2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım benim de korkum o açıkçası. 40ı geçip de hala doğum belirtisi olmazsa ben de suni sancı veya sezaryen kararı veririm. İkisini de istemiyorum hayırlısı olsun tabi ama 40ta gelmiş olur inşallah. Kaka durumu korkutuyor tabi

Bakalım doktorun ne karar verecek canım haber ver bize de. Hakkında hayırlısı neyse o olsun sağlıkla gelsin bebeğin

Zaten gerçek doğum sancısını mutlaka anlıyorsun diyor herkes. Dediğini aklımda tutacağım. Bakalım yaşayıp göreceğiz artık kolayca atlatırız inşallah Bende yalancı sancı da yok direkt doğum sancısıyla karşılaşacağım bu gidişle

Haklısın aslında benim muayenelerde hep düşük çıkıyor. Doktorum da bişey demedi. Herhalde bu saatten sonra yükselmez diyordum ama senin anlattıklarına bakınca emin olamadım. Bir günde bile şişebiliyorsa yüzükten bile korktum açıkçası

Aman takılsınlar bakalim içerde başka sorun olmasında Bana da doktorum son ikidir önce suyun az diyor sonra bakıyor yok yok gayet iyiymiş buralara cep yapmış , buralarda yapmış idrarını gayet iyi hiç suyu diyor yine de takip edelim deyip kafamı karıştırıyor valla , aklıma o takılıyor benimde Benimde öncesinde sorun olmazsa tam 39 gibi Sezeryan yapacakmış

Benim de hep 11/7, 12/8 cikar tansiyonum.hic yukseldigini gormedim o yuzden de tansiyon aleti almadim simdiye kadar . Ama dunden beri ayaklarim acayip sizliyor. Basimda hafiften agrimaya basladi acaba tansiyonum mu yukseldi
Bilemedim ki canım inşallah değildir. Benimki 10/6 9/6 falan çıkıyor normalim baya düşük. 3 gündür baş ağrım olunca konu komşudan bulup bi bakasım geliyor sonra zor geliyor. Sabah da bişey olmayınca kalıyor öyle

İyi diyorsa hiç kurcalama canım sıkıntı yoktur. Zaten kontrollerimiz de sıklaşıyor artık öyle bi durum olsa hemen müdahale edilir Sezaryen olan arkadaşlarım hep 38lerde oldu. Bekleyince sancı gelir doğum başlar diye korktular sanırım. Bana da 39 daha iyi geliyor sezaryen için

Ödem illa tansiyona bağlı olmuyor, hamilelikte zaten çoğu kişide oluyor tansiyondan bağımsız, hormonlardan kaynaklı baş ağrısı da çok sık oluyor, benim özellikle ilk haftalar migren ataklarim çok olmuştu, ama tansiyon çok önemli olduğu için sırf hamilelik döneminde kullanmak için alet aldım ben, hiç tansiyon sorunu yaşamadım hayatımda, ne hamileliklerimde ne normal zamanda ama yine de hamileliğin son ayında tansiyon sıkıntısı olabiliyor diye bildiğimden almıştım. Kuzenimin de tansiyonu hep düşüktü bir anda tansiyon çıkmıştı hamileyken. Yıllarca kullanılan bı alet sonuçta evde bulunsun sonrası için de. Ne zaman neye ihtiyaç olacağı belli olmaz.

Benim de geçen hafta sabah olcumum 9/5 akşam olcumum 10/6 çıkıyordu. Bı kez 11/6 çıktı 3-4 gün önce, en son 2 gün önce 13 çıktı. Benim 12 bile olsa basım ağrır, 13/8 de hiç bı şikayetim yoktu. Şimdi 12 civarı çıkıyor geceleri. Daha 1 hafta öncesine kadar 9 cikardi

Aynen canım haftada 1 çağırıyor artık benim doktor.Ay çok az kaldı ya bende 38 diye düşünmüştüm ya öncesinde sancın vs. Olmazsa 39 dedi bakalım hayırlısı olsun, sağlıkla gelsinler de

Kızlar bende çok tedirginim ya. Dünden beri belim ağrıyor 1 hafta daha dayansa sesim çıkmaz yarın tam 35 haftaya cumartesi de tam 36. Ha gayret ya başarır mıyız sizce
Bel ağrısı bende de var dünden beri ve bu hafta cidden çok halsizim sürekli uyumak istiyorum vücudum ödem tuttu yani sona yaklastigimi hissediyorum artık inşallah az daha dayanır hepsi ve sağlıkla kavusuruz hepimiz

arkadaşlar merakta bırakmak istemedim 33 haftalık bebeğim gelişimi 36 görünüyor. 2800 grammış şu an. Ağrım başlar başlamaz geldim yatış verdiler doğum engelleyici 20 dakika ara ile ilaç içiyorum ciğer geliştirici iğne birinci dozunu yaptılar. Ağrılarım nst de 100 110 çıkıyor. Sadece çişim varmış ve karnımı oynatan kasılma hissediyorum. Alttan baktılar rahim uzunluğu ve sıvım yeterliymiş.

Geçmiş olsun, sağlıkla çıkarsınız inşallah

İnşallah sağlıklı bir şekilde kavuşursunuz bebek gelmek istiyorsa durduramazsınız benim kızım 33haftada gelmek istedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…