2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selamlar güzel anne ve anne adayları🫶🏻 hepiniz iyisinizdir inşallah🙏🏻
Doğum yapanlar vardır muhtemelen, doğum yapanların gözü aydın, bebişlerinizi sağlıkla büyütün. Umarım siz güzel anneler de minnoş bebişleriniz de çok iyisinizdir😍
Doğum yapanlardan (özellikle sezaryen olanlardan) yorum bekliyorum ☺️
Biz bebişini bekleyenler olarak da sağlıkla doğuralım inşallah. Salı günü sezaryen olacağım dualarınıza talibim 🙏🏻🌸🫶🏻
Merhaba. Siz de 2 Ocak annelerindensiniz o halde hayırlı olsun. O gün doğum yapacak olan ve grubumuzdaki tüm annelerin dogumları sular seller gibi geçsin inşallah 🤲

Sütün nasıl şuan gelior mu? En son azaldı demiştin. Sütün kesilirse hamile kalma olasılığın artıyor diye biliyorum. Prolaktin hormonu düşüyor.
Ben oncekinde 4,5 ay sadece anne sütu verdim. 4,5 aylıkken yetmemeye basladı bir öğün mamaya basladım. 5 aylıkken adet oldum.

Yani kendi adıma konuşayım şu lohusalıkta hamilelikte anne rolüne o kadar bürünüyorsun ki artık hormonlardan benim kadın olduğumu da hissetmeye ihtiyacım oldu yalan yok valla her rolü taşıyamıyorsun bir yerden sonra temizlikçi aşçı anne kadın eş evlat hepsini bir taşımak bana hep ağır gelmiştir
Haklısın güzelim ekstra sorumluluklar ekleniyor hepsinde en iyi şekilde yapmaya çalışıyorsun kendinden vazgeçiyorsun resmen 🙈 şöyle düşünüyorumdur evlendik yetmedi sorumluluklar bide anne oluyoruz emsalsiz varlıklarız resmen 🫶🫶 canım bizzzz ya 🧿🧿🧿

Kız süt nasıl koruycak ya onu hangi akilla uydurmuslar cidden inanlmaz🤣
Prolaktin hormonu yukseldiginde yumurtlamayi engelleyebiliyor. Hamile kalamama nedenlerinden biridir yüksek Prolaktin hormonu, tedavi ile bu hormonu düşürüyorlar. Ama yüzde yüz değil tabi bu hormon yuksekken de hamile kalan olabiliyor. Aynı çikolata kisti varken hamile kalmak gibi düşük ihtimal ama kalan var. O yüzden emzirme bı korunma yöntemi değil 😁

Kız süt nasıl koruycak ya onu hangi akilla uydurmuslar cidden inanlmaz🤣
Süt korur demedim prolaktin hormonu süt salgılayan bir hormon. O hormon yüksek iken gebe kalma olasılığı, ve yumurtlama olasılığı düşük oluyor. Tabi ki yüzde yüz değil ama hamilelik ve doğumdan sonra ilk üç ay emziren annelerde o hormon pik noktasına ulaşıyor sonra yavaştan hormon seviyesi düşüyor. Bu arada ben uydurmadım bilimsel makaleler var ve ben tedavi olmuştum o zaman doktor anlatmıştı.

Prolaktin hormonu yukseldiginde yumurtlamayi engelleyebiliyor. Hamile kalamama nedenlerinden biridir yüksek Prolaktin hormonu, tedavi ile bu hormonu düşürüyorlar. Ama yüzde yüz değil tabi bu hormon yuksekken de hamile kalan olabiliyor. Aynı çikolata kisti varken hamile kalmak gibi düşük ihtimal ama kalan var. O yüzden emzirme bı korunma yöntemi değil 😁
Prolaktin evet ama emzirirken pespese doguran gene kalan her ailede en az bir yenge hala teyze vardır ya 🤣🤣 bazi seyler cidden sonunda kader kismet sanırım

Süt korur demedim prolaktin hormonu süt salgılayan bir hormon. O hormon yüksek iken gebe kalma olasılığı, ve yumurtlama olasılığı düşük oluyor. Tabi ki yüzde yüz değil ama hamilelik ve doğumdan sonra ilk üç ay emziren annelerde o hormon pik noktasına ulaşıyor sonra yavaştan hormon seviyesi düşüyor. Bu arada ben uydurmadım bilimsel makaleler var ve ben tedavi olmuştum o zaman doktor anlatmıştı.
Bende de yuksekti evet hem de nasıl 🤣 ilacla dusurduk hamile kalmadan önce. Ben de ona sasiriyorum işte engeldir normalde prolaktin ama emzirirken hamile kalıyor işte bi sürü insan artık neye göre gelisiyorsa bilemiyorum

