2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Valla çözümünü bulursan beni de etiketle lütfen aynı durum bizde de var sıkıyor kendini kıpkırmızı olup ağlıyor memede sütümde kesildi kesilecek artık sağmakta işe yaramıyor
Aynen iki kere çekiyor sonra kızıyor. Çözüm bulursam yazarım memeyi alması lazım yoksa işimiz zor sağıp içirmek çok vakit kaybettiriyor

Erkekler nasıl kadın doğumcu olmayı istiyorlar ben anlamıyorum 😂 ben istemezdim erkek olsam hele normal doğumda yaşanan şeyler 💩😂 kadınlardan soğuma sebebi olurdu benim için 🤮😂
Aynı şeyi eşimle konuştuk geçen gün, gece normal doğum yaptırıp sonra gidip eşlerinin yanına nasıl yatıyorlar dedik 😂😂

Evet canım dikkat edeceğim bulaşmasın diye elimden geleni yapacağım yoksa yandım cidden. Atıcam kocamı evden sanırım en garantisi bu olur🙈
Yazık kız adam hasta sonuçta atma şimdi 😂 ama aynı evin içinde de bulaşmaması çok zor gerçekten yine de dikkat et kendine önlemini al şimdiden ben 25 haftalıkken olmuştum grip çok kötüydü nefes alamıyordum resmen ilaç kullanamadım 2 hafta aç aç yattım resmen çünkü yemek yerken bile zorlanıyordum nefessiz kalıyordum 😣 çok dikkat et bu zamanda daha kötü olur

Yazık kız adam hasta sonuçta atma şimdi 😂 ama aynı evin içinde de bulaşmaması çok zor gerçekten yine de dikkat et kendine önlemini al şimdiden ben 25 haftalıkken olmuştum grip çok kötüydü nefes alamıyordum resmen ilaç kullanamadım 2 hafta aç aç yattım resmen çünkü yemek yerken bile zorlanıyordum nefessiz kalıyordum 😣 çok dikkat et bu zamanda daha kötü olur
Benim eşimde aşırı pirpirkli birisidir.🤭 Geçen bir arkadaşımız ameliyat oldu, onu ziyarete gidecektik. Arayıp evde hasta olan varmı diye sordu, küçük çocukları hasta olmuş. Biz gelemeyiz doğuma az kaldı dedi 😅 İş yerinde de kimseye yaklaşmıyormuş hastalık bulaşır filan diye 😅 Ben de diyorum bukadar kasma 🤭😅

Benim eşimde aşırı pirpirkli birisidir.🤭 Geçen bir arkadaşımız ameliyat oldu, onu ziyarete gidecektik. Arayıp evde hasta olan varmı diye sordu, küçük çocukları hasta olmuş. Biz gelemeyiz doğuma az kaldı dedi 😅 İş yerinde de kimseye yaklaşmıyormuş hastalık bulaşır filan diye 😅 Ben de diyorum bukadar kasma 🤭😅
Ama kasması konusunda haklı bence gerçekten çok çok zor son yıllarda hiç bu kadar ağır geçirmemiştim bende umursamıyordum ama olunca anladım ki hafife almamak gerekiyormuş o yüzden çok dikkat edin eşiniz haklı yani 😂

🥹🥹 Hayırlı olsun. Ben de tipkı senin gibi hissediyorum. Hem doğsun istiyorum hem de hamilelik bitecek diye üzülüyorum. Çok süper bir hamilelik geçirmedim ama. Bir daha olmayacak diye hüzunleniyorum. Gerçi bu aralar neye uzüleceğimiz pek belli olmuyor ama😊. Benim de haftaya kontrolüm var. Gün verecek büyük ihtimal. 😊
Gün almak çok güzel değişik bir hismiş 🥰 artık her günümü daha çok hissederek geçiriyorum sanki bol bol konuşuyorum seviyorum falan 🤭 dediğin gibi canım hamilelik farklı bir duygusallıkta katıyor insana. Sonu güzel olsun da inşallah ❤️

Ben de öyle düşünüyorum bi şekilde doğurturlar. Ama yürümeye bile hali olmuyor insanın nasıl normal doğumda ıkınılır öyle😕 Sezaryen de hiç yapmazlar bence o şekilde dikişleri düşünemiyorum öksürürken. Ay umarım bulaşmaz ama daha önce eşim hasta olup da bana bulaşmadığı olmadı😕
Ben de aynı durumdayım ve bulaştı bana, bugün halsizlikten ölüyorum. 😔

Kızlar benimde 10 ocakta doğum var. Planlı yani. Dedim ki şu son zamanlarda biraz arkadaşlarımla gezeyim, vaktimi güzel geçireyim. Üç dört gündür bayağı gezdim. Dün gece yattım yatağa bir mide bulantısı bir huzursuzluk kapladı beni. Birde belime bir ağrı girdi. Çok yorulduğumdan mı oldu acaba 🤔 Yoksa kendimi yormayıp evde mi oturayım 🥶

Aynen iki kere çekiyor sonra kızıyor. Çözüm bulursam yazarım memeyi alması lazım yoksa işimiz zor sağıp içirmek çok vakit kaybettiriyor
W winner123 sarılık olmasın diye desteklediğiniz için şuan memeden çekmek zor geliyor olabilir. Bunuda ne kadar kızsalarda emzirerek aşabilirsiniz. Emmiyor diye sağarak vermeye devam ettikçe ona alışıp meme reddi yaşamaya devam edebilirsiniz. Çok aç olduklarında değil de, yarı uykulu zamanlarında emzirmeye çalışın, acıktıklarında meme akışının yavaş olması iyice sinirlendiriyor bebeleri. Her fırsatta teklif edin, biberon enjektör vs vermeyin bi noktadan sonra emmek zorunda olduğunu anlayacaktır.

