2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet düşünüyorum ya evim dağınıkken başlarsa doğum ya işlerimi halledemeden olursa naparım o zaman diye düşünmekten deli oluyorum evi sürekli temiz tutmaya da mecalim yok 🙄 az kaldı sırf bu stres yüzüne sezaryena yönelmeme 😂
Ben battaniye örüyordum oğluma sabah başlamıştım akşam sancılanıp hastaneye gidince koltuğun üstünde yarım kalmıştı ertesi gün annemler evi temizlemeye geldiğinde annem oturup ağlamış diyor ki sanki ölmüşsün de toparlamaya gelmişiz gibi hissettim yarım kalmış görünce demişti 😂😂

Allah kolaylık versin canım, bu konuda yardımcı olmak isterdim sana ama verebileceğim tüm tavsiyeleri biz uygulamıştık ve hiç biri bı ise yaramamisti, uyku danışmanligi, henüz erken ama uyku eğitimi, desteksiz uyutma, memede uyutmama, uyku uykunun mayasidir taktiği, uyumak için uyandır taktiği daha neler neler ama hepsi patladı bizde. Bir tek onu yanıma alinca daha verimli uyuyordu. Reflü yatağı bu anlamda çok fayda sağlamıştı bize. Hiç uyumadan ise gittiğimiz zamanlar olurdu. 16 aylıkken çocuk psikiyatrisine götürmüştüm. Totosunda bezle psikiyatri koltuguna oturmustu 😁 yemeyen, uyumayan, sürekli hareket eden, zor mizaçlı, inatçı, oyunları bile farklı küçük bı canlı getirdim size demiştim 😁 düzelecek mi evet ama hayal kırıklığına ugramani istemem, mizaç denilen şey bebeklerde daha bile belirgin. Bı anda sihirli değnek değmiş gibi olmuyor ama zamanla ritmi oturuyor.
Ağlasa anlayacağım ne istediğini ama ağlamıyor da karnına masaj yapıyorum sırtına yapıyorum pışpışlıyorum yataginda hafif hafif sallıyorum kucağıma alıyorum ayakta duruyoruz babası alıyor yatağı yanımıza yatırıyorum ne yapsam durmuyor eller kollar kıpır kıpır

Bugün kontrolum vardı 38+0 normalde ve bebeğim hep haftasiyla uyumlu giderdi şimdi 37+2 çıktı niye böyle oldu anlamadım🥺 artık yeri daraldı ondan mı kalakaldi evladım acaba ya 😭
Son haftalarda ölçümlerde hata payı yüksek ya merak etme. Zaten 2 hafta büyük veya küçük gösterebiliyor cihaz

Ben battaniye örüyordum oğluma sabah başlamıştım akşam sancılanıp hastaneye gidince koltuğun üstünde yarım kalmıştı ertesi gün annemler evi temizlemeye geldiğinde annem oturup ağlamış diyor ki sanki ölmüşsün de toparlamaya gelmişiz gibi hissettim yarım kalmış görünce demişti 😂😂
Yaa evet çok farklı oluyor o birden hastaneye gidiyorsun her şey yarım kalıyor planların yarım kalıyor falan ben de bunu stres yapıyorum ne zaman ne şekilde olacak diye

Son haftalarda vitamine devam ediyor musunuz doktor bana 35den sonra regenenesisi bıraktırdı elimde gynoferon var sadece kan ilacı onun içinde de çok az folik var d vitaminim devam bir de
Son güne kadar hepsini kullandırıyor benim doktorum. Hatta bebek büyüdükçe ihtiyaç daha da artıyor, önceleri sadece decavit ve ferrosanol kullanırken buna ek olarak oceanmumy de ekledi. 250 Gr bebek ile 3 kiloluk bebeğin anneden çektiği miktar bir değil sonuçta. Buna rağmen bana yetersiz bile geliyor, b12 d vit filan normalde biraz daha düşük geliyor ama doktorum ekstra doz artırmaya gerek duymuyor. Şuan ferrosanol, decavit, oceanmumy, magnezyum hepsini kullanıyorum sadece progestani bıraktım

Hiç belli olmuyor ki bebişlerin canı ne zaman isterse o zaman geliyorlar 😂 belki sen benden önce doğurursun çünkü benimkinde hiç o niyet yok şuan yeri rahat geldi heralde
Haklısın kendimi 38+5 e hazırladım o gün doğuracağım 😂Evren duy beni.

