2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ya bende yaparım gün gün ama doktor müsade etmedi genel olarak yatar haldeyim o yüzden gözümde büyüyor bu kadar. Halbuki 32. Haftaya kadar evim pırıl pırıldı yeni temizlik yapılmıştı bende hergün düzenli yapıyordum yattığımdan beri iş sarpa sardı. Bugün birikmiş çamaşırlardan başladım artık şu evdeki çamaşır yığınını bi bitirebilir dolap içlerini düzenlersem sonrası yavaş yavaş gelir ama çamaşırlar dağ olunca evde nerden başlayacağımı da bilmiyorum 😅
İş yapamadığın için gözünde büyüyor işte sadece yoksa o kadar kötü değildir eminim bi de zaten çamaşırı yıkayıp kurutup katlamadı dolaba yerleştirmesi en büyük sorun bence 😂

Ya bende yaparım gün gün ama doktor müsade etmedi genel olarak yatar haldeyim o yüzden gözümde büyüyor bu kadar. Halbuki 32. Haftaya kadar evim pırıl pırıldı yeni temizlik yapılmıştı bende hergün düzenli yapıyordum yattığımdan beri iş sarpa sardı. Bugün birikmiş çamaşırlardan başladım artık şu evdeki çamaşır yığınını bi bitirebilir dolap içlerini düzenlersem sonrası yavaş yavaş gelir ama çamaşırlar dağ olunca evde nerden başlayacağımı da bilmiyorum 😅
Temizlik konusuna bende takigim . Hatta bir odam dağınık şu an . Pazar günü hep beraber duzenleriz diye konuştuk eşim evde olursa inşallah. Çok kendini yormamaya çalış lütfen ...Benden ileri haftalardasin diye biliyorum şurada riskli 10 maks 15 günün var. Riskli zamanlar geçince hemen bir yardimci alirsin. Hallolur 🙏

Kızlar bugün doktora gidince de soracağım ama, ara ara sertleşiyor karnım 33. Haftamda başladı. Minik bir yere toplanıyor. Doktoruma geçenlerde söyledim nst önerdi. Gittim yaptırdım birşey çıkmadı. Ama daha önceki haftalarda olmayan şeyler oluyor artık bi farklılık var yani belli ediyor kendini. Bu arada 34. Haftadayım

Kızlar bugün doktora gidince de soracağım ama, ara ara sertleşiyor karnım 33. Haftamda başladı. Minik bir yere toplanıyor. Doktoruma geçenlerde söyledim nst önerdi. Gittim yaptırdım birşey çıkmadı. Ama daha önceki haftalarda olmayan şeyler oluyor artık bi farklılık var yani belli ediyor kendini. Bu arada 34. Haftadayım
Bu toplanma denilen şey bende bayagidir var. Bazen hareket halinde iken oluyor anlıyorum o zaman. Ondan yana sıkıntı yok . Bazen de sırt üstü yatınca oluyor 30 sn sonra geçiyor . Daha erken haftalarda sormuştum. Ağrı ,kasılma ,kanama olursa hemen gel demisti. Nstde birşey cikmamasi çok iyi. Bende 32ye giricem yarin. Normaldir diye dusunuyorum artık ...

Kız o kadar da değil doktor bana da kendini yorma istirahat edeceksin dedi ama çamaşırlarımı atıyorum makinaya eşime serdiriyorum kuruyunca önüme alıp oturduğum yerden katlıyorum. Valla evi de robota süpürtüyorum robot bazı odalara uygun değil sandalyeleri kaldırmak lazım o yüzden o odaları kendim şarjlı dik süpürgeyle her gün süpürüyorum, dip köşe cam dolap içi gitmesem de eski günlük işlerimi yapıyorum yani duramıyorum ben temizlik yapmadan zaten temizlik hastasıyım 🥺 sadece yemek yapmıyorum ya dışardan ya kayınvalidemde yiyoruz ya eşim yaparsa yiyoruz, çocuğa bazen çorba yapıyorum sadece ama genelde hazır bişeylerle geçiştiriyorum. Nidicard a güveniyorum galiba ilaç baya etkili benim beybi en son yukarı çıkmıştı. eşim elimde süpürgeyi görse olay çıkar

Kızlar göbek deliğimin tam sağında veya solunda toplanma benim de sık sık oluyor özellikle gece 11-12 gibi oluyor ne hikmetse, bu olay ben kontrole gittiğimde yatarken oldu doktora dedim hocam hep böyle tümsek oluyor göbek deliğimin yanı, bu kasılma mı bebek hareketi mi anlayamıyorum biraz tedirgin oluyorum dedim, bebek hareket ediyor dedi sancı demedi, buarada ilk gebelikte hiç olmayan birşey bu anlamadım 🤷🏻‍♀️

