2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben Molfix Eski üretimlerden aldım canım , Molfix pure soft da alabilirsin
1 numarayı Molfix aldım, hastane çantasına onu koyucam. Bazıları 2 numara koyuyor ama ben doğar doğmaz o kadar iri olacağını düşünmüyorum kendi bebeğimin. Abisi gibi doğar diye tahmin ediyorum
Ben 1 numara Molfix aldım. 2 numara Molfix ve goon marka almış eşim
Teşekkür ederim kızlar

Muhtemelen yanlış ölçüm yaptı ama bu kadar büyük bi farkı da yanlış ölçmesi ne denli olur bilmiyorum. Dediğin gibi büyük bi farkla doğdu çünkü. Ablam da epidural değilde genel anestezi almış olsaydım çocuğun karıştığını düşünürdüm minik bi bebek beklerken kocaman iri bişey çıktı dedi hep

36-37 yi görünce korkma zaten. Prematureden bile sayılmıyor. Ben de korktum o sebeple heralde kasılmam oluyor bugün. Yarın kontrolüm var hayırlı haberler inşallah çok daralıyorum kontrollerde hep yüreğim ağzımda doktorun ölçüm yapmasını bekliyorum.

Hastane çantasına bebek bezi ne koydunuz bi o kaldı onu da yerleştireyim de hastane çantası işi bitsin artık. Sleepy mi alayım molfix mi? Prima almıcam bu sefer. Bebekte bi cilt tepkisi olursa geçerim ancak.
Bende primayı bıraktım oğluma kullanıyordum boykot ediyorum şuan. Molfix pure softu oğluma kullanıyorum. Bebek içinde sleepy bio natural aldım ama nasıl ufaklar oyuncak bebek bezi gibi sanırım elimde patlayacak 2 noya çabuk geçeriz gibi duruyor

Biliyordum oğlumun sabırsız olacağını 30 da hallettim herşeyini valiz arabaya yerleşti bile bi tek ev kalmıştı onu da cumartesi annemler halledecek inşallah beşiğini falan silip yerleştiricem hazır bir şekilde oğlumu bekliyorum

Küvez psikoloji beni hep korkutuyordu kötü bir şey olmadığını biliyorum ama o ruh halini kaldırabilirmiyim ondan emin değildim ama çok şükür doktorum bugün farklı bi komplikasyon acil bişey olmazsa küvezlik bi durumu yok kilosu iyi akciğer gelişimi iyi dedi tabiki isterim 40 ı göreyim ama sancılarımdan hissediyorum artık az kaldığını

Çok hazırım şuan ya gelecekse de gelsin bebeğim içim rahat çok şükür kilosu akciğerleri iyi içimden 20 si geçiyor tam 35+6 oluyoruz ikizde riskli de tek bebek olunca kilosu varsa 33 den sonrası korkutmuyor beni çok şükür onu da geçtim. Sadece ilk bebek olunca gerçek mi yalancı mı ayırt etmek zor oluyor ne zaman gideceğimi de tam kestiremiyorum çünkü sancı girince psikolojik de kasılmaya başlıyorsun bir yerden sonra e eşimde çalışıyor gece de uyandırıp hadi gidelim diyemiyorum onun dışında bi problem yok

Benim fobim biliyor musun bebeklerin karişmasi, doğumda herkese tembihledim sakın bebeği tek bırakmayın onunla gidin, beni düşünmeyin diye, ameliyathanede bı çıktım herkes kapıda o can havliyle carladim hepsine. Neyse bebeğimi görünce karışmadığını anladım, eşimin kafasını alıp bebeğe takmışlar gibiydi

36 ya çok az kalmış, bu haftayı da sorunsuz tamamlayıp izne ayrilirsin hayırlısıyla. Merdivenler beni de çok zorluyor, bazen sınıftan çıkmıyorum yine aynı sınıfa dersim varsa.
Evet az kaldı.37. haftayı çalışmayı gözüm kesmiyor korkuyorum okulda suyum falan gelir diye Bir de koca göbeğimi gòren herkes sen daha ayrılmıyor musun diyip duruyor.Evde yapılacak şeyler de var. Hem de dinlenmiş olurum biraz. Her teneffüs iniyorum sınıfta kalmak da yoruyor.
Tam da bu yüzden kalmak istemiyorum sınıfta Hepsi başıma toplanıyor anlatacaklari hiç bitmiyor.Hele kendi sınıfımdaysam eyvah şikayet şikayet üstüne. Çıkıp bir çay içiyorum hem de hava almış oluyorum.

