2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Karnın önünde tepecik gibi bi çıkıntı oluşuyor. Sanki karnın birden çok ağırlaşıyormuş gibi oluyor sanki taşımakta güçlük çekiyormuşsun gibi bi ağırlık çöküyor karnına. Dokununca ya da bakınca tümsekliği de görüyorsun bunlar sancı oluyor. İstirahat et bol bol büyük ölçüde engelliyor. Ben 32 den 35 e geldim neredeyse bu şekilde.
Yaaa bugün bunu çok sık yaşadım daha cok erken doğması içinde siz yattınız mı sürekli

Yaaa bugün bunu çok sık yaşadım daha cok erken doğması içinde siz yattınız mı sürekli
Evet çocukların karnını doyurmak için yemek yemek için vs kalkıyorum onun dışında birşey yapmıyorum çok şükür yaklaşık 3 haftayı atlattım böyle 1 haftayı daha atlatınca eski rutinlerime döneceğim inşallah

Umarım bı iki hafta daha durur bebegjn, sancıları durdurabilirlerse bir süre daha beklerler, ilk dogumumda sezaryenden bir gece önce benim de 100 civarı cikiyordu ve ben de şaşırmıştım zerre bişey hissetmiyorum diye. Senin ve bebeğinin hakkında hayırlısı olsun canım, sağlıkla kucağına al vakti gelince 🙏
Aminnn canım benim. Ciğer gelistiricileri vuruldum ilaçlar durduruyor biraz daha şükür 1 hafta dayanma yeter diyor doktorumuz hayırlısı artik
Hafta olarak iyiyiz damla sakin kalmaya çalış Allah’ın izniyle bebişlerimiz sağlıklı küveze girme ihtimali bile olsa uzun kalmayıp sağlıkla kucağına alırsın ne yollardan geçtik sonunda sağlıkla kavuşacağız inşallah günümüz seninle aynı hep takip ediyorum seni ❤️ güzel haberler bekliyorum🙏
Üstümde sakinlik var çok şükür dediğin gibi artık riskli dönemler feciyor salı gününe kadar durur inşallah yaramaz sipa 🙏
Onu düşünecek halim yoktu o an, sancılarım vardı doktora gitmiştim işte 32. Haftada. O zaman nst ye alırlarken 17/9 çıktı ki hayatımda hiç tansiyonum yükselmemiştir. Doktor falan herkes panik oldu o sıra. Mideme bulantı çöktü başım döndü ama doğuruyor muyum derdinden kendimi hiç dinleyemedim bile. Sonra düzeldi nidilatlarda tansiyon ilacı zaten bilirsin, ya ondan sebep ya da biraz sakinleştim o

Canım aynı süreçten geçiyoruz bende 34+5 im. 32 de çıktı benim sancılarım ama ilaç ve serumlarla durabildi. Ha eğer duramasa da senin ciğer geliştirici yapmışlardır merak etme. Geçen kontrolde doktorum bazen 32 haftalık doğan bebeği hiç küveze koymadan anneyle gönderiyoruz bazen 40 haftalık doğan bebek küveze giriyor o yüzden hangi bebeğin küveze gireceğini bilemeyiz demişti. Oğlum 35+2 de doğmuştu. 8 gün kaldı o ama ciğer geliştirici iğnesi yoktu ve boynunda 3 kat kordonla doğmuştu. Oksijensiz kaldığı için girmişti. İnşallah vakitlice doğar erken gelmeye kalkarsa da sağlıkla gelsin inşallah üzülüp stres yapma sancılarını artırır sakin kalmaya çalış.
Rabbım sabrını veriyormuş asla heyecan stres yapmadım vok sukurr dediğin gibi etkilemwsinden korktum 4doz geliştirici oldum. Doktorum bir hafta daha dayanırsa küveze girmez inşallah diyor bakalım bekliyoruz artık heyecanla😅
Haftamız çok iyi canım endişe etme. Bebeğin de güzel büyümüş kilosu gayet iyi. Belki kuvöze girmez bile. Hem 40 haftalık bebeğin de girme ihtimali var. Bu korkuyla yaşayamayız💕💕
Evet bazen doğması anne karnından daha sağlıklı oluyor vaktiyle gelsin inşallah biz elden geleni yaptikk🫶
Günaydın. Gecmiş olsun. Kuvoz için hiç endişelenme. Haftan baya iyi. Hemen de doğmaz zaten. Ciğer geliştirici yaptılar mı? Kalsa bile bir haftayı geçmez kuvözde Allah'ın izniyle. Belki hiç gerek bile.kalmaz.
Yaptılar canimm tüm onemler alindi nidicarda başladık sancılar düşüyor artık çok şükür salı gününe kadar belli olacak sonucumu insallaj
Canım geçmiş olsun bende erken doğum yaptım bebeğim küvözde sağlığı yerinde gidip emzirebiliyorum inşallah sağlıkla dünyaya gelir ❤️
Yaaaa bebisin bir an önce kollarına yanina gelir inşallah kuzum. Biz elimizden gelenin yapıyoruz ama vakti saati geldiyse artık beklemekten başka çare yok🧸

