2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar kasılma sertleşme dediğimiz şeyi günde ortalama kaç kez yaşıyorsunuz. Ben hiç saymadim ama sabahtan aksama 15-20 kez garanti oluyordur bu sertleşme. Toplanma olayını farketmedim yani bi yerde toplanip tümsek oluyor mu bilmiyorum karnımın alt tarafı sertleşiyor benim ama düzenli aralıklarla olmuyor. mesela bir saatte 4-5 kez olurken 2-3 saat boyunca hiç kasılma olmuyor. Totalde de bı 20 kez oluyordur yatana kadar. Yarın sabahtan başlayıp sertlesmeleri sayicam.
Benim de baya oluyor. Saymak mantiklı. Ben de yapayım. Sık olduğu zaman bı takip ediyorum düzenli mi diye. Duzensizse artık önemsemiyorum. Doktor saatte 3 tane normal demişti. Benim 15 dakikada 3 kere omduğu oldu ama devamı gelmedi.

Temizlik konusuna bende takigim . Hatta bir odam dağınık şu an . Pazar günü hep beraber duzenleriz diye konuştuk eşim evde olursa inşallah. Çok kendini yormamaya çalış lütfen ...Benden ileri haftalardasin diye biliyorum şurada riskli 10 maks 15 günün var. Riskli zamanlar geçince hemen bir yardimci alirsin. Hallolur 🙏
Benim tüm evim dağınık şuan, iki katlı birde yukarısı aşağıda aşağısı yukarıda resmen. 2 çocuk mahvediyor birde eşim sağ olsun hiç oralı olmaz temizlikle hepsi bana kalıyor. Az daha sabır 😥
Kız o kadar da değil doktor bana da kendini yorma istirahat edeceksin dedi ama çamaşırlarımı atıyorum makinaya eşime serdiriyorum kuruyunca önüme alıp oturduğum yerden katlıyorum. Valla evi de robota süpürtüyorum robot bazı odalara uygun değil sandalyeleri kaldırmak lazım o yüzden o odaları kendim şarjlı dik süpürgeyle her gün süpürüyorum, dip köşe cam dolap içi gitmesem de eski günlük işlerimi yapıyorum yani duramıyorum ben temizlik yapmadan zaten temizlik hastasıyım 🥺 sadece yemek yapmıyorum ya dışardan ya kayınvalidemde yiyoruz ya eşim yaparsa yiyoruz, çocuğa bazen çorba yapıyorum sadece ama genelde hazır bişeylerle geçiştiriyorum. Nidicard a güveniyorum galiba ilaç baya etkili benim beybi en son yukarı çıkmıştı. eşim elimde süpürgeyi görse olay çıkar
Benden ilacı kesti doktor en büyük korkum ordan başladı. Birde bir erken doğum geçmişimde olduğu için doktor kesinlikle istirahat etmem gerektiğini aşağıya baskı olmaması gerektiğini ısrarla söyledi. O yüzden haftaya cumartesi tam 36 haftamız olcak. O zaman kalkarım rahat rahat bişey olsada kendimi de suçlamam diye bekliyorum 36 yı. Evimde merdivenli biraz toparlayayım diye kalksam akşama kadar oturamam takıntılıyım bende çünkü detaylıca yapmadan bırakamıyorum öyle bi çıkmaz işte 😅

