Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar tüp bebek tedavisi ile ikizlere hamileyim 11. Haftalıkken yani geçen hafta kanamam oldu hemen acile gittim sonra sabahı doktorumada gittim bi kaç gün sonra başka doktorada gittim bebekler yaşıyor kanama alanı yok dediler ben günde 5 tane progestan fitil ve 3 günde bir promester iğne vuruyorum zaten ilaç kullanıyorsun yapacak bir şey yok deyip eve yolladılar düşük olacaksa olacak dediler 1 hafta koyu kırmızı koyu kahverengi kanama oluyordu pazartesi gece bu kanama sulu şekilde yoğun kırmızıya döndü doktora gittim bebekler yaşıyor kanama alanı yok ilaçlarına devam deyip eve yolladı ama kanamam durmuyor bebeklerimi kaybedeceğim diye çok korkuyorum
Çok geçmiş olsun, plensenta rahim ağzına yakın veya kapatmış olabilir mi? Bu durumda da benzer kanamalar olabiliyor çünkü doktora gittiğinizde bir sorun isterseniz. Ve kendinizi strese sokmayın bir çok arkadaşımızın kanaması oldu çok şükür sağlıkla devam ediyor gebelikleri 🧿 Sizin de öyle olacak inşallah, bol bol istirahat etmeye çalışın ve gönlünüzü ferah tutun lütfen ❤️

Kizlar bu ayrintili ultrason renkli mi oluyor yoksa hastaneden ve cihazdan cihaza fark ediyor mu? Ben sadece devlet hastanesine gidiyorum kontroller icin fakat ani kalmasi icin ayrintili ultrasonu kaydetmek istiyorum, devlet hastanesi bu olanagi sunmuyor ise 20. haftada özel hastaneye gitsem garip olur mu ki?
Ayrıntılı ultrasonda bebeğin organlarına bakıyolar ve sonuçlar e nabiza düşüyor ordan görebilirsin. Senin bahsettiğin 3D ayrıntılı Ultrason onu her devlet hastanesi yapmıyor ücretli çünkü

Gördüm ama bu grafiği yorumlamayı bilmiyorum. Herhangi bir hastalık var mı fikir sahibi değilim. Ultrasonda ense kalınlığı veya burun kemiği hakkında bir şey demiş miydi doktor? İkili taramada doktor o verileri not ediyor çünkü. Bir problem varsa da söylüyor. Fetal dna istenmiş ama artık risk olmasa bile isteniyor, imkanınız varsa yaptırın diyorlar.
Ultrasonda her şey normal dedi ama ikili test böyle çıktı bugün fetal dna vereceğim

Şu günlerini kendine zehir etme, tanısal bişey değil. Benim de mesela yaştan dolayı orta risk çıktı. Bak bu benim ki burun kemiği falan hakkında bişi dedi mi doktor
Şu günlerini kendine zehir etme, tanısal bişey değil. Benim de mesela yaştan dolayı orta risk çıktı. Bak bu benim ki burun kemiği falan hakkında bişi dedi mi doktorEki Görüntüle 3483302
ultrasonda her şey normaldi bir sıkıntı görmüyorum dedi doktorum

Evet mesela bana da yaptırsan iyi olur demişti yaş riski 650:1 den düşük olduğu için. Orta risk olduğu için gene de önerdi
İkili test %80 oranında bize tahmini bir sonuç veriyor dedi ben önce ikili test yapıyorum ardından gerek duyulursa fetal dna dedi ama şu an sonuçlara internetten bakmaya anlamaya çalışıyorum yüksek risk diyor uykularımı kaçırdım 😢😢😢

Riskli çıkmış bitanem, ama unutma bu testler kesin sonuç vermez. Sadece ihtimal oranını verir. Benzer yapıdaki şu kadar kişiden şu kadarında anomaliye rastlanmıştır demektir. Gönlümü ferah tut. Riskli çıkıp da sağlıklı şekilde bebeğini kucağına alam binlerce insan var. Bu test sadece ihtimalleri gösterir. Dua edelim hepimiz bebişin için. Bizi de haberdar

Riskli çıkmış bitanem, ama unutma bu testler kesin sonuç vermez. Sadece ihtimal oranını verir. Benzer yapıdaki şu kadar kişiden şu kadarında anomaliye rastlanmıştır demektir. Gönlümü ferah tut. Riskli çıkıp da sağlıklı şekilde bebeğini kucağına alam binlerce insan var. Bu test sadece ihtimalleri gösterir. Dua edelim hepimiz bebişin için. Bizi de haberdar et

İnşallah 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 dua edin lütfen bugün fetal DNA vereceğim hiç kendimde değilim dünden beri 😢😢

Şöyle düşün risksiz testlerde 1000de 1 vs yazıyor. Ya da under de cut yazıyor. Yani risk sınırın altında gibi düşün. Ama bjnlar hep ihtmal. Risk az olanlarda da yine ihtimal avr. 1000de 1. Ama seninkinde oran biraz daha farklı okuyabilirsin . Unutma tanı testi değil. Sadece risk oranı.
Evet işte o korkuttu beni yüksek risk durumu 😣

Kızlar ikili testten anlayan var mı? Sonuçlarım çıkmış 13+1 deyim şu an. Doktorum fetal dna istedi yarın vereceğim ama kafam karıştı. Nolur anlayan varsa yorum yapsın😣
Görünüşe göre risk değerleri yüksek çıktığı için istemiş. Ama içiniz rahat olsun zaten bu tarama testlerinin yanılma payı yüksek olduğu için artık doktorlar direkt fetal dna istiyorlar. Ona yönlendiriyorlar. İnşallah fetal sonucu temiz çıkar sıkmayın hiç canınızı.

Evet işte o korkuttu beni yüksek risk durumu 😣
Benim doktorum ikili teste güvenmediğini söyledi. direkt fetal yapacagiz dedi. Neden güvenmiyor çünkü hata payı yüksek bir test. İkili testten cogu hastalık kacıyor zaten. Yani temiz cikiyor aile de oh ne guzel diyip devam ediyor ama sonuc kotu oluyor. Boyle olduğu gibi saglikli bebege de sagliksiz demesi muhtemel. Suanki adiminiz fetal dna yaptirmak sonrasina sonra bakmak unutmayin her sey bizim icin fetal dna gelene kadar hicbir seyden emin olmayin bence. Fetal problemli cikarsa napacagimizi o zaman dusunelim. Ama suan icin bi durum yok ben ikiliye güvenmiyoeum acıkcası.

X