2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
3 gibi nstye taktılar 30-40 arası iyi gibiydik de şimdi tekrar bağladılar 80-90 ları gördük yine oğlum kararlı gelmekte sanırım birazdan ikinci doz ciğer geliştirici yapacaklar 9 da doktor gelecek açılmam da var 2-3 cm eğer nst yine aynı çıkarsa suni alıp akşama doğurmak istiyorum çok hazırladım kendimi artık
Kız maşallah ne bu hız anne oğul baya kararlısınız 🤭 bir avaz da doğur inşallah sen nasıl hissediyorsun sancın ağrın falan var mı

Ay benim de geçen 13 çıktı tansiyonum, sonra biraz düştü ama 12 den aşağı düşmüyor artık, kaldı ki 12 benim için çok yüksek bı değer. Okula da tansiyon aleti ile mı gitsem sık sık olcsem acaba
Bence öyle yap ama bide bence sağlık ocağında idrar testi verebilirsin protein takibi için. Ne olur ne olmaz

Odaya aldılar işte ciğer iğnesini yaptılar 3 tane hap verdi ama ne içindi bilmiyorum serum taktılar birazdan nst bağlayacaklar kasılmalarım devam ediyor hala bakalım ne çıkacak başka şeylere odaklanmaya çalışıyorum tv falan izliyorum sabaha kadar burdayız şimdilik yarın doğurucam ama hissediyorum 🤷🏻‍♀️
Kızlar uyudunuz mu beni fenalık bastı hastanede sıkıldım
Uyuduk uyandik canım. Sen nasılsın?

Ay benim de geçen 13 çıktı tansiyonum, sonra biraz düştü ama 12 den aşağı düşmüyor artık, kaldı ki 12 benim için çok yüksek bı değer. Okula da tansiyon aleti ile mı gitsem sık sık olcsem acaba
Çantanda dursun bence tansiyon aleti. Aklına takilacağına ölçer rahatlarsın. Diğer türlü tansiyonum mu cıkti acaba diye streslenip olmayan tansiyonu yukseltebilirsin.

Çantanda dursun bence tansiyon aleti. Aklına takilacağına ölçer rahatlarsın. Diğer türlü tansiyonum mu cıkti acaba diye streslenip olmayan tansiyonu yukseltebilirsin.
Yanıma alicam bugün tenefuslerde bakarım, en düşük sabah uyanınca olurdu az önce ölçtüm 12-8 çıktı. İdeal gibi görünse de benim için fazla

Yanıma alicam bugün tenefuslerde bakarım, en düşük sabah uyanınca olurdu az önce ölçtüm 12-8 çıktı. İdeal gibi görünse de benim için fazla
2 gundur ayaklarim sisti bu gece uyuyamadim acisindan ve hafif de olsa basim agriyor. Tansiyon aletim de yok. Doktora gidip gitmeme konusunda kararsizim :KK51:

Kızlar merhaba uyku tutmadı yarın doğuma gireceğim çünkü. Gebelik zehirlenmesi teşhisiyle 35+5 sezeryan olacağım. Ailede gebelik zehirlenmesi geçmişi olduğu için temkinliydim sürekli. Herşey son bir haftada oldu. Tansiyonum 13/7 görünce doktoruma haber verdim. Normal İdrar testi yapıldı protein çıkmadı. Fakat bebeğin suyuda azalınca 24 saatlik idrar takibi istedi. Onda protein çıkınca doktorum riske atmak istemedi. Birde hareketleri biraz azaldı ve cılızlaştı gibi geldi bana. Bir gece tabinsiyonun 18 e fırlayabilir ve beyin kanaması geçirebilirsin ve seni kaybedebiliriz dedi. Ama aldırmak istemiyosan 2 güne bir takip edebiliriz dedi. Onu duyunca bende kabul ettim sezeryanı. Yukarıda bazı kızlar tansiyon 13-14 görmüş sanırım. Bence hiç terettüt etmeden kontrole gidin. Gitmediğinize pişman olacağınıza, ‘amaan bunun için mi evham yapmışım bişey çıkmadı şükür’ diye gittiğinize pişman olursunuz en fazla. Herkese sağlıklı, hayırlı, sorunsuz sıkıntısız doğumlar.
İnşallah sağlıkla kavuşun bebeğinize 🙏 Haftası güzel zaten 36. Haftanın içinde herhangi bi problem olmaz Allahın izniyle güzel bi doğum olsun 🙏🌸
ara ara geliyor sancılar düzenli olarak nefes aldırıyor arada ama
Canım bugün alırsın muhtemelen sende kucağına, Rabbim bi avazda kurtarsın sağ salim alırsın inşallah bebeğini kucağına sende 🙏🥰

