2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
O sümüksü akıntı bende 1 aydan fazladır var yaklaşık 38 haftalığım seninle aynı zamanlarda başladı yani. Doktoruma da sordum akıntı durumlarında birşey yapmıyoruz olabilir normal dedi. Kötü kokulu, kaşıntılı, yeşil renkli yada içinde kahverengi veya kırmızılık pembelik görürsen o zaman doktoruna hemen bildirmelisin.
Çok sağol bı nebze de olsa rahatladım

Kızlar selaaam 🥰 dün son kontrolüm vardı. Haftaya bugün doğumumuz olacak aşırı heyecanlıyım. Hem bir an önce doğurmak kokusunu almak istiyorum hem de sanki hüzünlü gibiyim sürecin bitmesi bende karışık duygular uyandırıyor. Spinal anestezi tercih ettim bebeğimi hemen göreyim diye. Birbirimize dualarımızı eksik etmeyelim. Tüm bebeklerimiz sağlıkla gelsin nerdeyse bir senedir hamile gibiyiz kavuşmaya çok az kaldıı 🤰❤️
🥹🥹 Hayırlı olsun. Ben de tipkı senin gibi hissediyorum. Hem doğsun istiyorum hem de hamilelik bitecek diye üzülüyorum. Çok süper bir hamilelik geçirmedim ama. Bir daha olmayacak diye hüzunleniyorum. Gerçi bu aralar neye uzüleceğimiz pek belli olmuyor ama😊. Benim de haftaya kontrolüm var. Gün verecek büyük ihtimal. 😊

3.5 saat neden sürdü cnm ben yarım saatte çıkmıştım ilk gebeligimde hatta ikizdiler bide boğazıma hortum fln da verilmedi hiç direk bel iğnesi yatış aldı çıktı doktor dikisimide yapıştırdı başkaları dikti 🙈 her doğum farklıdır gerçi ama ben 3 4 saat hiç duymamıştım
Hortum genel anestezide oluyor, çünkü oksijen desteğini öyle sağlıyorlar, belden uyusturmada hortum filan yok baygın değilsin çünkü, sezaryen ile birlikte yumurtalık ameliyatı da oldum, iki yumurtaligimdan da kistler çıkarıldı, bebek ciktiktan sonra asıl vakit alan işleme geçildi.

Kızlar grip olunca doğum nasıl oluyor. Geçen birileri daha yazdı sanki ama tekrar sormuş olacağım. Eşim öksürüyor ve burnu akıyor dünden beri. Ben de hasta olurum kesin. Hep ondan bana geçiyor zaten oturup ağlayacağım şimdi. Aklım almıyor nefes almadan öksürerek nasıl doğum yapılır. Of 😔
Umarım sana bulaşmaz ama doktorların bunun için bı b planı vardır muhakkak. Sonuçta hasta haliyle doğuma girmek zorunda olan bı dünya kadın oluyordur. Burun acicilar kullanıyorlardır, okusuruk için de normal doğumda sakıncası olur mu bilmem, ben normal zamanda bile oksururken doğuracak gibi oluyorum 🙈

Kızlar bugün tam 37 oldum.Kendi doktorum raporluydu başka bir doktora gelmemi istedi maşallah geçen salidan beri yaklaşık 250 Gr almış ama bu sefer de boyu kısalmış görünüyor.Bizim kafa yukarıda, ayaklarını da taa yüzüne getirmiş kerata 🤣Her seferinde farklı ölçüyorlar boyu kiloyu, geçen hafta 48-49 arasıydı bu sefer 47 çıktı nasıl oluyor anlamıyorum, artık ölçümlerin doğru olmadığına eminim yanı

Kızlar grip olunca doğum nasıl oluyor. Geçen birileri daha yazdı sanki ama tekrar sormuş olacağım. Eşim öksürüyor ve burnu akıyor dünden beri. Ben de hasta olurum kesin. Hep ondan bana geçiyor zaten oturup ağlayacağım şimdi. Aklım almıyor nefes almadan öksürerek nasıl doğum yapılır. Of 😔
Çok geçmiş olsun kuzum ama hala hasta olmadıysan önlemini al şimdiden ıhlamur iç bol bol c vitamini al ben de geçenlerde oluyor gibiydim hemen ıhlamur içtim her gün dikkat ettim kendime artmadı çok şükür sen de dikkat etmeye çalış 😘