🧿oo maşallah sen baya iş yapıyorsun. Benim hepsini yapmam yasak. Sadece yemek yapıyorum mecbur kalınca. Doktor her gittiğimde tembihliyor. Özellikle ev süpürme diye. Eğilip kalkmak yok. Zaten hemen kasılıyor karnım. Yani istesem de vücudum durdurur beni. Bunyeyle alakalı sanırım. Bazen camasır atıyorum. Bı eğilip kalkayım hemen kasılıyor gidip yatıyorum sonra. Doktora gittiğim günler bile akşama kadar çok kasılıyorum. Senin işlerini yapmıs olsam şimdiye doğurmus olabilirdim sanirım. az kaldı Allah'ın izniyle. Öyle telkin ediyorum kendimi. Çünkü 25. Haftada temizlik yapınca kanamam olnustu 5 gün hastanede yatmıştı

m. Her gunü pişmanlıkla doluydu. Evim pis olsaydı da ben de evimde olsaydım diye. Çok korkmuştum doğacak diye.
Yaa bende kendimi kaptiriyorum ,hiç oturamiyorum ki 🤷
Genel olarak enerjisi yüksek bir insanım bir ara çok korkup yatmistim ama şimdi de dengeyi tutturamiyorum. Sabahtan kahvaltı hazırladım . Bir çeşit yemek yaptım ,eşimle pazara gittik . O da taşıdı ben yerleştirdim. 2 saat yattım öğlen dinlenmek için evdekiler kızdı çünkü . Kalktım şimdi de salata yaptım . Balığı kayınvalide temizlemiş. Sil süpür çamaşır işleri hep onda . Ama ben otursam yemeği de yapar. Hatta bugün pilav yaptı yemeğin yanına. Benim de problemim oturamamak 😔

Kızlar kasılma sertleşme dediğimiz şeyi günde ortalama kaç kez yaşıyorsunuz. Ben hiç saymadim ama sabahtan aksama 15-20 kez garanti oluyordur bu sertleşme. Toplanma olayını farketmedim yani bi yerde toplanip tümsek oluyor mu bilmiyorum karnımın alt tarafı sertleşiyor benim ama düzenli aralıklarla olmuyor. mesela bir saatte 4-5 kez olurken 2-3 saat boyunca hiç kasılma olmuyor. Totalde de bı 20 kez oluyordur yatana kadar. Yarın sabahtan başlayıp sertlesmeleri sayicam.
Benimde öyle sık sık oluyor. 5 dk da bir olmadığı sürece sorun yok yalancı kasılmaları şuan yaşamamız çok normal. Biz biraz fazla konuşuyoruz bu konuyu çünkü birkaçımız nst de sancı görünce korkup takip eder olduk sürekli soruyoruz birbirimize. Biraz da bizden etkileniyor olabilir misiniz acaba? Belki bu kadar konuşmasak dikkatinizi çekmeyecekti

🧿oo maşallah sen baya iş yapıyorsun. Benim hepsini yapmam yasak. Sadece yemek yapıyorum mecbur kalınca. Doktor her gittiğimde tembihliyor. Özellikle ev süpürme diye. Eğilip kalkmak yok. Zaten hemen kasılıyor karnım. Yani istesem de vücudum durdurur beni. Bunyeyle alakalı sanırım. Bazen camasır atıyorum. Bı eğilip kalkayım hemen kasılıyor gidip yatıyorum sonra. Doktora gittiğim günler bile akşama kadar çok kasılıyorum. Senin işlerini yapmıs olsam şimdiye doğurmus olabilirdim sanirım. az kaldı Allah'ın izniyle. Öyle telkin ediyorum kendimi. Çünkü 25. Haftada temizlik yapınca kanamam olnustu 5 gün hastanede yatmıştı

m. Her gunü pişmanlıkla doluydu. Evim pis olsaydı da ben de evimde olsaydım diye. Çok korkmuştum doğacak diye.
Nst de sancı çıkmadı bebiş de biraz yukarı çıkmıştı onun rahatlığı galiba inşallah pişman olmam 🥺 ama kanama falan hiç olmadı hayırlısı bakalım inşallah en hayırlı zamanda gelsinler
Benim tüm evim dağınık şuan, iki katlı birde yukarısı aşağıda aşağısı yukarıda resmen. 2 çocuk mahvediyor birde eşim sağ olsun hiç oralı olmaz temizlikle hepsi bana kalıyor. Az daha sabır 😥

