2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar doğum sonrası yaşanabilecek gaz sancısı, kolik, süt artırıcı çay vs ihtiyaç duyulabilecek şeyleri toparlayip bir liste halinde paylasabilirmiyiz önereceğiniz markalarda olursa onlarida yazarmisiniz. Birde en çok hangi sıkıntılar yaşanılıyor nasıl çözümler var onlarida toparlayalim mi.
Ben tansiyondu, diş apsesiydi derken son zamanlarda doğum sonrası ihtiyaçlar ilgili hiç ilgilenemedim. İkinci hamileliğim ama sanki hiç birşey bilmiyorum gibi şu an. Cuma günü nasipse doğum olacak.

Kızlar doğum sonrası yaşanabilecek gaz sancısı, kolik, süt artırıcı çay vs ihtiyaç duyulabilecek şeyleri toparlayip bir liste halinde paylasabilirmiyiz önereceğiniz markalarda olursa onlarida yazarmisiniz. Birde en çok hangi sıkıntılar yaşanılıyor nasıl çözümler var onlarida toparlayalim mi.
Ben tansiyondu, diş apsesiydi derken son zamanlarda doğum sonrası ihtiyaçlar ilgili hiç ilgilenemedim. İkinci hamileliğim ama sanki hiç birşey bilmiyorum gibi şu an. Cuma günü nasipse doğum olacak.
Diş ağrınız geçti mi neler yaptınız

İlk hamileliğimde 2 kez, bu hamileliğimde üç kez (her trimesterda) dış enfeksiyonu geçirdim. Largopen antibiyotik hamilelikte güvenilir, diş hekimleri onu veriyor, kadın dogumcular da kullanabilirsin diyor. Diş iltihabı kana karışırsa bebeğe ulaşabilir bu da hiç iyi olmaz, benim doktorum diş iltihabinda hemen müdahale olması gerektigini söyler. Antibiyotik zarar vermez ama kullanmamak zarar verebilir. Zaten dış apsem varken bebeğimin hareketleri bile etkileniyordu. İlk hamileliğimde iki kez diş iltihabinda antibiyotik kullandım, oğlum 6 yaşında, çok şükür bı sorun olmadi
Teşekkür ederim cevabınız için evet bana da antibiyotik ve gargara verdi çok şükür ağrısı geçti siz peki tedavinizi doğumdan sonra mi yaptirdiniz

Diş ağrınız geçti mi neler yaptınız
Yüzüm halen şiş, Agumentin 1000 mg antibiyotik kullanıyorum doktorumun izniyle. Günde 4 tane parol içiyorum. Çarşamba aksamindan bu yana daha bu gece etkisini göstermeye başladı ağrı azaldı ama yinede zonkluyor hafif sarı akıntılar gelmeye basladi sanırım iltihap akıyor. Çok zor bir süreçti. Diş doktorum yaşlı bir doktor, ilk defa bu kadar yoğun iltihabı olan bir gebe gördüm dedi.

Kızlar ya benim bebe 3500-3600 gr olmuş, normal doğum yapıcağıma olan inancımı yitirmeye başlıyorum🥲 benim ilk oğlan 40+2 de gelmişti, bu da öyle olursa daha 2 hafta var 4 kiloya yakın olcak yaa. Nasıl doğurcam hiçbi fikrim yok emilyinpariss emilyinpariss sen tecrübelisin ne diyorsun canım 2. Doğum kolaylaştırır mı acaba🙈

Kızlar ben bugün bir şey farkettim. Gögsümden 4 parmak alta inmiş bebiş. Önce yumuşacık 4 parmak sonrası sert bebişe değiyor elim. Alt kısım o kadar belli değil indiği. Aynaya bakınca da sanki aynıymış gibi yus yuvarlak göbek
Bazen ben de farkediyorum öyle olduğunu, sonra tekrar üstler doluyor çözemedim vallahi

Kontrolun ne zaman kasilma olmasina dikkat ediyorlar yalanci sanci gibide olabilir ama bence kontrole gitmelisin yarin sen hissetmezsin acilman baslar nolur nolmaz 🙏
Yarım saatte 3 defa falan oluyor çok fazla olmaya başladı birden arttı ama sancı çok daha az oluyor kasılmaya göre bi de kasılma olduğunda sanki saatlerdir idrarımı tutuyorum gibi aniden tuvalete çıkma isteği geliyor çok daha kötü oluyor

Benim bugün son kontrolüm vardı.38+0 olduk bebek kilosu 3270gr boyunu söylemedi gecen hafta 48 falandı. Nst iyi çıktı. 2 Ocak'ta sezaryen olacak inşallah.Kan, idrar tahlili yaptırdım Ekg çekildi.Normal çıktı.Anestezi uzmanıyla görüştük. Öncesinde bir sıkıntı olmazsa geri sayım başladı yani.Doktora yılbaşında falan doğum başlarsa burada mısınız dedim.Evet bir sıkıntı olursa arayabilirsin dedi 😄
Oo maşallah. Benim de tam 38 de kontrolüm var. Sanırım bana da gün verecek o gün. Yazını okuyunca bı hoş oldum😊