Kızlar ya benim 2 haftadır aşağıdaydı bebeğim kanala girmişti şimdi birden bire 2 dk da en uykarıya ta göğsümün altına geldi nefesim kesildi resmen taş gibiyim şuanda var mı böyle bişey yaşayan

Kızlar bebeğim 2100 gram olmuş karnı 1 hafta geride çıktı. 2 hafta önce 1900dü. Kilo aldıramamışım bebeğime doğru düzgün. Üzüldüm biraz. Minik doğacak sanırım 😔 beslenme olarak bi eksiğim de yoktu aslında her gün 2 yumurta 5 ceviz 1 muz 1 kaşık pekmez mutlaka yiyorum. Daha ne yapabilirim ki niye kilo almamış 🤷🏼‍♀️ Doktor da 1 hafta gerilik önemli değil sıkıntı yok dedi sadece başka bir açıklama yapmadı
Merhaba, günde yarım avokado ve çiğ kaju badem fındık ve yumurta mutlaka organik olursa bir tane de yetiyor bunları yerseniz emin olun alacaktır. Ben çok fayda gördüm yazmak istedim size de 😊

Benzetme yapmayo hiç sevmem olumsuzluk yüklemeyi de hiç sevmem ama bana diğer oğlumun hamileliğini hatırlattın.
27. Haftaya kadar yine hiç hamile değilmişcesine deli gibi temizlik yapardım resmen seke seke. Sonra 27. Haftada serviks kısaldı 2.7 ye düştü aniden. 10 gün yatabildim sonra yataklar battı bana. Yine kalktım.. 35. Haftada dip köşe temizliğe kalkıştım yanıma da 2 kadın almıştım ama yine de durmadım tabi. Atom karınca gibi sağa sola elimde bezle koşturup durdum. Ertesi gün ağrılandım. Pazar günüydü bekledim. Pazartesi sabah erkenden doktora gittim ve ta taaaa 3 cm açılma doğum başlamış. Ciğer geliştirici bile olamadan doğuma alındım. O yüzden üzerindeki enerjiyi anlıyorum, temizlik takıntısı farklı bi olaydır buna takıntısı olanları da çok iyi anlıyorum, ama yaşadım ve sonunu kendim yazdım böyle olmasını ben seçtim diye çok üzüldüm. Şuanda da beni durduran şey bu. Lütfen 36 haftanı görene kadar elleme sonra yanına birini alırsın pırıl pırıl olur ama bu zamanları güzel geçir 🙏
Söylediklerini dikkate almam şart zaten ,uyarın için çok tşk ediyorum 🙏
Yine dayanamadım daha yemek bitmeden mutfaktaki kokuyu çıkarmak için elimde bez başladım . Oturmayı öğrenmem lazım . Bana ders olsun anlattiklarin.