Evet düşünüyorum ya evim dağınıkken başlarsa doğum ya işlerimi halledemeden olursa naparım o zaman diye düşünmekten deli oluyorum evi sürekli temiz tutmaya da mecalim yok 🙄 az kaldı sırf bu stres yüzüne sezaryena yönelmeme 😂
İnan sezaryende de aynı endişeyi yaşıyorsun, içerdeki minikler sözleşme imzalamadiklari için senin belirledigin tarihe biat etmeyebiliyor 😁 ama sen nasılsa su tarihte doğum yapicam diye ağırdan alınca da seni bı korkutayim da gör diyebiliyor. Ben mesela dün hastane çantamı tamamladım, yani sezaryende de hiç bı garanti yok aksine rehavete kapilirsan dumur bile olabilirsin 😁

Son güne kadar hepsini kullandırıyor benim doktorum. Hatta bebek büyüdükçe ihtiyaç daha da artıyor, önceleri sadece decavit ve ferrosanol kullanırken buna ek olarak oceanmumy de ekledi. 250 Gr bebek ile 3 kiloluk bebeğin anneden çektiği miktar bir değil sonuçta. Buna rağmen bana yetersiz bile geliyor, b12 d vit filan normalde biraz daha düşük geliyor ama doktorum ekstra doz artırmaya gerek duymuyor. Şuan ferrosanol, decavit, oceanmumy, magnezyum hepsini kullanıyorum sadece progestani bıraktım
Ben ferrosanolu kullanamıyorum ya hem çok kabız yapıyor hem de midemi daha kötü yapıyor. Arada bir içiyorum. 😕 Decavit ve d vitaminini alıyorum günlük magnezyumu da çok içemiyorum (( sabah ta tiroid ilacı. Zorlamam lazım sanırım ferrosanol içmen içn. Dr da soruyor her gittiğimde kullanıyor musun diye he diye geçiştiriyorum.

Ağlasa anlayacağım ne istediğini ama ağlamıyor da karnına masaj yapıyorum sırtına yapıyorum pışpışlıyorum yataginda hafif hafif sallıyorum kucağıma alıyorum ayakta duruyoruz babası alıyor yatağı yanımıza yatırıyorum ne yapsam durmuyor eller kollar kıpır kıpır
Uykuyu sevmiyor net. Okula başlayınca da uyandiramazsin. Yenidoğan döneminde kaç dakika uykuda kaç dakika uyanık geciriyorlardi unuttum ben ama totalde 18 saat uyuyor olması lazım. Benim oğlum 9-10 saat uyusa ne çok uyuduk beeehh derdim 😁

Ben ferrosanolu kullanamıyorum ya hem çok kabız yapıyor hem de midemi daha kötü yapıyor. Arada bir içiyorum. 😕 Decavit ve d vitaminini alıyorum günlük magnezyumu da çok içemiyorum (( sabah ta tiroid ilacı. Zorlamam lazım sanırım ferrosanol içmen içn. Dr da soruyor her gittiğimde kullanıyor musun diye he diye geçiştiriyorum.
Önemli ama demir ilacı, normal de olsa sezaryen de olsa demir depolarının yeter düzeyde olması gerekli canım, kanını bı ölçtür, ben düzenli kullanmama rağmen ve hayatım boyunca hiç kansizlik yasamamis olmama rağmen 11 çıkıyor şuan. Kullanmasam yerlerde olacaktı demekki. Sendekini bebek çekiyor onda sorun yok ama doğum esnasında senin de ihtiyacın olacak kana.

Önemli ama demir ilacı, normal de olsa sezaryen de olsa demir depolarının yeter düzeyde olması gerekli canım, kanını bı ölçtür, ben düzenli kullanmama rağmen ve hayatım boyunca hiç kansizlik yasamamis olmama rağmen 11 çıkıyor şuan. Kullanmasam yerlerde olacaktı demekki. Sendekini bebek çekiyor onda sorun yok ama doğum esnasında senin de ihtiyacın olacak kana.
12 yani normal şuan. Tamam canım içeyim. Daha kürtaj olduğumda bile 8 e inmişti doğumda Allah bilir kaça iner

Uykuyu sevmiyor net. Okula başlayınca da uyandiramazsin. Yenidoğan döneminde kaç dakika uykuda kaç dakika uyanık geciriyorlardi unuttum ben ama totalde 18 saat uyuyor olması lazım. Benim oğlum 9-10 saat uyusa ne çok uyuduk beeehh derdim 😁
Valla 18 uyumuyor şu ıkınma olayı çıkmadan önce iyiyidi altını açıyordum yedirip yatırıyordum 2 saat uyuyordu ama 3 gündür anamız ağladı resmen doktora götürsem ne diyeceğimi de bilmiyorum ıkınmadığı için karnı ağrıyor galiba anlamadım poposuna yağ sürerken rahatlıyor çünkü 🤦🏻‍♀️

Ay ev umrum değil şu an sadece dogumu düşünüyorum ya 🤣

İnan sezaryende de aynı endişeyi yaşıyorsun, içerdeki minikler sözleşme imzalamadiklari için senin belirledigin tarihe biat etmeyebiliyor 😁 ama sen nasılsa su tarihte doğum yapicam diye ağırdan alınca da seni bı korkutayim da gör diyebiliyor. Ben mesela dün hastane çantamı tamamladım, yani sezaryende de hiç bı garanti yok aksine rehavete kapilirsan dumur bile olabilirsin 😁
Evet o da doğru 😂 benim eltim de sezeryan olacaktı bi hafta sonraya gün verdi doktor ertesi gün akşam suyu geldi direk doğuma aldılar o da çantasını tam hazırlamamıştı 1 hafta var diye ama bebiş sürpriz yaptı 😂 biz Burda ne dersek diyelim her şey onların elinde

X