2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selamlar güzel anne ve anne adayları🫶🏻 hepiniz iyisinizdir inşallah🙏🏻
Doğum yapanlar vardır muhtemelen, doğum yapanların gözü aydın, bebişlerinizi sağlıkla büyütün. Umarım siz güzel anneler de minnoş bebişleriniz de çok iyisinizdir😍
Doğum yapanlardan (özellikle sezaryen olanlardan) yorum bekliyorum ☺️
Biz bebişini bekleyenler olarak da sağlıkla doğuralım inşallah. Salı günü sezaryen olacağım dualarınıza talibim 🙏🏻🌸🫶🏻
Hoşgeldin tekrardan aramıza. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın. 😍 2 ocak birkaç kişi doğum yapacak. En az 4-5 kız. İçini ferah tut hemen herşey olup bitecek.

Hala az içecek rezene falan toparlamaya çalışıyorum ama değişen bişey olmadı pek 10 ml anca o da bi sabah bi akşam çıkıyor gün içinde hiç yok neredeyse
Yaşadığın çaresizliği çok iyi anlıyorum, bazen ne yaparsan yap olmuyor bu süt konusunda. Ah neler yapmadım ki, artsın diye denemediğim şey kalmadı doğum kilolarinin üstüne 10 kilo daha aldım. Aynı senin gibi böyle kesilme noktasına geldi 5-10 ml sağım yapsam seviniyorum. Bazen bı kaç damla geliyordu çay kaşığı ile veriyordum midesine bı damla da olsa gitsin diye. O günler aklıma geldi. Ama inan pompa bebekten çok daha az süt cikariyor. Pompa ile 10 ml çıkıyorsa bebek en az 30 ml içiyor kendi emdiginde. Benim 4. Ay sütüm artmıştı. Sağıma hiç takilma, mama veriyorsan memeyi sadece keyif için ver. İlla ki doymali diye strese sokma kendini, mama ile doysun meme ile keyif yapsın sonra bı bakmışsın senin de sütün çoğalmaya başlamış.

Selamlar güzel anne ve anne adayları🫶🏻 hepiniz iyisinizdir inşallah🙏🏻
Doğum yapanlar vardır muhtemelen, doğum yapanların gözü aydın, bebişlerinizi sağlıkla büyütün. Umarım siz güzel anneler de minnoş bebişleriniz de çok iyisinizdir😍
Doğum yapanlardan (özellikle sezaryen olanlardan) yorum bekliyorum ☺️
Biz bebişini bekleyenler olarak da sağlıkla doğuralım inşallah. Salı günü sezaryen olacağım dualarınıza talibim 🙏🏻🌸🫶🏻
Nerelerdesin sen, bişey demeden kayboldun gittin, iyi olmaniza çok sevindim sağlıkla al kucağına. Neden sezaryene karar verdiniz, normalde epidural normal doğum istiyordun çünkü.

Sezaryende anestezili olduğun için hiçbir şey hissetmiyorsun sadece bebek çıkarken sedyenin sallandığını hissetmiştim ben uyuşma 3 saate falan geçince ağırlar başlıyor o sırada ağrı kesiciler devreye giriyor ilk yürüyüş belki biraz zorlar sonrasında yürümek istediğiniz sürece daha çok açılıyorsunuz ama yürüyemiyoruz deyip yatıp pes edilirse iyileşme süreci gecikiyor su akıp yolunu buluyor göz açıp kapayıncaya geçiyor merak etmeyelim
Kısa spoiler için teşekkür ederim. Böyle rahatlatıcı mesajlara ihtiyacım var 🫶🏻🥹
Allah’ın izniyle hepsi geçecek evlatlarımıza sarılacağız sımsıkı🥰
Çokça amin inşallah 🙏🏻🙏🏻

Nerelerdesin sen, bişey demeden kayboldun gittin, iyi olmaniza çok sevindim sağlıkla al kucağına.
Evime geldim, örgüye verdim kendimi. Güzel bir kafa dinledim, stres attım iplerimle☺️çokça amin inşallah. Siz de sağlıkla alın kucağınıza , siz de sanırım bekleyenlerdensiniz 🙏🏻
Neden sezaryene karar verdiniz, normalde epidural normal doğum istiyordun çünkü.
Bebek dönmedi maalesef ☺️

