2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
arkadaşlar merakta bırakmak istemedim 33 haftalık bebeğim gelişimi 36 görünüyor. 2800 grammış şu an. Ağrım başlar başlamaz geldim yatış verdiler doğum engelleyici 20 dakika ara ile ilaç içiyorum ciğer geliştirici iğne birinci dozunu yaptılar. Ağrılarım nst de 100 110 çıkıyor. Sadece çişim varmış ve karnımı oynatan kasılma hissediyorum. Alttan baktılar rahim uzunluğu ve sıvım yeterliymiş.
Çok benzer belirtilerimiz. Belim ağrıyor ve ayağa kalkınca çişim varmış gibi ani bi acı oluyor. Ayrıca beyaz beyaz bi sıvı geliyor birkaç gündür. Oturdum kaderimi bekliyorum. Allah yardımcımız olsun bu yeni kuşağa anne karnında bile laf dinletmek çok zor anlaşılan 🥹

Bir iki gündür vücudumda kaşıntı oluyor, bebeğim de hareketsiz, bu akşam da tansiyonum yüksek çıkınca tedirgin oldum. Gerçi öyle durumda kaşıntı delirtecek derecede olurmuş, öyle deli dehset bı kaşıntı değil, vücudum biraz ödem yapmaya başladı, gerildiği için de kaşınıyor olabilir, ama tansiyonum yüksek devam ederse gidicem doktora
Geçmiş olsun canım. Benim de bugün kontrolüm vardı 147 çıktı büyük tansiyonum. Sonra idrarda protein ve 24 saatlik idrar istedi. Kaşıntıyı söyledim cildiyeye git uyuz olabilirsin çok vaka var diyor. Uyuz kesinlikle yok çok şükür çünkü cildiyeye gitmiştim ben. Sen de bir baktır için rahat etsin.

Geçmiş olsun canım. Benim de bugün kontrolüm vardı 147 çıktı büyük tansiyonum. Sonra idrarda protein ve 24 saatlik idrar istedi. Kaşıntıyı söyledim cildiyeye git uyuz olabilirsin çok vaka var diyor. Uyuz kesinlikle yok çok şükür çünkü cildiyeye gitmiştim ben. Sen de bir baktır için rahat etsin.
Ben de idrarda protein baktircam. Kaşıntı sinir bozacak şekilde ya da uyuz oldum diyecek şekilde değil, cildim gerildigi için kaşınıyor, uyuz olmadığıma ben de eminim, ama tansiyonun arastirilmasini isticem yine de, bir kez anlık 13 çıktı ama onun haricinde üç gündür hep 11/8 ya da 12/8 çıkıyor. Benim rutin tansiyonuma göre yüksek yani, o yüzden baktırmak istiyorum. 38. Hafta olsa onemsemem ama daha 33+1 de 12/8 tansiyonum varsa 37 de kaça çıkar bu değer kim bilir

Çok benzer belirtilerimiz. Belim ağrıyor ve ayağa kalkınca çişim varmış gibi ani bi acı oluyor. Ayrıca beyaz beyaz bi sıvı geliyor birkaç gündür. Oturdum kaderimi bekliyorum. Allah yardımcımız olsun bu yeni kuşağa anne karnında bile laf dinletmek çok zor anlaşılan 🥹
Benim de bu sabah başladı beyaz akıntım sabah vardı ağrım 5 gibi çok dikkate almadım uyumaya çalıştım ağrı eşiğim de zaten düşük diye normaldir dedim ama ağrılarım 100 110 seyrindeydi geldiğimde ilaç la 80 e düştü ama devam ediyor hala. Açılmam hala yok ama sancım çok fazla 😞😞😞

Burdan döner mi 😞😞 yani ilaç iğne biraz daha kalır mı bebeğim karnımda. Çok küçük çok korkuyorum ilk doğumum olacak 😔

Burdan döner mi 😞😞 yani ilaç iğne biraz daha kalır mı bebeğim karnımda. Çok küçük çok korkuyorum ilk doğumum olacak 😔
Doktor ne diyor? İnan hiç bilmiyorum dışardan müdahale ile ne kadar daha kalır ama sen dua et sakin kalmaya çalış, emin ellerdesindir umarım. Burundan nefes alıp ağızdan uzunca verebilirsin ağrı çok gelince.

