2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Senin yatıp dinlenmen konusunda çok haklılar, uyuduğun her dakka süt uretiyorsun, her fırsatta beslenip uyumaliyiz, uyanıkken de her fırsatta emzirmeliyiz, bu durumda yemek, bulaşık, çocuğun ihtiyaçları vs başka birileri ilgilenmeli. Ayrica bebegi görünce degistikleri de doğru 😄 geçen anneme sordum neden büyük oğlumun doğumunda kendini öyle kaybedip durmaksizin temizlik yaptin diye, hala anlamsiz geliyor sevinç ve heyecandan sanırım dedi, kayınvalidem de durmaksizin kuran okudu ve tespih çekti , gelince ona da sorucam. İkisi de sanki garip bı psikolojiye girdi, kendilerini ne rahatlatiyorsa kendilerini deli gibi kaptırıp öyle deşarj olmaya çalıştı. Arada benim ikisine de carlayip kendilerine gelmelerini sağlamam gerekti. Lohusa olan ben, duyguları en tepede yaşayan onlar 😂
Senin yatıp dinlenmen konusunda çok haklılar, uyuduğun her dakka süt uretiyorsun, her fırsatta beslenip uyumaliyiz, uyanıkken de her fırsatta emzirmeliyiz, bu durumda yemek, bulaşık, çocuğun ihtiyaçları vs başka birileri ilgilenmeli. Ayrica bebegi görünce degistikleri de doğru 😄 geçen anneme sordum neden büyük oğlumun doğumunda kendini öyle kaybedip durmaksizin temizlik yaptin diye, hala anlamsiz geliyor sevinç ve heyecandan sanırım dedi, kayınvalidem de durmaksizin kuran okudu ve tespih çekti , gelince ona da sorucam. İkisi de sanki garip bı psikolojiye girdi, kendilerini ne rahatlatiyorsa kendilerini deli gibi kaptırıp öyle deşarj olmaya çalıştı. Arada benim ikisine de carlayip kendilerine gelmelerini sağlamam gerekti. Lohusa olan ben, duyguları en tepede yaşayan onlar 😂
O kadar haklısın ki 🙈 son haftalarım diye annem küçük kuzenim eşim ben evde 4 kişiyiz ve bu üçü balık burcu 🙈 mutlaka bi köşede biri trip atıyor 🫣 en basiti annem ve eşim interneti aktif kullanıyor biri oyun oynuyor birinin radyo gibi bişeyi var bugün maç var onu açınca internet çekim hızı düşüyor diye annemin radyosu kapanmış Allahım suratını görmeniz lazım bişey mi oldu diyorum yok diyo bilgisayarını toplamış mutfak kapısında yere oturmuş telefonda oyun oynuyor içeride gelmiyor 🙈🙈 şimdi kime ne diyim alayım interneti elimede çekici kırıyım kırıyım çöpe atayım diyorum ne dersiniz

Ya ben uyuyamıyorum yatınca hareket ediyor oturunca da biraz uyusa uyusam diyorum bir de korkuyorum bu kadar hareketinden doğacak mı daha çok erken diyorum😔
Bende gece 5 6 saat uyuyosam kar sayiorum benide uyutmuo şimdiden başladılar 🙈🙄 akşamda busefer 8 de uyku basio kestiriyorm az

Valla kızlar anlaşılmak birlerinin seni anladığını bilmek gerçekten çok farklı bir şey dediklerinizin hepsi çok güzel şeyler beni o kadar motvie ettiniz ki acaba ben yanlış mı yapıyorum diye kendimi sorguluyordum 3 gündür sonunda iç mahkememi kapattım bugün bebeğimi besledim uyudum dinlendim sütüm daha iyi herkesin yüzüne patır patır söyledm içimdekileri bende kalacağını onlar düşünüp empati yapsınlar çok teşekkür ederim hepinize @highheellls ezomanya ezomanya emilyinpariss emilyinpariss NurrBanuu NurrBanuu S Sariucurtma E Essa8619
Canımsın 😍😍 mis kokulu bebeğinle her anın tadını çıkar 🙈🫠 hatta şükret haline bi zaman sonra herkes gidecek eşinle de sakin sakin bebeğinle ilgsileneceksin 🫣 ben ev bulamadım bide maddi durum var annemle aynı eve taşınıyorum 🙄 ne mutlu diyeceksin ama evde sürekli trip atan herşeye alınan senden daha hamile birini düşün hatta iki kişi düşün çünkü eşimde aynı 😂😂