Aynı durumdayız şuan benimde akıntım var yoğun, af edersiniz ama ödüm b.kumda bekliyorum akıbetimi. Böyle sümük gibi beyaz beyaz bi akıntım var yoğun. Kalbim ağzımdan çıkcak ağlamak istiyorum resmen.
Aynen benimde öyleydi hastaneye gittim nstye bağladılar sancım çıkıyor ama açılmam yok geçince bekledik sancımlarım kesildi ilaç vermek istemiyorum dedi gelecekse bu haftalarda engelleyemeyeceğini söyledi 🤓 bekliyoruz bakalım ama düzensizdi sancılarım onun için pek önemsemedi gibi 😂😂🙈

Kızlar göğüs uçları kabuklanan oldu mu? Sarı sarı kabuklanmalar var doğumdan sonra önce onları ıslak bi pamukla temizleyip sonra emzirmeye başlayacağım sizinde böyle olanınız var mı?
Kabuklanma olmadı ama hassasiyet başladı bende. Önceki kadar acimasa da kıyafet değince filan hassaslasiyor. Bebe yağı sürmeye başladım kabuklanmasin diye

Bir iki gündür vücudumda kaşıntı oluyor, bebeğim de hareketsiz, bu akşam da tansiyonum yüksek çıkınca tedirgin oldum. Gerçi öyle durumda kaşıntı delirtecek derecede olurmuş, öyle deli dehset bı kaşıntı değil, vücudum biraz ödem yapmaya başladı, gerildiği için de kaşınıyor olabilir, ama tansiyonum yüksek devam ederse gidicem doktora
Bu kaşıntı bende de aşırı çok 🙄 tansiyonum 11-6 sularında daha öncelere yüksek ama normale göre normal 🤔 bende sorayım bi doktora o zaman benden 🤔🤔

Aramızda 11 gün var. O zaman bizim bu ay doğurma ihtimalimiz çok yüksek ve ben bunu düşündükçe içim çekiliyor 😂 temizlik işini nasıl yapacaz ya öf beni en geren kısım o. Benim elim durmaz kadın da alsam illa karışcam işlerine bişeylere el atcam. Kritik haftaları bekliyim sonra kalkayım nolursa olsun o zaman diyorum bi yanımda ya beklenmedik anda doğum olursa böyle mi getircen bebeği eve diyorum. Sahi napacağız bu işi? 🙄
Evet aralık hep büyük ihtimal bizim için. Benim 2 tane ablam var burda. Biri yanımda hastanede kalır diğeri evi temizler diye plan yaptım ama onların bundan haberi yok😊. Halıları yıkamaya vereceğim bir türlü veremedim havalardan dolayı. Cantalarimız hazir ama kızımla 🫣.

Benim de dün akşam annem geldi, bugün ev işine giriştik, dolaplardan başladık. Bir odam çamaşır odası gibi olmuştu, eşim yıkanmış çamaşırları odaya serdi kuruyunca da katlamadi kaldılar oyle, peş peşe yıkayıp kurutunca odada adım atmaya yer kalmadı haliyle
Şimdi dolapları bosalattik, tasinacagim için zaten hurclara koyduk, çamaşırları da katlayıp koyucaz, sadecd giydiğim bı kaç parça kıyafeti dışarda birakicam. Sonra genel temizlik, haftasonu oğluma doğum günü yapicam, mecbur detaylı temizliğe girişmek durumundayız. Haftaya da kalacak annem. Bebeğin kıyafetlerini de haftaya yıkar ütüler hastane çantasını hazırlarız. Temennim sonraki hafta sonuna kadar işlerin bitmesi 😁

Bu kaşıntı bende de aşırı çok 🙄 tansiyonum 11-6 sularında daha öncelere yüksek ama normale göre normal 🤔 bende sorayım bi doktora o zaman benden 🤔🤔
Tansiyon normalse, aşırı ödem yoksa kaşıntı normal aslında, vücudumuz geriliyor ister istemez. Bebe yağı rahatlatıyor ama içerden gelen bı kaşıntı değilse. Benimki de cilt kaşıntısı gibi sanki. Bugün daha ölçmedim tansiyonumu akşam ayni saatte bakicam tekrar

Şu an çok iyiyim canım sancım falan yok hastanede geçirdik geceyi doktor gelmek isterse engel olamam dedi ilaç vermedi 🙈 bekliyoruz bakalım ne olacak 🙈
Bebeğe guvenmis ki öyle demiş. Sen de sıkma canını. Benimki de benzer şeyler söylemişti. Kilosu iki olmuş bana gol atsa da önemli değil dedi son kontrolde. Artık doğmalari çok büyük bir problem değil Allah'ın izniyle. Tabi ocakta dogsalar ne güzel olur ama kısmet tabi. Ben oncekinde 33ü gecemedigim için çok buyük geliyor bana bebiş.

ezomanya ezomanya @emilyinpariss kızlarrr nasılsınız?