Benden ilacı kesti doktor en büyük korkum ordan başladı. Birde bir erken doğum geçmişimde olduğu için doktor kesinlikle istirahat etmem gerektiğini aşağıya baskı olmaması gerektiğini ısrarla söyledi. O yüzden haftaya cumartesi tam 36 haftamız olcak. O zaman kalkarım rahat rahat bişey olsada kendimi de suçlamam diye bekliyorum 36 yı. Evimde merdivenli biraz toparlayayım diye kalksam akşama kadar oturamam takıntılıyım bende çünkü detaylıca yapmadan bırakamıyorum öyle bi çıkmaz işte 😅
İlk ben doğurucam galiba ya yatın siz 😅 neyse şuan 34+2 , 2 hafta rölantiye alayım kendimi 36 yı bi hayırlısıyla hep beraber bitirelim

Benim de baya oluyor. Saymak mantiklı. Ben de yapayım. Sık olduğu zaman bı takip ediyorum düzenli mi diye. Duzensizse artık önemsemiyorum. Doktor saatte 3 tane normal demişti. Benim 15 dakikada 3 kere omduğu oldu ama devamı gelmedi.
Aynen benim de 15 dakikada bazen peş peşe 3-4 oluyor. Sonra uzun saatler boyunca hiç olmadığı oluyor. Değişik yani belli bı düzeni yok Allah'tan

Bebeğe guvenmis ki öyle demiş. Sen de sıkma canını. Benimki de benzer şeyler söylemişti. Kilosu iki olmuş bana gol atsa da önemli değil dedi son kontrolde. Artık doğmalari çok büyük bir problem değil Allah'ın izniyle. Tabi ocakta dogsalar ne güzel olur ama kısmet tabi. Ben oncekinde 33ü gecemedigim için çok buyük geliyor bana
Ailede Son 6 senedir şu haliyle bile doğsa en büyük bebek benimki 😂🙈 herkes erken doğurdu 🙈 bende artık bekliyorum sağlıkla gelsin minnoşlarımız 🙏

Yaa bende kendimi kaptiriyorum ,hiç oturamiyorum ki 🤷
Genel olarak enerjisi yüksek bir insanım bir ara çok korkup yatmistim ama şimdi de dengeyi tutturamiyorum. Sabahtan kahvaltı hazırladım . Bir çeşit yemek yaptım ,eşimle pazara gittik . O da taşıdı ben yerleştirdim. 2 saat yattım öğlen dinlenmek için evdekiler kızdı çünkü . Kalktım şimdi de salata yaptım . Balığı kayınvalide temizlemiş. Sil süpür çamaşır işleri hep onda . Ama ben otursam yemeği de yapar. Hatta bugün pilav yaptı yemeğin yanına. Benim de problemim oturamamak 😔
Ben 32. Haftaya kadar ;
Önce üst katı dip köşe süpürüp silip toz alıp banyoyu yıkayıp lavobaları ovup kurulayıp merdivenleri silip aşağı kata inip dinleniyordum. Sonra aynı şeyleri aşağıda yapıp üstüne yemek yapıp üstüne 2 çocuğu dışarı çıkarıp market pazar yapıp akşam 9 da çocukları yatırıp çamaşır ütü işlerini halledip gece ilk kez yatağa uyumak için uzanabilşyordum. Bazen diyorum ki ben de çok abartıyormuşum az bile gelmiş başıma iyi oldu vücudum dinleniyor şuan ilk kez.

Benimde öyle sık sık oluyor. 5 dk da bir olmadığı sürece sorun yok yalancı kasılmaları şuan yaşamamız çok normal. Biz biraz fazla konuşuyoruz bu konuyu çünkü birkaçımız nst de sancı görünce korkup takip eder olduk sürekli soruyoruz birbirimize. Biraz da bizden etkileniyor olabilir misiniz acaba? Belki bu kadar konuşmasak dikkatinizi çekmeyecekti
Çok korkutmuyor beni aslında, sadece bunun normali ne tam bilmiyorum, ilk hamileligimin de üstünden 6 sene gectigi için bu sertlesmelerin sıklığını unuttum. Bazen peş peşe oluyor 5 dakka aralıklarla hatta daha bile sık, bazen saatlerce olmuyor.