Kızlar bugün tam 37 oldum.Kendi doktorum raporluydu başka bir doktora gelmemi istedi maşallah geçen salidan beri yaklaşık 250 Gr almış ama bu sefer de boyu kısalmış görünüyor.Bizim kafa yukarıda, ayaklarını da taa yüzüne getirmiş kerata 🤣Her seferinde farklı ölçüyorlar boyu kiloyu, geçen hafta 48-49 arasıydı bu sefer 47 çıktı nasıl oluyor anlamıyorum, artık ölçümlerin doğru olmadığına eminim yanı
Artık sağlıklı ölçümler olmaz, geçen gün de yazdım 35 de oğlum 3 kiloydu 37 de son kontrolde de 3 kilo çıktı, doğumda 3 650 doğdu

Merhaba ben hemşireyim. İlk gebeliğim ve ilk doğumum yarın anestezi doktoru ile görüşeceğim ama ben spinal istiyorum anestezi doktoruda uygun görürse. Ama ben soğuk kanlıyım ameliyathanede stres olmam sırf kızımı erken görmek ağlama sesini duymak onunla temas etmek için tercihim spinal. Kadın doğumcumda daha konforlu olacağını söyledi.
Anestezi doktoru da bana hiçbir sağlıkçı genel olmaz kendini tam uyutmaz demişti. Bir düşün sence neden demişti 😅 adam bir kez daha haklı çıktı

Umarım sana bulaşmaz ama doktorların bunun için bı b planı vardır muhakkak. Sonuçta hasta haliyle doğuma girmek zorunda olan bı dünya kadın oluyordur. Burun acicilar kullanıyorlardır, okusuruk için de normal doğumda sakıncası olur mu bilmem, ben normal zamanda bile oksururken doğuracak gibi oluyorum 🙈
Ben de öyle düşünüyorum bi şekilde doğurturlar. Ama yürümeye bile hali olmuyor insanın nasıl normal doğumda ıkınılır öyle😕 Sezaryen de hiç yapmazlar bence o şekilde dikişleri düşünemiyorum öksürürken. Ay umarım bulaşmaz ama daha önce eşim hasta olup da bana bulaşmadığı olmadı😕

Çok geçmiş olsun kuzum ama hala hasta olmadıysan önlemini al şimdiden ıhlamur iç bol bol c vitamini al ben de geçenlerde oluyor gibiydim hemen ıhlamur içtim her gün dikkat ettim kendime artmadı çok şükür sen de dikkat etmeye çalış 😘
Evet canım dikkat edeceğim bulaşmasın diye elimden geleni yapacağım yoksa yandım cidden. Atıcam kocamı evden sanırım en garantisi bu olur🙈

Kızlar bebeğim memeyi tutuyor sütümde geliyor ama bir iki çekiyor sonra sinirlenip bırakıyor kavga ediyor resmen on dk anca duruyor zorla meme de. nasıl çözüm bulabilirim hep sağıp enjektörle veriyorum aç kalmasın kilo alsın diye

Ben de öyle düşünüyorum bi şekilde doğurturlar. Ama yürümeye bile hali olmuyor insanın nasıl normal doğumda ıkınılır öyle😕 Sezaryen de hiç yapmazlar bence o şekilde dikişleri düşünemiyorum öksürürken. Ay umarım bulaşmaz ama daha önce eşim hasta olup da bana bulaşmadığı olmadı😕
Daha doğuma var umarım bulasmamistir ama bulastiysa da bir iki güne semptomlar başlar zaten en ağır gripte bile ilk 3 gün zor geçiyor. Bizim dogumlarimiz Ocak ortası gibi en erken. İyi düşünelim iyi olsun

Kızlar bebeğim memeyi tutuyor sütümde geliyor ama bir iki çekiyor sonra sinirlenip bırakıyor kavga ediyor resmen on dk anca duruyor zorla meme de. nasıl çözüm bulabilirim hep sağıp enjektörle veriyorum aç kalmasın kilo alsın diye

Burnu mu tıkalı acaba , sağdan soldan izlediğim videolarda genelde bundan bahsediyordu memeyle kavga ediyorsa burnu tıkalı olabilir diye 🤔

Evet canım dikkat edeceğim bulaşmasın diye elimden geleni yapacağım yoksa yandım cidden. Atıcam kocamı evden sanırım en garantisi bu olur🙈
Bol haşhaş bol vitamin 🤣

İşin şakası bir yana takviyeleri arttır , bol sıvı tüket iyi bak kendine . Doğum sırasında salgılanan hormonlar semptomları baskılıyor ama sonrasında hasta olmak seni çok yorabilir

Valla çözümünü bulursan beni de etiketle lütfen aynı durum bizde de var sıkıyor kendini kıpkırmızı olup ağlıyor memede sütümde kesildi kesilecek artık sağmakta işe yaramıyor

X