2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Arkadaşlar benim gibi gece bulantısı olan var mı acaba? Gündüz yanma dışında bulantı yok genel olarak çok iyiyim ama gece uyumadan önce uyursam da 4-5 gibi sabaha karşı bulantıyla uyanıyorum.. 2 gecedir başladı böyle bugün 5+6 oldum.. 2 gebeliğimde sabah uyanınca olurdu ama şimdi gece uykudan uyanıyorum dün gece 4 te inanılmaz bir bulantı ile uyandım şimdi uyumaya da korkuyorum bulantıdan da uyuyamıyorum zaten sabahları da zıpçık gibi uyanmaya başladım normalde yataktan çıkamam

Çok empati yapabileceğim bi durum değil aslında gece bulantıları ama yine de biraz yazmak istedim. Sabahtan akşama, akşamdan sabaha tükettikleriniz bence etkiliyor, bedeninizin sesine göre sizde planlayın kendinizi derim. Ben sabahları müsli ve yoğurt/süt ikilisi ile başlardım ve devam ettim. Bulgur pilavı ve sadece salata ile öğle ve akşamları devam ettim, bolca yoğurt ara öğünleri yaptım. Bolca çubuk krakere dayadım bi ara ama şuan kestim. Birkaç gün haşlanmış patates ve tuz, yanına yoğurt. Bu aralarda haşlanmış makarna ve yoğurt. Karpuz müthiş bir meyve bence hem sulu olması açısından hem de serinken -çok soğuk değil- mideyi yatıştırması açısından. Gece yatmadan veya sabah vitamin, ilaç özelliklede biraz boş mideye gidiyorsa buna bi dikkat edin derim. Ya da geceleri çok tok olmamalı. Siz de tahlil ederek, deneyerek kendinize, midenize rahat gelecekleri bulmaya çalışın ki gece belki rahatlarsınız. Daha başka bir etken var mıdır için belki yakınlarda dr randevunuz varsa bi sorarsınız hiç bi şekilde geçmiyorsa.

Umarım bir an önce kurtulursunuz bu gece bulantılarından

Son düzenleme:
Benım de gece baslıyor bulantı, dun yatacagım zaman basladı, şuan da var, gunduz bıseyler yedıgımız ıcın olmuyor dıye dusunuyorum, hanı az az sık sık yıyın dıyorlar ya, şuan mıde bos, bulanıyor, oturuyorum yatakta ben de sımdı

Bende levotiron 50 mg kullanıyorum tsh 3.7 çıktı 3 hafta sonra dahiliye tekrar çağırdı test için

Kızlar ben ne kan verdim ne kontrole gittim. Daha regl gecikeli sadece 4 gün oldu. 2 ya da 3 hafta sonra gideyim her şey bir anda aradan çıksın diyorum her şey yolunda gidiyorsa kalp atışı duyulur değil mi?
Selam ben de test yaptım sonra ocağına gidip kan testi yaptırdım pozitif olduğunu öğrendim o kadar. 5 Hazirana randevu aldım o zaman 6+4 olacak inşallah direkt kalbini dinlerim dye umuyorum

Kızlar merhaba 5. Hafta beta değerniz neydi benim 500 dış gebelikten şüpheleniyorum beta takibi istedi doktorum hemkahrengi hafif kanamam hemde kasık ağrılarım var diğer kızımda 1 haftalıkken betam 900 dü sizin değerlerniz nedir?

Beta değeri kişiye özel canim benim ikizdi 7binlerdeydi

İnşallah sağlıkla kucağına almak nasip olur canimm ama kanama lekelenme ilk haftalarda çoğu kadında oluyor ağrıda rahim büyüdüğü için oluyor kotu düşünme ki iyi olsun

Merhabalar 8 haftalık gebeyim,ve nasip olursa ocak ayında kucağıma alacagim ikizlerimi, dün kanama yaşadım ve hemen acile gittim,çok sukur her iki yavrumun da durumu iyi,progestan başlandı,şuan dinlenme modundayim,sizlerde durumlar nasıl?

Benimki çok düşüktü 26 58 sonra 600 lere çıktı perşembe günü de kalp atışını dinledim çok şükür seninki de yavaş artıyor ve geç döllenme olabilir

Selam kızlar
7+5 im ben de. Dün çok olmamakla beraber sarı akıntım oldu. Satı akıntı gören var mı? Hemen de stres yaptım
Benimde çok akıntım var sarı, beyaz kafasına göre takılıyor. Islanıp kan geldi sanıyorum bakıyorum akıntı

Aslında prilam sabah 2 akşam 2 içildiğinde tüm bulantıyı tık diye kesiyor. Tüm tanıdık arkadaşlarımın doktorları o şekilde verdiler 1-1 içince hafifletiyor ama 2-2 içince gerçekten gözün bakıyor yiyorsun. Sana o şekilde kullan diyemem ama aklında olsun çok zorda kalırsan önemli bi işim olur bulantın olmaman gerekir bi gğn öncesinde bu şekilde alırsan o gün rahat edersin

Hahahaha bişey anlatcam şimdi dinle. İlk hamileliğim, 20 yaşındayım o zaman. Neyse midem bulanıyordu benim. Bir gün 9 hafta civarı bi baktım bulantım yok. Hassiktir dedim bişey oldu. Hemen kocamı aradım ağlaya ağlaya nolur beni hastaneye götür adam geldi söylene söyleme götürdü 1 saat uzaklıktaki hastaneye. Adam diyor ki vezne de ne oldu? Ben diyorum ki bulantım vardı da o geçti çocuğa bişey mi oldu? Adam bana bir güldü, sakın bir daha böyle bişey için gelme bunuda kimseye söyleme çok komik geçer geçer olabilir dedi. Hadi ben çıktım tekrar ağla ağla kocama beni başka hastaneye götür nolur bişey oldu bu çocuğa diye. Götürttüm kendimi en sonunda yine, hiçbirşey yoktu kızım orada gümbür gümbür oynuyordu senin yazdıkların aklıma bu anımı getirdi paylaşmak istedim. Şimdi 26 yaşında 3. Ye hamileyim 7 haftalık bugün tam tekne kazıntısı. Bu hafta doktora gideceğim bakalım hayırlısı olsun

Bana da doktorum gece yatmadan 2 tane dedi ama dayanabilecek şekilde diye içmedim henüz

Gebeliğin ilk dönemlerinde akıntı normal arkadaşlar. Siz yine de ayaklarınızı usutmeyin. Kuru yere oturmayın. Yukarı çok uzanmayin. Yere eğilip kalkarken dikkatli olun. Rabbim sağlıkla kavuştursun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…