2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım sen bir süredir yoktun galiba bayadır göremedim yazdıklarını en son cinsiyet tahmin ediyorduk senle hatırlıyorsan nasıl geçti hamileliğin
Evet, annemlerden evime geldim. Yalnızlığımı unutmak için keyif aldığım şeylerle uğraştım ☺️
Baştan sona sıkıntılı geçti, 4 ay kanama ve düşük tehlikesiyle. Son 2 ayım erken doğum riskiyle. Sonu güzel olacak, inanıyorum 🙏🏻Doktorum da diyor ki; çok çektirdi sana bebeğin ama olsun iyi olsun da 🥹🫶🏻
Senin nasıl geçti ?

Bende öyle düşündüm ama ara ara geliyor böyle akıntı bende bu sefer daha çok olunca şüphelendim şimdilik sancım yok takip edeceğim bakalım 🙄
Bende de oluyordu doktorum rahim ağzı yumuşadığı için olabiliyor demişti ama nişanı kan olmadığı sürece ayırt etmek çok zor benim 2-3 hafta decam etti 2 günde bir geliyordu kan görmediğin sürece çok takılma bence doğumu çağırma eğer vakti varsa

Bende de oluyordu doktorum rahim ağzı yumuşadığı için olabiliyor demişti ama nişanı kan olmadığı sürece ayırt etmek çok zor benim 2-3 hafta decam etti 2 günde bir geliyordu kan görmediğin sürece çok takılma bence doğumu çağırma eğer vakti varsa
Benimde 1 aydır nerdeyse var hergün oluyor ya ama bu sefer daha çok gelince şaşırdım.Bugün birazda adet ağrıları oldu anlam veremedim, 37+3 oldum, salı doktoruma gideceğim Sezeryan günü verilecek inşallah öncesinde gelmez ya çok panik yapıyorum niyeyse 😑

Siz de mi 2 ocak? 🥹 çok teşekkür ederim🌸

Çokça amin inşallah 🙏🏻
Yok benim daha 3 ocakta randevum var. Heralde o zaman gün belirlenir. Ama 2 Ocak baya sezaryen var. Genel dua etmeyi çok seviyorum. Hamileler amin diyor ya daha kolay kabul olur diye düşünerek firsatları değerlendirmeye calışıyorum 😊

Evet, annemlerden evime geldim. Yalnızlığımı unutmak için keyif aldığım şeylerle uğraştım ☺️
Baştan sona sıkıntılı geçti, 4 ay kanama ve düşük tehlikesiyle. Son 2 ayım erken doğum riskiyle. Sonu güzel olacak, inanıyorum 🙏🏻Doktorum da diyor ki; çok çektirdi sana bebeğin ama olsun iyi olsun da 🥹🫶🏻
Senin nasıl geçti ?
Benim güzeldi çok şükür 34 e kadar sıkıntı yoktu 34 de bi doğum psikolojisine girdim en son sancılar derken 34-5 de açılma olmYınca sezeryanla doğurdum kğveze girmedi çok şükür evde uykusuz gazlı gecelerdeyiz şuan

Gerçekten birçok kişi ya sezaryen oldu ya da olacak. Ben de tek ben mi normal istiyorum diyorum ara ara 😅 doğumun yaklaştığını anlayıp yolda doğurmazsam ne âlâ 😄
Bir kaç kişi varız ya iki tanesi yaptı çok ta güzel geçti maşallah dinlenip gelsinler de sorularım hazır 🤣

Kızlar günaydın ben doğum yaptım 06.13 de. Oğlumda bende gayet iyiyiz. Normal doğum epiduralsiz, olağan akışında. Gece 01 den itibaren 5 dk da bir sancı not alıyordum. 04 de yola çıktık. 05 de hastaneye vardık. 8 cm açılmam vardı vardığımızda. 06.13 de de doğumum gerçekleşti. 38+0 da 3060 gr doğduk gayet iyiyiz. Darısı sizlerin başına herkese hayırlı doğumlar diliyorum 🙏
Gözünüz aydın olsun canım ne güzel hemen mis gibi dogurmussun temkinlice Rabbim güle güle büyütmek nasip etsin inşallah 🤲😘

G gsym hayallergercekolsun hayallergercekolsun NominalVaryasyon NominalVaryasyon kızlar nasılsınız ses seda yok sanki yada ben mi göremedim bebişler nasıl gazlı günleriniz nasıl geçiyor
Okuyorum aslında bir türlü yazamıyorum. Gazı devam ediyor, her emzirmeden sonra çıkarmaya çalışıyorum ama değişik sesler çıkarıyo gaz mı çıkarıyo başka bi ses mi genelde ayırt edemiyorum ve gaz için damla da kullanıyorum 😂 ama alıştık sanırım hem birbirimize hem o dünyaya 🙃
Bi de 14. Gündeyiz bu aralar sanki tenimde daha uzun kalmak istiyor. Yatağına bırakınca huzursuzlanıyor, alıyorum kucağıma gayet keyifle uyuyor 🫠
Her gün yeni bir aksiyon, hayırla sağlıkla büyüsünler inş 🙏🏻💐💓🎈

Hanımlar bugün kendimi biraz yordum sancım var. Nst de de çıktı. Dr bir hafta yat istirahat et dedi. Doğum sancısına da dönüşebilir dedi.36+3 çok erken daha. İstirahat la geçer mi var mı aranızda yaşayan
Benim sancılarım istirahatla da geçmediği yaklaşık 10 dk da bir giriyor sancı. Hafif kasılma oluyor. Erken daha ne yapabilirim nolur bilen varsa yardımcı olsun. Nst de iki tane sancı çıktı. Genelde bebek hareket edince sancı giriyor. Gaz sancısı olma ihtimali var mı

Benim de var günlerdir sümüksü yapı; ama suyum gelmedi, bebeğin hareketleri de suyu da güzel. Sadece nstde sancılarım çıkıyor; o da zaten 2 aya yakındır var. Sümüksü yapının nişan olduğunu hiç bilmiyordum. Doktora da belirtmedim. Kafam karıştı, ne yapmam gerekir bu durumda ?
Nst de kaç çıkıyor sancin

Kızlar günler geçtikçe daha da heyecanlanıyorum. İlk gebeliğim 36+6da suyumun gelmesiyle acil sezeryan olmuştum. Sonrasında 10 gece yoğun bakım. Çok zordu. Bugün 35+2deyiz ve çok korkuyorum bu erken gelirse vs diye. Zaten tüm vücudum döküntü doldu, aşırı kaşınıyorum lanet puppp yüzünden. 😭

Kızlar günler geçtikçe daha da heyecanlanıyorum. İlk gebeliğim 36+6da suyumun gelmesiyle acil sezeryan olmuştum. Sonrasında 10 gece yoğun bakım. Çok zordu. Bugün 35+2deyiz ve çok korkuyorum bu erken gelirse vs diye. Zaten tüm vücudum döküntü doldu, aşırı kaşınıyorum lanet puppp yüzünden. 😭
10 gün yoğun bakımda sen mi kaldın bebek mi? Güzel düşün güzel olsun inşallah 🤲

X