2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Oh hadi maşallah Allah'ım analı babalı büyütmek nasip etsin kurtulmussunuz kilosuda çok güzel doğmuş daha nolsun sağlık olsun sezeryande geneli siz mi tercih ettiniz sütünüz geldimi hemen bu durumda bizede
Başka bişey söylemedi doktor üç gün sonra tekrar kontrol var. Bide uyandıramıyorum hele geceleri çok zor yediriyorum memeyi çok az emiyor
Sk sk emzir canım zorlada olsa tuttur her bebek bir olmaz tabi ama sarılık gibi bı problem malesef yaşanabiliyor olmaması adına sk besleyin diyor doktorlar bnmki çok uyuyordu gözünü zor actiriodum esmerlesti birden göz içleri sararmisti fetoterapi aldık 1 gün tabi sonra toparladı şimdi tombiş bı kız 4 yaşında

Kızlar ben sağma makinesi almadım sizce almalimiyim evdeyim ztn emziririn diye düşünüyorum kızımda da kullandığında anlamını vardı emanet ama hiç süt alamiyordum ondan otomatikti kızım emdiginde aksine daha yoğun gelirdi makine sagmazdi o yüzden para vermeyim kafasindaydm , birde mama olarak dursun nolur nolmaz diye 1 kutu alıp valizime ekliyorum sma almstm ilk kızıma hep degistirmedmde süt mama ile büyüdü şimdi golden alım diyorum daha iyi fikri olan varmı değerlendirmek isterim

Ay kızlar heryerim ağrıyor belim kasıklarım of offf duş aldım yattım şimdi niyet ettim Allah rızası için doğurmadığım bi sabaha uyanmaya
Ah o ağrılar ayıptır söylemesi gaz sancısı bile bu derece ağrı vermezdi gebelikte onu bile yaşamak entrika. neyseki öksürük grip serüvenim bitti eşim grip oldu umarım banada geçmez tekrar son ay zormuş niyet ettik dogurmamaya 9.ayi görmeye haha

Kızlar 37+1 oldum geceleri uyuyamıyorum asla , gündüzleri iyiyim normal den korktuğum için sezeryan olacağım ama ya kendi gelirse diye korku başladı şimdi de hastane çantamı hazırladım ama manuel pompa almadım fiyatlar da çok uçuk elektriklilerde almalı mıyım , ne alayım sizce ?

Bir buçuk saat olmadan veriyorum salı günü tekrar doktora gideceğiz

Sezaryenden gram korkum yok ya beni normal doğum stresi tüketiyor Bebek pat diye gelmiyor zaten en fazla bikaç saat sancın olur ama doktorun hemen hastaneye gelip ameliyata alır. Pompa konusunu bilmiyorum arkadaşımdan ödünç alacağım lansinoh varmış çok iyi olduğunu söyledi

Ay yabancilara bakıyorum bir sorun yoksa evde doguruyorlar o kadar rahatlar ki bu konuda bi bizde bu korkular var bende korkuyorum ama onları izledikce de feyz alıyorum resmen. Dogamizin gereği bu ama öyle malca hikaylerle korkutulduk ki kabusa döndü resmen. Sosyal medyada home birth yazıp bi izle bak kadınlara nasıl günlük bir is gibi yapiveriyorlar canım ayyy o güne kadar iyice cesaretimi toplamis olmayı umuyorum

2 yaş sendromudur canım ben kızımda yaşamıştım.Zor gerçekten hele de şu durumdayken.Allah kolaylık versin inşallah.Ben de yarın 37+0 oluyorum.Yeni yıla girip 39'u gòrmek istiyorum ama bizim beyefendi bekler mi bilemiyorum tabi Yarın doktor kontrolüm var. Finale doğru gidiyoruz bakalım. Sağlıkla kucağımıza alırız inşallah.

