2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sancim yok canim ama iilk kez su gibi ishal olunca korktum. Yoksa bu haftama kadar hep kabizdim aynen hafta ici gidecegim doktora fikrim rahat olsun

Sancim yok canim ama iilk kez su gibi ishal olunca korktum. Yoksa bu haftama kadar hep kabizdim aynen hafta ici gidecegim doktora fikrim rahat olsun
Doğum öncesi de adet öncesi de çoğu kadında ishale benzer dışkılama olur, bu aslında kadının iyiliği için. Doğumdan sonra ya da adetliyken zorluk yasamasin diye. Ama bildiğim kadarıyla bebeğin gelicek olup olmaması ile alakalı değil, gebelik haftasına göre oluyor bu. Her kadında bir değil ama 36. Haftadan sonra doğuma hazırlık sayılan bı çok hız kazanicak. Kasılmalar, bel agrilari, ishaller

Aman dikkat et o gün menüleri çok akıl celdirici oluyor, aylarca sabrettim kendimi tuttum, yerli malı haftasında beynimin kapatma düğmesine bastım ne gorduysem yedim, o gün odemdem parmaklarim morardı
Hahaha valla gözüm görmicek ödem falan ama yapan yok bende övünmek gibi olmasın 25 kilo aldım devriliyorum şuan karaya vurmuş balinadan tek farkım insan formunda olmam

Hahaha valla gözüm görmicek ödem falan ama yapan yok bende övünmek gibi olmasın 25 kilo aldım devriliyorum şuan karaya vurmuş balinadan tek farkım insan formunda olmam
Gurubun kiloda rekor kiranlariyiz seninle, bence bizi alkışlamalari lazım

Bende bir defa veriyorum akşam veriyorum gece gaz çıkarsın diye yoksa bütün gece ayaktayız
Ya benimkinin karnı tok gazı yok altı temiz ağrıyan bir yeri yok ama gece sürekli kıpır kıpır eli ayağı durmuyor gözleri de fıldır fıldır ağlamıyorda sadece mızırdanıyor böyle 2-3 saat durduğumuz oluyor yatıyor mızırdanıyor kucağıma alıyorum mızırdanıyor kucağımda sağa sola sallanıyorum durmuyor anlamadım bi benimki mi böyle acaba

Yarım kundak yapıyor musun kollarını. Kollar serbest olunca hareket ettirmekten uykuya dalamiyorlar. Bı de ben reflü yatağı ile birlikte kendi yanıma aldığımda daha verimli uyuduğunu farketmistim. Şuan kendilerini annenin uzantısı olarak görüyorlar, o yüzden ne kadar yakın o kadar huzurlu oluyorlar uyurken. Ama bu yazdığımı çocuk doktorları görse beni topa tutabilirler haklı olarak, güvenli olmadığını söylüyor çoğu doktor, çocuk ruh sağlığı ile ilgilenenler ise guvenli bir yüksek yatak ile annenin yaninda yatmanın bebeği rahatlattigini söylüyor.

Aynen uzak sana haklısın ben hurç almadım ya. Bebeğin kıyafetlerini bi tane bebek örtüsüne bohça yapıp fermuarlı kumaş çanta var ona koydum Ay ne kadar uzak kalmışım bilmiyordum bile hurçlara konulabildiğini O yüzden iki çocuk arasını çok açmamak lazım bir de 35 ten sonraya mümkünse bırakmamak lazım çocuk yapma işini

Ay benim de iki çocuk arasında 6 sene var ve 35 ten sonra yaptım ikinci çocuğu oglumdayken yoktu hurc filan, burada kızlar söylediler hurclara koyacaklarını onlardan kopya çektim ben de. Yoksa influenzer filan da takip etmiyorum ben, burası olmasa dünyadan bı haber giderdim yine eski usul doğuma

Kizlar sizinde bebislerin hareketleri eskiye gore azaldi mi benim suan 36+5 tabi benim bebis suan baya aşağıda ama henuz kanala girmedi yani yine hareket ediyor ama gun icinde iki uc saatte bir hareket ediyor doktorum hareketlerimi duzenli takip et dedigi icin saatleri takip ediyorum bu haftalara gelince acaba sizinde mi boyle yoksa benim artik aşagida oldugu icin mi arada endiselendiriyor ister istemez

Ben 10 adet koymuştum. Evimiz hastaneye çok yakın eşim bi 10 adet daha getirdi sonradan. 3 adet falan geri getirdik. Ctesi sabah doğdu, ptesi 13 gibi çıktık hastaneden.

