2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok geçmiş olsun.
Çok şükür az kalmış. Azcık sabır.

Geçmiş olsun,
Azcık kaldı sağlıkla minnoşlarla kavuşmamıza

Kendi adet tarihini baz almalısın, diğer oğlumda bu tabloyu yaşadım ben. Sata göre usgde 3 haftaya yakın önden gitti oğlum hep. 35+2 de 37+lara uyumlu olarak doğum yaptım. 3.000 gr idi 35. Haftada doğum yaptığımda. Ama 8 gün küvözde kaldı çünkü usg ölçümü tamamen bebeğin kilosu ile alakalı ölçüm yapıyor. Organ gelişimleri değişmiyor kendi satın ne ise bebeğin o kadarlıktır
Çok sevindim sancı çıkmamasına. Rahatlamışsındır biraz.
Nidilat içerek gitmiştim muhtemelen sancım ondan da çıkmamış olabilir. 10 gün sonra kontrole gittiğimde ayısı maymunu çıkar ortaya

Çok teşekkür ederim geçmiş olsun size de rezene çayı düşünüyorum

Annem bugün sıcak su yaptı göğsümü sağıyorum kaç dakika bir damla belki geliyor

Hiç bilmiyorum ama bence atılmasından daha kolaydır alınması atılırken acıdı mı korkmuş muydunuz?
Belden aşağısını uyuşturdular , iki gün sonra kontrolüm var artık orda ayrıntılı soracam , sanırım sizde nidilicard kullanıyırmuşsunuz ben 24 haftadan beri kullanıyorum , 4 tane ile başladım son üç hafta da günde iki taneye düşürdü doktor belki benim de bu hafta artık bıraktırır, sizin kaç hafta oldu ben 34 hafta 5 günlüğüm ,

Bende 34+4 üm. Kesmem gerektiğini tekrar tekrar üstüne basarak söyledi. Bende 4 adet kullanıyordum. Özellikle hocam ama ben erken doğum yapmak istemiyorum lütfen az daha içeyim dememe rağmen kesinlikle karşı çıktı. 34 haftadan sonra doğmak isteyen bebeğe müdahale etmek doğru değil dedi. İstirahatle geçir bu süreci ama ilaçla değil dedi işte. Bi yıkıldım yani bende kendimi garantide hissediyordum onları içerken

Ben hep 1 gece yattım yatırmıyorlar daha fazla normal doğumda ekstra hassas bi durum olmadığı sürece. Hastanede de oğlum küveze girdiğinde medicana da doğurmama rağmen beni kabul etmediler mesela. Siz taburcu olacaksınız diyip çıkışımı verdiler Pamuk konusuna niye takıldın bu kadar küçük bi
Şişe hazır su bile işimi görür pamuğu ıslatıp ıslatıp temizleyebilirsin minicik bir şişe, sprey şişe, kapaklı vakumlu kavanoz herşey işini görür hatta bende en iş gören kırtasiyelerde çocuklar için satılan sulu boya için satılan su kapları. Çıtçıt kapaklı küçük çok güzel

AA yok cnm ben 1 gecede çıktım ilkinde tutmuyorlar ki bnm burdaki özel hastanede öğlen 12 de ameliyat oldum ertesi gün öğlen 12 de çıktım bence isteğe bağlı paralı olduğu için ek gün yatak parası verirsen çıkarmıyor burasi oyuzden demiştim pardon ben ne banyo yaptım ne diş macunu kullanabildim gözümü açtım çıktım eve yani

Başınız sağ olsun
İşte tecrube olunca farklı dusunebiliyorum böyle duydukça. Bana kalsa sadece yorum yapabiliyorum şu zordur bu kolaydır şeklinde. Hepimiz sorunsuz tamamlarız inşallah süreçlerimizi
Amin inşallah canım sağolasın gebelik çok farklı bir duygu ve döngü ilk tecrübem banada hem ağır oldu hemde başka bir imtihan ,, ama kızım var bin şükr iyikimmo beni hayata bağladı unutturdu acımı şimdide yine oğlumu bekliyorum sağlıkla gelsinler hepsi inşallah

Valla bende 1 gece yattım, hemen haftasonu olduğu halde paranı öde çabuk muhasebe kapanacak çıkışın var dediler cktim

Bnm henüz 31+3 hareket durumu bgn çok asiriydi ortası olsa keşke ne az ne çok çok olmasida beni çok yordu yatsam kalksam hep aynı, baskı desen fenalardaydim yerimden zor kalktım hep belki bı süreçti yarın daha iyi oluruz umarım

Nasipten öte yol yok demişler, rabbim evlatlarınızı size bağışlasın

Aynı hastanede mi yapacaksınız doğumu? Benim sezaryen. Öncekinde de 2 gece kalmıştım. Bunda da 2 gece dediler.

Kızlar yazışmaları okudum cumadan beri yatıyorum bende yarın bana çıkış verecekler bebek kalacak spinal sezeryan oldum ben panik bir insanım ablam yanımda olmasına rağmen hiç acı yokken aşırı paniktim. Ama tavsiye ederim ayılma derdin yok sakinleştirici yapıyorlar zaten bazı şeyleri hatırlamıyorsun kafan güzel oluyor

Evde bebek eşyalarına bakarak odasını falan düzenleyerek daha çabuk sütün gelir. Benim evde daha çok sütüm gelmişti. İyi olmanıza çok sevindim ayrıca tekrar, sağlıcakla hemen kavuşun inşallah

Benim de normalde öyle zaten. O yüzden çok korktum geçen yumuşak hareketler olunca. Normalde canımı acıta acıta vuruyor geriliyor. Ama şikayetim yok kızım güçleniyor diyorum. Sanki doğumdan sonra özleyeceğim bu duyguyu

Şmdi hastane ortamı da sıkmıştır belki, evde sıcak bir duş bol su, sıvı tüketimi ile inşallah çoğalacak :) Dereotunu da yazmıştım yine yazıyorum muhakkak bol bol ye., faydasını görün inşallah :)
Annem yemek olarak da haşlama tarzı yemekler yapıyordu, bence onların da faydası çok olmuştu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…