Çok korkutmuyor beni aslında, sadece bunun normali ne tam bilmiyorum, ilk hamileligimin de üstünden 6 sene gectigi için bu sertlesmelerin sıklığını unuttum. Bazen peş peşe oluyor 5 dakka aralıklarla hatta daha bile sık, bazen saatlerce olmuyor.
Sürekli düzenli olunca korkulacak olan durum o olur. Seninkisi düzensiz korkmama gerek yok. Bi sıkıntı olması için hiç geçmemesi lazım aralıkları gittikçe daha da kısalır

Kızlar bugün doktora gidince de soracağım ama, ara ara sertleşiyor karnım 33. Haftamda başladı. Minik bir yere toplanıyor. Doktoruma geçenlerde söyledim nst önerdi. Gittim yaptırdım birşey çıkmadı. Ama daha önceki haftalarda olmayan şeyler oluyor artık bi farklılık var yani belli ediyor kendini. Bu arada 34. Haftadayım
Ben de doktoruma sormuştum. Tümsek gibi oluyor veya bir yere toplanıyor diye. Onlar kasılma, sıkıntı yok yani dedi. Hiç nst gerekli demedi.

Ben 32. Haftaya kadar ;
Önce üst katı dip köşe süpürüp silip toz alıp banyoyu yıkayıp lavobaları ovup kurulayıp merdivenleri silip aşağı kata inip dinleniyordum. Sonra aynı şeyleri aşağıda yapıp üstüne yemek yapıp üstüne 2 çocuğu dışarı çıkarıp market pazar yapıp akşam 9 da çocukları yatırıp çamaşır ütü işlerini halledip gece ilk kez yatağa uyumak için uzanabilşyordum. Bazen diyorum ki ben de çok abartıyormuşum az bile gelmiş başıma iyi oldu vücudum dinleniyor şuan ilk kez.
Belki de vucudunun dinlenmeye ihtiyacı var . O yüzden yapma en azından 10 gün. Sonrasi da Allah kerim ... Ben seni çok iyi anlıyorum aslında bir de senin iki çocuğun var . Bende o da yok gezip ,tozuyordum temizlik yapıyordum rahat rahat eğil kalk ondan sonra çat rahim ağzı kisalmasi görüldü. Bir süre çok dikkat ettim sonra tekrar başladım derken dün de muayenede rahatlayinca iyice coştum. Evde biri olunca daha çok enerji geliyor bana bu da kötü . Annem de olsa böyle hemen yapılacak işler gözüme batıyor 😀 Biraz kendimi frenlemem lazım kötü birşey yaşamamak için 😔

Kızlar bugün doktora gidince de soracağım ama, ara ara sertleşiyor karnım 33. Haftamda başladı. Minik bir yere toplanıyor. Doktoruma geçenlerde söyledim nst önerdi. Gittim yaptırdım birşey çıkmadı. Ama daha önceki haftalarda olmayan şeyler oluyor artık bi farklılık var yani belli ediyor kendini. Bu arada 34. Haftadayım
Göründün mü doktora? Herşey yolunda mı bizi de haberdar et ☺️