Milkten diye bı çay daha var sanırım instgda link veriolar hep bende bı onu görmüştüm 🙈 ondan alırım belki ama hoşaf komposto daha güzel sanki bolca kaynatıp içmek süt yapar
Onlar zaten evet, ama bunlar tam böyle sabah kahvaltısına sallamalık, yada ara öğünlerde fındık fıstıkla ağız ıslatmalık şeyler süte destekçi. Birde ben hippi gece yatmadan önce içer uyurdum. Sabaha bol bol süt 🥛 😅

Bnmde bugün kasik ağrılarım var hareketliydi ondan mı acaba sizlerde de oluyor mu kasık ağrısı
Şuan hem sağ kaşığım ağrıyor hem belim ağrıyor. Sanki bacağımda sızlıyor bilemedim 😂 yok yok yani ne ararsan var. Bebekte hıçkırıp duruyo aynı yer pıt pıtlayıp duruyo çok enteresan. Yarını da atlatsak perşembe doğru kontrole bakalım napıyormuş hayta 😅

Kızlar selam doğum yapan arkadaşları tebrik ederim sağlıkla huzurla büyütsünler 🥰 ben hala yatıyorum yarın sabah doğum için gün verilecek. Heyecanla bekliyorum. Ama 34. Haftadayız doğsa bile 3 kg ciğer geliştiricide olduk bir sıkıntı olmaz diyor doktorlar yarın doğumu yaptıracak Prof gelecek son kararı o verecek.

Selam canlarrcanlar iyi gecelerr..
Ben yine alıntılar silsilesi yaptım ama geçmiş sayfaları tekrar önünüze sermek istemiyorum :)
S Sariucurtma komtrolünün iyi geçmesine çok sevindim 🙏🏼 böyle böyle sona yaklaşacağız inşallah:)
W winner123 okurken sana sarılasım geldi.. hislerin öyle normal ki. Devamın da yazdıklarını okuyunca da rahatladım, sen kendini sakin tut yemene içmene dikkat et, içine atmak yerine de söyle gerisi çok güzel gelecek inşallah ☺️ şırıngayla mamayı da memedeyken verebilirsin bu arada seni de tetikler hem :)
Dereotu, haşlama, komposto, et suyuna çorbalar ve kimyon-rezene çayı bende çok işe yaramıştı bu arada.

Kızlar siyatik ağrım bu gece beni mahvetti , aksamdan beri sol bacağıma basamıyorum resmen, tuvalete bile zor gidiyorum ağrıdan acıdan.Gece de sızladı durdu uyku tutmadı zaten birde gribim bir kaç gündür gece de burnum tıkanıyor iyice çok fena oldum.Üstüne birde bu amniyon sıvısı meselesi aklıma geldikçe kafamda kuruyorum.Daha öncede vardı bu siyatik ağrı ama bugün iyice yürümeyecek duruma getirdi, sabahleyin de okula gideceğim nasıl olacak bilmiyorum iyice stres oldum 😑Böyle giderse bu hafta izne ayrılmaya karar verdim

Şuan hem sağ kaşığım ağrıyor hem belim ağrıyor. Sanki bacağımda sızlıyor bilemedim 😂 yok yok yani ne ararsan var. Bebekte hıçkırıp duruyo aynı yer pıt pıtlayıp duruyo çok enteresan. Yarını da atlatsak perşembe doğru kontrole bakalım napıyormuş hayta 😅
Haha benimde cuma randevum gece gozumu açtığım an hala hareketli ben uyuyuncada hareketli demekki 🙄😂tüm gün hareket halindeyken uyuo hrlde uykuyu aldı

Ben de yarın ilk hareketlerinin azaldigini soylicem, zaten her kontrolde ilk hareketlerini soruyor doktor bana. Benim annem de karnın aşağı düştü dedi 🤦 karnım asagidaysa bu göğüs kafesime kadar sıkıştıran ne anlamadım.
Merhaba benimde dünden beri hareketleri azaldı. Doktor ne dedi sana