Prolaktin evet ama emzirirken pespese doguran gene kalan her ailede en az bir yenge hala teyze vardır ya 🤣🤣 bazi seyler cidden sonunda kader kismet sanırım
Tıpta olmaz diye kesin bir şey yoktur. Her zaman olasılık vardır. O yüzden her zaman verilerle çalışıyorlar bi de yüzde yüz diye de bir şey olamaz yüzde yüzü de %99.9 diye yazarlar tıpkı fetal dna sonucuna yazdıkları gibi.

Tıpta olmaz diye kesin bir şey yoktur. Her zaman olasılık vardır. O yüzden her zaman verilerle çalışıyorlar bi de yüzde yüz diye de bir şey olamaz yüzde yüzü de %99.9 diye yazarlar tıpkı fetal dna sonucuna yazdıkları gibi.
Aynen öyle canım. Bu arada sen normal mi dogurucaksin? Ben de onume geleni sıkıştırıyorm ki teselli ve cesaret alayım 🤣🤣🤣😭

Bende de yuksekti evet hem de nasıl 🤣 ilacla dusurduk hamile kalmadan önce. Ben de ona sasiriyorum işte engeldir normalde prolaktin ama emzirirken hamile kalıyor işte bi sürü insan artık neye göre gelisiyorsa bilemiyorum
Ben de oğlumu 4.5 ay kadar emzirdim sonra bıraktım. Korunmuyorduk 2-3 ay sonra hamile kalmıştım. Daha adetlerim bile düzenli değildi. Olabiliyor demek ki.

Hanımlar bugün kendimi biraz yordum sancım var. Nst de de çıktı. Dr bir hafta yat istirahat et dedi. Doğum sancısına da dönüşebilir dedi.36+3 çok erken daha. İstirahat la geçer mi var mı aranızda yaşayan

Aynen öyle canım. Bu arada sen normal mi dogurucaksin? Ben de onume geleni sıkıştırıyorm ki teselli ve cesaret alayım 🤣🤣🤣😭
Ben normal doğum bekliyorum. Geçen bir gece hastanede kaldığımda bir kız doğuma gelmişti 40 haftalık 2 cm açıklıkla. Ben şehir hastanesine gidiyorum. O kızla takipleştik bana bana anlat demiştim ve sancı geldiğinde bağırma demiştim. Az önce yazıştım kızla. Çok güzel bir doğumu olmuş. Hem de devlette. Dediğin gibi bağırmadım nefes aldım diyor. İyi ki dinlemişim yoksa bağırmaktan halsiz düşecekmiim diyor. Sana da tavsiyem sancı aralarında dinlenmeye çalış ve bağırma derin nefes al ve saymaya çalış zihnin başka yere odaklansın.

Hanımlar bugün kendimi biraz yordum sancım var. Nst de de çıktı. Dr bir hafta yat istirahat et dedi. Doğum sancısına da dönüşebilir dedi.36+3 çok erken daha. İstirahat la geçer mi var mı aranızda yaşayan
Benim nerdeyse 30. Haftadan beri sancılarım çıkıyor düzenli ama minik minik hala gelen giden yok 😂😂 yani nolacağını bi tek Allah bilir bol bol dinlen ayaklarını yukarı kaldır uzat

Merhaba kızlar aslında hiç yazacak durumda değilim ama biraz zorlanarak yazıyorum. Epizyosuz, kesisiz, dikişsiz doğum yaptım. Epidural yok, herşey kendi sancılarım ve ağrılarımla. Çok zorladı elbette yapamayacağım dedim ama oldu becerdik çok şükür. Oğlum uyumanın peşinde hemen sütüm oldu, doğum biter bitmez çatalda göğsümü sıkmamla hemen sütüm geldi. Ama oğlum çok emmiyor uyuyakalıyor memede. Zamanla aşacağımızı düşünüyorum. Ben müthiş yorgunum 2 gündür asla uyku uyumadım ve üstelik müthiş enerji sarf ettim. Şuan da gözlerim yarı kapalı yazıyorum hastanedeyim. Sabah taburcu olacağız nasipse. Kendimi toparlayınca yine gelirim şimdilik bize güç, sağlık, sabır ve metanet dileyin yeterli.

X