Erkekler nasıl kadın doğumcu olmayı istiyorlar ben anlamıyorum 😂 ben istemezdim erkek olsam hele normal doğumda yaşanan şeyler 💩😂 kadınlardan soğuma sebebi olurdu benim için 🤮😂
Haha aman şu da var ben kadın tecrubeside yaşadım erkekler daha net keskin daha arastrmaci bilgili bence devlettede ozeldede bayanada gittim iki doktorda sessizdi konuşsam mi konusmasam mi perinatalogm ve şuanki gittiğim erkek doktor sert ama 30 senelik tecrübe sahibi Cat çat konusuo adam 🙈😄 çok soru sorunca bı dinle dio 🥴🤭 bugün 3 de randevum bakalm 34+4 neler dicek gorcez özellikle bebek önden gittiği için onu sorucam hangi haftaya göre planlicaz diye azarı yemezsem😂 bence erkekler daha severek yapio gibi geldi bana

Safra göbek fıtığı ameliyatı da oldum ama direk ağzıma maske dayayıp uyutuoz dediler gitmiştim hortum hatırlamıyorum hiç ilk kez genel o ameliyatta oldum cunki ilk doğum spinaldi şimdide öyle isticem inşallah ağrısız geçiririm hortum deyince korktum bian🤭🙂
Hortum genel anestezide oluyor, çünkü oksijen desteğini öyle sağlıyorlar, belden uyusturmada hortum filan yok baygın değilsin çünkü, sezaryen ile birlikte yumurtalık ameliyatı da oldum, iki yumurtaligimdan da kistler çıkarıldı, bebek ciktiktan sonra asıl vakit alan işleme geçildi.

Haha aman şu da var ben kadın tecrubeside yaşadım erkekler daha net keskin daha arastrmaci bilgili bence devlettede ozeldede bayanada gittim iki doktorda sessizdi konuşsam mi konusmasam mi perinatalogm ve şuanki gittiğim erkek doktor sert ama 30 senelik tecrübe sahibi Cat çat konusuo adam 🙈😄 çok soru sorunca bı dinle dio 🥴🤭 bugün 3 de randevum bakalm 34+4 neler dicek gorcez özellikle bebek önden gittiği için onu sorucam hangi haftaya göre planlicaz diye azarı yemezsem😂 bence erkekler daha severek yapio gibi geldi bana
Bence bu durum kişiden kişiye değişiyor erkek doktor kadın doktor diye genelleme yapmak zor olur çünkü her doktor farklıdır ama ben özellikle kadın tercih ediyorum erkeğe rahat rahat soramam konuşamam gibi geliyor onlar bu duruma alışmışlardır artık onlara göre sorun yok 😂

Kızlar bebeğim memeyi tutuyor sütümde geliyor ama bir iki çekiyor sonra sinirlenip bırakıyor kavga ediyor resmen on dk anca duruyor zorla meme de. nasıl çözüm bulabilirim hep sağıp enjektörle veriyorum aç kalmasın kilo alsın diye
Emzirme destek sistemi mı ne öyle bişey vardı ya küçük bir hortumu memeye yapıştirıyorsum emerken. Hem emiyor hem mama ya da sağdığın sütü çekiyor. Hem memede mutlunokuyor doyduğu için hem daha uzun süre emip sütü de artirıyor falan. Ondan mı edinsen. Herhangi bir emzirme probleminde benim aklımda bu var. Denemeye değer bence. Çenesi tam güclenemediği için süt olsa da cekemiyordur belki ona sinirleniyordur.

Bence her kadın her erkek aynı değil. Ben iki hamileliğimde de 20ye yakın farklı doktora gitmişimdir. Çok ilgili erkekler de var ilgisizi de. Öncekinde dogumumu kadin doktorda yaptım. Çok çok memnundum özel muayenehaneye geçtigi için bunda gitmedim fiyattan dolayı. Şimdiki başka bir kadın. Keşke ilkinde de buna gitseymişim diyorum. Her şeyim kontrol altında olduğunu hissettiriyor. Hep bir adım önde. Allah ehil ellere duşürsün hepimizi inşallah 🤲

Safra göbek fıtığı ameliyatı da oldum ama direk ağzıma maske dayayıp uyutuoz dediler gitmiştim hortum hatırlamıyorum hiç ilk kez genel o ameliyatta oldum cunki ilk doğum spinaldi şimdide öyle isticem inşallah ağrısız geçiririm hortum deyince korktum bian🤭🙂
Hortumu sen hatirlamazsin, ben de hatırlamıyorum entube edildiğini gören insan kalpten gider zaten, uyutunca hortumu geçirip uyanmadan çıkarıyorlar. Ama bu genel anestezide böyle, sedasyonda hafif bı uyku hali oluyor basit işlemlerde, biyopsi gibi. Bir kez de sedasyonla biyopsi aldırdım, o en rahatı. Ama büyük ameliyatlarda sedasyon yetersiz geliyor direk genel anestezi ve solunum destek cihazı.

X