2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Geçmiş olsun. Bende yumuşama 25. Haftada var demişlerdi. Kanamam olunca acile gitmiştim. Orda bakmıslardı. Ama kendi doktorum hamilesin yumuşama olabilir önemli değil dedi. O zamandan beri istirahat halindeyim. Hala kapalı rahim ağzı. 8 hafta oldu. İnşallah sende de bisey olmaz. Bebeğin haftasında da sat baz alınır benim bildiğim.

Sen bu aralar çok yoruldun ya onun da etkisi olabilir bence. Ama tabi gidip bı görunmekte fayda var. İçin rahat etsin.

Geçen hafta 33. Haftamdı. Sonra düzeldi mesela. Vallahi nedeni ne bilmiyorum. Ama cok motivasyonumu düşürdü 2 gün. Hareketler düzelince ben de düzeldim

O derece yani?! Söylemen iyi oldu.

Şimdi baktım da geçen hafta acile gittiğimde tam 32+5miş benim de. Dediğin gibi hareket vardı ama çok zayıf belli belirsiz hareket ediyordu. O günlerde ekstra yorulmuştum belki onun etkisiydi bilmiyorum. Ertesi gün yine çok hareketlenmişti. Senin de korkmanı gerektiren bişey yok muhtemelen ama yine de acile gitmende fayda var bence

32-33 arası bı haller mi oluyor bu bebeklere acaba yarın da böyle devam ederse gidicem doktora

Teşekkür ederim rahatlattı beni mesajınız

Pekii tecrübeli annelerr bir @Kushi_ sorusuyla geldimm bebek emerken biz sütün akışını hissedecek miyiz? Yani böle bi kanaldan akar gibi.
Sezaryen sonrası üç gün hiç sütüm gelmemişti. Sonra hiç unutmuyorum duştan çıktım omuzlarımdan aşağı bir ağırlık boynumda sırtımda ağrı oldu. Göğüslerimde sızı ve dolgunluk hissettim. Süt sağma makinesiyle sağdım hemen süt geliyor nasıl sevinmiştim Öncesinde bir damla bile gelmemişti. Sütün akışını hissediyorsun hatta bebeği emzirirken diğer göğsünden de süt geliyor.

Alllaaaammm mucize yaa Hüma bebeğimiz de geldi ya heyecanım artıyor

Kakalarını anlatmamıza çok az kaldı

emilyinpariss nasıl geçti kontrol, ne dedi doktorrr bizi de beslesene ☺
Yazamadım kızlar kusura bakmayın, erkek kardeşim bi kaza yapmışta iyi çok şükür
Herşey yolunda nst de sancım çıkmadı, doktor nidilatı kesmem gerektiğini çünkü bu ilacın yan etkileri olduğunu bebeğin plasentasında aniden kanamalara yol açabileceğini söyledi. 2.490 gr 46 cm olmuşuz İstirahate devam et ne kadar istirahat edersen o kadar geç doğum yaparsın öyle düşün dedi. İlaçla ertelemektense doğal yolla erteleyelim doğumu dedi. 10 gün sonrasına randevu verdi. 10 gün sonra Allahın izniyle tam 36 haftalık oluyoruz. Ondan sonra eski günlük hayatıma geri dönerim artık

Yaaa çok sevindim çok da çabuk çıkıyor bak maşallah sağlık durumu çok iyi demekki iyi olmanıza çok sevindim, sağlıkla kavuşun inşallah eğer boza bulabilirsen boza iç ciddi anlamda süt yapıyor. Bestlak damla ve solgarın malt bira mayası içeren takviye hapları var onlarda büyük destekçi süt anlamında. Onlardan edinip kullanmaya başlayabilirsin

Canım her iki gögsü de 15 er dakika sagdıktan sonra başa dön 5 er dk daha sağ. Masaj yapa bir de bebegiyapa. Böyle göğsü pompaya bastıra bastıra. Az kaldı gelecek. Suyu unutma ama. Sağarken aralarda bile su iç. Yapan olursa aşure de iyi süt yapar .

Çok sevindim sancı çıkmamasına. Rahatlamışsındır biraz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…