Yarım saatte 3 defa falan oluyor çok fazla olmaya başladı birden arttı ama sancı çok daha az oluyor kasılmaya göre bi de kasılma olduğunda sanki saatlerdir idrarımı tutuyorum gibi aniden tuvalete çıkma isteği geliyor çok daha kötü oluyor
Kasılma da benim hep tuvaletim gelir zaten. Hatta ablam ilk doğumunda hastaneye giderken (doğumun başladığını bilmiyordu) Sürekli idrara sıkışıkmışım gibi ağrıyor demişti. Ben de oncekinde suyum gelmeden bir gece önce sürekli tuvalete gidiyordum. Ablam dakika tutmuştu hatta dikkatini çekmiş çok sık gitmem. Bence bir soktora gorünsen iyi edersin.

Kızlar ya benim bebe 3500-3600 gr olmuş, normal doğum yapıcağıma olan inancımı yitirmeye başlıyorum🥲 benim ilk oğlan 40+2 de gelmişti, bu da öyle olursa daha 2 hafta var 4 kiloya yakın olcak yaa. Nasıl doğurcam hiçbi fikrim yok emilyinpariss emilyinpariss sen tecrübelisin ne diyorsun canım 2. Doğum kolaylaştırır mı acaba🙈
Ben büyüklerden hep kilolu olunca daha rahat doğduğunu duydum. Yer çekimine ağır basıyor bi ittirmede geliyor hemen zayıf olanın doğması daha zor derler. Ama ben hiç tecrübe etmedim çünkü 2 çocuğumda gramı gramına 3.000 gr doğdu. Hani biri diğerinden farklı olsa diyeceğim ki şöyle böyle ama maalesef ikisini de aynı kiloda doğurduğum için pek yorum yapamıyorum 😅

Kasılma da benim hep tuvaletim gelir zaten. Hatta ablam ilk doğumunda hastaneye giderken (doğumun başladığını bilmiyordu) Sürekli idrara sıkışıkmışım gibi ağrıyor demişti. Ben de oncekinde suyum gelmeden bir gece önce sürekli tuvalete gidiyordum. Ablam dakika tutmuştu hatta dikkatini çekmiş çok sık gitmem. Bence bir soktora gorünsen iyi edersin.
Şimdi böyle diyince tedirgin oldum çünkü gerçekten hem kasılma hem tuvalet sabahtan beri hiç bitmedi sürekli bi ara acaba suyum mu geldi diye düşündüm ama annem su idrar gibi olmaz daha farklı olur dedi kafam karıştı

Oo maşallah. Doktora dedin mi 2 ocakta doğum yapmak için kendimi hazırlıyorum diye😍😀 diye diye 2 ocakta doğum yaparsın sen canım.
Ona sıra kalmadı, dedim ki b streptekok yapacak mıyız? Lütfen bişeyler okuyup okuyup gelme hayır yapmayacağız dedi. Peki ya resmi tatilde doğurursam burda mısınız dedim, evet haber verirler gelirim burdayım takılma bunlara dedi. E dedim son olarak siz bişey demiyorsunuz ama fl si kısa 2 haftadır fark ediyorum ben dedim. Ya Allah Allah her çocuk uzun doğmak zorunda değil takılma bunlara normal diyorum dedi. Çok üstüne gidince artık daha fazla bişey diyemedim 😅 ama baştan odaya girerken yine doğurmadan geldim hocam iyiyim dedim, 40 haftalık anca doğurtcaz seni heralde dedi. Bende dişlenecek bu gidişle dedim bi gülüştük. Ama ben inanıyorum ya 2 ocakta doğurcam ben 😂

Ben büyüklerden hep kilolu olunca daha rahat doğduğunu duydum. Yer çekimine ağır basıyor bi ittirmede geliyor hemen zayıf olanın doğması daha zor derler. Ama ben hiç tecrübe etmedim çünkü 2 çocuğumda gramı gramına 3.000 gr doğdu. Hani biri diğerinden farklı olsa diyeceğim ki şöyle böyle ama maalesef ikisini de aynı kiloda doğurduğum için pek yorum yapamıyorum 😅
Ayy bak bu umut oldu bana işte 😂😂

Teşekkür ederim cevabınız için evet bana da antibiyotik ve gargara verdi çok şükür ağrısı geçti siz peki tedavinizi doğumdan sonra mi yaptirdiniz
Evet, ikinci trimester haricinde dış tedavisini yapmıyorlar zaten. Bu hamileliğimden önce de aslında implant tedavisine başlamıştım, arkadaki dişlerim komple çekilmişti son bir diş kalmisti hamile olduğumu ogrenjnce yarım bıraktık. Doğumdan sonra devam edicez

X