2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bi sorum olacak size. Ben şehir hastanesinde doğum yapacağım nasipse. Daha önce de yazmıştım hastaneyi çok beğendiğimi. Fakat suni sancıdan çok korkuyorum. Daha doğrusu saatlerce hatta günlerce sancı çekip sonra sezaryen olursa diye korkum var. Bebek 40. Haftayı geçerse ve doktor da suni sancıyla doğumu başlatalım derse hiç o işe girmek istemiyorum direkt sezaryen isterim o durumda. Ama devlette bunu doktora kabul ettirmenin bir yolu var mı. Kabul etmezse özelde takipli olmadığım halde özel hastane doğum yaptırmayı kabul eder mi
🤔Çok zor bir soru sordun. Ben oncekinde Zeynep Kamil de yatmıstım sancım gelince. Daha önce özel ya da devlet hangi doktora sorsam sezaryen yapatız risk almayız diyorlardı hem ikiz hem erken hem tüp bebek olduğu için. Zeynep Kamil de normal yaptirirız dedi hoca. Ben de dedim ki şimdiye kadarkiler hep sezaryen diyorlardı. Riskten bahsediyorlardı. Risk nedir dedim. Bizi özel hastane doktorlarıyla karıştırma biz uçüzleri bile normal doğuruyoruz demişti. İnşallah şehir hastanesindekiler daha konuşulabilir doktorlardır. En azından içini rahatlatırlar. Riskli bir durum olmazsa özeller kabul edebilir. Onun haricinde çok macera sevmiyorlar. Bı arkadasımi gebelik zehirlenmesi yaşayinca özeldeki takipli doktoru bile kabul etmemişti. Eğitim araştırmada doğum yapmıştı. İnşallah sende en güzel senaryo gerceklesir. Sular seller gibi dogursun 🤲

Belki gelmemesi daha iyidir boşver ,bende bilmiyorum😄
Tecrübeli bir annesin sonuçta istediğin gbi yaparsin diye düşünüyorum ☺️
Benim akrabalarımin hepsi burada fakat çocukları okula gidiyorlar zaten gelmezler en az 2 3 ay olana kadar ki virüsten korkuyoruz diye söylediler zaten . Arkadaslarim gelmek isterlerse de gelmeyin derim ilk zamanlar .
Sende canını sıkma istemiyorsan müsait değilim dersin ...
Bence annen günde bikac saat gelip ortalığı toplayıp silme süpurme yapsa. Bı kap da yemek getirse yeter. Evi yakınsa kalmasına gerek yok. Çok zor evde başka biri olması. Evi yakınsa hiç gerek yok. Şimdiden böyle annelerin kaprislerini falan gorünce dogacak kizım Allah nasip eder de doğumunda yanında olursam hiç uzmeyecegim onu diyorum😊

Kızlar siyatik ağrım bu gece beni mahvetti , aksamdan beri sol bacağıma basamıyorum resmen, tuvalete bile zor gidiyorum ağrıdan acıdan.Gece de sızladı durdu uyku tutmadı zaten birde gribim bir kaç gündür gece de burnum tıkanıyor iyice çok fena oldum.Üstüne birde bu amniyon sıvısı meselesi aklıma geldikçe kafamda kuruyorum.Daha öncede vardı bu siyatik ağrı ama bugün iyice yürümeyecek duruma getirdi, sabahleyin de okula gideceğim nasıl olacak bilmiyorum iyice stres oldum 😑Böyle giderse bu hafta izne ayrılmaya karar verdim
Çok geçmiş olsun canım. İzne ayrıl hemen yüklenme kendine.Dinlenmek iyi gelecektir.Bir an önce iyileşirsin inşallah.🙏

off kzılar var ya canım çıktı 3 gündür. Annem kayınvalidem ve dedeler iş başına geçti, evde bir tek salon yerinde duruyordu her yer her yerde ama dün akşam bitti çok şükür. Bebişin odası hazır, büyük kızımın odası da hazır. 1 yaşa kadar giyeceği tüm kıyafetler yıkanıp ütülenip yerleşti nasıl bir rahatlamaymış bu yaa :)
4 yıldır ellemediğim kilerimsi yer, baza altları fialn elden geçti, atıldı satıldı fazlalıklar. Taşınmış kadar oldum gerçekten. Ama çok yorucuydu herkes sana soruyor her şeyi. Taşınacak arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum 🙏