Benim de bu sabah başladı beyaz akıntım sabah vardı ağrım 5 gibi çok dikkate almadım uyumaya çalıştım ağrı eşiğim de zaten düşük diye normaldir dedim ama ağrılarım 100 110 seyrindeydi geldiğimde ilaç la 80 e düştü ama devam ediyor hala. Açılmam hala yok ama sancım çok fazla 😞😞😞
Açılman yoksa korkma 1 hafta daha tutarlar kilosu da çok iyi zaten. Ciğer geliştiriciler yarın tam randımanlı etki etmeye başlar ama açılman yoksa 1 hafta daha tutabilirlerde içeride ona biraz bebeğin karar verecek. Sizin ilk doğum muydu?

Açılman yoksa korkma 1 hafta daha tutarlar kilosu da çok iyi zaten. Ciğer geliştiriciler yarın tam randımanlı etki etmeye başlar ama açılman yoksa 1 hafta daha tutabilirlerde içeride ona biraz bebeğin karar verecek. Sizin ilk doğum muydu?
Evet ilk ne yaşayacağımı o yüzden hiç bilmiyorum ağrının bile ne olduğunu bilmeden geldim iki büklüm oldum sabah ayakta kalınca sanki birşey rahmime bastırıyormuş gibi. Birşey oluyor diye geldim o halde araba kullandım birde meğerse doğum sancısıymış nst 100 üstü çıkınca yatırdılar direk . Küçük dediler gelmesini engellemeye çalışacağız.

kızlar ya bu konuların arasına girmek istemezdim ama karşıma çıkınca yazayım dedim ihtiyacı olan varsa, suwenin uzun kollu lohusa geceliğini almıştım 300 liraya, 200e düşmüş şimdi karşıma çıktı. Benim boy 164 kilom da 70 small çok iyi oldu doğumdan sonra çok rahat olur, bi tek s kalmış.

Evet ilk ne yaşayacağımı o yüzden hiç bilmiyorum ağrının bile ne olduğunu bilmeden geldim iki büklüm oldum sabah ayakta kalınca sanki birşey rahmime bastırıyormuş gibi. Birşey oluyor diye geldim o halde araba kullandım birde meğerse doğum sancısıymış nst 100 üstü çıkınca yatırdılar direk . Küçük dediler gelmesini engellemeye çalışacağız.
Benimki de 34+4 de bend eşuan senle aynı durumdayım ama benim açılmam vardı 1-2 cm şuan suni bağladılar beni 2-3 gün yatırmak istediler ama gece geçmek bilmedi daha fazla stres oldu bana eve de göndermiyorlardı en son doğurayım bari dedim 2630 kg olmuş ciğer geliştirici vurdular gece 2 doz şuan suni sancılar başladı yavaş yavaş odada topla oynuyorum

Doktorum kilosu önemli bizim için dedi 32 de doğum kendi solunumunu yapan küveze girmeyen bebekte var 40 da doğum küvezde 1 ay kalan benekde var onu bilemeyiz diyor içini ferah tut stresden de sancıların artıyor bu sefer açılmaya gidersin Allah korusun

O sancı gelince ilk kez yasasan da anlaşılıyor demekki, bizler de bazen kasilmalarda şunda bunda ah doğum sancısı geliyor galiba diyoruz ama senin tarif ettiğin baya anormal olduğunu anlayacağımız bı sanciymis. 100 lerde herkes anlamayabiliyor bu bakıma sansliymissin daha da yukselmeden hemen müdahale edilmiş. Ağrı eşiğinin düşük olması her zaman kötü degilmis demekki 🙏

Benimki de 34+4 de bend eşuan senle aynı durumdayım ama benim açılmam vardı 1-2 cm şuan suni bağladılar beni 2-3 gün yatırmak istediler ama gece geçmek bilmedi daha fazla stres oldu bana eve de göndermiyorlardı en son doğurayım bari dedim 2630 kg olmuş ciğer geliştirici vurdular gece 2 doz şuan suni sancılar başladı yavaş yavaş odada topla oynuyorum
Sağlıkla kavuş bebeğine, birlikte taburcu olup neşe ile evinize dönün insallah 🙏

Hadi bir avazda inşallah :)) güzel haberini bekliyoruz. 38 39 haftada her şeyi normalken 2.5 kilo doğan bebek de çok, maşallah kilosu da iyiymiş.

Eğer ilkse işin daha kolay açılman hemen olmaz merak etme. Benim doktorum 34 den sonra engellemiyoruz doğabilir sakın korkma doğmak isterse buyursun gelsin dedi defalarca. Belki için rahatlar diye söylüyorum. Zaten 2.800 şuan 1 hafta kalsa 3.000 olur ciğer geliştiriciler de bebeğin ciğerlerini 3 hafta sonraki olgunluğuna getirdiği için hiç küveze girmeden bile taburcu olabilirsiniz. 🙏

X