için zaten çok şanslılar. Sen benden daha iyi bilirsin tecrübelisin, işin doğası bu, bebek bazen huzursuzlanacak, büyükler kıskanacaklar, bu dönem herkes fazlasıyla hassas olacak zamanla rayına oturacak.
Umarım dediğin gibi grubumuzdaki herkes bebeğine sağlıkla kavuşur, huzurla büyütür.

Ah canım benim ya, oğlun küçük olduğu için senin de duyguların birbirine geçmiş. Ama o dünyanın en şanslı çocuğu, hem onu sarıp sarmalayacak bı ablası, hem de yol arkadaşı olacak bı erkek kardeşi var. Kıskançlık yaşaması çok normal, yasamasa sorun olurdu, o da duygularını belli etsin içine atmasin, kıyamam ona da çok yeni bir düzen onun için de. Ufaklık zaten tekne kazintisi o evin var olan düzenine ayak uydurur oğlumun psikoloğu bebeği yanında sevin, onun yanındayken bebeği dislamayin ki sevilesi bı varlık olduğunu anlasın, o da zamanla kardeşini sevsin dedi. Sevgide de sizi örnek alacak diyor. Benim oğlum 6 yaşında, her şeyi farkında ona rağmen kardeş kıskançlığı yaşayacak, daha şimdiden ifade ediyor zaten. Senin içine oturan ortanca çocuğunun henüz tam ifade edememesi, bazı şeyleri içine attığını düşünüyor olman sanırım. O da davranışlarıyla kendini size anlatır. Silikon uçlar için de kendini üzme, ne güzel kilo almış, demekki sütün uclarla da gayet çekince geliyor. Damagi dudağı değmiyor olabilir ama senin kokunu çekiyor içine. Allah hepimize emzirerek bağ kurduğumuz günleri göstersin

Evet ama ac 37 haftalıkmış ne olduğunu tam olarak bilmiyorum ama 38+4 olması gerekirken ölçümler 38 ile uyumlu çıkmadı kafam çok karıştı doktor net bişey de demedi
Bu haftalarda artık ölçümler karman corman. Bizim de kafa ölçümü anyada kilo ölçümü konyada, boy desen almış başını gitmiş. Tortopuz duran bı canlı var içerde, rahim tarafından sarıp sarmalanmis sıkıştırılmış. Doktorlara da suç bulmamak lazım, hentbol topu gibi bebeğin neresini olcsunler. Bugüne kadar gelişimi devam ettiyse, durmadiysa artık bu saatten sonrası önemli değil. Organların oluşumu tamamlandı, büyüme hızları da yavaşladı. Bu dakikadan sonra sağlıklı mı ileri mi geri mı derdi değil de suyu var mı, açıklık var mı, kanala girmiş mi bunlar önem kazanıyor

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattın bi nebze de olsa baya kafaya takmıştım artık haftası ile uyumlu değil geriden geliyor diye

Kızlar bebek hareketleri nasıl sizlerin? Benimki baya baya hareketli hani şu videolarda oluyor ya dışardan yamulan öyle yamuluyor karnım.
Yaa sana iki gün önce hareketi azaldı dedim ya, ağzımın payını aldım ben de yine maşallahı var bugün :) aman böyle olsunlar ya içimiz rahat oluyor

Ay bu bana bi ümit oldu valla kız benimki hala kanalda değil maşallah sana ya tam senden beklendiğim bi performansla doğurmuşsun

Hayırlı geceler kızlar,
Ben bugün tam 38+1 im. Baştan beri ara ara takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum. Doguranlari görünce heyecanlandım ve yazmak istedim. Allah bağışlasın hepsini.
3. Çocuğum 26 yaşındayım plansız oldu, endişeliyim sanırım plansız olduğu için. Bazen bir an önce doğurmak istiyorum bazen de oh bee bugün de doğmadı diyorum yani hayırlısı olsunnn bana da dua edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…