2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Geçmişti ama şimdi hafiften belimde karnımda yine hissediyorum akşama Kadar birşey yoktu yine gelmeye başladı, takip ediyorum bakalım umarım doğum sancısı değildir
Senin ilk bebişti değil mi? İlkler yavaştan başlıyor daha uzun sürüyormuş. Hatta açıklık ve sancı ile 3-4 gün gezenler var.

Ağrılı bir işlem mi ya beni tedirgin ediyor o biraz hsg çekildim bişey olmadı ama spiral beni bi tık korkutuyor
5 saniyelik bir işlem. Ben 10 yıllık olanından taktırmıştım ve her sene kontrol ettirdim. Hiçbir zaman sorun yaşamadım. En son 10.yılında çıkarttım ve 6 ay içerisinde hamile kaldım. Yalnız ilk aylarda reglin dengesiz olması normal. Bi 5-6 ay sürüyor dengesizlik sonra vücut adapte oluyor. Hem zararsız hem güvenilşr.

Bence 40 günden sonra spiral taktırmak en mantıklısı. Oğlumda hemen tekrar gebe kalmıştım ve allerjien dolayı çok yüksek dozda kortizon tedavisi almıştım doktorlar aldırmamı istemişti kürtaj olmuştum. Şimdi spiral düşünüyorum hemen.
Bize eğitimde hemşire spirali doğumdan sonra ilk üç ay önerilmiyor ama biz hastane olarak (Ankara üniversitesi) ilk 6 ay uygulamamaya çalışıyoruz demişti. Rahim toparlanman önce takılınca yer değiştirebiliyor hatta rahime zarar verebiliyormuş. Hatta o sırada aramızda olan bir gebe bir önceki doğumundan iki ay sonra spiral taktırıp sonra spiralin rahimi delip dışarı bağırsaklara doğru geçtiğini söyledi, kanamaları olmuş falan yeniden ameliyatla alınmış. Tedirgin olma tabi, herkes farklı, kendi doktorun kontrolde bilir söyler zaten senin için en uygun zamanı da, böyle bir risk varmış sadece. O hemşire ilk zamanlar sadece gebelikten korunmak için değil, enfeksiyon riskine karşı da en emin yöntem prezervatif, sonrasında emzirmeye engel olmayan birkaç hormonal yöntem var Doktorunuza onlardan birini seçip uygulayabilirsiniz demişti, bana da mantıklı geldi.

5 saniyelik bir işlem. Ben 10 yıllık olanından taktırmıştım ve her sene kontrol ettirdim. Hiçbir zaman sorun yaşamadım. En son 10.yılında çıkarttım ve 6 ay içerisinde hamile kaldım. Yalnız ilk aylarda reglin dengesiz olması normal. Bi 5-6 ay sürüyor dengesizlik sonra vücut adapte oluyor. Hem zararsız hem güvenilşr.
Spiral ben de düşünebilirim ama ben endometriozis hastası olduğum için bana uygun mu bilmiyorum sormak aklıma gelmedi doktora. Benim kanamaların yoğun oluyor çünkü, bazı spriler de yoğun kanamaya sebep olabiliyormuş. Bende sıkıntı cikarir mi sormak lazım. Baglatmaya eşim gel git yaşıyor.

Selamlar güzel anne ve anne adayları🫶🏻 hepiniz iyisinizdir inşallah🙏🏻
Doğum yapanlar vardır muhtemelen, doğum yapanların gözü aydın, bebişlerinizi sağlıkla büyütün. Umarım siz güzel anneler de minnoş bebişleriniz de çok iyisinizdir😍
Doğum yapanlardan (özellikle sezaryen olanlardan) yorum bekliyorum ☺️
Biz bebişini bekleyenler olarak da sağlıkla doğuralım inşallah. Salı günü sezaryen olacağım dualarınıza talibim 🙏🏻🌸🫶🏻

Spiral ben de düşünebilirim ama ben endometriozis hastası olduğum için bana uygun mu bilmiyorum sormak aklıma gelmedi doktora. Benim kanamaların yoğun oluyor çünkü, bazı spriler de yoğun kanamaya sebep olabiliyormuş. Bende sıkıntı cikarir mi sormak lazım. Baglatmaya eşim gel git yaşıyor.
Benim de ikinci sezaryenden sonra bağlatma fikri sürekli aklıma geliyor ama çocuğumu ilk etapta sağlıklı görmek gayem. Sonrasında da hastalık vs oluyor dünyanın binbir türlü hali oluyor bir sonraki kardeşe ihtiyaç olabiliyor en kötü ihtimaller ben biraz kötü düşünüp ilerlerim hep olumlu olursa hayatımız ne ala. İnşallah güzel korunabiliriz🙏

