2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
yarın kontrolümüz var inşallah kilo almıştır sürekli besliyorum göğüs uçlarım kopacak artık eğer kilo alımı normal devam etmiyorsa küveze alacaklar dua ediyorum senin dediğin gibi olsun diye
Eninde sonunda kilo alacak canım. Muayene olup evinize döneceksiniz Ben kuvöze gireceğini sanmıyorum. Yani bilgisiz olabilirim bu konuda ama solunumu iyiyse enfeksiyonu yoksa evine giden bebeği kuvöze almazlar diye tahmin ediyorum. İnşallah buraya güzel haberlerle geleceksin

Ah o süt çaylarına doktugum paralar, sabah akşam neler içerdim, onlar yine içilebilir tatta, hele bı de malt içmek, öğüre öğüre. Ay ben süt ile bir yıl ne imtihan oldum ya, çaylar, takviyeler, damlalar, makineler, emzirme danışmanları. Bir maasi süte veriyordum. Bu sefer yumurtalıklarıma dokunulmayacak çok umitliyim sütüm kendiliğinden olacak diye.

Ben de aynı durumdayım. Şehir hastanesinde takipliyim orayı düşünüyorum. Benim ek hastalığım var olmasına rağmen normal yapacaksın gerekirse yatakta bile doğurturuz diyor dr. Ben de o yüzden özele 2 kere gittim medipol Çamlıcaya. Ne olur ne olmaz diye.Son dk özele gitmek istersem garanti olsun dedim. Özeller de almayabiliyorlarmış çünkü kapasitesi var onların da. Kardeşim 2020 de 41 haftalıktı suyu bitmişti özelde almamak için direndiler çünkü onlara takibe 2-3 kere gitmiş ve son 4-5 ay hiç oraya görünmemiş. Hatta hiçbir yere gitmemiş pandemiden korkup. Yalvar yakar almışlardı sezeryana. Pandeminin de etkisi var tabi o zaman.

Bu saatten sonra çocuklara tablet telefon bilgisayarı yasakliyorum de

İşte bir bakayım genelde İstanbul'daki tatlıları beğenmiyorum
O günleri görelim de tatlı bahane aslında

Bu dediğin çaylar süt yapıyor değil mi ? Bende alayım şimdiden çok iyi olur ,çok tşk ederim önerin için

Belki gelmemesi daha iyidir boşver ,bende bilmiyorum
Tecrübeli bir annesin sonuçta istediğin gbi yaparsin diye düşünüyorum
Benim akrabalarımin hepsi burada fakat çocukları okula gidiyorlar zaten gelmezler en az 2 3 ay olana kadar ki virüsten korkuyoruz diye söylediler zaten . Arkadaslarim gelmek isterlerse de gelmeyin derim ilk zamanlar .
Sende canını sıkma istemiyorsan müsait değilim dersin ...

Cook geçmiş olsun Siyatik hakkında bir bilgim yok maalesef ama izine ayrılmak iyi gelebilir diye düşünüyorum

Maşallah kilosu çok iyi. Güzel haberlerini bekliyoruz senden

yarın kontrolümüz var inşallah kilo almıştır sürekli besliyorum göğüs uçlarım kopacak artık eğer kilo alımı normal devam etmiyorsa küveze alacaklar dua ediyorum senin dediğin gibi olsun diye
Öyle doğru söylüyor arkadaş. Benim oğlumda işte 3.000 gr doğdu 8 gün küvezde kaldı kilosu en azından doğum kilosuna dönmeliyken 8 günde 2.700 gr civarı aldık kucağımıza. Baya vermiş aldıkları da 2.700 e ancak getirmiş. Ama eve döner dönmez toparladık hemen. Seninde öyle olur merak etme

Normalde 9 aylık Doğan bebeklerde de hastaneden çıkışta kilo kaybı oluyor, doğum kilosu ile taburcu olduğu kilo arasında 200 Gr kadar fark varsa normal karşılıyorlar fazlası varsa beslenme yetersizliği açısından değerlendiriyorlar. İlk iki gün bebekler ödemi atıyor. 3.500 doğmuştu oğlum, hastaneden 3.340 Gr çıktık.

Bende dehşet para saçtım süte. Kızım emen bi çocuk değildi Buda öyle olcak diye korkup her bulduğuma sarılmıştım. Baya da uzun süre içtim hep. Solgarın bira mayalı takviyesini de içiyordum, bestlak damla da. Çeşit çeşit çaylarda. Bakalım inşallah gene olur sütümüz çocuklarda da alerji vs durumu olmaz da rahat rahat emerler inşallah Bence gelir sütün, hep geleceğini düşün

Sürekli olumlama yapıyorum sütle alakalı. Yumurtaliklarim da bu sefer temiz, küçük bir kistim yeni oluşmaya başlamıştı 1.5 cm boyutunda, yeni olusumlu olduğu için hamilelikte tamamen erimistir diye düşünüyorum. Prolaktin hormonunu bozacak bı durum olmaz büyük olasılıkla bu sefer. Ben yine emzirme ve süt artirici şeyleri aldım nolur nolmaz diye ama bu sefer onlara yüklenmeden kendiliğinden artar umarım. İlk dogumumda 4. Aydan sonra normale dönmeye başlamıştı.

Suni sancıyı bende 2 gün aldım bende ilk başta baya panikledim duramicam yapamicam diye ama aslında sadece senin zaten var olan sancını devam ettiriyormuş düzenli bir şekilde mesela nstde 80 -70 sancın çıkıyor ama düzensiz yada düzenli ama sıklığı uygun değil suni yine bu sancılarını 80-70 aralığında tutuyor sadece daha düzenli ve sık gelmesini sağlıyor bende ilk kafamda anlatılanlara göre böyle sanki elektrik vereceklermiş gibi bişey canlanmıştı ama öyle değilmiş doktorum aydınlattı çünkü sancıların senin vücudunun üstünde verilirse bebeğin kalp ritmi düzensiz gidiyor kalbi kaldırmıyor o kadar kasılmayı yapaylığı yani için rahat olsun o konuda
Hastane kısmına gelince de sonuçta tedavi alternatifi seçme hakkın diye bişey var isteöiyorsan şehirde de belirtebilirsin yardımcı olurlar bence özel doktoru istiyorsan da bütün hastane kontrol evraklarını toplayıp götürürsen mutlaka yardımcı olurlar ama hamilelik öykünü mutlaka anlatmam lazım her komplikasyonu bilmeli

Oy maşallah ona. Güzel güzel alsın kiloları inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…