Yok 34 u doldurduktan sonra kuvoze görme ihtimali çok azalıyor diye biliyorum ben. Durabildiği kadar dursun inşallah, ama gelirse de artık yaşam kriterini geçmiş çok şükür

Ben zaten doğrudan temas halinde olduğum için doğduğu ilk anda o ihtimal hiç aklıma gelmiyo birde benimkilerde hep sapsarı doğuyor o kadar bilincimde bu var ki doktor kafasını tutup çekerken Buda sarı mı diye sormuştum oğlumda

Ben de Ocak 2 de izne ayrılırım diye düşündüm ama ütopik bı düşünce mi bilemicem bebek ve rahim çok ağır geliyor, kaslarım zaten çok zayıf bende kas romatizmasi var, o yüzden karın kaslarım beni zorluyor, sürekli karnımı tutarak yürüyorum. Ama son güne kadar da çalışmak istiyorum dönemi kapatmak için. Ücretsiz izin 1 ay dahi olsa ayrılamam, kredi cekmistim onun ödemesi 1 ay bile sarksa beni alt üst eder. Umarım Ocak a kadar çalışabilirim

Benim kızın özel ders veren öğretmeni normalde kendisi hakim, hep erken doğurun ya erken doğan çocuklar çok zeki oluyor bu kanıtlanmış bişey sakın korkmayın erken doğumdan diyip duruyordu. Oğlum 35+2 de doğdu toparlanması da çok hızlıydı nasıl büyüdü tombalak oldu anlamadık hiç. İnşallah vakitlice sağ salim kavuşalım

Evet normal doğumun en güzel yonlerinden biri de dogumhaneden yürüyerek bebek kucakta cikilabiliyor. Bizde bebek önden gidiyor anne artık ne zaman çıkarsa. Biz 3-4 saat sonra filan temas edebilmistik. Normal sadece sezaryende daha çabuk kavusuyorlar tabi.

Ben hala hiç bişeyi hazırlamadım eksiği kalmadı şükür ama kıyafetleri yıkanıp ütülenmedi çantası da hazır değil niye bu kadar rahatım bilmiyorum bu hafta yıkayacaktım ama hafta boyu yağışlı mecbur 1 hafta daha bekleyecek

Bana tam tersi geliyor. Önceki sadece 33 hafta sürmesine rağmen çok uzun gibi gelmişti. Doğduklarında da hiç öyle yarım kaldı hissi yasamamıştım. Sanki zamanıymıs gibi gelmişti. Tabi onda daha erken evde istirahate ayrılmıştım.çoluk çocuk yoktu. Vakit boldu. Onun da etkisi vardır illaki. Bu ise bir daha olmayacak duşüncesiyle çabuk geçti hissi uyandırıyor.

Kızlar bir sorum var. Genel anestezi mi spinal mi? Ben öncekini genel olmuştum. Suyum geldikten sonra gittim hastaneye. Erken dogacaklar kuvöze girecekler psikolojisiyle ne ben sordum ne bana bişey dediler. Direk uyutup aldılar. Bunda eğer bana seçme hakkı verirlerse hangisini tercih etsem? Avantaj dezavantajları nelerdir bilen var mı? Genelde her şey hızlıca bitiyor. Uyanınca bebek odada olacak belki de. Diğerinde ise bebeğin doğum anına şahit oluyorsun. Belki koklayıp öpuyorsun. Ama sonra bebeği gotürüp anneyi tutuyorlar ya dikiş için. O zaman sabirsızlanır mıyim? Kafamda donüp duruyor sabahtan beri bu sorular.

Kızlar depremi hisseden herkes için büyük geçmiş olsun rabbim beterinden korusun
Suyu gelen arkadaştan haber var mı, etiket atamadım. İnşallah herşey yolundadır bebiş ve annemiz cooook iyidir

Bir şey danışmak istiyorum, doğum sancılarını nasıl ayırt edeceğiz? İlk olduğu için acemiyim, tecrübeli annelerden bilgi istiyorum
35+6 oldum, bazen sancı giriyor kasık bölgeme. 38 haftalık falan olmuş olsam sanki hemen hastaneye gidecekmişim gibi hissediyorum

Kuzenim doğum yaptı 30 kasımda, normal doğum beklerken 5 cm açılma ile acil sezeryana almak durumunda kalmışlardı. Kendisi ile görüştüm ona sormuşlar kendisi genel anestezi istemiş, hemşireler epidural yapalım dese de kuzenim istememiş o can havli ile sanırım. Doğumu başarılı geçti yavrusu kucağında çok şükür. Epiduralle spinal aynı şey mi bilmiyorum acemiliğime verin. Ancak kuzenimde hamilelik esnasında olmayan odemler siskinlikler doğumdan sonra oldu eli ayağı davul gibi. İlk doktor kontrolüne gittiğinde sormuş, doktor da 'genel anestezi tüm vücuda yayılıyor, normal. Epidural olsaydın böyle olmazdı ' tarzında konuşmuş. Ne kadar doğru bilemiyorum
Ama sanırım sezeryan olsa ve bana da sorsalar bende genel isterdim. Evet epidural de bebeği görüyorsun temas ediyorsun eminim paha biçilemezdir. Ama konuşulan her şeyi duyuyorsun, bı cümleyi yanlış anlaşan stres sıkıntı olacak. Sonra dediğin gibi bebiş çıkıyor sen kalıyorsun işlemin devam ediyor vs. Hiç birini yaşamadım, ilk tecrübem olacak rabbim sağ sağlım devam ettirsin doğuma kadar inşallah. Ancak bende genel isterim sanırım.

Rabbim kolaylık versin inşallah Keşke doğum sonrası 6 ay izin olsa da bunlara gerek kalmasa. Ben de ücretsiz alamam dönemi de kapatamam büyük ihtimal.Doktor doğum için ya aralığın son haftası ya da ocağın ilk haftası dedi. Zor olacak ama programı ayarlayabilirsek dönüşümlü bakarız diye düşünüyoruz.
Bu arada sizin taşınma işi ne oldu? Ev bulabildiniz mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…