Doğum yapanlar vardır muhtemelen, doğum yapanların gözü aydın, bebişlerinizi sağlıkla büyütün. Umarım siz güzel anneler de minnoş bebişleriniz de çok iyisinizdir😍
Biz bebişini bekleyenler olarak da sağlıkla doğuralım inşallah. Salı günü sezaryen olacağım dualarınıza talibim 🙏🏻🌸🫶🏻
Salı günü kaçıncı hafta oluyor😌hayırla sağlıkla gelsin inşallah çok az kalmış kavuşmanıza. Ben sezaryenden korkmuyorum sonrası biraz çekindiriyor beni ameliyathanede hiçbir şey hissetmiyorsunuz çünkü. Sonrasında kimseye muhtaç olmadan bir an önce iyileşmek istiyor insan. Burada da bize düşüyor görev bol su, bol yürüyüş bir an önce iyileşeyim evladıma bakayım düşünceleri oluyor🫠

Salı günü kaçıncı hafta oluyor😌hayırla sağlıkla gelsin inşallah çok az kalmış kavuşmanıza. Ben sezaryenden korkmuyorum sonrası biraz çekindiriyor beni ameliyathanede hiçbir şey hissetmiyorsunuz çünkü. Sonrasında kimseye muhtaç olmadan bir an önce iyileşmek istiyor insan. Burada da bize düşüyor görev bol su, bol yürüyüş bir an önce iyileşeyim evladıma bakayım düşünceleri oluyor🫠
38+1 oluyor. Zorla geldik bu zamana, elhamdulillah yine. Çok teşekkür ederim güzel dualarınız için. Siz de sağlıkla kucağınıza alın ☺️🫶🏻 sizin ne zaman ve kaç haftalık olacaksınız ?
Açıkçası çok korkuyorum sezaryenden🥺

Kocaeli gebze de ceyhun ateşte doğum yapanlar varmı sezeryan olanlar 2.sezeryan olanlar memnun olanlar acill yazın

Kızlar günaydın ben doğum yaptım 06.13 de. Oğlumda bende gayet iyiyiz. Normal doğum epiduralsiz, olağan akışında. Gece 01 den itibaren 5 dk da bir sancı not alıyordum. 04 de yola çıktık. 05 de hastaneye vardık. 8 cm açılmam vardı vardığımızda. 06.13 de de doğumum gerçekleşti. 38+0 da 3060 gr doğduk gayet iyiyiz. Darısı sizlerin başına herkese hayırlı doğumlar diliyorum 🙏
Ayyy maşallah maşallah tam istediğin gibi olmuş nerdeyse, çok güzel gitmiş her şey anladığım kadarıyla, çok sevindim 🥲💜 boşuna demedik pırt diye çıkacak bak gör diye 😍bugün doğuran oldu mu acabaa diye girdim ancak bu saatte, güzel haberi aldım 😊

Amin hepimiz inşallah sağlıkla alalım kucağımıza. Hoşgeldiniz grubumuza. Çok neşeli, yardımsever bir grubumuz var çok şükür ilk günden bugüne kadar beraberiz kızlarla. Yeri geldi şahsi dertlerimizi paylaştık yeri geldi hamilelikle ilgili şeylerimizi paylaştık. Artık sonlara geldik.
Çok teşekkür ederim hoş buldum 🤭 ben birazcık geç gelmiş olabilirm 🤭🤣 benide listenize eklerseniz çok sevinirim🤭

Sütün nasıl şuan gelior mu? En son azaldı demiştin. Sütün kesilirse hamile kalma olasılığın artıyor diye biliyorum. Prolaktin hormonu düşüyor.
Hala az içecek rezene falan toparlamaya çalışıyorum ama değişen bişey olmadı pek 10 ml anca o da bi sabah bi akşam çıkıyor gün içinde hiç yok neredeyse

38+1 oluyor. Zorla geldik bu zamana, elhamdulillah yine. Çok teşekkür ederim güzel dualarınız için. Siz de sağlıkla kucağınıza alın ☺️🫶🏻 sizin ne zaman ve kaç haftalık olacaksınız ?
Açıkçası çok korkuyorum sezaryenden🥺
Sezaryende anestezili olduğun için hiçbir şey hissetmiyorsun sadece bebek çıkarken sedyenin sallandığını hissetmiştim ben uyuşma 3 saate falan geçince ağırlar başlıyor o sırada ağrı kesiciler devreye giriyor ilk yürüyüş belki biraz zorlar sonrasında yürümek istediğiniz sürece daha çok açılıyorsunuz ama yürüyemiyoruz deyip yatıp pes edilirse iyileşme süreci gecikiyor su akıp yolunu buluyor göz açıp kapayıncaya geçiyor merak etmeyelim Allah’ın izniyle hepsi geçecek evlatlarımıza sarılacağız sımsıkı🥰

Spinal sezaryen oldum. Rahattı sıkıntı yaşamadım sadece yürüyüş kısmında biraz dişini sıkıp bol yürümek gerek pansumana dikkat etmek gerekiyor

X