2 gundur ayaklarim sisti bu gece uyuyamadim acisindan ve hafif de olsa basim agriyor. Tansiyon aletim de yok. Doktora gidip gitmeme konusunda kararsizim :KK51:
Ay benim ayaklarımı bir görsen mayalı hamur gibi oldu, geçen 13 e çıktı ya tansiyonum o gece birden ödem yaptım, el parmaklarım ve ayaklarım özellikle de ayak bileklerim dehset şiş. Önceki gün ayağıma olan ayakkabılar dün olmadı, fermuari filan kapatamadim, bağcıkları da açtım, okula o şekilde paspal halde gittim. Ama ilk hamileliğimde de böyle bir gecede ödem yapmıştım, hatta yüzüklerim duruyordu, cikaramamistik, kuyumcuya gidip kestirmiştik sezaryenden bı kaç gün önce. O hamileliğimde de ben 13 leri gormustum ama son bir iki haftaydi sanki, bunda daha doğuma 5 hafta var

3 gibi nstye taktılar 30-40 arası iyi gibiydik de şimdi tekrar bağladılar 80-90 ları gördük yine oğlum kararlı gelmekte sanırım birazdan ikinci doz ciğer geliştirici yapacaklar 9 da doktor gelecek açılmam da var 2-3 cm eğer nst yine aynı çıkarsa suni alıp akşama doğurmak istiyorum çok hazırladım kendimi artık
Canım ciğer geliştiriciler ne kadar sürede etki ediyor ki. Rosaline hastanede beklemişti iki gün daha. Seni de bekletirler belki ilaç etki etsin diye. Sen niye suni istiyorsun. Birkaç gün daha dursun durabildiği kadar 🥰 Oğlun sana benziyor belli oldu 😀

Benim de baş ağrım oluyor 3 gündür akşam yemeklerinden sonra. Tansiyon aletim yok. Ama normalde hep düşük çıkıyor diye tansiyonu önemsemedim. Şişlik de yok el ayaklarımda. Ama tansiyon konusu biraz düşündürmeye başladı artık

Kızlar günaydın dün pek yazamadım. Dün herkes erken doğum korkusundan bahsetmiş ama benim de tam tersi bi korkum var. Kasılma ağrı tümsekleşme sertleşme hiç yok. Ağrı eşiğim mi yüksek diye daha önce konuştuk ama nstde de gram sancı çıkmıyor. Düzensiz de olsa bu haftalarda olması gerekir diye düşünüyorum. Benim de vaktinde doğuramama korkum var. 40ta gelmez de suni sancı verilirse diye çok korkuyorum. Suni sancı en büyük fobim açıkçası. Benim gibi olan var mı aranızda yoksa herkes yalancı kasılmaları yaşıyor mu

Kızlar günaydın dün pek yazamadım. Dün herkes erken doğum korkusundan bahsetmiş ama benim de tam tersi bi korkum var. Kasılma ağrı tümsekleşme sertleşme hiç yok. Ağrı eşiğim mi yüksek diye daha önce konuştuk ama nstde de gram sancı çıkmıyor. Düzensiz de olsa bu haftalarda olması gerekir diye düşünüyorum. Benim de vaktinde doğuramama korkum var. 40ta gelmez de suni sancı verilirse diye çok korkuyorum. Suni sancı en büyük fobim açıkçası. Benim gibi olan var mı aranızda yoksa herkes yalancı kasılmaları yaşıyor mu
Canım benim acı eşigim çok düşüktür normalde ama bende 34+1 im bugün 2 kere nst ye girdim hiç sancı çıkmadı ara ara belim karnım ağrıyor ama normaldir diye düşünüyorum pazartesi kontrolüm var bakalım bu sefer ne çıkacak nst de .Ama kişiye göre değişir bence ya sancı durumları, gerçi benim yüksek ihtimalle Sezeryan olacak ondan da çok önemsemedim herhalde

Hayır canım herkes yaşamıyor ilkinde 41 haftalık sezeryan oldum ne kasılma ne nişan ne su gelmesi ne açılma hiçbirini yaşamadım ama artık uyuyamıyordum kakasını yutabilir falan dedi birkaç kişi psikolojim bozulmuştu sezeryan istedim ve oldum

