2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Nasıl alışırsa ôyle dedi. Ama doğduğunda kan şekeri düşük olabilirmiş. Ben ilk nst ile ikinci nst arasında pek bı fark göremedim aslında. Sadece ikincide bir tane dağ gibi bir grafik vardı. Onun haricinde nerdeyse aynıydı. Sen takip et diyor ama bana hep aynı geliyor. Hareketsiz olunca dürtuyorum cevap veriyor. Tamam diyorum. Bu da beni strese sokuyor. Biseyi kacırırsam diye. Tüm sorumluluğu bana yükledi.

Off off hepsi bi arada desene, inşallah bi an önce toparlarsın canım ya bu ara çoğu kişi o salgına yakalandı maalesef

Bende öyle derler diye korkuyorum ama her nst de çok az da olsa düzenli sancılarım çıkıyordu umarım bu sefer de çıkar da yalancı gibi olmam

Benim ikizler dogduğu yazdan hiçbir şey anlamamıştim. Hiç dısarı çıkamiyorduk. Çok bunalmıştım. 40 yilın başı eşimin akrabalari pikniğe gitmislerdi bizi de çağırdılar. Dedik gidelim havamız degişsin. Aman Allah'ım bı gideriz ki her yer arı. Çocukları nasıl kacırdığımızı hatırlamiyorum bile. Gitmemizle gerisin geri kacmamız bir olnuştu. Bir kere de lokantaya gitmiştik ama bizimkiler sürekli acıkır ağlar, onları besle gönüllerini et derken ondan da bişey anlamamıştık. Daha da gitmedik bir yere zaten. O yüzden dediğin gibi kış avantaj olabilir ama işte şu hastalıklar olmasa. Dün gece oğlum ateşlendi eyvah dedim bize de uğradı influenza. Şimdi iyi ama. Bu kadarla kalır inşallah.

Ay ben cinsiyetleri öğrendikten sonra bırakmıştım burayı çok gereksiz bilgi kirliliği vardı ve sürekli aynı kişiler kendi aralarında konuşuyorlardı belliydi bi olay çıkacağı zaten de şu tartışmalar ne ara oldu nerden konu patladı merak etmiyor değilim

Benim hatırladığım tartışmalardan biri kız senesi mi erkek senesi mi muhabbetiydi

Ben silikon meme uçlarına öcü gözüyle bakanları anlayamiyordum, oğlum zamanında onlarla emzirince sanki emzirme yalandan oluyormuş gibi yaklaşanlar oluyordu. Benim için bebeğimin midesine anne sütü gitsin de hangi yöntemle giderse gitsin önemli olan o. Sen ya da bebeğin nasıl rahat ediyorsanız öyle emzir.

Ağrılarını tarif edebilir misin, bize de yardımcı olur belki ayırt etmede. Ben öncekinde hiç sancı ağrı yaşamadım, direk sezaryene girdim. Nasıl ayırt ederim bilmiyorum bebek gelmeye çalışsa

Aynı böyleydi işte, bana da hareketleri hep aynı geliyordu, az, seyrek ve yumuşak, durtunce karsilik veriyordu, ben dürtmezsem de nazlaniyordu hareket etmek için. Sık sık durtup rahatlamaya çalışıyordum. Doğduğunda oğlumun da şekeri düşmüş, benim ameliyattan çıkmamı beklemeden hemen mama hazırlayıp vermişler, hızlıca normale dönmüş şekeri. Ondan yana endişen olmasın, gebelik şekeri olduğunu bildikleri için ilk şeker bakacaklar bebeğinde de, düşükse hemen mama ile dengelerler. Sonra bidaha hiç şekeri düşmedi oğlumun sık sık baktılar hastanede taburcu olana kadar. Sağlıkla gelsin kuzucuk

Aynen ben de arada Aralık grubuna bakayım dedim de pek sarmadı.
Amin sağlıkla alalım kucağımıza kalanı önemli değil. İnşallah hakkında hayırlısı olur.

Canim gozun aydin Allah anali babali saglikli bir omur nasip etsin inşallah merak ediyordum seni şükür kavusmussun bebegine
Çok teşekkür ederim canım benim. Cümlemizinki analı, babalı, sağlıkla büyüsün inşallah
dogum yapan ve yapacak olanlara da saglikli dogumlar ve ömürler dilerim
Çokça amin inşallah

Evet bencede problem teşkil etmiyor, anne sütü alsin da gerisi mühim değil. Ne kadar bu şekilde devam eder bilemiyorum ama bir çift daha alıp çantasında bulundurmayı düşünüyorum dışarı çıktığımızda da elimizin altında olsun diye. Geçen gün sarılık için kan vermeye gittik, kan gelmedi emzirin dediler uç yok yanımda emziremedim, iskence gibi dakikalardı benim için.

Uçsuz ememiyorsa yedek bulundurmakta fayda var evet.

Çok teşekkür ederim. Moral oldu. Kuvöze girer mi diye de endişelenmiştim bi yandan. Bir hafta kaldı. Allah saglikla kavuştursun herkesi.

Ağrılarını tarif edebilir misin, bize de yardımcı olur belki ayırt etmede. Ben öncekinde hiç sancı ağrı yaşamadım, direk sezaryene girdim. Nasıl ayırt ederim bilmiyorum bebek gelmeye çalışsa
Vallahi en çok yoran ağrı belim ortadan ikiye ayrılıyor sanki, bazen kasıklarıma da yayılıyor o ağrı. Böbrek ağrısı gibi resmen, yaşadıysan az çok onun gibi. Bide ona kasılma eklenmiş hali, kısacası iki büklüm ediyor

Kızlar benim sadece adet sancısı gibi ağrım var başka hiç ağrı yok , ntsde de çıkmıyo sancı .40a kadar durcak mı bu kız acaba yoksa belli olmaz mı

Çok teşekkür ederim. Moral oldu. Kuvöze girer mi diye de endişelenmiştim bi yandan. Bir hafta kaldı. Allah saglikla kavuştursun herkesi.
Şekerden kuvoze girenlerin çoğu aşırı kilolu bebekler oluyor diye biliyorum. Diyet yapınca zaten bebeğin kilosu kontrol altına alınıyor, 4 kilonun altında doğunca da solunum sıkıntısı olmaz bence ekstrem bı durum olmadıkça. Çok şükür yaşamadık biz öyle bı endişe, kısa süreli düştü şekeri ama solunum sıkıntısı olmamıştı, kilosu normaldi.

Anladım canım, böbrek taşı düşürmüştüm çok eskiden, baya acı veren bı ağrın olmalı, hayırlısıyla sağlıkla gelsin sen de rahatla inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…