İçim rahatladı yine herkesin söylediğini okumak iyi geliyor bu arada benim çevremde deli gibi ağrılı suni sancı çekip olmayıp sezeryana alınan arkadaşlarım da çok o yüzden rahatça stressiz bebeklerimize kavuşsak keşke diye düşünüyorum

Günaydın nasılsın bu sabah?
İyiyim çok şükür canım olaysız çıktık sabaha çok şükür
Ben kiwinin elektrikli pompasını almıştım oğlumda hakkını vere vere kullandım çok işime yaradı bunda hemen yine aldım. Fiyat olarak uygun ve iş görüyor pahalı birşey almak istemiyorsan işini görür

Dün bir video izledim , doğum sırasında son düzlüğe girmeden salgılanan adrenalin oksitosini baskılıyor. Açılması olup yeniden oksitosin yani suni sancı verilmesinin sebebi oymuş.
Ne kadar sakin ve rahat olursak o uzun evreleri daha hızlı atlatıyormuşuz. Denk gelirsem paylaşayım videoyu beni çok rahatlattı :)

Oğlumun zamanında da vardı bu, memeyi geç kavramisti, sütüm de azdı, emzirme hemşiresi önermişti, biraz daha tutmasa alacaktım ben, markası önemli değil dediğin gibi de onların renkleri vardı diye hatırlıyorum, hemşire bana hangi rengini söylemişti onu unuttum, yeşil ya da mavi demişti sanki, emin de olamıyorum, çünkü onlar emzirme değil de beslenme desteği olarak geçiyor yani yatalak yaşlı hastalarda da kullanılıyor diye biliyorum. Bebeğe uygun olan hangi hortum onu araştırıp öyle sipariş vermek lazım. Bahçe sulama hortumu gibi bişey gelmesin sonra

Bu haftalardan sonra artık 9-6 lar görmek çok nadir olur zaten. Bebek ana arterlere bu kadar baskı yaparken tansiyonun düşük seyretmesi ütopik olur, ama yeter ki risk oluşturacak kadar tansiyonumuzu yukseltmesin sipalar. İçerde rahat dursunlar

Genelde iğne yapıldıktan 1 hata sonra doğum olur diyorlar ama bebek çok kilo almadı dönmedi daha suyu az kafam karıştı
Kim diyor bunu hayır bu hesaba göre benim 4 hafta önce doğurmam gerekirdi merak etme suyu tehlikeye atmadığı sürece durur suyu tehlikeye atarsa o zamanda alır doktorun bebeğin için en sağlıklısı

Doğum şekline, kısa sürede calisma hayatına dönüp donmemeye göre değişiyor bu ihtiyaç. Normal doğumlarda sancı ile birlikte süt salinimi daha hızlı oluyor, sezaryende o gün içerisinde gelmesi biraz zor, destek gerekebiliyor sağım yapmak gibi, çünkü bebek süt olmayınca memeye yapışıp emmiyor, bu durumda makineden yardım almak gerekiyor sütü indirmek için. Hastanede de makineler var gerçi kiralanabilir ama astarı kumasini geçiyor dediler bana. Bı de iş hayatına çabuk dönecekler için olmazsa olmaz tabi ki. Biberon+pompa en gerekli bebek malzemesi haline geliyor. Ben kiwi marka aldım, önceki bebeğimde farklı bı marka kullanmıştım, elim ayağım olmuştu çok verimliydi, bu markayı ilk kez denicem ise yarayıp yaramadığını bilmiyorum ama hastane çantama koyucam.

Ben ikizlerde 30da vuruldum 2 doz dogum olmazki neden olsun tedbir amaçlı erken doğum için veriyor doktor riske karşılık birşey olmaz merak etmeyin bnmde 30 dan sonra döndü şuan 33 üz
Bilmiyorum ki böyle okudum nette birde benimki 36 haftayı geçtik daha yeni vurdu çocuk ters olduğu için ciğerleri gelişmemiştir diye hayırlısı zaten az bir zamn kaldı sezeryan olacagım için 2 haftam var daha erken almazlarsa suyum azalmış çünkü

Kim diyor bunu hayır bu hesaba göre benim 4 hafta önce doğurmam gerekirdi merak etme suyu tehlikeye atmadığı sürece durur suyu tehlikeye atarsa o zamanda alır doktorun bebeğin için en sağlıklısı
Valla bende internetin yalancısıyım iğne yazınca bir sürü bilgi çıkıyor benimki 36 haftayı geçti belki olabilir diyemi acaba birde suyum azalmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…