2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Gozunuz aydin canim. Allah anali babali buyutsun

Canım bende 35+1 2600 küsür dedi şu anlık gelişimi iyi ama bundan sonra nasıl olur bilmiyorum salı tekrar gideceğim.Bana da ciğer geliştirici yapmayı planlıyordu ama suyum biraz daha iyi olunca yapmadı şimdilik salı gününe göre karar verecek gibi.Ama bazen ölçümler yanlış olabiliyor ters olduğu ve suyu az olduğu için bende de öyle olmuştu 3-4 günde hiç kilo almamıştı mesela ama sonradan düzeldi bence ölçüm yanlış oluyor, bir sonrakinde daha doğru olacak inşallah Suyunu kaç ölçtü, söyledi mi sana

Gozunuz aydin canim. Allah anali babali buyutsun
Gözünüz aydın

Evet artık ölçümler çok yanıltıcı oluyor, boy daha gerçekçi oluyor ama kilo için sapmalar çok fazla oluyor, cenin pozisyonunu tam olarak aldıkları için karın çevresini el yordamı olcuyorlar. Önemli olan diğer ölçümlerde orantılı gelişim devam ediyor mu ona bakmak. boyu uzayan bebek kilo da alıyordur haliyle, kütlesi artıyor netice. Ama USG de bazen kilo almıyor gibi çıkıyor çünkü karın çevresini tam olarak ölçmek çok güç artik

2 litre dedi inşallah yanlşlık vardır bebek duruşundan dolayı beni çok zorluyor öne çok eğilme bebek çok sıkışık duruyor dedi

Aynen ben de nolur nolmaz alicam çok mantıklı bir alet kesinlikle canım hem net biliyorsun ne kadar içmiş hem de meme uyarilmaya devam ediyor. O kritik ilk donemler için bence kesinlikle mantıklı acaba doydu mu yetti mi derdi olmaz insanda

Araştırdın mi hangisini alacaksın. Nette bakmıştım ben daha önce ama hangisi rengini almak lazım acaba

Hiç biri yuzde yüz garantisi yok bence çünkü milyon tane kullanıcı yorumu okudum memnun ioan da var olmayanda her biberondan biraz da bebekle alakalı galiba. Ama bu beslenme destek kiti kesinlikle mantıklı yani bence
Biberon sonraki süreçte lazım olabiliyor özellikle işe dönerken. Medela calma haricinde diğer tüm biberonlarin akışları aynı, ters çevirdiğinde damlıyor, ucunu sıkınca akıyor bı tek calma başlıkta süt ters cevirsen bile emzik haznesine dolmuyor. Ama işte o da gerekliyse alınmalı, meme reddi yapan bebek için şart mesela, çok kolay döndürüyor memeye, çünkü meme daha konforlu geliyor sonrasında. Çalışan anneler için de güzel. Normal biberona alışan çocuk memeyi bırakır bence, zaten çabucak alışır normal biberona, en zor akışlısı bile anne memesinden kolay. Damagiyla sıkınca bile akıyor ağzına çünkü emzik kısmından. Benim uygulayacağım yöntem önce kaşık biberon, memeyi kavramayı öğretirken süt gelene kadar beslenme destek hortumu, işe başlarken de medela calma. Süt saklama poşetlerimi de sipariş etmiştim. Hep dua ediyorum çok sütüm gelsin ilk kolostrum sütlerini bile paketleyip buzluğa atayım, arada onları da çıkarıp vereyim ilk üç ay

Bende öyle düşünüyorum, boyu uzamışsa kilo da alabilir.Bir düşük bir yüksek çıkabiliyor kilo son haftalarda, sağlıklı olsunlar da artık

Evet doğru söylüyorsun. Şuan alma imkânım yok ama ilk fırsatta alacağım çok önemli bir şey. Sen annene verdiğini ne zaman almıştın kaç yıldır kullanıyor annen? Ben de çok duydum iyi marka olduğunu.

Şuan nasılsın? Geç gördüm kusura bakma. Bence tekrar ölç Doktorlar 140 ın üzerine çıkarsa hemen acile gelin diyorlar.

Şuan nasılsın? Geç gördüm kusura bakma. Bence tekrar ölç Doktorlar 140 ın üzerine çıkarsa hemen acile gelin diyorlar

Kızlar ben kafama takmak için yine birşeyler buldum
Hastanede servikal uzunluğu ölçtüler 54 mm dediler. İlk doğumum bebek çok yukardaydı o yüzden biraz uzun sürmüştü ve kesi de o sebepten olmuştu. Sanırım yapı olarak yukarda. İnternette hamile olmayan birisinin 40-50 arasında olması yazıyor. 34 haftalıkta 34 mm olması gerekiyormuş. Bilenler aydınlatsın beni lütfen

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-16-19-49-29-21_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    111,6 KB · Görüntüleme: 28
Dün bir kadına 3400 demişler ama 2900 doğmuş. Belki pozisyonla alâkalıdır. Yine de dikkat edersin. İki haftada 300 alsa 3700 olur o da normal bence.

Anneme verdiğimi ben evlendigim sene almıştım 2015 te. Ama anneme ne zaman verdim hatırlamıyorum. Oğlum doğduktan sonra vermiştim ama. Yaklaşık 8-9 yıldır her gün iki kez kullanılıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…