İş bitirici anne ya da kayınvalide varsa kullanın kızlar, hiç kendim yaparım kafasına gerek yok. Benim kayınvalidem çok iyidir ama komutla çalışır, annem de acayip bir organizatör, iyi ekip oluyorlar çok şükür 😄

off kzılar var ya canım çıktı 3 gündür. Annem kayınvalidem ve dedeler iş başına geçti, evde bir tek salon yerinde duruyordu her yer her yerde ama dün akşam bitti çok şükür. Bebişin odası hazır, büyük kızımın odası da hazır. 1 yaşa kadar giyeceği tüm kıyafetler yıkanıp ütülenip yerleşti nasıl bir rahatlamaymış bu yaa :)
4 yıldır ellemediğim kilerimsi yer, baza altları fialn elden geçti, atıldı satıldı fazlalıklar. Taşınmış kadar oldum gerçekten. Ama çok yorucuydu herkes sana soruyor her şeyi. Taşınacak arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum 🙏

İş bitirici anne ya da kayınvalide varsa kullanın kızlar, hiç kendim yaparım kafasına gerek yok. Benim kayınvalidem çok iyidir ama komutla çalışır, annem de acayip bir organizatör, iyi ekip oluyorlar çok şükür 😄
Maşallah. Ne güzel bir ekibin varmış. Ben bile rahatladım burdan😊 . Güzel günlerde dağıtın inşallah 🤭

Sürekli olumlama yapıyorum sütle alakalı. Yumurtaliklarim da bu sefer temiz, küçük bir kistim yeni oluşmaya başlamıştı 1.5 cm boyutunda, yeni olusumlu olduğu için hamilelikte tamamen erimistir diye düşünüyorum. Prolaktin hormonunu bozacak bı durum olmaz büyük olasılıkla bu sefer. Ben yine emzirme ve süt artirici şeyleri aldım nolur nolmaz diye ama bu sefer onlara yüklenmeden kendiliğinden artar umarım. İlk dogumumda 4. Aydan sonra normale dönmeye başlamıştı.
Bende de çikolata kisti var mesela hemde büyük boyutlular sezaryan olsam onları da temizletecektim ama maalesef benimle yaşıyorlar 🙈😅

Maşallah. Ne güzel bir ekibin varmış. Ben bile rahatladım burdan😊 . Güzel günlerde dağıtın inşallah 🤭
Çook sağ oll 😊 ekip iyi çok şükür Allah başımdan eksik etmesin. Kayınvalidem başka şehirde, kadın muhtemelen evine gidip 1 ay yatacak, annemin gazabından korunmuştu hep bir şekilde bugüne kadar :KK70: ama işte o sayede de bitti. bize kalsa daha ohooo, ben de uyuşuğumdur, annem diyor nasıl gittin kendin aynı kendin gibi kayınvalideyi buldun diye 😄

Bende de çikolata kisti var mesela hemde büyük boyutlular sezaryan olsam onları da temizletecektim ama maalesef benimle yaşıyorlar 🙈😅
Bendekiler de çikolata kistiydi, erimislerdi ilk doğumda ama çok eski olusumlu oldukları için kalın ceperleri vardı, doktor onları temizledi, tekrar içleri dolup kistlesmesin diye. Tam tekrarlamisti ama hamile kaldım yine, bu seferki 1.5 cm e kadar büyüdü, o yüzden bu daha kolay erimistir. Seninkiler de erimistir bence. Çikolata kistinin en iyi tedavisi ya hamilelik ya da geçici menapoz çünkü. Hoş sonra tekrarlıyor ama bı 5 yıl gidiyor en azından kistsiz.

