2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar sadece kasılma doğum belirtisi olabilir mi geceden beri kasılma ve sancılarım vardı bugün de sabahtan beri kasılma oluyor çok fazla arada bir de sancı oluyor sık idrara çıkma isteği oluyor bi de
Kasılma 45 sn falan sürüyorsa gerçek olabilir gibi bisey okumuştum yakınlarda. Bı de süre tutabiliyor musun kaç dakikada kaç kez geliyor ne kadar sürüyor.

Alttaki sancı düzenli sancı var kı yok mu diye üstteki bebek hareketlerini deniliyor
Birinci kısım yani anladığın yer doğru kalp atışları aynı zamanda bebek hareketleri de oluyor uyku halindeyse bebek kalp atışı rutin eğer hareketliyse yükseliyor. Diğer kısım bebek hareketi ve kalp atışından tamamen bağımsız sancını ölçüyor sancıyı karnının içinin çekilmesi gibi birşeyi yoğun hissettiğinde anlıyorsun zaten normalde 15ten yukarısı sancı sayılıyor ama genelde kişiden kişiye değişiyor ama 30 ve yukarısı hissediliyor . 20 dakika içerisinde 40 üzeri 3 ten fazla sancı varsa düzenli sancı. 50 den fazla nst ye girdiğim ve çok meraklı olduğum in inceledim sordum sürekli olayını çözdüm 😅
Kalp atışlarından hareketin anlaşıldığını bilmiyordum. Alttaki hareket herhalde diye düşündüm 😀 Benim son nstde 40 üstüne 2 kez çıkmış. Çok şaşırdım şu an😀

Kızlar fl si biraz kısa 2 haftadır dikkat ediyordum 1.5 hafta geride ama doktorum konuyla alakalı hep normal diyor. En sonunda ben hocam geri değil mi diye sordum. Yoo kim söyledi geri olduğunu her çocuk uzun doğmak zorunda mı internetten falan bişeyler okuma kafana bu kadar takma herşey normal dedi.

34+6 haftam 2469 kilosu 46.6 boyu 🥰 minnak kız büyüyor

Eklentiler

• EBAE9C41-3A1B-41D9-8848-A85FEB53DEEC.jpeg
    EBAE9C41-3A1B-41D9-8848-A85FEB53DEEC.jpeg
    53 KB · Görüntüleme: 81
2 gündür hiç yürüyemiyorum arkadaşlar kuyruk sokumu kemiği kırık diye çok fena ağrıyor yatakta dönemiyorum bile var mı yaşayan acaba
Kuyruk sokumundaki kemik mi kırık senin
Benim de son aylarda hep kuyruk sokumum ağrır, ilk gebeligimde de olmuştu bunda da. Oturduğum yerden kalkmak işkence oluyor bazen. Bi de gece donerken kuyruk sokumu değil ama çatı kemiklerim çok ağrıyor. Özellikle de sol taraf. Sol bacağımi yatağa alırken bile ah uh diyorum

2 gündür hiç yürüyemiyorum arkadaşlar kuyruk sokumu kemiği kırık diye çok fena ağrıyor yatakta dönemiyorum bile var mı yaşayan acaba
ayni durumdayim sandalyeye veya yatagin kenarina egilip ellerimle tutunuyorum esim bacagimi geriye dogru yavas yavas kaldiriyor bir sure rahatlatiyor .

Bugün kimlerin kontrolü var herkes kendinden haberdar etsin lütfen 🥳😌 benim 15.30da
Benim bugün son kontrolüm vardı.38+0 olduk bebek kilosu 3270gr boyunu söylemedi gecen hafta 48 falandı. Nst iyi çıktı. 2 Ocak'ta sezaryen olacak inşallah.Kan, idrar tahlili yaptırdım Ekg çekildi.Normal çıktı.Anestezi uzmanıyla görüştük. Öncesinde bir sıkıntı olmazsa geri sayım başladı yani.Doktora yılbaşında falan doğum başlarsa burada mısınız dedim.Evet bir sıkıntı olursa arayabilirsin dedi 😄

Benim bugün son kontrolüm vardı.38+0 olduk bebek kilosu 3270gr boyunu söylemedi gecen hafta 48 falandı. Nst iyi çıktı. 2 Ocak'ta sezaryen olacak inşallah.Kan, idrar tahlili yaptırdım Ekg çekildi.Normal çıktı.Anestezi uzmanıyla görüştük. Öncesinde bir sıkıntı olmazsa geri sayım başladı yani.Doktora yılbaşında falan doğum başlarsa burada mısınız dedim.Evet bir sıkıntı olursa arayabilirsin dedi 😄
Maşallah sağlıcakla kucağına al inşallah.

Kızlar okuyamıyorum hakkınızı helal edin
Cumartesi akşam 11 de doğum oldu sezeryan
Pazar akşam 5 e kadar gelen süt bı anda kesildi bir kere mama takviyesi verildi, büyüğe çıkamadım ve aşırı gaz sancım varr lavman hiç bı işe yaramadi ikinciyi de vermiyolar falan dikis sancısı basit kaldı bu sancinjn yanında çocuğumla ilgilenemiyorum ne yapmam lazım tecrübeli anneler yardım ne olur bugün çıkışım yapılacak büyük ihtimal
Geçmiş olsun canım. Hayırlı olsun bebeğin sağlıkla büyüsün inşallah.Duş sonrası sütün tekrar iner.Stres yapma her şey zamanla yoluna girecek inşallah.

Kuyruk sokumundaki kemik mi kırık senin
Benim de son aylarda hep kuyruk sokumum ağrır, ilk gebeligimde de olmuştu bunda da. Oturduğum yerden kalkmak işkence oluyor bazen. Bi de gece donerken kuyruk sokumu değil ama çatı kemiklerim çok ağrıyor. Özellikle de sol taraf. Sol bacağımi yatağa alırken bile ah uh diyorum
Evet benim kırık var ters dönük şekilde olduğu için Dr kaynamayacağını söylemişti şubat ayında gebelik boyunca iyi idare etti ama artık dayanılmaz durumdayım doğuma son 9 gün kaldı inşallah doğum sonrası agrımaz

X