2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İnşallah korktuğun gibi değildir ama eczaneye mi gidiyorsun acile mi bence bir yere git muhakkak. Benim de doktorum 2 Ocak gecesi donecekmiş. Bende de var o endise bişey olursa doktor yok. Nereye gideriz diye kuruyorum. İnşallah gerek olmaz. Seninki de basit bir akintıdır. Ama teyit ettir muhakkak bence.

Kızlar belimden kasıklarıma vuran ciddi sancılar olmay başladı. Uyuyamıyorum korkudan. 38+0 ım ama 2-3 gün daha vaktim olur diye düşünüyordum. Sanırım eli kulağında göreceğiz artık
Ocak gelmeden dökülüyor muyuz ne oluyor bize? 2 gün olmasa bile şöyle bı 37 saat falan olsa iyiydi. Allah'ım en hayırlı xamanda versin inşallah. Sen elinden geleni yaptın. Gerisine yapacak biş yok.

Bi duşa falan girip gidicem birazdan, bakalım en azından içim rahat etmiş olur ya

İlkinde ben de tanimazsam diye çok paniktim. Bir de benim çok yalancı sancım oluyordu. Bol bol acile gidiyorduk fake çıkıyordu. En son sancı bir geldi gitti. Sonra bir daha geldi gitti. Sırttan vurup karnıma yayilıyordu. Bu tür durumlarda yatın. Geçerse yalancı sancıdır diyorlardı. Yattım ben de 2 defa daha geldi aynı şekilde şiddeti azalmadı ama. O şekilde acile gitmiştim. Durdurdular 1 hafta daha.

Ben emziği gece uykularında veriyorum sadece yada ben mama hazırlayana kadar ağlıyor bazen o zaman veriyorum ilk günler beni de etraf çok yordu ama güçlü durmaya çalıştım ağrılarıma rağmen kalktım 1 hafta sonunda gönderdim herkesi ama eşimi gönderemediğim için 18. Gün sütüm kesildi o yüzden dinleme gönder herkesi ilk bebeğinmiş başka çocuk da yok evde bakıma ihtiyacı olan hepimizde o güç var kalk gönder herkesi evden sütünü de arttıracak şeyler ye iç tutmuyorsa bile memede dursun acıkınca alacak bi şekilde bıraktığı gibi sağmaya başla hormonlarını uyar

Benim hastanedeki ebem 1 aydan önce emzik alıyorsa bebek açtır demişti. Acaba sütün tam gelmemiş olabilirmi? İstersen arada takviye mama verebilirsin

Tamam canm şampuan da almadım bakiyim hangisi uyguns geliyosa alayım madem
Ben kendime de çocuklara da hala bebek sampuanı kullanıyorum. O yüzden şampuan sıkıntısı yok. Ama ben ona zaten nokta kadar kullanırım şmapuani. Koklatırım sadece. Bı yerde okumuştum ek gidaya geçene kadar sabun kullanilmayabilir diye yıkarken. Ben zaten çocukların bile aman ağızlarına girmesin burunlarina girmesin diye bir cerrah titzligiyle yıkıyorum kafalarını. Buna ne yaparım bilmiyorum. Korkuyorum kendimden

Ayy hadii geçmiş olsun sağlıkla büyütün inşallah

41 kere maşallah sana. NurrBanuu da sen de çok iyi tanıyorsunuz kendinizi. Dediğiniz gibi oldu hep. Allah analı babalı büyütsün sağlıkla huzurla inşallah

Doğum sancısı boyle olurmuş sanırım, şuan nasılsın

Aaa şimdi gördüm, gözün aydın, Allah analı babalı büyütsün, kilosu da çok iyi maşallah diğer normal doğum yapacak arkadaşlara da böyle kolay bı doğum nasıl etsin Allah

Valla çözümünü bulursan beni de etiketle lütfen aynı durum bizde de var sıkıyor kendini kıpkırmızı olup ağlıyor memede sütümde kesildi kesilecek artık sağmakta işe yaramıyor
Belki de tam cekemiyordur. Kahverengi kismın tamamen ağzina girdiğinden emin ol öncelikle. Arada masajla sutün aşağı inmesi için destek ol emme esnasında. Sağarken de muhakkak masaj yaparak sag. Çiftli sağma makinesi olsa bile tekli kullanılabiliyor. Tek tek sağ göşüslerini emdikten sonra başkası gazını cıkartırken. Sanki makine sagmiyormuş gibi de sen elinle sağ aynı zamanda. 15 dk bir goğüs, 15 dk diğer gögsü sağdımtan sonra 5 dk ilk sağdığını tekrar sağ. Ben bunun çok faydasını gördum. Tabi hem yorgunluk hem endişe, lohusalık güç bulamayabilirsin. Birkaç defa yapıp faydasını görünce rahat edersin İnşallah. Bir de emzirme destek sistemini deneyebilirsin. Eds. YouTube da videoları var çok motive edici. Hem bebekle temaz ediyorsun hem daha uzun memede kalıyor ve sütün artıyor o şekilde. Bebek mutlu sen mutlu. Kolaylıklar diliyorum

Son düzenleme:
Nasıl yani aman Allahım ay çok duygulandım hoşgelmiş miniğim hayırlı evlat olsun sağlıkla büyüsün inşallah şaka maka valla benden önce doğurdun yaaaaa

Ben yalancısını da anlamıyorum ki canım Hamileliğim boyunca sancı diyebileceğim bişey yaşamadım diyebilirim. Aslında bi yanım da hissetmeden en azından 4-5 cm açıklık oluşsun istiyor. Belki de olumlu bişeydir sancı duymamak bilmiyorum ki

Ben de tirsmaya başladım, doktorum bugünden itibaren 2 Ocak a kadar şehir dışında olacakmış, gerçi çok uzak değil gideceğim yer ama yine de şehirde değilim dedi, ama bebek gelmeye kalkarsa da yollara düşüremeyiz adamı. Kasılmalarım bazen şiddetli oluyor onları umursamıyorum, ara ara da adet sancisi gibi sancılarım oluyor onları da umursamıyorum, ama belden girip karna yayılan sancım olursa o zaman ne halt ederim bilmiyorum. Doktorum zaten gelemeyeceği için mecbur yakınlarda bı hastaneye giderim diye düşündüm. Umarım buna gerek kalmaz planladiginiz vakitte gelir 3 kiloyu geçince artık her an doğuma yonelebiliyormus bebekler, o yüzden eli kulaginda olabilir dedi doktorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…