2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Doğum yapan kızlar bebişleri göbek bağı düşmeden yıkamadınız mı? Hastanede yıkamadılar göbek bağı düşmeden su değmesin yıkamayın dediler
Ben yıkamadım sadece bi ara poposu çok batmıştı göbeğinin altından poposunu yıkamıştım o kadar güzel beslenince hemen düşüyor zaten yıkadıktan sonraki bakıma çok dikkat etmek gerekiyor risk almaya değmez bence zaten mis gibi kokuyorlar

Doğum yapan kızlar bebişleri göbek bağı düşmeden yıkamadınız mı? Hastanede yıkamadılar göbek bağı düşmeden su değmesin yıkamayın dediler
ya bu konuda her doktor farklı düşünüyor sanırım, yıkama diyen de var her gün yıka diyen de. Bize bi yıkamayın denmişti hastanede öyle hatırlıyorum. Sonra eve çıktığımız akşam çok yakın aile dostumuz geldi çocuk doktoru eski meşhur da bi doktordur, muhakkak yıkayın demişti 3 günlük olunca, ama o yaz çok sıcaktı hem evimiz hem hava, bi açıklamasını yapmıştı da unuttum. göbüşüne bez koyup su değdirmeden yıkamıştık sık sık düşene kadar da.

O dönem Yaz olduğu için nemli kalma ihtimali azdır ondan sanırım. Mevsimsel değişiyor fikirler yani.

O dönem Yaz olduğu için nemli kalma ihtimali azdır ondan sanırım. Mevsimsel değişiyor fikirler yani.
Evet evet sıcağın etkisi farklıdır. asla kalın uzun kollu da giydirmeyin demişti gündüz, hatta o da fizyolojik sarılığı etkileyen bir durummuş galiba. Ama işte mevsimler farklılıklar yine.

Gece gündüz bizimki hep var karnı şiş çıkatıyor yine var gazı
Sabah kendi çıkarabiliyor probiyotik damlayı sabah verdiğim için galiba ama gece 11 12 den sonra yardım olmadan çıkmıyor her emme sonrası işkence haline geliyor bebegim için emmek istemiyor sırf bu gaz yuzunden

Ben göbeği ne zaman düştü, göbek düşmeden yıkadık mi yikamadik mi unuttum valla. Ama kış dönemine denk geldiği için yikamamisizdir büyük olasilikla. Bize doktor alkollü bı sprey aldirmisti bı de ıslak mendile benzer tek kullanımlık özel kağıt mendil gibi bişey. Onlarla göbeğin etrafını dezenfekte ediyorduk her gün iki kez. Göbek düşünce de biraz akıntı olmuştu onu da doktor yakmıştı. Göbek düştükten sonra sık sık yikadigimizi hatırlıyorum ama düşene kadar olan kısmı hafızam silmiş.

Kızlar ya ben kocaman mama kutusunu çantada taşımak istemiyorum bunun için önereceğiniz bir şey var mı toz mamayı koymak için
Ilık su için bebek termoslarindan almıştım, kısa süreli bı yere çıkıyorsam ona hazirliyordum uzun süreli bı yere gideceksem sadece suyu ona koyup toz mamayı şurup sisesine koyuyordum. İyice yıkayıp kurulayıp koyu renkli bı şurup şişesi kullanabilirsin. Ya da yine güneş ışığını geçirmeyen hava almayan başka bı kapta olabilir.

Ne kadar güzel konular bunlar. Biz de kavuşsak bebişlerimize de biz de bebeğin gazıdır mamasıdır göbek bağıdır sorsak ne yaptınız diye. Çok sabırsızlanıyorum açıkçası. Sanki halâ bir ay var gibi geliyor bana doğuma. Ocak 27 si 40 haftalık olacak. Oğlum 38+5 gibi gelmişti kızım da o zaman gelse iyi olacak.

Çok uzun süre ayrı kalıyorum buralardan bebisten sonra aklım hep sizde ama bebisten arta kalan vakitlerde ortalık toparlayıp uyumaya çalışıyorum mama kullanıyoruz, kakasını 2 gündür yapamayınca hemşire teyzem ile görüştüm 'hastaneye götürsen de fitil verecek, beyaz sabunu kopurt, kulak pamuguna sür poposuna sür' dedi normal şartlarda yapmam ama çocuğum o kadar kasıldı ki gaz sancısından yaptık ve altını beslemeye fırsat vermeden rahatladı oğlum, sizinde bilginiz olsun. Onun dışında mama meme devam ediyoruz mama daha fazla alıyor, bir ölçeğe 30 CC su diyorlar ama ben 1 ölçege 50 CC falan su koyuyorum sulandırıyorum yani bir tık daha kabızlık yapmasın diye. Gazı desteksiz cikartamiyor malesef, birde alt değiştirme işini hızlı yapamıyorum ben yavaş oldukça bebisko sinirleniyor, annem devr alıyor o işi de halletsek tamamdır sizler nasılsınız

Canim gozun aydin Allah anali babali saglikli bir omur nasip etsin inşallah merak ediyordum seni şükür kavusmussun bebegine dogum yapan ve yapacak olanlara da saglikli dogumlar ve ömürler dilerim

Canim gozun aydin Allah anali babali saglikli bir omur nasip etsin inşallah merak ediyordum seni şükür kavusmussun bebegine dogum yapan ve yapacak olanlara da saglikli dogumlar ve ömürler dilerim
Sen meg değil misin topiğe bekliyorum seni ,burası şuan çok rafine herkes birbirine yardımcı ve moral oluyor

Silikon göğüs ucu olmadan emziremiyorum meme ucum hiç yok, çocukta tutamiyor zaten nereye kadar uçla devam ederiz bilmiyorum ama şuan uçsuz yapamiyorum. 1 haftalıkken kordonumuz düştü düştükten 2 gün sonra yıkadık biz yikadikca rengi açıldı bebemin

Sen meg değil misin topiğe bekliyorum seni ,burası şuan çok rafine herkes birbirine yardımcı ve moral oluyor
Aynen oyum :)
dogum yaptin mi sendeeee aaaa seninde gözün aydin olsun canim anali babali saglikli ömür nasip etsin Rabbim benimde nasipse haftaya dogumum ama tam netlesmedi cumartesi kontrolum var o zaman netlesecek cok heycanliyim bende, artik yer kalmadi zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…