Ben 10 adet koymuştum. Evimiz hastaneye çok yakın eşim bi 10 adet daha getirdi sonradan. 3 adet falan geri getirdik. Ctesi sabah doğdu, ptesi 13 gibi çıktık hastaneden.
Ben de garanti olsun diye 25-30 koyarim. Fazla gelir büyük olasılıkla ama artani getiririz. Eksik gelmesin yeter ki.

Baya azaldı hem de, yine ara ara kipirdanmalar oluyor ama güçlü hareket neredeyse hiç yok. Hatta karnımı izlersem ya da elimi koyarsam biraz daha hareketleri anlıyorum ama normalde hissedilmiyor bile, o kadar derinden ve yumuşak hareket ediyor. Sayıca da çok çok azaldı

Gurubun kiloda rekor kiranlariyiz seninle, bence bizi alkışlamalari lazım
Bencede hiçbir zaman fit bi hamile olamadım bacaklarım falan yumuldu resmen kilodan hep öyle olur hamileliklerim, minik bi
Panda gibi yuvarlak bişey olurum Doğum sonrası ilk 3 ay sadece emzirme odaklı oluyorum 3 aydan sonra online diyetisyen eşliğinde emziren anneye uygun bi diyetle totelde 3 ayda eski formuma geri dönüyorum. Kendi halime bıraksam uzun soluklu bi süreç olur diye 2-3 ayda güzel bi diyetle hop eski ben o yüzden son zamanlarım yediğim herşeuden keyif alarak yiyorum

Çay kahveden önce evi temizlet sonra mükafat olarak kahve verirsin
İyi fikir Ödül oyunu gibi
Aynen öyle canım.O düşünce nerede.Hepsinin başından geçti ama işlerine öyle geliyor. Az kaldı dediğin gibi sağlıkla kucağımıza alalım da gerisi önemli değil.

Bugün ben de aynı şeyi düşünüp yedim de yedim. Zaten hamileyken yemicem de ne zaman yicem diye de bir güzel avuttum kendimi de. Benim öncekinde sütüm az olduğu için diyetisyenim diyet yapmama izin vermemişti ilk 6 ay. Ek gidaya geçene kadar onun listesine uyup daha çok kilo almıştım ek gıdaya geçtikten sonra yavaş yavaş vermeye başladım, ben çok hızlı kilo veren biriyim normalde. Ama doğum kiloları o kadar hızlı gitmedi benden. Oğlum ayaklanmaya baslayinca ben de tam zamanlı çalışmaya dönünce verdim anca. Bunda da çok acelem yok, 6. Aydan sonra spor ve diyetle sarkmadan vermeye çalışırım. Bu süreçte kardeşime evlenme yasağı koymaliyim, ben kilo vermeden düğün filan yapmasın

Kundak yapmayı denedin mi? Bazen kendi hareketleriyle kendilerini uyandırıyorlar. Bazen de bazı bebeklere kundak anne karnını hatırlattığı için güvende hissedip daha derin uyuyabiliyor. Hazır fermuarlı kundaklardan denedin mi hiç ? Belki sarıp sarmalanmak istiyordur fiziken yada bedenen bi açlık değilde duygusal olarak aç olabilir. Genelde küveze giren bebeklerde oluyor, benim oğlumda olmuştu yani kendini güvende hissetmez sürekli kokumu almak isterdi. 2 yaşına geldi şuan da koynumda uyuyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…