Yaşadığın çaresizliği çok iyi anlıyorum, bazen ne yaparsan yap olmuyor bu süt konusunda. Ah neler yapmadım ki, artsın diye denemediğim şey kalmadı doğum kilolarinin üstüne 10 kilo daha aldım. Aynı senin gibi böyle kesilme noktasına geldi 5-10 ml sağım yapsam seviniyorum. Bazen bı kaç damla geliyordu çay kaşığı ile veriyordum midesine bı damla da olsa gitsin diye. O günler aklıma geldi. Ama inan pompa bebekten çok daha az süt cikariyor. Pompa ile 10 ml çıkıyorsa bebek en az 30 ml içiyor kendi emdiginde. Benim 4. Ay sütüm artmıştı. Sağıma hiç takilma, mama veriyorsan memeyi sadece keyif için ver. İlla ki doymali diye strese sokma kendini, mama ile doysun meme ile keyif yapsın sonra bı bakmışsın senin de sütün çoğalmaya başlamış.
Ya prematüre olduğu için biz mamayla midesini çok çabuk büyüttük çocuğun kilo alsın doydun diye hep bi fazlasını verdik normalde 1 aylık bebek midesi 100-120 biz daha 20. Günde bu kadar içiyoruz zaten acaba hatayıcorda mı yaptık diye düşünüyorum şimdi de anne sütüyle doymuyor çünkü belki başta o telaşa girmeseydim sütümde onun mide ihtiyacına göre srtardı bilemiyorum kafam çok karışık bir yerde yanlış yaptım ama nerde yaptığımı çözemiyorum

O hissedilmeyecek derecede olmuyor bence. Sen anlarsın onu merak etme. İnşallah biz de 8cm ile gideriz hastaneye pırtlatırız 1 saat içerisinde. 😀😍
Amin ya çok gördüm bu ara hic hissetmeden kontrole diye gidiyor 7-8 cm aciklik ciktigindan hemen 1 saatte doguruveriyorlar ay inşallah bizde de öyle olurrr🙏

Evime geldim, örgüye verdim kendimi. Güzel bir kafa dinledim, stres attım iplerimle☺️çokça amin inşallah. Siz de sağlıkla alın kucağınıza , siz de sanırım bekleyenlerdensiniz 🙏🏻

Bebek dönmedi maalesef ☺️
Benim de 8 ocakta gün belli olacak, planlı sezaryen. Sezaryen korkulacak bi operasyon değil, çok kısa zaten heyecandan zaman nasıl geçti anlamazsın bile. Sadece tabi ameliyat masasına yattigin anda işleme baslarken bı endişe oluyor bişey hisseder miyim diye ama dakikalik bişey, sonra bakmışsın hiç bişey hissetmiyorsun, kalp atışın filan duzeliyor sankinliyorsun. Sezaryen sonrası kişiden kişiye değişiyor. Benim hastanede ilk saatlerim ve ilk günüm biraz ağrılı geçmişti, o da güçlü ağrı kesici vermedikleri için. Bazı hastaneler daha güçlü ağrı kesici veriyor. Hatta imkanın varsa ağrı pompası kirala mis gibi. Eve gelince hiç ameliyatli gibi değildim yatak bile actirmadim. Ne kadar çok hareket edersen o kadar hızlı iyilesiyorsun sezaryenden sonra

Ya prematüre olduğu için biz mamayla midesini çok çabuk büyüttük çocuğun kilo alsın doydun diye hep bi fazlasını verdik normalde 1 aylık bebek midesi 100-120 biz daha 20. Günde bu kadar içiyoruz zaten acaba hatayıcorda mı yaptık diye düşünüyorum şimdi de anne sütüyle doymuyor çünkü belki başta o telaşa girmeseydim sütümde onun mide ihtiyacına göre srtardı bilemiyorum kafam çok karışık bir yerde yanlış yaptım ama nerde yaptığımı çözemiyorum
Hayır hiç bı yerde yanlış yapmıyorsun her çocuğun ihtiyaç duyduğu enerji miktarı farklı, burada da yazmıştım oğlum doğduğu gün daha 30 ml yetmemisti, yenidoğan doktoru 45 ml e çıkarın demişti, hastaneden taburcu olduğumuzda 60ml veriyorduk. Arkadaşım 30 ml mamayı zor iciriyordu. Biz ml artırımını çok hızlı yaptık çünkü ihtiyaç duyuyordu, hem mama hem meme buna rağmen aylık kilo alımı 800 Gr oluyordu. Hareketli ve metebolizmasi hızlı bebekler mamayı ve anne sütünü çok tüketip az kilo alıyor. Ama sağlıklı ve güçlü oluyorlar 🙏