Canım ciğer geliştiriciler ne kadar sürede etki ediyor ki. Rosaline hastanede beklemişti iki gün daha. Seni de bekletirler belki ilaç etki etsin diye. Sen niye suni istiyorsun. Birkaç gün daha dursun durabildiği kadar 🥰 Oğlun sana benziyor belli oldu 😀
Doktor geldi şimdi işte 12 saatmiş etki süresi birini dün akşam vurmuşlardı birini de sabaha karşı akşama kadar takip edicez düzenli dığum sancıları görünüyormuş o kadar şeye rağmen bi ara ultrasona çağıracaklar ondan sonra karar vereceğiz napıcazğımıza durmuyor çünkü sancılarım azalmıyorda daha hiç 35 in altına düşmedi

Ben doğum sancısı olduğunu şöyle anladım yazdım zaten buraya da ama karnım aşağıdaydı benim bebek kanala girmeye başladığı için cenin pozisyonunu alıyormuş göğüsümün 4-5 parmak altı yumuşacıktı ama gerçek doğum kasılmaları başladıpında bebek bacaklarını uzatıp doğum şeklini alıyormuş dedimya benim hiç büşeyim yoktu 2 dk da karnım yusyuvarlak oldu nefesim kesildi resmen bilmiyorum belki herkesfe aynı değildir ama ben böyle hissettim bide sancıyla bir vajinada hafif hafif baskılar vardı sanki gazın varmış gibi

Benim de baş ağrım oluyor 3 gündür akşam yemeklerinden sonra. Tansiyon aletim yok. Ama normalde hep düşük çıkıyor diye tansiyonu önemsemedim. Şişlik de yok el ayaklarımda. Ama tansiyon konusu biraz düşündürmeye başladı artık
Hamilelikte tansiyon aleti edinmek lazım özellikle son aylar düzenli bakılmalı, ben hamile olduğumu öğrendiğimde önce tansiyon aleti satın aldım, eskisi bozulmuştu. Tansiyonum 9 lardayken bile bulunsun erken erken alayım dedim. Bir gecede tansiyon yükselip ödem yapabiliyor çünkü. Umarım hiç birimiz tansiyon ile imtihan olmayız ama 32. Haftadan sonra düzenli tansiyon ölçümü önemli diye hatırlıyorum.

Canım benim acı eşigim çok düşüktür normalde ama bende 34+1 im bugün 2 kere nst ye girdim hiç sancı çıkmadı ara ara belim karnım ağrıyor ama normaldir diye düşünüyorum pazartesi kontrolüm var bakalım bu sefer ne çıkacak nst de .Ama kişiye göre değişir bence ya sancı durumları, gerçi benim yüksek ihtimalle Sezeryan olacak ondan da çok önemsemedim herhalde
Yorulunca falan belim ağrıyor bebek aşağı bastırıyor gibi geliyor ama bunların rahimle ilgisi olmadığına eminim. Bebek gayet mutlu mesut takılıyor içerde hiç doğma niyeti yok gibi 🤣 Valla normal doğum isteyince sancılarla daha bi kafayı bozuyor insan sorma 🤣

Ay benim ayaklarımı bir görsen mayalı hamur gibi oldu, geçen 13 e çıktı ya tansiyonum o gece birden ödem yaptım, el parmaklarım ve ayaklarım özellikle de ayak bileklerim dehset şiş. Önceki gün ayağıma olan ayakkabılar dün olmadı, fermuari filan kapatamadim, bağcıkları da açtım, okula o şekilde paspal halde gittim. Ama ilk hamileliğimde de böyle bir gecede ödem yapmıştım, hatta yüzüklerim duruyordu, cikaramamistik, kuyumcuya gidip kestirmiştik sezaryenden bı kaç gün önce. O hamileliğimde de ben 13 leri gormustum ama son bir iki haftaydi sanki, bunda daha doğuma 5 hafta var
pazartesi kontrolum var o zamana kadar bekleyeyim o zaman. Ben pek evhamliyim heralde hemen hastaneye kosuyorum🤭
Benim de hep 11/7, 12/8 cikar tansiyonum.hic yukseldigini gormedim o yuzden de tansiyon aleti almadim simdiye kadar . Ama dunden beri ayaklarim acayip sizliyor. Basimda hafiften agrimaya basladi acaba tansiyonum mu yukseldi

X