Kızlar ya benim 2 haftadır aşağıdaydı bebeğim kanala girmişti şimdi birden bire 2 dk da en uykarıya ta göğsümün altına geldi nefesim kesildi resmen taş gibiyim şuanda var mı böyle bişey yaşayan
Dün akşam yaşadım, gogsumun hemen altına çıktı, göbek deliğim hafif dışarı cikintiliydi, bı anda karnım tamamen gerildi ve çıkıntı kayboldu. Sabaha kadar mide yanmasından gözümü kırpmadım. Bu sabah baktım çıkıntı eski haline dönmüş ve hareketleri de tekrardan biraz biraz hissetmeye başladım. Üç dört gündür hareket bile yoktu iyice kanala yönelmişti galiba, şimdi biraz keyfim yerine geldi.

Belki de vucudunun dinlenmeye ihtiyacı var . O yüzden yapma en azından 10 gün. Sonrasi da Allah kerim ... Ben seni çok iyi anlıyorum aslında bir de senin iki çocuğun var . Bende o da yok gezip ,tozuyordum temizlik yapıyordum rahat rahat eğil kalk ondan sonra çat rahim ağzı kisalmasi görüldü. Bir süre çok dikkat ettim sonra tekrar başladım derken dün de muayenede rahatlayinca iyice coştum. Evde biri olunca daha çok enerji geliyor bana bu da kötü . Annem de olsa böyle hemen yapılacak işler gözüme batıyor 😀 Biraz kendimi frenlemem lazım kötü birşey yaşamamak için 😔
Aynı durum benim 31. Haftaya kadar geçerliydi. Sabah 7 den akşam 7 8 e kadar sürekli iş gezme ev işi derken sürekli ayaktaydım. Hiç hamile gibi davranmadım bu hafta rahim ağzı kısalması. Şimdi ayakta duş bile zor alıyorum. Olacağı mı vardı sebep mi oldum bilmiyorum

Hayır bana yapmadı ulturasonla baktı 🙈 iyikide yapmadı hiç müsait değildim 🙈🙈
İlki normal için uğraştım 8.5 cm açılmakta sezaryene alındım gecenin bir yarısı o kadar alttan kontrol de cabası bu sefer zaten mecburi sezaryen artık hiç istemiyorum alttan muayene falan zamanım gelince olsun bitsin istiyorum

Uzayan beyaz akıntı gelmeye devam ediyor benden. Korkutuyor bu beni ya. Bebeğin hareketleri de eskiye göre baya azaldı. Baş aşağı duruyor ama önceden hareket ettiğinde resmen canım yanıyordu. Şimdi yine ediyor ama çok daha az. Canım sıkılıyor çok. Haftaya bugün randevum bakalım bekleyebilecek miyiz o günü 🙄

Uzayan beyaz akıntı gelmeye devam ediyor benden. Korkutuyor bu beni ya. Bebeğin hareketleri de eskiye göre baya azaldı. Baş aşağı duruyor ama önceden hareket ettiğinde resmen canım yanıyordu. Şimdi yine ediyor ama çok daha az. Canım sıkılıyor çok. Haftaya bugün randevum bakalım bekleyebilecek miyiz o günü 🙄
Beklersin bence canım, iyi düşün, iyi olsun 🙏🏻🙏🏻

Kızlar vajinada da ağrı bide hafif pembemsi akıntı olunca acile geldim nstdeyim şuan 100 leri görüyorum dua edin
Oyyy şu bizim bebeklerin hızına bakın ya nasıl korkutmaya meraklılar bizi. Dualarım seninle canım umarım durdurulur doğumun. Açılman var mı?

İlk girdiğimde baktılar 1 cm açılma vardı nstye aldılar düzenli sancılar 100 ü buldu kalp ritmi de farklıydı 34+4 deyim ama 37 görmeyeceğimi biliyordum doktorum da yurtdışında onun yerine bakan doktorda yatış verdi ciğer geliştirici ve serum takacaklar sonra tekrar nst geçmezse doktor gelecekmiş ben hazırım doğuma sokkanlıyım şuan inşallah bebeğimin ciğerleri de hazırdır geleceksede

X