Ben de aynı durumdayım. Şehir hastanesinde takipliyim orayı düşünüyorum. Benim ek hastalığım var olmasına rağmen normal yapacaksın gerekirse yatakta bile doğurturuz diyor dr. Ben de o yüzden özele 2 kere gittim medipol Çamlıcaya. Ne olur ne olmaz diye.Son dk özele gitmek istersem garanti olsun dedim. Özeller de almayabiliyorlarmış çünkü kapasitesi var onların da. Kardeşim 2020 de 41 haftalıktı suyu bitmişti özelde almamak için direndiler çünkü onlara takibe 2-3 kere gitmiş ve son 4-5 ay hiç oraya görünmemiş. Hatta hiçbir yere gitmemiş pandemiden korkup. Yalvar yakar almışlardı sezeryana. Pandeminin de etkisi var tabi o zaman.
35. Haftama gelmişim artık muayene için bile alır mı özel hastane bilmiyorum. Takipli hastalarını doğuma alıyorlar onda da belli bi süre gitmiş olmak gerekiyor sanırım dediğin gibi. Gerçi riskli bi durum olmadıktan sonra doktor da parasına bakar gibi de düşünüyorum hiç bilemedim ki ne yaparlar🤔

Bende de çikolata kisti var daha önce de 2 kez ameliyat olmuştum ama yineledi Dr öncelikle normal doğumu önerdi ama depremde kuyruk sokumu kemiğimi kırdım ve buaralar çok ağrıyor kilo aldığım için dün kontrolde ondan bahsedince ve sezryan istediğimi söyleyince tamam o zaman dedi normal doğum önerme sebebi yapışıklık falan olabilir endometrium sebebiyle sezeryanda neyle karşılasacagımı bilemiyorum demişti.dogum şekli ve kistle alakalı size bir yorum yapıldı mı acaba

Bendekiler de çikolata kistiydi, erimislerdi ilk doğumda ama çok eski olusumlu oldukları için kalın ceperleri vardı, doktor onları temizledi, tekrar içleri dolup kistlesmesin diye. Tam tekrarlamisti ama hamile kaldım yine, bu seferki 1.5 cm e kadar büyüdü, o yüzden bu daha kolay erimistir. Seninkiler de erimistir bence. Çikolata kistinin en iyi tedavisi ya hamilelik ya da geçici menapoz çünkü. Hoş sonra tekrarlıyor ama bı 5 yıl gidiyor en azından kistsiz.
Sanmıyorum bi ara 5 cm civarıydı çok büyüktü cevizden büyüktü yani, sonra ufaldı hamilelikle ama gitmedi tabi. Şuan hamilelikle baskılandığı için kaç cm ya da mm bilmiyorum ama var gene. Doğumdan sonra net ölçüsünü anlayacağız bakalım

Suni sancıyı bende 2 gün aldım bende ilk başta baya panikledim duramicam yapamicam diye ama aslında sadece senin zaten var olan sancını devam ettiriyormuş düzenli bir şekilde mesela nstde 80 -70 sancın çıkıyor ama düzensiz yada düzenli ama sıklığı uygun değil suni yine bu sancılarını 80-70 aralığında tutuyor sadece daha düzenli ve sık gelmesini sağlıyor bende ilk kafamda anlatılanlara göre böyle sanki elektrik vereceklermiş gibi bişey canlanmıştı ama öyle değilmiş doktorum aydınlattı çünkü sancıların senin vücudunun üstünde verilirse bebeğin kalp ritmi düzensiz gidiyor kalbi kaldırmıyor o kadar kasılmayı yapaylığı yani için rahat olsun o konuda
Hastane kısmına gelince de sonuçta tedavi alternatifi seçme hakkın diye bişey var isteöiyorsan şehirde de belirtebilirsin yardımcı olurlar bence özel doktoru istiyorsan da bütün hastane kontrol evraklarını toplayıp götürürsen mutlaka yardımcı olurlar ama hamilelik öykünü mutlaka anlatmam lazım her komplikasyonu bilmeli
Ay elektrik benzetmesi çok iyi ya cidden öyle hissiyat var bende de 🙈 Sen çok iyi dayandın sancıya maşallahın var burada hep pozitifti yazdıkların. Ama bebeğin sezaryen istedi artık o durumda yapacak bişey yok💕 Bence de özel hastane alır diye düşünüyorum. Riskli bir durumda almak istemiyorlar ama zaten o kadar ciddi bir durumda devlette de zor durumda bırakmazlar bence. Sen özelde yaptın değil mi. Devlette olsan doğurana kadar beklerler miydi acaba yoksa yine sezaryen olur muydun onu merak ediyorum mesela