S Sariucurtma aen nasılsın bi limonlu su mu içseydin acaba? 14-9 riskli diye biliyorum bana öyle demişti doktor ama git gide yükseliyorsa da sıkntı. Sarımsak da yutabilirsin aslında.
Ben iyiyim canım keskin ağrılardan eser kalmadı arada sadece regl sancısı gibi sancı yaşıyorum o kadar 🙄 son haftalar atraksiyon üstüne atraksiyon 😂😂 doktorumda bi müdahalede bulunmadı gelmek isterse buyursun gelsin modunda 😂😂 açılmam falan yok şimdilik anneme görede bebek artık kanala giriyor haftaya doğurursun diyo 😂😂🙈

Tansiyon normalse, aşırı ödem yoksa kaşıntı normal aslında, vücudumuz geriliyor ister istemez. Bebe yağı rahatlatıyor ama içerden gelen bı kaşıntı değilse. Benimki de cilt kaşıntısı gibi sanki. Bugün daha ölçmedim tansiyonumu akşam ayni saatte bakicam tekrar
Sadece kollarım ve göğsüm ama nasıl tatlı kaşınıyor deneyeyim bebe yağını ☺️ teşekkürler canımcım

🧿oo maşallah sen baya iş yapıyorsun. Benim hepsini yapmam yasak. Sadece yemek yapıyorum mecbur kalınca. Doktor her gittiğimde tembihliyor. Özellikle ev süpürme diye. Eğilip kalkmak yok. Zaten hemen kasılıyor karnım. Yani istesem de vücudum durdurur beni. Bunyeyle alakalı sanırım. Bazen camasır atıyorum. Bı eğilip kalkayım hemen kasılıyor gidip yatıyorum sonra. Doktora gittiğim günler bile akşama kadar çok kasılıyorum. Senin işlerini yapmıs olsam şimdiye doğurmus olabilirdim sanirım. az kaldı Allah'ın izniyle. Öyle telkin ediyorum kendimi. Çünkü 25. Haftada temizlik yapınca kanamam olnustu 5 gün hastanede yatmıştı
Kız o kadar da değil doktor bana da kendini yorma istirahat edeceksin dedi ama çamaşırlarımı atıyorum makinaya eşime serdiriyorum kuruyunca önüme alıp oturduğum yerden katlıyorum. Valla evi de robota süpürtüyorum robot bazı odalara uygun değil sandalyeleri kaldırmak lazım o yüzden o odaları kendim şarjlı dik süpürgeyle her gün süpürüyorum, dip köşe cam dolap içi gitmesem de eski günlük işlerimi yapıyorum yani duramıyorum ben temizlik yapmadan zaten temizlik hastasıyım 🥺 sadece yemek yapmıyorum ya dışardan ya kayınvalidemde yiyoruz ya eşim yaparsa yiyoruz, çocuğa bazen çorba yapıyorum sadece ama genelde hazır bişeylerle geçiştiriyorum. Nidicard a güveniyorum galiba ilaç baya etkili benim beybi en son yukarı çıkmıştı. eşim elimde süpürgeyi görse olay çıkar

m. Her gunü pişmanlıkla doluydu. Evim pis olsaydı da ben de evimde olsaydım diye. Çok korkmuştum doğacak diye.

Yine olur. Evin eskisinden de temiz olur. Hiç canını sıkma. İş yapsan da bebiş erken gelse çok uzulürsün. En azından doktorun dediklerine uyunca benim yüzumden erken doğdu demezsin. Ben hep bu şekilde telkin ediyorum. Ben direktiflere uyayim da erken gelirse gelir ona bisey yapamayız.

Kızlar kasılma sertleşme dediğimiz şeyi günde ortalama kaç kez yaşıyorsunuz. Ben hiç saymadim ama sabahtan aksama 15-20 kez garanti oluyordur bu sertleşme. Toplanma olayını farketmedim yani bi yerde toplanip tümsek oluyor mu bilmiyorum karnımın alt tarafı sertleşiyor benim ama düzenli aralıklarla olmuyor. mesela bir saatte 4-5 kez olurken 2-3 saat boyunca hiç kasılma olmuyor. Totalde de bı 20 kez oluyordur yatana kadar. Yarın sabahtan başlayıp sertlesmeleri sayicam.

Aynen benimde öyleydi hastaneye gittim nstye bağladılar sancım çıkıyor ama açılmam yok geçince bekledik sancımlarım kesildi ilaç vermek istemiyorum dedi gelecekse bu haftalarda engelleyemeyeceğini söyledi 🤓 bekliyoruz bakalım ama düzensizdi sancılarım onun için pek önemsemedi gibi 😂😂🙈
Sancı çıkınca hemen alttan muayene mi yapıyorlar

X