2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ya ben ölçümlerin artık çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Ama olabilir de yani önemli değil. Önemli olan yine almadan devam etmesi. Eğer almamaya devam ederse o zaman önemli olur. Bence alacaktır yağlı tohum, meyve ve süt ağırlıklı beslenmeye çalış birde. Benimde doktor söylemedi ama boyu uzamamıştı geçen sefere göre. 1 hafta arayla gittim ikisine de 46 cm dedi. Normal herşeyi dedi ama ben yazdım kenara mesela onu bu hafta kontrolü o sebeple dört gözle bekliyorum. Ama ondan öncede 1 haftada 3 cm uzadığı olmuştu. Yani bu kilo boy işleri çok değişken hiç anlaşılmıyor ne zaman alıyorlar ne zaman duruyorlar

Oy maşallah az da kalmış. Sağlıkla gelsin bebiş.

Çok sağol canım içimi rahatlattın , sanırım genetik de önemli.Şu an bir kaç gün geride gözüküyor ama yapacak birşey Yok ben yememe dikkat ediyordum zaten başka da yapacak birşey yok sanırım, işte insan üzülüyor yine de ister istemez

Çok haklısın ama bazen oluyor ya insanız sonuçta. Farklı sorunlar da eklenince ister istemez mod düşüyor demek ki. Evde bir lgsye hazırlanan çocuk var (ergen) taşınma durumu vs hamilelik derken son bir haftadır böyle oldum. Normalde çok pozitif bir insanım herşeye her zaman olumlu bakıyorum herşeyi yapıyordum. İnşallah dediğin gibi hepimiz yavrularımızı sağlıkla kucağımıza alalım gerisi önemli değil.

Bana doktorum ölçümler zaman zaman değişiyor demişti. Mesela 2 hafta önce gidiyorsun 2400 Gr çıkıyor USG de, 2 hafta sonra 2500 çıkıyor. Baktığında 15 günde 100 Gr anca almış gibi görünüyor ama gerçekte öyle olmuyormuş. Bazen o günkü değil de iki haftaki ölçüm hatalı olabiliyormuş. Aslında daha fazla kilo almış oluyorlarmis, çünkü iki hafta önceki kilosu belki 2400 değil de 2200. Duruşundan kaynaklı fazla olcmus olabiliyoruz sonraki kontrolde daha duyarlı bı ölçüm yaptıysak sanki bebeğin gelişimi durmuş gibi düşünüyor anneler dedi. Ama doktor rahatsa ben de rahatım, baş çevresi, femur kemiği, baş boyun uzunluğu da aynı kalsa o zaman gelişim durdu diye endişe edilir de tortopuz duran bebeklerde nasıl tam olculsun boy kilo zaten.

Haklısın canım , artık bu haftalarda doğru ölçüm olmuyor.Yanı ben minyonum eşimde yapılı değil herhalde 3 kiloyu geçemez gibi.Aslındq süt, kaşar peynir, muz vs yiyorum ama birazda kuruyemişin artırayım bakalım üzüldüm ama sanırım bazen yapacak birşey olmuyor

Canım ben genel olarak gayet iyiyim. İştahım normal hamilelik başında nasıl isem şuanda öyleyim. Gündüz genelde işlerimi eşim yapıp işe gidiyor. Benim bu ara aşırı uykum oluyor gün içinde sürekli kestirme modundayım. Gece de bazen 1 bazen 2 defa kalkıyorum çişe. Yani genel olarak uykularımda iyi çok şükür. Son 2 haftam kaldı güzelce atlatıp, bebeğime kavuşursam hamileliği kapatacağım

30 lu haftalarda kiloda gerilik gelişim geriliği olarak endişe ettirmez beni. Nihayetinde 38. Haftada 3000 Gr doğan bebek yine 38. Haftada 3600 doğan bebekten geri olduğu anlamina gelmiyor. 34 e kadar bebek normal seyrinde gelistiyse ondan sonraki boy kilosu yapısal oluyor. Normal insanlar gibi düşün bazısı yer yer fit olur, bazısı su içse şişmanlar. (İkincisi ben )

Maşallah ne güzel. Tadını çıkar. İşte çok iş yapamıyorum ben de biraz bişi yaptım mı hemen yorulup yatmak istiyorum. İlk çocuğumda 24 yaşındaydım o zaman böyle değildim yürüyüş yapardım ev işi herşeyi son ana kadar yapmıştım ama dediğin gibi uyuyordum da bol bol. Atlatacağız hepimizin son birkaç haftaları kaldı.

Benimde öyle aynen 35 ten sonra yavaşladı kilosu dediğin gibi olabilir yalnız bende 18 kilo aldım bebiş 3 kilo bile değil, yediklerim bana yarıyor anca.Sağlıklı Olsunda artık önemli olan o

Kesinlikle bende iş yapınca aşırı yoruluyorum birde çoğu şeye kocaman olmuş karnım engel oluyor

Ay kızlar, okulda yerli malı haftası yaptı bı sınıf, beni de davet etti, aslında gidip bı iki tane sarma filan yerim diye niyet etmiştim ama açık bufeyi gorunce hayatımda ilk kez hamurisi görmüş gibi daldım hepsine. İnanılmaz güzel şeyler yapmışlar, resmen kendimi kaybettim, aylardır hasretini çektiğim ne varsa hepsi karsimdaydi, o an beynimin kapatma düğmesine bastım ve hepsinden yedim sonra bı uyku çöktü, öğlen arası öğretmenler odasında uyuyakalmisim, ders zili çalınca bı uyandim ki ellerimi hareket ettiremiyorum, ayaklarımın üstüne basamiyorum. En fazla 30 dk uyumusumdur ama öyle bı şişmişim ki, parmaklarım morarmış resmen sislikten eve geldim tansiyonumu ölçtüm 12-7 çıktı, son zamanlarda hep 10-6 filan çıkardı. Bı insan nasıl gebelik zehirlenmesine koşarak gider işte böyle

Ay geçmiş olsun canım. Ara ara bak 130 üzerine çıkarsa acile bence. Çünkü senin normalde düşüktü tansiyonun.

İştahım belli olmuyor benim bi gün çok iyi yiyorum diğer gün midem kötü oluyor yemiyorum, günlük rutin işlerimi yaparken artık zorlanıyorum,ayakta kalınca hemen karnın sertleşiyor, gece uyanmalarim çok max saat başı ayaktayım tuvalet için yada rahat edemediğim için, diğer oğlumda bu kadar kötü değildim, bian önce zaman geçsin doğurayım istiyorum artık

Çok sağ ol canım. 1900 gr. minik oğlum. Benim aklım canım onda bi süre ayrı kalcaz. Süt sağmaya çalışıyorum. Ağrım çok oldu şimdi daha iyiyim
Galiba alfamed kullanıyordun tansiyonun yüksek olduğu için en son. Yine de yüksek çıkmış. Bebiş toparlanacaktır merak etme. Onlar çok savaşçı oluyorlar. İnşallah en kısa zamanda sağlıkla kavuşursunuz miniğinize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…