Hayır hiç bı yerde yanlış yapmıyorsun her çocuğun ihtiyaç duyduğu enerji miktarı farklı, burada da yazmıştım oğlum doğduğu gün daha 30 ml yetmemisti, yenidoğan doktoru 45 ml e çıkarın demişti, hastaneden taburcu olduğumuzda 60ml veriyorduk. Arkadaşım 30 ml mamayı zor iciriyordu. Biz ml artırımını çok hızlı yaptık çünkü ihtiyaç duyuyordu, hem mama hem meme buna rağmen aylık kilo alımı 800 Gr oluyordu. Hareketli ve metebolizmasi hızlı bebekler mamayı ve anne sütünü çok tüketip az kilo alıyor. Ama sağlıklı ve güçlü oluyorlar 🙏
Çok teşekkür ederim gerçekten konuşmak çok iyi geliyor ❤️

Kızlar günaydın ben doğum yaptım 06.13 de. Oğlumda bende gayet iyiyiz. Normal doğum epiduralsiz, olağan akışında. Gece 01 den itibaren 5 dk da bir sancı not alıyordum. 04 de yola çıktık. 05 de hastaneye vardık. 8 cm açılmam vardı vardığımızda. 06.13 de de doğumum gerçekleşti. 38+0 da 3060 gr doğduk gayet iyiyiz. Darısı sizlerin başına herkese hayırlı doğumlar diliyorum 🙏
Hayırlı olsun canım maşallah 🥰

Bende de bugünlerde bulantı oluyor. Netten bakmıştım bebek büyüdükçe mideye ve bagirsaklara baskı yaptığı için bulantı yapabilir yazıyordu. Dediğin gibi belki de Betahcgnin düşmesinden kaynaklanıyordur
Bende de salı gününden beri garip şeyler oluyor. Bulantı gibi değil de sanki bebek midemin içinde dönüyor gibi hissediyorum😳😳😳🥴🥴

Bende de salı gününden beri garip şeyler oluyor. Bulantı gibi değil de sanki bebek midemin içinde dönüyor gibi hissediyorum😳😳😳🥴🥴
Ayy evet bende de oluyor bu. Biraz önce yüksek bir yastıkla koltukta uzanmışım, midem ve sol kaburgalarım bir ağrıdı 5 dakika falan. Döneyim dedim Bi baktım sol tarafımdan incecik birşey dışarı doğru çıkmış, eşim de dokundu, baya ince bir yeriydi eli falan herhalde dedik, uzatmış midemi karıştırıyor adeta.. 😞

Salı günü kaçıncı hafta oluyor😌hayırla sağlıkla gelsin inşallah çok az kalmış kavuşmanıza. Ben sezaryenden korkmuyorum sonrası biraz çekindiriyor beni ameliyathanede hiçbir şey hissetmiyorsunuz çünkü. Sonrasında kimseye muhtaç olmadan bir an önce iyileşmek istiyor insan. Burada da bize düşüyor görev bol su, bol yürüyüş bir an önce iyileşeyim evladıma bakayım düşünceleri oluyor🫠
Beni de sezaryen sonrası stresi sardı. Bir an önce nasıl iyilesebilirim diye düşünüyorum. Kv bizde olacak. O olunca eşim her şeyi annesinden bekler. Lohusa şerbeti, biraz kemikli yemek ve aşure yapıp buzluğa atayım diyorum. Allah kimseyi kimsenin eline düsürmesin. Yavrularımızı saglıkla.kucağımıza alıp huzurla büyutelim tüm cocuklarımızı🤲 inşallah

Ayy evet bende de oluyor bu. Biraz önce yüksek bir yastıkla koltukta uzanmışım, midem ve sol kaburgalarım bir ağrıdı 5 dakika falan. Döneyim dedim Bi baktım sol tarafımdan incecik birşey dışarı doğru çıkmış, eşim de dokundu, baya ince bir yeriydi eli falan herhalde dedik, uzatmış midemi karıştırıyor adeta.. 😞
Sıpaya bak sen ya, sanki çekmece kurcalıyor 🤣

Sütün nasıl şuan gelior mu? En son azaldı demiştin. Sütün kesilirse hamile kalma olasılığın artıyor diye biliyorum. Prolaktin hormonu düşüyor.
Ben emzirirken hamile kaldım aman süt korur diye düşünmeyin sakın

Hala az içecek rezene falan toparlamaya çalışıyorum ama değişen bişey olmadı pek 10 ml anca o da bi sabah bi akşam çıkıyor gün içinde hiç yok neredeyse
Saginca az çıkar normal, biraz takviye almayı denedin mi? Boza bulgur pilavı kuru incir hoşafı, hurma, e bebekten içecekler deneyebilirsin, en önemlisi de stres yapma

X