2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Prolaktin hormonu yukseldiginde yumurtlamayi engelleyebiliyor. Hamile kalamama nedenlerinden biridir yüksek Prolaktin hormonu, tedavi ile bu hormonu düşürüyorlar. Ama yüzde yüz değil tabi bu hormon yuksekken de hamile kalan olabiliyor. Aynı çikolata kisti varken hamile kalmak gibi düşük ihtimal ama kalan var. O yüzden emzirme bı korunma yöntemi değil 😁
3 kere doğal yoldan hamile kaldım çikolata kistimle☺️

Merhaba kızlar aslında hiç yazacak durumda değilim ama biraz zorlanarak yazıyorum. Epizyosuz, kesisiz, dikişsiz doğum yaptım. Epidural yok, herşey kendi sancılarım ve ağrılarımla. Çok zorladı elbette yapamayacağım dedim ama oldu becerdik çok şükür. Oğlum uyumanın peşinde hemen sütüm oldu, doğum biter bitmez çatalda göğsümü sıkmamla hemen sütüm geldi. Ama oğlum çok emmiyor uyuyakalıyor memede. Zamanla aşacağımızı düşünüyorum. Ben müthiş yorgunum 2 gündür asla uyku uyumadım ve üstelik müthiş enerji sarf ettim. Şuan da gözlerim yarı kapalı yazıyorum hastanedeyim. Sabah taburcu olacağız nasipse. Kendimi toparlayınca yine gelirim şimdilik bize güç, sağlık, sabır ve metanet dileyin yeterli.
Kaçıncı haftada doğdu canım
Allah analı babalı büyütsün

6 hafta biliyorum ama doktorum kanaman bittiyse ağrın sızın yoksa sorun yok enfeksiyondan koru kendini sorun olmaz dedi bende şaşırdım ısrarla sordum bişey olmaz dedi 4 hafta olacak aylık iğne dediğin nasıl bişey her ay hastaneye gidip yaptırıyor musun nasıl oluyor
Aylık iğnelerde düzensiz regl olabiliyor. Oda insanı strese sokuyor acaba gebemiyim değilmiyim diye. Doğum kontrol hapını da migreni falan olanlara önermiyorlar tetikliyor başağrısını. Benim tercihim muhtemelen cilt altına yerleştirilen implantlar varmış 3 yıl koruyucu olan doktorum önerirse onu istiyorum. Yoksa muhtemelen spiral olur

Merhaba kızlar aslında hiç yazacak durumda değilim ama biraz zorlanarak yazıyorum. Epizyosuz, kesisiz, dikişsiz doğum yaptım. Epidural yok, herşey kendi sancılarım ve ağrılarımla. Çok zorladı elbette yapamayacağım dedim ama oldu becerdik çok şükür. Oğlum uyumanın peşinde hemen sütüm oldu, doğum biter bitmez çatalda göğsümü sıkmamla hemen sütüm geldi. Ama oğlum çok emmiyor uyuyakalıyor memede. Zamanla aşacağımızı düşünüyorum. Ben müthiş yorgunum 2 gündür asla uyku uyumadım ve üstelik müthiş enerji sarf ettim. Şuan da gözlerim yarı kapalı yazıyorum hastanedeyim. Sabah taburcu olacağız nasipse. Kendimi toparlayınca yine gelirim şimdilik bize güç, sağlık, sabır ve metanet dileyin yeterli.
İyi olmana sevindim canım. Yarına daha da toparlanırsın.

Aylık iğnelerde düzensiz regl olabiliyor. Oda insanı strese sokuyor acaba gebemiyim değilmiyim diye. Doğum kontrol hapını da migreni falan olanlara önermiyorlar tetikliyor başağrısını. Benim tercihim muhtemelen cilt altına yerleştirilen implantlar varmış 3 yıl koruyucu olan doktorum önerirse onu istiyorum. Yoksa muhtemelen spiral olur
Ben de kilo aldırıyor diye duymuştum. Hormonlu şey mi o implant biliyor musun?