35. Haftama gelmişim artık muayene için bile alır mı özel hastane bilmiyorum. Takipli hastalarını doğuma alıyorlar onda da belli bi süre gitmiş olmak gerekiyor sanırım dediğin gibi. Gerçi riskli bi durum olmadıktan sonra doktor da parasına bakar gibi de düşünüyorum hiç bilemedim ki ne yaparlar🤔
Ben benim doktorumun bi postunu görmüştüm bi hastasıyla resim paylaşmış yazmış ki, filancı hanımla son haftasında tanıştık ve çok güzel bi doğum gerçekleştirdik vs diye. Özel hastanede oda. Yani son hafta bile kabul edebiliyorlar doktordan doktora değişiyor bence bu durum .

Bende de çikolata kisti var daha önce de 2 kez ameliyat olmuştum ama yineledi Dr öncelikle normal doğumu önerdi ama depremde kuyruk sokumu kemiğimi kırdım ve buaralar çok ağrıyor kilo aldığım için dün kontrolde ondan bahsedince ve sezryan istediğimi söyleyince tamam o zaman dedi normal doğum önerme sebebi yapışıklık falan olabilir endometrium sebebiyle sezeryanda neyle karşılasacagımı bilemiyorum demişti.dogum şekli ve kistle alakalı size bir yorum yapıldı mı acaba
Ben normal doğum yapıyorum, 2 defa yaptım ilkinde kistim yoktu ikincide vardı herhangi bi problem yaşamadım doğum esnasında ve sonrasında kistlerden yana. Aksine küçüldü doğum sonrasında. Ama sezaryan olsaydım eğer o esnada temizletirdim bende en azından birkaç sene götürürdü.

İlk doğumum sezaryen oldu, yapışıklık olsaydı hamile kalamazdim, demekki yokmuş, zaten rahim filmi de cekilmistim ben öncesinde tuplerim açıktı rahim içi yapışıklık yoktu, sezaryende de yapışıklık varsa temizler doktorun işte ne güzel, doğumda iki yumurtaligimi da temizledi doktor. Ama burada doktorun el becerisi çok önemli, benim kistlere bağlı olarak rezervlerim çok düşüktü yasima göre, üstüne bir de yumurtalıklar da işlem görünce rezerv kalmamıştır diye düşünmüştüm, ama neredeyse hic hasar vermemiş ki 6 yıl sonra tekrar hamile kalabildim, ustlelik plansız. Yani yapışıklık varsa sezaryen olmaz diye bişey hiç duymadım, aksine benim doktorum ameliyata hiç yanasmamisti öncesinde, bebek istedigim için. Hamile kalınca ben sezaryen istiyorum dedim, o da tamam acmisken varsa yapışıklık filan temizleriz bari demişti. Ama doktorunun tecrübesine ve ehil olmasina güvenmiyorsan hiç dokundurma rahim ve yumurtalıklarına.

Kızlar bi sorum olacak size. Ben şehir hastanesinde doğum yapacağım nasipse. Daha önce de yazmıştım hastaneyi çok beğendiğimi. Fakat suni sancıdan çok korkuyorum. Daha doğrusu saatlerce hatta günlerce sancı çekip sonra sezaryen olursa diye korkum var. Bebek 40. Haftayı geçerse ve doktor da suni sancıyla doğumu başlatalım derse hiç o işe girmek istemiyorum direkt sezaryen isterim o durumda. Ama devlette bunu doktora kabul ettirmenin bir yolu var mı. Kabul etmezse özelde takipli olmadığım halde özel hastane doğum yaptırmayı kabul eder mi
Neden doğumunun başlamayacağını düşünüyorsun? Hamilelerin %90 ı beklenen tarihten önce doğurur kendini niye o %10 luk kısma endeksliyorsun? Bence doğurursun bunun için bir sürü yöntem var. Ama kafana böyle takarsan biraz zor neye odaklanırsan öyle olur çünkü. 38. Hafta itibari ile dip köşe bi temizlik, merdiven inip çıkma, bol yürüyüş, bol korunmasız ilişki ve pilates topu üzerinde zıplama ile doğumu kendinde başlatırsın. Ha baktın başlamıyor o zaman konuşuruz bunları. Suni sancıdan da korkma epidural istersin sancıları çok hissetmezsin herşeyin bi çözümü var artık. Buna kafa yorma daha fazla bebeğine bırak seçimi o yapsın 😊

