2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
merhabalar. 23. haftamdayım bırsey danısmak ıstedım. doktorum tetanoz asısını 1 doz olman yeterlı dedı. 2. yı olmana gerek yok dedı. o sekılde yaptıran oldu mu acaba ? bır zarrarı olur mu bılemedım.
Bana da doktorum tek doz yeterli dedi. İkinci dozu olmadım. İlk gebelik mi

merhabalar. 23. haftamdayım bırsey danısmak ıstedım. doktorum tetanoz asısını 1 doz olman yeterlı dedı. 2. yı olmana gerek yok dedı. o sekılde yaptıran oldu mu acaba ? bır zarrarı olur mu bılemedım.
Merhaba canım ben 2 doz oldum cünkü bir önceki hamileliğinin üzerinden 10 yıl gecmiş dedi ve saglık ocagı 2 doz vurdu bir sorun yok şimdilik

Okurken sinir krizi geçirdim şoka girdim asıl hadsiz terbiyesiz olan kendisi yok artık ya sen kimsin de milletin özeline karışıyorsun eşin ne tepki verdi benimki olsa adamı yere sererdi heralde böyle bir şey asla kaldıramaz bu lafı şaka gibi
İkimizde dönüp kaldık ben zaten ağlıyordum ama eşim mosmor kaldı ne cevap verebildi ne tepki verebildi ciddi manada oda şok geçirdi çünkü.

Son ayda topuklu ayakkabı vay canina yürek yemişsin kız sen 😂 ben postallarimi giyiyorum asker gibi, ama fermuarlarini çekemiyorum bileklerim soba borusu gibi oldu, geçen kışlık düz taban botlarla düz yolda yere yapıştım. Ağırlık merkezim değişti haliyle karnım ağır çekti, dengem bozuldu pat yerde. Çok yumuşak düştüm de debelendim debelendim kalkamadım bı sure. Bacaklarım da vücudumu kaldırmıyormuş anladım ki, malum 30 u aşkın kilo aldim. Allah'tan sokak bomboştu, baktım apartmanların balkonunda da kimse yoktu. Rezil olurdum yoksa ters gelmiş kaplumbağa gibi yerde dakikalarca kalkmaya debelenirken. Topuklu ile dışarı çıksam demekki iki kişinin koluma girmesi lazım 😂
Valla bende çok büyük yanlış yaptığımı anladım da iş işten geçmişti artık, birde araba kullandım o halde. Bacaklar yetişmiyor pedallara göbek araya giriyo. Direksiyona çarpıyo. Ay Allahım dedim biri görse şu halimi gülmekten ölür heralde derken ablam beni evden al diye aradığı için o gördü 😂😂 bence en aciz zamanlardayız ya dışardan komik ama yaşayan anneye aciz 😂

Hiç kullanmadım bu zamana kadar bu değerse hiç bakılmamış kontrolümde ilk bunu sorcm korkuttu beni çok
Hemen sorma şansın var mı? Kan pıhtılaşması önemli çünkü. Odasına bağlanıp sorabilir misin bugün? Ben ki herkese kontrolü bekle derim ama d dimer değeri önemli. Benim 1000 çıktığında haftalarca iğne kullanmak zorunda kalmıştım kanım sulansın diye. 400 e düşürene kadar kaç kutu kullandım. O yüzden bi
Bağlanıp sormanda yarar var

W winner123 sarılık olmasın diye desteklediğiniz için şuan memeden çekmek zor geliyor olabilir. Bunuda ne kadar kızsalarda emzirerek aşabilirsiniz. Emmiyor diye sağarak vermeye devam ettikçe ona alışıp meme reddi yaşamaya devam edebilirsiniz. Çok aç olduklarında değil de, yarı uykulu zamanlarında emzirmeye çalışın, acıktıklarında meme akışının yavaş olması iyice sinirlendiriyor bebeleri. Her fırsatta teklif edin, biberon enjektör vs vermeyin bi noktadan sonra emmek zorunda olduğunu anlayacaktır.
Emzirmeye çalıştıktan sonra mecbur arkasından sağdığım sütü veriyorum kilo kaybeder diye çok korkuyorum erken doğduğu için mi acaba böyle

Emzirme destek sistemi mı ne öyle bişey vardı ya küçük bir hortumu memeye yapıştirıyorsum emerken. Hem emiyor hem mama ya da sağdığın sütü çekiyor. Hem memede mutlunokuyor doyduğu için hem daha uzun süre emip sütü de artirıyor falan. Ondan mı edinsen. Herhangi bir emzirme probleminde benim aklımda bu var. Denemeye değer bence. Çenesi tam güclenemediği için süt olsa da cekemiyordur belki ona sinirleniyordur.
Bakayım ona hemen internetten denerim herşeyi yeter ki emsin teşekkür ederim ☺️

Ben hep tek doz yaptırdım bi sorun yaşamadım.

Emzirmeye çalıştıktan sonra mecbur arkasından sağdığım sütü veriyorum kilo kaybeder diye çok korkuyorum erken doğduğu için mi acaba böyle
Benim oğlumda erken doğmuştu tamam çenesi biraz çabuk yoruluyordu ama emmeye başladıktan sonra kilo kaybı yaşaması öyle kolay değil, yaşamadık onu yani. Düzeltmiş olarak 38 haftaya geldi mi? 38-39 haftalık gibi emme refleksi tamamen güçlenmiş oluyor daha rahat emecektir. Arkadan takviye yapıyorsan bile sen her fırsatta memeni teklif etmeye devam et. Hep söyledim saatsiz ve süresiz. Hık dese meme gık dese meme. Memeye karşı bi bağlılık oluşturuyor ve acıkmadan sakinleşmek için bile meme istiyor sonrasında.