Hamilelik günlüğümün ekran resmini aldım çok hoşuma gitti kızlar. Öğrendiğim her bilgide vücudumuzdaki sisteme hayran kalıyorum. 8 aylık doğan bebeklerde kilo verme eğilimi daha çok oluyormuş. Çünkü erken doğum riskine karşı bebek bu ay daha fazla besin depoluyormuş anne karnında. Ne kadar mucizevi bişey. Her yenidoğan kilo veriyor ama 8 aylık olanlarda ekstra böyle bir durum varmış demekki. W winner123 aklıma sen geldin okurken. Bebeğinin kilo vermesi çok normalmiş yani. Önce fazlalıkları atıp sonra tam gaz tombikleşecek yani minnoşun😍

Eklentiler

• IMG_0997.jpeg
    IMG_0997.jpeg
    475,9 KB · Görüntüleme: 36
34 oldum. Kilosu 2yi geçmiştir. Bugün kontrol e gideceğim. Yorumladım ama iki gündür halsizim. Bı kırgınlık var üstümde. Onun etkisi olur mu bilmiyorum
Bu durumu yaşayan çok arkadaşımız oldu buraya bebeğimin hareketleri azaldı diye yazan. Hepsinin kontrolleri güzel geçti çok şükür. Sen de rahatlarsın bugün muayeneden sonra☺️ Benim de birkaç hafta önce başıma geldi acile gittim nstde normal çıktı hareketleri. Çok yorulduğum bi haftaydı bu yüzden olabileceğini söylemişti doktor. Sonraki gün de hareketlenmişti zaten. Galiba arada dinlenmek istiyorlar ☺️

Bu durumu yaşayan çok arkadaşımız oldu buraya bebeğimin hareketleri azaldı diye yazan. Hepsinin kontrolleri güzel geçti çok şükür. Sen de rahatlarsın bugün muayeneden sonra☺️ Benim de birkaç hafta önce başıma geldi acile gittim nstde normal çıktı hareketleri. Çok yorulduğum bi haftaydı bu yüzden olabileceğini söylemişti doktor. Sonraki gün de hareketlenmişti zaten. Galiba arada dinlenmek istiyorlar ☺️
İnşallah canım. Hepimiz diken üstündeyiz. Allah sağ salim kavuşmayı nasip etsin

Hamilelik günlüğümün ekran resmini aldım çok hoşuma gitti kızlar. Öğrendiğim her bilgide vücudumuzdaki sisteme hayran kalıyorum. 8 aylık doğan bebeklerde kilo verme eğilimi daha çok oluyormuş. Çünkü erken doğum riskine karşı bebek bu ay daha fazla besin depoluyormuş anne karnında. Ne kadar mucizevi bişey. Her yenidoğan kilo veriyor ama 8 aylık olanlarda ekstra böyle bir durum varmış demekki. W winner123 aklıma sen geldin okurken. Bebeğinin kilo vermesi çok normalmiş yani. Önce fazlalıkları atıp sonra tam gaz tombikleşecek yani minnoşun😍
yarın kontrolümüz var inşallah kilo almıştır sürekli besliyorum göğüs uçlarım kopacak artık eğer kilo alımı normal devam etmiyorsa küveze alacaklar dua ediyorum senin dediğin gibi olsun diye 🙏🏼❤️

Kızlar bi sorum olacak size. Ben şehir hastanesinde doğum yapacağım nasipse. Daha önce de yazmıştım hastaneyi çok beğendiğimi. Fakat suni sancıdan çok korkuyorum. Daha doğrusu saatlerce hatta günlerce sancı çekip sonra sezaryen olursa diye korkum var. Bebek 40. Haftayı geçerse ve doktor da suni sancıyla doğumu başlatalım derse hiç o işe girmek istemiyorum direkt sezaryen isterim o durumda. Ama devlette bunu doktora kabul ettirmenin bir yolu var mı. Kabul etmezse özelde takipli olmadığım halde özel hastane doğum yaptırmayı kabul eder mi

X