🤔Çok zor bir soru sordun. Ben oncekinde Zeynep Kamil de yatmıstım sancım gelince. Daha önce özel ya da devlet hangi doktora sorsam sezaryen yapatız risk almayız diyorlardı hem ikiz hem erken hem tüp bebek olduğu için. Zeynep Kamil de normal yaptirirız dedi hoca. Ben de dedim ki şimdiye kadarkiler hep sezaryen diyorlardı. Riskten bahsediyorlardı. Risk nedir dedim. Bizi özel hastane doktorlarıyla karıştırma biz uçüzleri bile normal doğuruyoruz demişti. İnşallah şehir hastanesindekiler daha konuşulabilir doktorlardır. En azından içini rahatlatırlar. Riskli bir durum olmazsa özeller kabul edebilir. Onun haricinde çok macera sevmiyorlar. Bı arkadasımi gebelik zehirlenmesi yaşayinca özeldeki takipli doktoru bile kabul etmemişti. Eğitim araştırmada doğum yapmıştı. İnşallah sende en güzel senaryo gerceklesir. Sular seller gibi dogursun 🤲
Üçüz de olsa normal doğum nedir ilk defa duyuruyorum böyle bişeyi. Abartmışlar iyice çoğul gebelikte normal doğum mu kaldı ya. Ne gerek var bu kadar da zorlamaya😠 Özeller riskli doğumları kabul etmiyorlar zaten öyle bi risk oluşursa diye şehir hastanesine gittim hep. İzmirde de Ege üniversitesine gidiyordum. Devlet hastanelerini daha yeterli buluyorum o konuda. Hele ki balıkesirde özel hastane yetersizliği çok büyük. Benim dediğim senaryoda bebekte ya da bende bi sorun olmaması ama 40 haftayı geçmesine rağmen doğum yoksa özel kabul eder mi diye düşünüyorum. Edebilirler gibi geliyor risk olmadığında. İnşallah gerek kalmaz da şehirde normal doğum yaparım vakitlice 🙏🏻

Sanmıyorum bi ara 5 cm civarıydı çok büyüktü cevizden büyüktü yani, sonra ufaldı hamilelikle ama gitmedi tabi. Şuan hamilelikle baskılandığı için kaç cm ya da mm bilmiyorum ama var gene. Doğumdan sonra net ölçüsünü anlayacağız bakalım
Anladım, benim ilk doğumdan önce biri 5.5 cm diğeri 3.5 cm di. İkisinin de içi tamamen erimisti. Bir tanesi 2009 olusumlu diğeri 2013 olusumluydu. 2009 da oluşan sağ yumurtaliktaki taşlaşmış şekildeydi onun çeperi baya kalınmış komple çıkardı doktor sezaryende. Şimdiki çok küçük muhtemelen ilk üç ayda bile erimiş olabilir. Belki seninki de bu sefer tamamen erimistir 🙏 gerçi çeper alınmazsa kısa sürede içi doluyormus yine adet görmeye başlayınca ama en azından ağrısı filan azaliyordur kuculunce

Ben benim doktorumun bi postunu görmüştüm bi hastasıyla resim paylaşmış yazmış ki, filancı hanımla son haftasında tanıştık ve çok güzel bi doğum gerçekleştirdik vs diye. Özel hastanede oda. Yani son hafta bile kabul edebiliyorlar doktordan doktora değişiyor bence bu durum .
Muhtemelen zaten doğumu güzel olacak bi hastaymış ondan almıştır. Riskli hasta olsa almayacağına eminim ☺️ Her şey yolunda gider de kızımla birlikte 40. Haftaya sağlıkla gelirsek bence bizi de kabul ederler. Nolur nolmaz diye b planım olsun istiyorum ☺️

X