Belki de vucudunun dinlenmeye ihtiyacı var . O yüzden yapma en azından 10 gün. Sonrasi da Allah kerim ... Ben seni çok iyi anlıyorum aslında bir de senin iki çocuğun var . Bende o da yok gezip ,tozuyordum temizlik yapıyordum rahat rahat eğil kalk ondan sonra çat rahim ağzı kisalmasi görüldü. Bir süre çok dikkat ettim sonra tekrar başladım derken dün de muayenede rahatlayinca iyice coştum. Evde biri olunca daha çok enerji geliyor bana bu da kötü . Annem de olsa böyle hemen yapılacak işler gözüme batıyor 😀 Biraz kendimi frenlemem lazım kötü birşey yaşamamak için 😔
Benzetme yapmayo hiç sevmem olumsuzluk yüklemeyi de hiç sevmem ama bana diğer oğlumun hamileliğini hatırlattın.
27. Haftaya kadar yine hiç hamile değilmişcesine deli gibi temizlik yapardım resmen seke seke. Sonra 27. Haftada serviks kısaldı 2.7 ye düştü aniden. 10 gün yatabildim sonra yataklar battı bana. Yine kalktım.. 35. Haftada dip köşe temizliğe kalkıştım yanıma da 2 kadın almıştım ama yine de durmadım tabi. Atom karınca gibi sağa sola elimde bezle koşturup durdum. Ertesi gün ağrılandım. Pazar günüydü bekledim. Pazartesi sabah erkenden doktora gittim ve ta taaaa 3 cm açılma doğum başlamış. Ciğer geliştirici bile olamadan doğuma alındım. O yüzden üzerindeki enerjiyi anlıyorum, temizlik takıntısı farklı bi olaydır buna takıntısı olanları da çok iyi anlıyorum, ama yaşadım ve sonunu kendim yazdım böyle olmasını ben seçtim diye çok üzüldüm. Şuanda da beni durduran şey bu. Lütfen 36 haftanı görene kadar elleme sonra yanına birini alırsın pırıl pırıl olur ama bu zamanları güzel geçir 🙏

Ben iyiyim canım keskin ağrılardan eser kalmadı arada sadece regl sancısı gibi sancı yaşıyorum o kadar 🙄 son haftalar atraksiyon üstüne atraksiyon 😂😂 doktorumda bi müdahalede bulunmadı gelmek isterse buyursun gelsin modunda 😂😂 açılmam falan yok şimdilik anneme görede bebek artık kanala giriyor haftaya doğurursun diyo 😂😂🙈
Bu analardan korkulur, benimki de sen yarın doğurursun demişti sadece bir defa, hakkaten o gün doğurmuştum 😁
Çok sevindim keskinlerin bitmesine. Hayırlısıyla gelsinler artık istedikleri vakitte ne diyelim 🥰

Doktorum doğum tarihi 18 ocak dedi sizde de sabırsızlanma var mı
Olmaz mı ama biz tarihimizi bilmiyoruz keyfi ne zaman isterse. Bence doğuracağımız tarihi bilmek çok güzel ya sırf bunun için bile sezaryan yapılır. Aheste aheste hazırlanıp doğuma gitmeyi çok isterdim bana hayal gibi geliyor bunlar 😂 ben hep yaka paça kendimi doğumhaneye attığım için belirsizlik gerçekten çok kötü. Evde mi suyum gelcek dışarda mı gelcek gece mi yakalancam gündüz mü korkusu beni hep çok germiştir 😅

ah kızlar yaa, Allah kolaylık versin gerçekten hem dinlenmek zorunda olup hem temizlik takıntısı olduğu için. Çünkü ben asla takıntılı değilimdir ama doğum yaklaştıkça acayip bir şey olmuştu bana. Sonradan öğrenmiştim ki bu bir içgüdü olarak yükleniyormuş, yavruyu temiz bir ortama doğurma isteği.
Böyle koltuk yıkama firması filan çağırmıştım eve ki asla o işlerin insanı değilimdir. E şimdi siz bir de takıntı diyorsunuz çifter çifter isteyecek demek ki bünye 😁 ama nolur kendinizi ve bebişi sıkıntıya sokmayın az kaldı, ha gayret güzelim gayrett 🎶

hic saymadim canim ama ayakta kaldigimda daha fazla oluyor.

X