Oh aman geçmiş ya sevindim. Hakkaten can sıkıcı ya :/

Olmayacağını düşün kötüyü çekmeyelim 🙏🏼🙏🏼 bende de öksürük başladı yine, genel halim hasta değil ama bezdirici bir şey. Doktor bitki çayı ballı süt ılık limonlu su iç modundaydı önemsemedi çok söyleyince bu defa. Ya öksürüğe benzemez ama Ben ilk doğumumda yüzümde maskeyle sancı çektim gerçekten yorucuydu yalan yok, o nefes alamama hissi zorluyor. Ara ara çıkarıyordum dayanamayıp.

Ya gazı çıkmamış olabilir mi? O memede sinir kavga hali benim hatırlatan kadarıyla gazı olunca oluyordu, huzurla ememiyordu.
Gazlı bebek gazını çıkarıyorum yine de gazı var arka arkaya gaz çıkarıyor yine de karnı şiş doktor küvözde yatarken de çok gazlıydı dedi

Bende uzun zaman sonra ilk kez dün çıktım, birde haddimi aşıp ilk kez topuklu bot giydim. Of aman yarabbim, uçan kuşa yürüyen böceğe sövdüm resmen kendime sinirimden. Zaten ayaklar olmuş dolmalık biber neyine senin topuklu bot. Ben bi dha çıkmam karşim, çıkana saygım sonsuz 😂
Ben daha ödemlenmedim, genelde ameliyat sonrası çok ödemli oluyorum. Hatta bence 38 haftamda ödemlenebilirim🥹 Şu son bir buçuk haftamı sağ Salim atlatırsam oldu bu iş 🫠

Kızlar hastane için mama alan varmı? Hangi markayı neden tercih ettiniz? Ben yeni göğüs ameliyatı olmuştum, sütümün gelip, gelmeyeceği belli değil o yüzden yanımda muhakkak mama götüreceğim

Benim oğlumda erken doğmuştu tamam çenesi biraz çabuk yoruluyordu ama emmeye başladıktan sonra kilo kaybı yaşaması öyle kolay değil, yaşamadık onu yani. Düzeltmiş olarak 38 haftaya geldi mi? 38-39 haftalık gibi emme refleksi tamamen güçlenmiş oluyor daha rahat emecektir. Arkadan takviye yapıyorsan bile sen her fırsatta memeni teklif etmeye devam et. Hep söyledim saatsiz ve süresiz. Hık dese meme gık dese meme. Memeye karşı bi bağlılık oluşturuyor ve acıkmadan sakinleşmek için bile meme istiyor sonrasında.
Sürekli vereyim yani tamam 👍 şuan 36 haftalık olacaktık doğmasaydı düzeltilmiş haftayı bilmiyorum nasıl oluyor 🤷🏼‍♀️

Benimde maalesef başımdan böyle kötü bir olay geçti ve travma oldu 8 sene sonunda ilk kez erkek doktora gidebildim.
Yeni evliydim 1 günlük daha, balayına gittik. Bekaret kanamam asla durmuyor sanki cünayet işlenmiş gibi heryer kan revan içinde ve aktif bi şekilde bacak aramdan akıyor. Hastaneye gitmek zorunda kaldık. Gecenin bilmem kaçı bilmediğimiz bir şehir acilden giriş yaptık, banko da neyim olduğunu sorduklarında söylerken zaten yerin dibine geçtim ayrı, insanların bana bakışları beni yerin dibine soktu ayrı üstüne tüm asistan çalışanların hepsi gözü bana dikti ayrı. Utana sıkıla girdim muayeneye. Yaşımda 19 o zaman nasıl titriyorum korkudan ve utanmışlıktam dolayı. Kulakları küpeli gözlüklü orta yaşlı bi doktor sinirle odaya girdi. Bende yanımdaki hemşirelerden birine sessizce bayan doktor yok muydu deme gafletinde bulundum çünkü çok korkuyorum. Allahım doktor bunu duy, beni resmen yerden yere vurdu adam. Hadsiz sen kendini ne sanıyorsun, sen hastasın ben doktor ne gibi pis çıkarımlar yapabiliyorsun densiz. Neler saydı bana varya yutkunmak bile çok ağır geldi o an. O sinirle benim içimi de bir deşti ki size anlatamam. Yani o acıyı o acizliğimi hiç unutmadım. Sonra kapının dışında bekleyen eşim ne oldu hocam iyi mi diye sorunca, ne olabilir sence vajinusmus bu kız (eliyle o an yumruk yapıp diğer eliyle orta parmağını kaldırıp) buna bu girer mi gerizekalı neyini zorluyorsun diyip basıp gitmişti. Hem eşimde hem bende koca bi travma yaratan doktor sıfatlı biri işte Buda.
çok afedersiniz ama o haaaa demek istiyorum bu nedir yaa, kesinlikle şikayetçi olunması gereken bir durum yaşamışsınız, kabus gibi gerçekten. Yani Allah her yerde iyi insanlarla karşılaştırsın hakikaten..

Konudan bağımsız, erkek doktordan utanma durumu yaşamadım ben hiç kadın doğumda, ama mesela kalp ultrasonu çektirirken baya ortada her şey, o zaman daha çok utanmıştım. Memeleri açmak çok daha zormuş onu fark ettim :KK70: Ki sonra bunun kadınlar için çok daha zor olduğunu da okumuştum bir yerlerde.

X