Kızlar yine birşey soracağım ya 🙄 Bu nişan nasıl oluyor, illa kırmızı olması gerekmiyor sanırım öyle okudum.Özellikle son bir kaç haftadır uzayan sümüksü yumurtlama akıntısı gibi akıntım oluyordu ama az önce peceteye baya uzayan şeffaf tabaka halinde geldi diğerlerinden daha fazlaydı neydi bu şimdi anlamadım, hafiften ağrım da olunca anlam veremedim bir türlü 🙄

38+1 oluyor. Zorla geldik bu zamana, elhamdulillah yine. Çok teşekkür ederim güzel dualarınız için. Siz de sağlıkla kucağınıza alın ☺️🫶🏻 sizin ne zaman ve kaç haftalık olacaksınız ?
Açıkçası çok korkuyorum sezaryenden🥺
Merhaba benimde salı sezeryan var. 39+2 olacağız bizde. Dilerim sağlıkla alın kucağınıza😇

Benim de 8 ocakta gün belli olacak, planlı sezaryen.
Sağlıkla, zamanında gelsin inşallah🙏🏻
Sezaryen korkulacak bi operasyon değil, çok kısa zaten heyecandan zaman nasıl geçti anlamazsın bile. Sadece tabi ameliyat masasına yattigin anda işleme baslarken bı endişe oluyor bişey hisseder miyim diye ama dakikalik bişey, sonra bakmışsın hiç bişey hissetmiyorsun, kalp atışın filan duzeliyor sankinliyorsun. Sezaryen sonrası kişiden kişiye değişiyor. Benim hastanede ilk saatlerim ve ilk günüm biraz ağrılı geçmişti, o da güçlü ağrı kesici vermedikleri için. Bazı hastaneler daha güçlü ağrı kesici veriyor. Hatta imkanın varsa ağrı pompası kirala mis gibi. Eve gelince hiç ameliyatli gibi değildim yatak bile actirmadim. Ne kadar çok hareket edersen o kadar hızlı iyilesiyorsun sezaryenden sonra
O dakikalık kısımda kalp krizi geçirmesem atlatacağım ben de inşallah 🥹anlattığın gibi kolay geçer benim de umarım🙏🏻🌸

Kızlar yine birşey soracağım ya 🙄 Bu nişan nasıl oluyor, illa kırmızı olması gerekmiyor sanırım öyle okudum.Özellikle son bir kaç haftadır uzayan sümüksü yumurtlama akıntısı gibi akıntım oluyordu ama az önce peceteye baya uzayan şeffaf tabaka halinde geldi diğerlerinden daha fazlaydı neydi bu şimdi anlamadım, hafiften ağrım da olunca anlam veremedim bir türlü 🙄
Merhaba ben kansızda olabiliyor diye biliyorum. Uzun sümüksü bir yapısı olabiliyor. Sizinki nişan olabilir.

Merhaba ben kansızda olabiliyor diye biliyorum. Uzun sümüksü bir yapısı olabiliyor. Sizinki nişan olabilir.
Benim de var günlerdir sümüksü yapı; ama suyum gelmedi, bebeğin hareketleri de suyu da güzel. Sadece nstde sancılarım çıkıyor; o da zaten 2 aya yakındır var. Sümüksü yapının nişan olduğunu hiç bilmiyordum. Doktora da belirtmedim. Kafam karıştı, ne yapmam gerekir bu durumda ?

Benim de var günlerdir sümüksü yapı; ama suyum gelmedi, bebeğin hareketleri de suyu da güzel. Sadece nstde sancılarım çıkıyor; o da zaten 2 aya yakındır var. Sümüksü yapının nişan olduğunu hiç bilmiyordum. Doktora da belirtmedim. Kafam karıştı, ne yapmam gerekir bu durumda ?
Yapacak bişi yok nişan gelince doğum hemen başlamıyor zaten. Ayrıca nişan öyle günlerce gelen bişey değil bir kez geliyor

Canım sen bir süredir yoktun galiba bayadır göremedim yazdıklarını en son cinsiyet tahmin ediyorduk senle hatırlıyorsan nasıl geçti hamileliğin

X